• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

18. mája 2017 
Presne tak niektori pozeraju, tiez som to zazila... ale lekarka predsa vie, preco ti ho nasadila. Doveruj tomu lekarovi, ktory je v tomto odbornik - ak hematologicka povie, ze ho potrebujes, ver jej. Zapal moze byt nebezpecny, v tom ma pravdu.
31. mar 2010 o 13:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No rozhodla som sa jej dvôverovat, jej manžel je gynekológ a ona pred tým ako mi ho predpísala tak to s ním konzultovala.... a v podstate mi nič iné ani neostáva.... Len sa modlím, aby bolo všetko OK....
31. mar 2010 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj tutifruti,ja som nebrala počas tehu žiadne lieky,asi na každú to platí inak ale radšej zápal utíšiť ako by sa mal aktivovať...držím palčeky :grinning:

Babenky tak ja som sa zase nevyspala,moja polovička o 4 ráno dostala ľadvinovú koliku a musela som s ním do nemocnice,tak si ho tam nechali na dva,tri dni,chúďa moje mal veľké bolesti,si viete predstaviť ako som plakala?tak ma vystrašil,som si potom urobila aj žartík,že porodím :grinning: ...no a som absolvovala jazdu autom,fú ale ani som nevedela ako som s ním prišla do nemocnice,tak u nás takéto zmeny,hm čo budem robiť sama v postielke :cry: :cry: :cry:

Deini neterka ide mať tri roky 14.mája :grinning: ,no a ja mám termín 15-17.mája :grinning:
31. mar 2010 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte , no Heli mala si pestru noc, len nech ti manzelik vyzdravie. :sunglasses:

Dievcence, chcem sa spytat ci niekto uziva aloe vera gel. Vysledky mam blbe ANA hrubo zrnite jadro pozit. na +++ :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vcera som konzultovala to aloe s lekarom ktory publikuje knihy o ucinkoch aloe, ak bude niekto chciet cislo rada ho poskytnem.
On odporuca pri autoimunitnych chorobach pit aloe aj kolostrum.Svojich pacientov lieci aj s aloe, aj takych co beru imunosupresiva!!!Tak som sa rozhodla , ze skusim. paaa.
1. apr 2010 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
tutifruti, mozem sa pridat k tym, ktori absolvovali liecbu kortikoidmi pocas tehotenstva. neberiem sice prednison, ale medrol, ale to je skoro to iste. brala som 2 mg, aj teraz pocas kojenia. u mna to vsetci gynekologovia chapali a sami hovorili, ze je to len kozmeticka davka.
heli, nech sa manzel da coskoro do poriadku. :slight_smile:
1. apr 2010 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Díky baby za povzbudenie.... Včera sa mi objavili znova nejaké fľaky na rukách.... chytala ma panika, ale dnes nemám nič.... tak neviem.... :frowning2: Dúfam, že sa mi to nevráti....
1. apr 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tuifruti, k tomu aloe...verim v jeho zazaacne ucinky ale co ja viem, tak v tehu sa moc nedoporucuje, skor naopak, tak si to radsej nastuduj
Tie flaky, nemoze to byt z prasku, jary, cistenia zeleniny.... ani sa necudujem ze mas obavy ale neboj, babo bude v poriadku, nie je to nic tragicke :wink:

Heli, esteze tam neviezol on teba :grinning: :grinning: :grinning:
1. apr 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky,Zuzka aj to bude za chvíľku :grinning: ,dnes v noci ma pichalo pod bruškom,akoby mi na niečo tlačila,oj mohla som spať iba na pravom boku,čo nie je žiadna sláva lebo som mala celý bok strpnutý ale už vydržííím :cry: :grinning:

Vyzerá to tak,že zostane cez sviatky v nemocnici lebo má aj zväčšenú pravú obličku a ľavá mu funguje len na 20%,tak pre istotu si ho nechajú,a kamienok už vyšiel von,potvora...Zuzka a čo tvoje slepé črievko,drží sa?Si mala problémy keď si bola tehu?Však?

Ja idem žehliť,síce by som nemala robiť nič ale nemám kedy,včera som išla so nemocnice za drahým a trvalo mi to dve hodiny aj s nákupom a večer som prišla domov ako dobitá,nie že by mi zavadzalo bruško ale už aby som mala pôrod za sebou :grinning: :grinning: :grinning:

Kočenky ja Vám prajem Veselú Veľkú Noc...hlavne veľa vodyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :grinning: :grinning: :grinning:
2. apr 2010 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Heli, ešte mesiac vydrž!!!!! A užívaj si spánku, nech je akýkoľvek :grinning:

Aj ja prajem pekné sviatky!
2. apr 2010 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pekne sviatky, baby. :slight_smile:

Heli, chuda manzel, tak teraz budes sama doma. :frowning2: Snad sa mu rychlo polepsi.

Misulo dnes na obed nespal a strasne bol uz na vecer unaveny, odkvacol do postele a normalne ako stary chlap tam chrape. :grinning:
2. apr 2010 o 20:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veselú Veľkú Noc vám prajem dievčatá, všetky Vás pozdravujem :slight_smile:
3. apr 2010 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzka milé prianie :grinning: :grinning: :grinning: no po dnešnej noci už asi spať tak ľahko nebudem,dieťatko si zmyslelo,že bude v noci buntošiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale snažím sa čo najviac oddychovať :grinning: :grinning: :grinning: ...babenky to ja mám už 35tt? a ja že 34 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:,keď ja bojím bojím :confounded:
3. apr 2010 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veru, 35tt, Heli, ved ty zachvilku rodis. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Uzasne, zachvilku budes mat Misku pri sebe.
3. apr 2010 o 20:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, hlasim ze u nas zavladla choroba :frowning2:

Luborko zacal soplikovat a pokasliavat... poradte prosim daco na kaslik! Deini, ty budes urcite vediet :slight_smile: zatial som mu dala Stodal..
Z plavania asi tento tyzden nebude nic, aj ked teplotku nema :frowning2:

Peknu nedelu a zajtra klud!
4. apr 2010 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka88: Moje deti, keď začnú pokašliavať a sopliť, nečakám a žuchnem im 1000mg vitamínu C, aj 3-4 krát denne (podľa toho, ako sa mi to javí) a jednorázovo veľkú dávku D-vitamínu (aj 4000IU, dopoludnia). Ak sú umrnčané, tak výsledok vidno do pol hodiny. Zvyčajne je celkovo už do ďalšieho dňa kľud tak od sopľov, ako aj kašľa.

Takéto dávky C-vitamínu sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Treba veľa piť a vyhnúť sa, ak možno, prípravkom s umelými farbivami a príchuťami.
4. apr 2010 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A tusim napr taky hedelix mozu aj male deti, je to bylinkove.

Skoda, ze u nas sa neda dostat C vitamin do Miska. Nastastie on chory nebyva a ked nieco chyti, uzdravi sa z nas najrychlejsie, ale mam co robit, aby som donho dostala uz len nurofen, nieto este nieco ine. Potvora mala to je.

Oblievate sa? :sweat_smile:

D vitamin je vigantol?
5. apr 2010 o 10:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deina: 1, Nie. 2, Áno. :slight_smile:
Nurofen nie je náhodou ibuprofen? Lebo ten je pre malé deti úplne nevhodný. V podstate ani paracetamol nie je nič moc, ale ibuprofen je pre pečeň veľká záťaž...
5. apr 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1000 mg vitaminu C? 3-4x denne? sak to je konska davka aj pre dospeleho!!!
5. apr 2010 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka88: pre take male babatko je vhodny sirup ambrobene alebo mucosolvan...2x denne po 2 ml (rano a vecer)...da sa to kupit bez receptu v lekarni
5. apr 2010 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a cibula, dievcata, cibula. :slight_smile: nakrajat cibulu, posypat cukrom, nechat postat v chladnicke, aby pustila stavu a tu stavu potom po troske jest 3-5x denne (po 24 hodinach treba urobit novu cibulu, lebo po tomto case produkuje nieco toxicke). uvolnuje to hlieny. nam do dr. poradila pri matejovi. je pravda, ze uz mal asi 7 mesiacov, mozno pre luborka je este trocha skoro.... ale ked sa to tak vezme, lieky davame aj malym detom a toto je tiez liek. prirodny.
6. apr 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja poznam ten recept s medom, vpodstate to iste a jednoduchsie je urobit to tak, ze cibulu ocistit a prekrojit, zo stredu vybrat tolko, aby sa tam dal med, dat to nad poharik a do neho to bude odkvapkavat. Snad som to aspon trosku zrozumitelne napisala... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. apr 2010 o 13:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem baby za vsetky rady, no cibulu neviem, ci by som do neho dostala, hlavne ked je to vylucne kojene baby :sweat_smile:

mame stodal, ten mu najprv neurekom chutil a potom uz bhle tak som kupila Hedelix ale ten som ani neotvorila, lebo mu to trosku preslo, ale tie sopliky, to je hrozne... a ten rev ked len pustim vysavac....

ako ste sviatkovali? my nastastie v klude, sibal len Luborko, inak sa to u nas vobec nenosi...

to C-cko som kupila sebe, hadam sa mu dostane v mliecku
6. apr 2010 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kathynka: Veď práve preto to tak dobre funguje :wink:
Z genetického konceptu je to v podstate skôr konzervatívna bežná denná dávka pre dospelého. Kôň si vyprodukuje ďaleko viac autonómnou syntézou, a spásaním zelenej trávy dostane ešte poriadny "bonus" k tomu... Kdeže, s koňom sa v tomto smere porovnávať nemôžme :grinning:
7. apr 2010 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potulka: Cibuľa obsahuje, okrem prírodného antibiotika, ešte aj flavonoid quercetín. Je to silný antioxidant s protizápalovým účinkom. V kombinácii s vitamínom C tvoria výborný tandem :wink: nielen proti infekcii, ale aj proti astme (samozrejme len pri účinných dávkach).
7. apr 2010 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petot: a take nieco ako predavkovanie sa vitaminom C - to ste uz poculi?
7. apr 2010 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
caute krasavice, bola som cez sviatky mimo domova, tak odpovedam opozdene :sweat_smile: Chvilu budem odpovedat od veci, lebo vas docitavam a zacala som predchadzajucou strankou :wink:
zuzi, 4 mesiace si si pichala?!?!? ty moj kvet. ja si picham 2 tyzdne a uz mam z toho nervy. Od vcera si picham este jedny k tym prvym, tieto vraj rozhadzu hormony, tak som zvedava na tie zmeny nalad. Koordinatorka povedala, ze mozem byt aj argesivna, tak sa moj chlap zlakol :grinning: ...ale skor sa mi zda, ze som hrozne precitlivena, uz druhy den mi je do revu a ani neviem preco :sweat_smile:
Zatial sa mi modriny nerobia, len mam bodky vsade, tak sa citim ako emental :grinning:

tutifruti, 10 mg beriem aj ja, tiez sa netvaril v Martine gynekolog najskor nadsene, ale povedal potom, ze to nie je az taka vysoka davka
7. apr 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzi dufam, ze Luborkovi je uz lepsie :frowning2: chuda male. S tou cibulou sme to skusali aj my doma ked sme boli male, ale mna z toho nadrapovalo, hnusne to chuti.

heli ako muzicel? to ma mrzi, ze mas taketo starosti pred porodom. A to sa mu stalo po prvykrat? Ci mal uz predtym problemy s kamenmi?

petot ty si doktor alebo mas zdravovedu len ako hobby? :sweat_smile: lebo tolko odbornych znalosti ......
Aj mne sa zda ta davka C-vitaminu strasne vysoka pre dospeleho nie to este pre dieta.
7. apr 2010 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Zuzik :slight_smile: :slight_smile: tak tu si moja?
8. apr 2010 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj janulka :grinning: :grinning: :grinning: kukam aka znama tvar
ty si kde? v rajonoch? ci na ceskom koniku?
8. apr 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, cz, a regiony, ale aj vsade inde :slight_smile:
8. apr 2010 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok