Rakovina pľúc

danvil
22. okt 2017

Ahojte, prosim vas najma o podporu. Moja mama po roznych tazkostiach absolvovala rtg hrudnika, kde jej nanastanovili zaklade zatienienia stanovili zapal pluc. Krvne testy neskor vsak ukazali, ze sedimentacia aj crp je v poriadku, vraj na zapal to nevyzera, preto ju poslali na ct, aby sa zistilo, co vlastne ma. Teraz cakame na vysledky. Zazili ste nieco podobne?

jogo78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krprtka
22. okt 2017

@jogo78 aké máte vzdelanie????

vedvieskto
22. okt 2017

@jogo78 tak toto je pekná somarina čo si napísala, to že má nemoc rovnaké MKCh číslo a ešte prvú časť pred bodkou, neznamená že sa bude liečiť rovnako a obzvlášť príklad epilepsie je pekná hlúposť, lebo delenie na tonicko/klonickú a tonicko-klonickú formu je tu celé veky a lieči sa inak a hlavne formy kde sú poruchy GABAnergného systému, radšej nič nepíš, lebo svojimi bludmi zabiješ človeka

@danvil tieň na hrudníku nemusí byť hneď rakovina keď sú negatívne zápalové parametre, ak to nedaj Boh bude, určite sa doplní staging, rozsah postihnutia, či sú metastázy a ak hej tak kde, je vhodné zistit typ nádoru, rakovina pľúc má 2 základné typy malobunecny a nemalobunecny karcinóm, ten má ešte podtypy, liečba záleží na type nádoru a je odlišná, malobunecny nádor sa lieči ozarovanim a chemoterapiou, nemalobunecny primárne chirurgia a CHT

Prajem vám veľa síl a rozumu, aby ste sa nenechali ovplyvniť rôznymi šarlatánmi a klamármi

danvil
autor
22. okt 2017

@vedvieskto dakujem velmi pekne za odpoved. Tato neistota ubija celu nasu rodinu, najma preto, ze mamina sa uz pochovava, ma hrozne stavy. Tiez dufam, ze to rakovina nebude, pretoze si naozaj neviem predstavit, ako by to mama zvladla, myslim hlavne psychicky. Dufam, ze sanca, ze to rakovina nie je, tu naozaj existuje.
Ps; sarlatanov nepocuvam a ani necitam 🙂

jogo78
22. okt 2017

Napíšem Vám príklad:ˇMedzi kým by ste si vybrali?Medzi stolárom ktorí si urobil 3 mesačný kurz?,Ktorý je šikovnejší a múdrejší ako stolár,ktorý má učňovskú školu,kde nabral viac znalosti a praxe a nie je aj napriek tomu,šikovnejší.
Koľko doktorov doteraz pomohlo Vašej mame?Asi ani jeden,keď píšete sem a prosíte o pomoc?Sem píšu ľudia ktorým už doktori nevedeli pomôcť. A to majú všelijaké vzdelanie,niektorí aj viac.
Ak máte záujem urobiť niečo pre zdravie Vašej matky,je potrebné prejaviť Váš záujem.

matka1989
22. okt 2017

@jogo78 "zboznujem" to nenapadne s prepacenim pchanie sa do zadku 🙄

vincp
22. okt 2017

@matka1989 to nerobi nenapadne ;)

vincp
22. okt 2017

@jogo78 ak bude pani xciet stolara, ozve sa. Tu ide o zdravie a podporu , obávam sa, ze Vam by nepomohli ani tri roky. Liecit maju vzdelani ludia, nie exibicionisti so superegom.

janulik2008
22. okt 2017

Verím že jej nezistia ... môjmu dedovi zistili neskoro ☹ ani ma nestihol spoznať ☹

anjika42
22. okt 2017

Neboj sa, ja mám raka pľuc vo 4. štádiu, aj s metastázami, vyoperovali mi uzliny na krku, vaječník a tzv. vatskou aj tri väčšie nádory v pľucach a v podhrudnici, žiadne problemy, iba som bola seknutá v chrbte, kým som mala v sebe ten dren, či ako sa to vollá,beriem xalkori, unavená nie som, dokonca mám lepšiu kondičku akoo moj manžel, bez problímov vyjdem do siedmeho poschodia, upratujem, pod vodou zaplávam aspon desať záberov,aj viac keby som sa nebála, lietam okolo dvojročného dieťaťa - ale keby som nemusela, tak vylihujem ale kto by to za mna porobil? Ako liečbu mám liek xalkori....a dávam si aj oleje, všeliakésemienka a podobne, vhrudi ma bolí, iba ked sa veľmi namáham a ked je sychravo

ema234
22. okt 2017

@anjika42 ved 4. stadium je uz posledne, nie?

anjika42
22. okt 2017

vraj áno

mrkvicka060
22. okt 2017

@jogo78 ze ta hanba nefackuje....

dai
22. okt 2017

@ema234 a stale lekari nie debili typu jogo dokazu liecit a aj vyliecit....

dai
22. okt 2017

@danvil mama a vy musite byt silni - aj keby to rakkvina bola - lieci sa a vyliecilo uz kopa ludi - len prosim nesadni na lep nejakym jogom ktori chcu na tebe podobnych len zarobiy - su to obycajne ludia bez vzdelania ktpri si precitali 2 strany na nete - pocuvaj lekarov , je kopu stranok kde mozete si dat pomoct aj zahranicnym expertom typu diagnose.me... hlavne sa vsetci vschopte - kazda diagnoza zasiahne ale mama aj vy musite byt psychicky silni ak sa z nej chce dostat a vy ju podporovat. Drzim palce

danvil
autor
22. okt 2017

@anjika42 tak z vas by sme si mali brat priklad..ja sa obavam aj preto, lebo mama ma uz 68 rokov a viem, ze u starsich ludi je to komplikovanejsie. Kazdopadne dakujem za podporu a vam prajem vsetko dobre.

anjika42
23. okt 2017

táto moja choroba ma štve omnoho menej a trápi menej, ako ked moje dvojročné dieťa chytí amok

natalienka12
24. okt 2017

@danvil Bola alebo je tvoja mamina fajciarka?

danvil
autor
24. okt 2017

@natalienka12 no..taka fajciarka, ze vyfajcila jednu cigaretu denne. Stale som sa jej pytala, naco takto fajci..naco to je dobre, vraj to len tak chut. A teraz sa ideme cela rodina zblaznit, ako dopadnu vysledky 😒

lucia37
24. okt 2017

@jogo78 a riadne z nej vycicat peniaze akoze zazracnym liekom. Ako mozes zarabat na ludskom nestasti?

ivuska027
24. okt 2017

Ja by som to do tých cigariet nehrotila. Moja sestra nikdy nefajčila, nepila alkohol a ani kávu, ked mala 35 ochorela na rakovinu, mala 26 metastaz v mozgu a este rozne po tele. Nijak zle sa ale necitila, preto sa to nezistilo vcas. Od diagnostiky za 4 mesiace zomrela. Kdezto moja mama si uzivala zivot, j si dala drink sem tam s kamoskou, kavu pila a fajcila viac ako krabicku denne a mala rakovinu pluc, s tym, ze mala odumretých 5/6 plúc, do poslednej chvile dychala 1/6tinou pluc a s cigou v ruke. Zila s tou diagnozou 20 rokov a 9 dní.
Len som chcela povedat, ze ak sa polozite prv, nez viete, co a ci jej vobec nieco je, to si velmi nepomozete 😉 Kazdopadne prajem vsetko dobre ❤

natalienka12
24. okt 2017

@danvil rtg je nepresne musite pockat na CT este na nom nebola?

natalienka12
24. okt 2017

@ivuska027 su rozne druhy rakoviny pluc malobunkovy a nemalobunkovy. Ale vacsinou rakovina pluc nema dobru prognozu lebo rychlo metastazuje a nereaguje na liecbu chemoterapiou.

vedvieskto
24. okt 2017

@danvil ženská rakovina pľúc nezáleží veľmi na fajčení, ženy majú skôr adenokarcinomy a muži spinocellulárne a tie sú na podklade fajčenia a metaplázie

@natalienka12 malobunecny karcinóm sa práve lieči CHT a RT ale prognóza je biedna, horšia ako u nemalobunecnych kde sa to reže po 3. štádium všetko

anjika42
24. okt 2017

ja mám adenokarcinom s metastázami

janulik2008
24. okt 2017

@ivuska027 kamosov otec tiez nefajcil nepil a zomrel na rakovinu ☹

danvil
autor
26. okt 2017

Dakujem vsetkym za prispevky, mamina ma pluca ciste 🙂🍀

ivuska027
26. okt 2017
mariankaa
26. okt 2017

@anjika42 Prosím Ťa, ak by Ti nevadilo odpovedať mi.. Mala si nejaké ťažkosti, kým Ti to zistili? Nejaké bolesti na hrudníku alebo tak? Ďakujem.

anjika42
26. okt 2017

vôbec nič, iba zväčšené uzliny na krku, dokonca ani teraz ma nič nebolí, len keď je sychravo, alebo pri veľkej námahe