Prvá návšteva u gynekológa

26. apr 2024

Mám 17 rokov a idem prvýkrát ku gynekológovi (mám pravdepodobne kvasinkovú infekciu a boli to), len problém je ten, že nie som dobre oholená, teda neviem sa oholiť úplne a aby to bolo dobre oholené. Teda je tam ešte dosť chĺpkov, je mi trápne ísť k lekárovi tak 🤦🏼‍♀️… nebude to trápne ?

autor
26. apr 2024

.

babovka2321
26. apr 2024

Lekarovi to je uplne jedno, ten uz toho videl...

caroline_
26. apr 2024

Nebude, lekári sú zvyknutý na kadečo, mnoho z nich dokonca tvrdí že holiť sa je nezdravé, hlavne aby si bola cista, chlpy nerieš

crazy_cat_lady
26. apr 2024

uplne chapem tvoj strach/obavu, ale naozaj sa nemusis bat, lekar je tam od toho, aby ti pomohol.. je to jeho praca, vidi to denno denne a naozaj nejake chlpy neriesi 🙂

januska12323
26. apr 2024

Neviem čo je podľa teba dobre oholene ale lekárovi je to úplne jedno. Stačí sa umyť.

mabenn
26. apr 2024

nie, nebude, holit sa nie je povinnost, je to len o tvojom pocite...skor mas asi obavy celkovo ohladom prvej navstevy...bude to v pohode, nemaj obavy, vysetrenie trva kratko

danniiee8
26. apr 2024

Presne tak ako píšu vyššie, lekár je zvyknutý na všeličo + napr mnoho žien má problém sa oholiť (najmä staršie), ohnúť sa, vydržať v ,,polohe na holenie," majú bolesti chrbtice, karpalov pri ohyboch pohyboch a tak 🙂 alebo napr mávajú iba podráždenu pokožku po holení tak to nerobia 🙂
hlavne byť čistá, nemať svoje dni (ak máš, tak počkaj kým skončia, ak to nie je akútne neodkladné vyšetrenie), tesne pred vyšetrením vymočená, uvoľnená 🙂

k47
29. apr 2024

Žiaden normálny lekár sa nad chlpmi nepozastaví. Ak by sa nebodaj pozastavil, tak je chruňo a nestojí ti za starosti. Ak by ti odporučil holiť počas liečenia vrámci zvýšenej hygieny, tak je to k veci.