V akom veku ísť na prvú návštevu gynekológa?

11. feb 2020

Ahojte.
V akom veku ste sli prvykrat ku gynekologovi? Ja mam 26 a este som nebola vobec kedze som nemala este intimny pomer. Dakujem

baccio
11. feb 2020

Ahoj ja som bola prvýkrát keď som bola tehotná 🙂 mala som 21. Dovtedy som o Tom vôbec ani nerozmýšľala.Nemala som žiadne zdravotné problémi a ani som nebola sexuálne aktívna.

adusa1987
11. feb 2020

V 18tich po prvom sexe a hned aj kamoska 17 tiez uz mala.sex jaaaaj to bola haluz.tolko strachu 😆 a ty by si mala iat aj ked sex si este nemala ci je dole vsetko OK.aj ked sex nemas mala by si ist po 18tke .

vinetuu
12. feb 2020

Ked nemas problem, nemusis tam chodit ani to riesit. Myslim, ze kazdy sam najlepsie pozna svoje telo, lepsie ako doktor.

babyfrog
12. feb 2020

@vinetuu ako nemusíš...ale bolo by lepšie chodiť..nevydis si do vnútra...môj prípad..dostala som 1. menštruáciu v 14 rokoch, bol február... Nebola.som.u gynekológa...nevedela som že sa somnou niečo deje.... Žiadne bolesti a podobne...bum v novembri toho roku som skoro umrela čo mi praskla.krvava cysta roztrhala vajecnik, zálievka vnútornosti .... Takže zamna s prvou menštruáciou treba začať chodiť ku gynekolovy

zuzap33
12. feb 2020

@vinetuu nehnevaj sa, ale to je totálna hlúposť. Na gyndu treba chodiť už len kvôli preventivke, aj na sono prsníkov už dávno mala byť v tomto veku. Ja som tiež do 21. nechodila a hneď na prvej návšteve mi zistili 7cm cystu a letela som hneď na operáciu. A to som Nemala som žiadne problémy

tyrkysova_kobyla
12. feb 2020

Suhlasim s @zuzap33, to sono je dost dolezite. Ja som vlastne zacala chodit na gyn v 19 rokoch, kvoli tomu, ze som si nasla hrcku

autor
12. feb 2020

@zuzap33 ja nemam hrcku ani nic. Menzes v poriadku. Poznam viac zien co boli 1x ked boli tehotne dovtedy neboli. A sono prsnikov?

autor
12. feb 2020

@zuzap33 to radsej na gyn ako na sono pŕsnikov 😶😶😶

zuzap33
12. feb 2020

Ako som už písala tiež som nemala žiadne problémy, menzes v poriadku a ako hodinky, žiadne problémy, napriek tomu mi zistili cystu. A prečo nie sono prsníkov? V poslednom čase je rakovina prsníkov veľmi na vzostupe u mladých žien. Nestrasim, len treba myslieť na prevenciu.

tyrkysova_kobyla
12. feb 2020

Nerozumiem, co sa ti zda na tom take strasne... A keby si zazila, tak vies, ze radsej by si brala to sono ako gyn...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzap33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia851
12. feb 2020

Ja som bola prvy krat v 17 rokoch

akinom0077
12. feb 2020

ja som bola prvy x v19-tich, nakolko som mala problem, ale myslim ze prevencia je dolezita u dospelej zeny, aj ked nemas problem

kittykat22
12. feb 2020

Na sono prsnikov sa chodi az ked mas problem - najdes si hrcku 🙂 nerobi sa bezne v ramci rocnej kontroly. Nerobi to gynekolog - robi sa to na specializovanom pracovisku, kde by si sa objednala po doporuceni gynekologom. Dolezite je samovystrenovanie. HPV mat nemozes kedze si este nemala pohlavny styk. Na gynekologiu by si mala preventivne chodit 1x rocne koli kontrole maternice, vajecnikov - aby si mala istotu ze je vsetko v poriadku, a mohla mat neskor miminko. Ak mas obavy z vysetrenia, tak si najdi podla recenzii lekara alebo lekarku podla vlatnych preferencii. Mozes v klude povedat, ze mas z prvej prehliadky stres - lekar to pochopi 🙂

tyrkysova_kobyla
12. feb 2020

@kittykat22 mne na sono povedala, ze mas narok na preventivku raz za 2 roky, bez ohladu na to, ci hrcku mas alebo nie

kittykat22
12. feb 2020

@tyrkysova_kobyla to je mozne. Ale zakladatelka sa pytala na gyn, prehliadku a dievcata zacali pisat o sone prsnikov - co s tym nema nic spolocne 🙂 Z diskusie by to mohlo vypadat, ze je to standardne vysetrenie u gynekologa - co nie je pravda 🙂 Takto to bolo myslene.

tyrkysova_kobyla
12. feb 2020

@kittykat22 tak to ano, to mas pravdu 🙂

veronikaszabova
12. feb 2020

Od 17r chodim gynekologovi na preventivku 1x rocne. Na sono prs kazde dva roky cca od 25 rokov

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missviolet
12. feb 2020

Niet sa coho bat, chod na preventivku. Kamoska tiez panna v 27rokoch,chodi od 20r. Aspon nech sono podbruska spravia - uvidi ci mas nejake cysty atd.

autor
12. feb 2020

@ptmt1011 presne tak. Ved niekedy clovek ide k dr a zisti take ze ptm zije menej ako keby nesiel.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2020

@ptmt1011 a ja ze to staci az ked tehotna budem. Ani deti neplanujem takze

kiki68
12. feb 2020

Urcite chod a upozorni, ze si este nebola. Aby vedeli. Ale je vhodne, aby v 26 pozreli ci je v poriadku maternica, vajecniky. Je to samotna zodpovednost zeny v takom veku vediet, ci je tato stranka tela v poriadku.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2020

@ptmt1011 neplanujem

evittam
12. feb 2020

@vinetuu Tak to nechoď ani k zubárovi ci obvodnemu. Ved na co...
Suhlas s
@babyfrog
@zuzap33

evittam
12. feb 2020

@ptmt1011 Ved na co?! Musí poznat svoje telo.🤣🤣🤣🤣