Prvé sonografické vyšetrenie po kyretáži

danna85
11. feb 2015

Ahojte, baby, chcela by som vediet Vasu skusenost na nasledovne: Nanestastie minuly tyzden som bola na revizii maternice po MA . Lekar vykonavajuci zakrok mi povedal, ze 2 tyzdne po nom mam ist za svojim gynekologom na ultrazvuk, ci je vsetko ok. Volala som svojmu gynekologovi, ze sa teda objednam a ten mi povedal, ze staci prist az po prvej menstruacii a dal mi termin v polovici aprila. Kedy ste boli Vy po kyretazi na prvy kontrolny ultrazvuk? Bojim sa, aby sa nieco nezanedbalo, pride mi to dost neskoro. Dakujem za odpovede.

andromeda_ja
11. feb 2015

@danna85 Mal by Ta zobrat na UZV, ked Ta poslali po kyretazi. Ide o to, ci sa vyplavili vsetky zrazeniny a maternica sa spravne stiahla. Aj po porode kontroluju.

blankako
11. feb 2015

po potrate do par dni a po mimomaternicovom az po prvej ms.

lole84
11. feb 2015

ja poviem svoju skusenost (a to mam po dvoch MA a dvoch kyretazach). Po oboch mi lekari kazali prist az po prvej menstruacii, asi na to maju nejaky opodstatneny dovod...preto @danna85 ak nemas ziadne bolesti, pokojne pockaj na skoncenie prvej MS a potom chod na kontrolny ultrazvuk...mne potom kontrola v oboch pripadoch dopadla dobre.

maca215
11. feb 2015

@danna85 to mi je luto 😒 ja som po 2 potratoch, raz som bola na kyretaz a v oboch pripadoch som mala sono az po prvej menstruacii a vsetko ok, dokonca som po kyretazi krvacala asi 4 dni a spinila okolo 20 dni (ako sestnedelie) .... tiez som bola z toho vyplasena, povedali mi ze keby silno krvacam, mam velke bolesti a horucky tak mam prist

danna85
autor
11. feb 2015

@andromeda_ja @blankako @lole84 @maca215 dakujem pekne. asi mi nezostava nic ine len vyckat do polovice aprila a dufat, ze to kontrola dopadne ok.

ninan2
11. feb 2015

@danna85 po tyzdni, ale ak nemas ziadne zdravotne problemy tak je to asi OK...

jaya47
12. feb 2015

@danna85 Mne vždy kázal po prvej menštruácii.
Pokiaľ by si však mala problémy - silné kŕče a tak, tak skôr.
Neboj sa, ono to takmer vždy býva ok 🙂

danna85
autor
16. feb 2015

dakujem. a po akej dobe vam odporucil gynekolog snazilkovat? moj mi povedal, ze o pol roka najskor...

denisakon
16. feb 2015

No ja som po jednej kyretáži bola a v nemocnici mi povedali že po troch mesiacoch a moja gynekologička, že pokiaľ sa naozaj cítim dobre tak po prvej ms. ono len tak na prvý šup nevyjde a aspoň nehrá tak dlho v tom psychika že ešte polroka čakať. Nám sa podarilo potom až na 8 mesiac

danna85
autor
16. feb 2015

@denisakon 8mesiacov? Dufam, ze nam sa zadari skor, ved sa zblaznim 🙂 Tak nech sa Vam dari a v aug nech mas zdravy batoztek 🙂