Ranky pri vchode do pošvy.

ciernafretka
16. feb 2020

Žienky, rada by som sa poradila. Mali ste už niekedy pri vchode do pošvy popraskané ranky? Vznikli mi po poslednom styku s manželom, čo bolo pred mesiacom. Odvtedy nemôžeme spolu nič mať, lebo ma to bolí :( Pri močení to nebolí ale pri utieraní neskutočne. Pozerala som si na to, sú to akoby ranky dve. Jeden malý pysk mám akýsi opuchnutý a červenší. Bola som u gyndy už v piatok, ale zrovna mala "operačný deň" a neordinovala  normálne. Odvtedy neviem čo si o tom mysliet, ci to nie je herpes alebo co. Pri chodeni to neboli. Mal už niekto niečo podobné a hodnotil mu to gynekológ? Potrebujem do vyšetrenia istotu, že to nie je nič zlé :(

elinosar
16. feb 2020

Casto som to mala. To je od nerovnovahy pH vo vagine. To znamena ze je tam kvasinkova infekcia. Treba natriet fungicidinom.

ciernafretka
autor
16. feb 2020

@elinosar dakujem ti moc!

blunka
16. feb 2020

Ano tiež si myslím že kvasinky a natrieť s Fungicidinom alebo Canestenom.

ciernafretka
autor
16. feb 2020

@blunka kvasinky by bola ta najlepsia moznost. Radsej kvasinky, nez daku pliagu mat. Rozmyslam ale, ci je mozne mat kvasinkovu infekciu, ak uzivam Gynimun, to su specialne probiotika pre zeny (urcene pri vaginalnych a crevnych problemoch). Mozno to neuzivam dlho a moja zla strava (vela sladkeho) tomu asi moc neprispieva...

simsalabim
16. feb 2020

@ciernafretka samozrejme, ze mozes mat kvasinky aj napriek probiotikam. Oni nie su vseliek...ale mozes mat aj bakterialnu vaginozu, nie kvasinky..sla by som k lekarovi na vyter. Ale sa riadne divim, ze si vydrzala az mesiac bez liecby..

ciernafretka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ciernafretka
autor
16. feb 2020

@simsalabim boze, zmazala som duplicitnu spravu...tak este raz. Neriesila som to pretoze do dnesneho dna nemam vytok, svrbenie, zapach ani ziaden iny problem. Neboli ma to pri chodeni, ci sedeni, len pri utierani sa. Kedysi, ked som bola v puberte, raz za rok sa mi cosi take spravilo, ale to bolo po silnejsom utierani sa, vela som chodila na vecko a akoby som sa "vysuchala". Lenze vtedy som neviedla aktivny sexualny zivot. Ine je, ked sa ti take cosi vytvori po sexe s partnerom. Volala som hned v prvy tyzden kamoske, co robi na gynekologicko-porodnickom a vraj sa s tym uz stretla, podla nej bola navsteva gyndy zbytocna a poradila len, aby som to nechala v klude, ze sa to musi len zahojit ako kazda ina rana. Lenze ked sa to nezahojilo ani po dalsich 3 tyzdnoch, chcem to uz riesit s mojou gyndou, len pre istotu.

strapec
16. feb 2020

@ciernafretka keď nemáš výtok ani svrbenie nič si tam nepatlaj, skús rosalgin a choď k dr

blunka
16. feb 2020

@ciernafretka tiež sa čudujem, že si vydržala mesiac.
Pri kvasinkovej infekcii mávam takéto mini trhlinky (a tiež žerem furt sladké).
Ale je fakt divné, že nemáš ani výtok ani svrbenie.
Ja mám vždy protikvasinkovú masť v rezerve doma, takže by som vyskúšala naskôr ju a ak by sa to nevyliečilo tak až potom gynekológ, či to nie je niečo iné.

ciernafretka
autor
16. feb 2020

@blunka ved prave preto som nejak nepanikarila, pamatala som si tieto ranky z puberty, vzdy sa to krasne zahojilo, ak som sa utierala po malej potrebe jemnejsie. Sledovala som sa, sledovala som vytok, ci sa nejak nemeni, ale vobec. Ziadne svrbenie. Raz v zivote som mala mykozu, viem ake svrbenie som vtedy citila. Ale to nevadi, v utorok sa uvidi, co mi povie gynda. Zajtra nemozem ist kvoli praci, ale na utorok som sa uz objednala u sestricky. Priznam sa, ze trosku ma vystrasila kamaratka, ktora povedala, ze takto jej vzdy nastupuje genitalny herpes. Bolestou pri moceni a ma jemne napuchnute pysky....

ciernafretka
autor
16. feb 2020

@strapec dakujem moc za radu, myslis rosalgin ten vyplach?

janinamojka
16. feb 2020

@ciernafretka môže byt kvasinkova infekcia ale aj suchost v posve..

paidy1
29. mar 2020

@ciernafretka dobry den,prosim zistili vam u lekara a co ide a pomohli Vam nejako? Ja sa s tymto problemom trapim uz takmer 2 roky,vzdy pri sexe sa mi natrhne kozicka pri vstupe do posvy a dost to potom stipe,intimny zivot na to silno doplaca..bola som s tym aj u lekara,ten iba zhodnotil,ze je to ragada a vraj mi pomoze jedine sitie..len ja to mam od porodu a mam taky pocit,ze prave nastrih a sitie sposobili tento problem - ako keby som mala sliznicu menej pruznu a pri napnutu vznikne prasklinka..napada ma,ci aj to dojcenie nesposobuje..vopred vdaka za kazdu radu

ciernafretka
autor
30. mar 2020

@paidy1 ahoj. Bola som deň/dva po tejto diskusii u gyndy. Odobrala mi stery, ktoré absolútne nepreukázali žiaden zápal, ani baktériu v pošve. Gynda mi vysvetlila, že tieto ranky si spôsobujem tým, ako veľa cikám a utieram sa. Spýtala som sa, čo mám akože robiť? Neutierať sa? Predpísala mi takú masť, ktorá ako tak pomohla. Názov si už fakt nepamätám. Ale je možné použiť aj kokosový olej, hojivý zázrak z oriflame. Ty však máš tento stav po pôrode a to je niečo úplne iné....Tam by som sa naozaj radila s gyndou a vsadila na jej odporúčania 🙂

paidy1
30. mar 2020

@ciernafretka ahoj,dakujem za odpoved..a ta mast uz trvalo pomohla? ja netusim ci to je po porode / sposobene porodom..len pred porodom som takyto problem nemala..celkovo mam po porode viacero pridruzenych komplikacii v intimnej casti,vnutorne to pripisujem dojceniu..ale ta trhlinka sa mi urobi vzdy pri pohlavnom styku,nemam to stale..akurat to mam v tom jednom mieste citlivejsie na dotyk uz teraz po tak dlhom case a pokusoch o sex..mne sa prave nepozdaval postoj mojho gynekologa,preto ma zaujimalo ako si pochodila,kedze z popisu sa to zda byt podobny problem..mne gynekolog tiez urobil nejake stery,ale nic sa nepreukazalo..takze uz fakt neviem ako to riesit,ale sitie by som chcela mat ako najposlednejsiu moznost

ciernafretka
autor
17. jún 2020

@paidy1 ahoj. Po dlhšom čase sa ozývam, lebo som našla v peňaženke na lístku názov mastičky, ktorá mi pomohla 🙂 Volá sa CICATRIDINA. A ďalšia vec, ktorá mi na ranky pomohla je univerzálny balzam od Soaphorie (olivovník). Dávala som si to na striedačku a výrazne, výrazné zlepšenie. Pozor, ten univerzálny balzam nesmieš natrieť na sliznice, jedine ak máš ranky naozaj pri vchode. Nemal by sa ti dostať v žiadnom prípade do pošvy. Ak nechceš expermentovať ako ja, hoci mi to pomohlo, tak minimálne masť CICATRIDINA skús použiť. Viac ráz denne si to potri. Daj vedieť ako pomohlo 🙂
Odporúčam mať ma intímne miesta špeciálny uteráčik, s ktorým sa budeš utierať len tam. Možno to tak máš, no veľa ľudí ma ten istý uterák na tvár, nohy aj zadok :D Pred sexom určite použite lubrikačný gél na tvoje väčšie zvlhčenie, ale bez parfémov a farbív. Hneď po sexe sa tam dole poumývaj, ale bez mydla, či sprcháča. Čistou vodou. Naozaj do sucha poutieraj jemne a natri sa tou masťou Cicatridina. Malo by ti to pomôcť 🙂

ciernafretka
autor
17. jún 2020

@paidy1 ešte doplním, že CICATRIDINA má aj čapíky. Sú vhodné aj pre ženy po pôrode, ktoré majú v pošve ranky. Googli, hľadaj, určite nájdeš všetky informácie 🙂

paidy1
18. jún 2020

@ciernafretka dakujem krasne za radu! 😃 Krasne Cicatridinu mam,aj som ju pouzila,a behom tyzdna zlepsenie..tak uvidime,ci to bola nahoda,alebo moja vacsia psychicka pohoda,alebo mam po probleme 😃 zatial bol uspech iba raz ☺️ Ale teda ak by este niekto niekedy riesil podobny problem,dostala som aj odporucanie na gynfyzio na pani,ktora sa venuje problemom v spodnych partiach..idem tam o 2 tyzdne,tak potom mozem pripadne posunut odporucanie 😉

evulienka23
18. aug 2020

@ciernafretka ahoj, ja.mam presné to isté uZ 3/4 roka, vyskúšala som naozaj všeličo a netuším čo mi pomôže. Opakuje sa.to stále ba zhoršuje. Vždy po sexe riadne ranky..prosim ta zistili ti z čoho to je'?? Čo pomôže? Ďakujem

vitex
12. okt 2020

@paidy1 @ciernafretka @evulienka23 Ahojte, len sa chcem všetkých spýtať ako ste na tom. Mám rovnaký problém a našla som toto vlákno. Nejaké zlepšenia alebo tipy na riešenie? Začínam byť zúfalá :(

paidy1
13. okt 2020

@vitex zdravim,za seba viem povedat,ze nepreslo to uplne uplne,ale minimalizovalo sa to..ja to pripisujem hlavne poporodnemu sitiu a vysporiadavaniu sa mojho tela so vsetkym,co s tym suviselo..trvalo priblizne 2 roky,kym to ustupilo..sex uz vieme mat s muzom aj kazdy den ak sme opatrnejsi - rozumej ziadna divocina 😂 urobila som 3 veci:
1. Na poranenie si vzdy natieram Cicatridinu krem,zvycajne do 24 hodin sa ranka sceli
2. Navstivila som pani,ktora sa venuje vaginalnej fyzioterapii (pohladajte gynfyzio.sk),ta mi rozmasirovala miesto sitia
3. Zmenili sme s muzom podmienky intimneho styku - namiesto cez synov denny spanok sme zacali vo vernych hodinach,ked uz je doma ticho a klud a syn riadne spi..t.j. odpadol stres z toho,ze sa zobudi..tiez sa viac venujeme predohre a vytvorime si prijemne prostredie - sviecky,vinko..
Snad nieco z toho pomoze,drzim palce 😉

evulienka23
13. okt 2020

Ja som na tom asi horšie , trvá to už rok,neprestáva. Ešte som nerodila ale po každom sexe sa natrhnem ako pri pôrode🙅 hrozne to stipe,ranky mam aj v okolí posvy, na pyskoch,hore aj dole. Cítim,že sliznicu mam velmi oslabenu, tie miesta sú už z tých všetkých prípravkov asi preťažené. Skúšala som naozaj všeličo,vnútorné, vonkajšie a nič. Doktorka mi ráno povedala, že sa to ani nedá zistiť čoho sa to robí. A pomoc žiadna, že len čakať...ale ako dlho ešte🙈🙈🙈
Masť cicatridine som ešte neskusala, ale obvykle sa to zahoji samo ale nie úplne. Tie miesta sú citlivé, stopy po rankach ostávajú.
Môže sa ta cicatridine dávať aj na čerstvé krvavé ranky?

vitex
13. okt 2020

@evulienka23 podľa príbalového letáku môže. Včera som si ju kúpila v lekárni, tak budem testovať aj ja. Ale nemám žiadne skreslené predstavy, že táto mastička vyrieši problém úplne. Skôr ma štve, že neviem prísť na to, prečo sa to vôbec zakaždým deje :(

paidy1
14. okt 2020

@evulienka23 ja som ju pouzivala aj okamzite po natrhnuti..tak myslim,ze je to ok..aspon zatial som nemala ziaden pridruzeny problem..s tym okolim,mam to podobne..tiez ma vseky aj vonkajsie sliznice nejake oslabene,niekedy ma prepadne az pocit kusania a opuchnu mi pysky..na to mi pomaha len okamzita sprcha a nasledne si na to davam sudokrem..ak teda mate nieco podobne..tiez netusim co mi to cele sposobuje,aj gynekolog robil stery a nic nezistil..tak asi iba trpezlivost..
Este k tomu sexu - nie je problem so zvlhnutim? Mozno skuste lubrikant..U nas to v najhorsich casoch sice nepomohlo,ale tak mozno vam by mohlo..ja to cele dodnes pripisujem primarne psychike..mozno sa skusit zamysliet nad tym,co by vam mohlo prekazat a skusit to zmenit..

laurabor
13. dec 2021

Dobrý večer
Chcela by som sa opytat som celkom vystrašená nemala som ešte pohlavný styk a asi pred týždňom sa mi na vagíne urobili male ranky pri moceni to trochu stipe ale inak nemám žiadne bolesti za odpoved budem veľmi vďačná🙂

bearay
4. jan 2024

Mne sa tieto ranky urobili pred 4 mesiacmi vyskúšala som Canesten 3 tabletkovy a pomohlo mi to je k tomu aj krém skúšala som rôzne masti aj vaginálne tablety a nič mi nezabralo po Canestene mi to hneď prešlo

bearay
4. jan 2024

@laurabor skús Canesten je drahší ale skutočne pomáha

bearay
4. jan 2024

@evulienka23 najlepšie je použiť Canesten 3 dňovu liečbu

bearay
4. jan 2024

@vitex ako píšem skúste Canesten 3 dňovu liečbu