Nedorastajúca sliznica maternice po kyretáži

rivini
22. okt 2020

Ahojte!
Koncom augusta som podstúpila kyretáž maternice v 9. týždni (MA). Zákrok prebehol v poriadku. Prvá menštruácia sa dostavila 27 dní po zákroku, druhá 24. Krvácanie bolo trochu slabšie ako pred tehotenstvom. Dnes na folikulometrii (8. DZ) lekárka skonštatovala, že cez sono vidí len veľmi tenkú vrstvu endometria. Tak ma teraz pre istotu poslala na kontrolné vyšetrenie k lekárovi, ktorý operáciu vykonal. Termín je až o 2 týždne a ja si robím veľké starosti. Žienky, máte niektorá skúsenosť, že sliznica začne optimálne dorastať až po niekoľkých cykloch? A že teda bude aspoň podobná pred kyretom? Predtým som problémy nemala...Alebo je to už 2 mesiace po zákroku nemenný stav? Máte nejaký, v podobnej situácii na "vlastnej koži" overený tip, ktorý sa vám osvedčil? Alchemilkový čaj pijem už 2 mesiace 2-3x krát denne...robím si strašné starosti...snáď ma tu niektorá upokojí 🙂.
Vďaka za rady!

kiki68
22. okt 2020

@rivini mne po kyrete po molarnom tehu povedali, ze dava sa to dokopy 3-6 mes a teda pri molarnom som musela 2 roky cakat s tehu. Ale este by som dva mesiace pockala vobec so snazenim

rivini
autor
22. okt 2020

@kiki68 dakujem za povzbudenie! Lekarka ma pred kyretazou uistovala, ze o dalsie baby sa mozme snazit hned po prvom cykle. Vcera na kontrole po 2 mesiacoch len skonstazovala, ze sliznica je nizka a dala mi vymenny listok. Dost ma to vystrasilo...

lenka095
22. okt 2020

@rivini počkaj aspoň 3 cykly... predsa bol to zásah a telo sa potrebuje zregenerovať... držím prsty 😊

kiki68
22. okt 2020

@rivini no to si nemyslim ze radila spravne, 3 cykly su minimum. Lebo ked by sa to aj uchytilo, moze zle vyrastat placenta zo zleho bodu a hned z toho mas ine problemy. Ale vseobecne je myslim odporucane od tych 3-6 mes cakat. Ved to sa musi cele zregenerovat a pripravit

rivini
autor
22. okt 2020

@kiki68 @lenka095 dakujem za odpovede! Vcera som ani nemohla spat kvoli strachu, ze mi uz sliznica nebude dorastat...