• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

14. novembra 2016 
Ahojte, je tu niekto so séroneg. atritídou a artrózou, kto prestal brať lieky od reumatologičky? Ďakujem.
11. nov o 20:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A ešte sa chcem opýtať, aj vy ste často choré? Ako sa dá tomu predísť? Ďakujem
11. nov o 20:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zulfizar ahoj, ja mam seronegativnu artritidu s pozitivnymi ANA protilatkami. Som 7 mesiacov bez liekov lebo sa snazime o babo. Brala som plaquenil a aflamil. Od bolesti som sa snazila len jednorazovo ked bolo zle ale casto skoncim na infuzkach :-/ ty co beries?
11. nov o 20:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ketere dobrý neviem ale počula som už o tom že áno, silný liek a nie každý ho znaša,berem k nemu kyselinu listovú....
Len nesmiem pri ňom otehotnieť..
11. nov o 20:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@1sunny ano chvíľku som brala aj sulfasalazin,moja reumatologička ma poslala ale aj k jednej dr. Do Martina,už presne neviem názov ambulancie,ale ak by si chcela pohladam ti to v karte,Ktorá posudzuje dopad uživaných liekov na plod, a potom aj na genetické testy do Martina taktiež. Ten sulfasalazin som však nebrala dlho....a tehotenstvo sa ti rosdeluje do 3 trimestrov a v 2 som mala bolesti a aj ku koncu...
11. nov o 20:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zulfizar aj ja som často chorá...
11. nov o 20:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bejuskal My síce bábatko nečakáme, ale tak ma to zaujíma. Ja som brala dva roky prednison a sulfasalazin a potom som ich z vlastného presvedčenia prestala brať. Ale teda bolesti mám často (väčšinou si dám niečo proti bolesti), ale silno uvažujem, že sa vrátim k pôvodnej liečbe a budem pokračovať. Mňa dosť trápi, že som veľmi často chorá (tento rok som vybrala už 13 atb a to som nebola ani stále u dr, keď som bola chorá), niečo sa mi podarilo vyliečiť len tak domácou medicínou :slight_smile: (čaje, citron, med). Aj Ty si často chorá? Čo robíš preto, aby si nebola často chorá? Ďakujem.

@bibzik A čo robíš preto, aby si nebola chorá? Berieš nejaké vitamíny? Lebo ja jem veľa ovocia, zeleniny, vitamíny šumivé, tabletkové a aj tak som stále chorá.
11. nov o 20:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zulfizar ja som mozno 5x do roka chora.. nie je to az tak vela. Ale ked uz ochoriem tak sa to so mnou taha aj mesiac dva. Byvam velmi zahlienena a dutiny ma bolievaju klasika hrdlo zapalene.. ale neberiem nic. Teda uz 7 mesiacov berem teraz tehotrnske vitaminy kedze chcem otehotniet cize ktselina listova nejake Bcka Ecko a tak.. ale inac viem ze pri autoimunitnuch ochoreniach teda aj artritide sa nesmu brat lieky na inunitu.
12. nov o 07:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@zulfizar áno aj ja som často chorá, a uši ma bolia skoro stále :frowning2: začal ma lečiť aj imunológ, po nasadení liečby od neho, sa mi stav klbov veľmi zhoršil... tak som imunoliečbu vysadila, aj imunológ mi to odobril s tým, že tak reakciu čakal :frowning2: ...došla som k záveru, že radšej nech ma bolia uši a som nachcipanaá, ako takéto bolesti klbov :unamused:
12. nov o 13:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@bejuskal ....tak toto som nepočula, že pri artritide a nesmu brať lieky na imunitu... to vedieť skor... čítaj príspevok vyššie...
....posledné vyjadrenie od imunologa bolo, že keď dá lieky na imunitu, tá sa "rozhýbe" a "buchne" do toho najslabšieho miesta... a sme tam, kde sme nechceli byť.... tiež to mohol povedať pred liečbou :frowning2:
12. nov o 13:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ketere nesmu. Ono napriklad aj ta biologicka liecba je (ak cosi pisem nepresne opravte ma baby, len ja som to takto pochopila) ze ti "vypnu" imunitu a tym padom aj s nou suvisiacu autoimunitu. Teda tvoje telo nema silu bojovat priti bakteriam virusom, ale zaroven ani nebojuje proti vlastnym zdravym bunkam (co je problem autoiminity) a zas opacne ked si posilnis imunitu posilnis aj autoimunitu. Dcerke teraz nasadili lieky na imunitu lebo mava casto zapal ucha a tam je tiez pisane ze tie lieky na imunitu nesmu uzivat :-/ je to cele naprd
13. nov o 08:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@ketere teda dcerka moze len ludia s autoimunitou nemozu :slight_smile: som to tak nestastne napisala :slight_smile:
13. nov o 08:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lenkat124 Je to velka skoda, ze nam toto zrejme nie je dopriate, kojit tak dlho ako by sme chceli... ale dolezite je, ze babo je zdrave :slight_smile:
14. nov o 07:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@bibzik Dakujem velmi pekne, zatial este tehotna nie som, ale budem ti vdacna za tento kontakt, ktory mozno neskor vyuzijem. Kiezby sme to mali trosku jednoduchsie :slight_smile:
14. nov o 07:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok