Raz ma svrbí prsník a raz je červený

5. feb 2021

Ahojte dievčatá už dlhšiu dobu mam problémy s prsníkom raz ma svrbí alebo ostane červenený alebo dvorec je červeny ... posielam aj foto myslíte že to môže byt rakovina? bola som aj na usg doktor nič nevidel ... ale mne sa to zdá divné .. nekojím, nie som tehotná

autor
5. feb 2021

ešte opravím že v skutočnosti je to o dosť červenšie ...

luba41
5. feb 2021

mykoza? vela sladkostí, sacharidov, mlieka v strave?

autor
5. feb 2021

@luba41 takto ono to raz je červeny celý prsník,raz dvorec iba, raz to svrbí brala som aj všelijaké mastičky nič nepomohlo

lucik90
5. feb 2021

Skúste sa ešte objednať kožnej. Výmenný lístok nebudete potrebovať. Netreba zbytočne stresovať, ale ani by som to nepodceňovala. Držím palce 🙂

luckalukas_1
5. feb 2021

ja som nala nieco podobne od podprsenky, nejaka zla latka bola premna alebo co.. vymenila som ju za druhu, ked som bola doma tak som nemala ziadnu podprsenku a preslo to do par dni

luba41
5. feb 2021

mastičky neriešia príčinu..a čo tá strava? máš tam flak? šupinky? v čom perieš prádlo?

babatkoo
5. feb 2021

Treba ist ku koznej nech zoberie ster z pokozky a posle na rozbor a zaroven ist do špecializovanej prsnikovej ambulancie, kam posiela gynekolog. Ja toto riesim tiez ale ja kojim. Objavila sa mi zacervenana koza okolo bradaviek na dvorci. Skusila som najskor MYCOMAX. A potom som isla gynde. Pomohla mi od nej speci mast na prsia, ktoru mi zarobili v lekarni. Ty sa asi obavas Pagetovej choroby? Tej som sa obavala aj ja. Lekarka mi tak navrhla ze ak nezaberie krem do 2 dni posle ma do prsnikovej ambulancie.

autor
5. feb 2021

@babatkoo Ano presne obávam sa pagetovej choroby... mam to už dlhšie a iba na jednom prsníku ...bolo mi robené iba usg viac nič .. a bola som u troch kožných lekárok a nič ...

lyci
5. feb 2021

mne podobne raz spravil deodorant z DM. na prsiach sa mi to sirilo. trvalo, kym som prisla na to, co mi to sposobuje. pod pazuchami to ani tak nevadilo

autor
5. feb 2021

@luckalukas_1 skúšala som už byt aj bez podprsenky ale stále sa to dookola opakuje, raz je začervenaný dvorec, potom prsník a dookola.

autor
5. feb 2021

@lucik90 mne je aj ťažko za kožnou ísť lebo raz tam nemám nič.. inokedy je dvorec červeny... proste sa mi to mení preto som to odfotila už ...

autor
5. feb 2021

@luba41 no ale ak by to bolo zo stravy ako píšete? tak by to nebolo na oboch prsníkoch??

kristina2015
5. feb 2021

Nejaké kvapky doma na alergie nemáš ? Kľudne to môže byť aj látka z tej podprsenky že ťa takto dráždi ,ak to nemáš nikde inde iba na tých prsiach . Skús 2 dní bez nej ,ja inak na takéto veci kde neviem kde je sever používam kortikoidnu mastičku tu mám vždy doma v lekárničke . Dá sa kúpiť v lekárni aj bez predpisu .

autor
5. feb 2021

@kristina2015 už som skúšala bez podrpsenky , robí sa mi to iba na jednom prsníku a mastičky som mala velmi vela a nič mi nezaberá ...pripravujem sa na najhoršie ...

luba41
5. feb 2021

nie..mykoza na koži je z nevhodneho zloženia stravy - vela cukru, mlieka, obilniny , sladké ovocie a pod..a ake mastičky - kortikoidy? antimykotické?

kristina2015
5. feb 2021

A dávaš si inú ? Neskúšala si kúpiť novú ?

kristina2015
5. feb 2021

Skús kortikoidnu mastičku pýtať da sa zohnať aj bez predpisu . Tu dávajú aj lekári

autor
5. feb 2021

@kristina2015 no skúšala som viac mastí ale nezaberá nič.. je to také divné .. napríklad týžden mam pokoj a potom sa mi to vráti hocikedy mi sčervenie dvorec, alebo prsník a neviem sa ani tak objednať na kožné lebo ked ma objednajú tak vtedy tam nič nemám a nevidno tam nič a ked to mám tak sa neviem dostať k doktorke.

babatkoo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babatkoo
5. feb 2021

Ja som tiez isla na sono a tiez nic. Kozna by ti mala spravit ster z tej koze a poslat na rozbor. Napis mi spravu. Poslem ti foto toho receptu

pink_lady
5. feb 2021

..ak sa ti to opakuje,chvilu ano chvilu nie,tak to rakovina nebude...

kristina2015
5. feb 2021

Ja mám doma iba dve mastičky jedna je na predpis framykoin a druhá kortikoidna ktorú som kúpila v lekárni bez predpisu s nižším obsahom. Nikdy ma ešte nesklamali ,preliecila soma asi vsetko čo sa dalo . Tieto dve mastičky sú u mňa top nijaké iné nemám. Čo sa týka tej podprsenky asi by som skúsila kúpiť novú nejakú bavlnenú a odsledovala si to všetko. Netreba myslieť hneď na to najhoršie .

autor
5. feb 2021

Dievčatá už neverím ničomu ... myslím na najhoršie ...

kristina2015
5. feb 2021

Presny názov ma hydrocortizon stojí okolo 1,90 eura iba.

zuzzinkaa
5. feb 2021

Len pridám svoju skúsenosť. Tiež som mávala červený prsník, ale nie dvorce... a často sa to opakovalo a potom to zmizlo. Začala som to pozorovať a prišla na príčinu. Zopakovalo sa to vždy po použití šampónu. Takze to bola len alergia. A bolo to veľmi nepríjemne, dokonca keď bolo najhoršie tak to aj zapáchalo svrbelo lupalo sa a bolo priserne na pohľad. Trvalo to dlho... 🤷🏻‍♀️ A tiež už som si kadečo namýšľala, tak ja len pre upokojenie, tiež to môže byt len reakcia na nejaký vonkajší podnet.

zuzankkaa1
5. feb 2021

Podla mna ak by to bola rakovina, zhorsovalo by sa to a nemizlo.... skor nieco kozne, dlhodobejsie

ivka1103
2. feb 2023

Mam podobne tazkosti, prosim ozves sa mi?

elana1
25. mar 2023

@zuzzinkaa aj ja mám čerený dvorec aj bradavku a bojím sa, mám kortikoidnú mastičku a v strdu idem na ultrazvuk, teda ster treba dať zobrať?

ivka1103
25. apr 2023

@elana1 pokoj…mne sa to same upravilo. Hlavne nedavat nato kortikoidy. Mne to urobili horsie prave kortkoidy. Pomohol mi Cicaplast balzam

elana1
29. apr 2023

@ivka1103 mňa to dohnalo až k odberu vzorky z bradavky a dvorca a výsledok mi prišiel predvčerom. Som skolabovala. Potvrdený. Pozitivny nález pagetova choroba karcinom