• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

18. mája 2017 
myslela som snežnú kalamitu :wink: ani písať už neviem
19. mar 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocenky-heli vsetko naj muzikovi
ako sa mi tu mavate? velmi dozadu nejdem citat-akurat krasne fotecky mimciatka-potulka zlatunkyyyyyje
19. mar 2009 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sa poteší...však ho čakám a neviem sa dočkať :grinning: :grinning: :grinning: krásne sníčky :grinning:
19. mar 2009 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzka, tak z tych sprav by som bola dost mimo. Ale mozno ked sa prelieci ten virus alebo co ti to tam nasla, zlepsi sa aj reuma? :confused:

No hej, mne lekar povedal, ze nic sa nestane, ak by som otehotnela pri plaq, ale mam ho potom vysadit a ze lepsie je dva mesiace ho nebrat a az potom otehotniet. Tak snad bude dobre, vysadila som ho hned, ako som nieco tusila...

Inak spermie mozu prezit aj dlhsie ako 2-3 dni. :wink: Niekedy dokonca az tyzden.

Helika, tu v NZ mam gynekologa. Dnes ho uvidim, tak... uvidime.

Vcera hroza, maly najprv vstal rano o siestej (najprv sa postavil v postielke o pol siestej, som mu povedala, ze to nemysli vazne, lahol si, dudlikoval a potom o pol hodinu uz naozaj vstal) a potom mi cez obed nechcel spat. Schrupol si na hodinu, co je malo, tak som ho dala do kocika, dve hodiny sme sa natriasali po meste a nic. Este aj dudlik som mu dala, dala som ho lezat - straaasne sa na tom bavil a nic. Tak som bola riadne skapata na vecer. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dnes uz vstal v normalnom case, o siedmej, ale pre zmenu sa v noci budil - ma nove lieky na imunitu, nejaky divny sirup, trochu z neho hnackuje a asi kvoli nemu nespal. Ked sa to za par dni nepolepsi, budeme ho musiet dat vymenit - nemoze byt neustale hore v noci, na to nie som zvyknuta, vsak v noci sa spi! :sweat_smile:
20. mar 2009 o 08:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deini, mas to tazke, ja sa aspon vnoci vyspim :D

Baby, bola som u mojej homeopatky, porobila ďalšie vyšetrenia a dala už aj lieky na klby, ze malo by sa zlepsit alebo zabranit aby reumatolog nasadil liecbu... velmi sa tesila, ze som otehotnela uz ked somneuzivala prednison

No a vybavila mi aj termin u gynekologa takze chcem, nechcem, idem dnes aj tam... Bojim sa, dufam, ze uz bude srdiecko...uz by mohlo byt, nie?

Deini, a ty ako u tvojho?

Letim, caute
20. mar 2009 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
dnes je tu akosi pusto :sunglasses:

Deina - tak to mas doma zivo, aspon sa nenudis :slight_smile: A co za sirup mu dala dr. na imunitu? A takto skoro? Byva casto chory?

Zuzka88 - dobre sa citaju taketo informacie, ze lekar ta povzbudi a tak... :slight_smile:

Zuzka88 a Deina - drzte sa dnes u gyndr a potom podajte informacie, ako ste dopadli. :slight_smile:
20. mar 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte zienky, ked som si precitala co som vcera popisala, tak chapem, ze sa z toho clovek len tak nevysomari :grinning:
takze sa pokusim to zhrnut: chcela mi hned nasadit sandimum neoral (to sa berie aj pri transplantacii, ale povedala som jej, ze uz som to raz mala a bolo mi z toho hrozne zle) ...takze mi chcela dat nieco podobne tomu lieku, ale nezapamatala som si nazov nieco na eq... netusim fakt aj ked ma zabijete :sweat_smile: ... ze vraj som uz dost rozbita (nie v riti, to som len tak napisala lebo sa tak krava tvarila) a ze je nacase zacat s liecbou. Pri ktorej vraj mozem otehotniet - ale co si pamatam, tak na telaciku od sandimum neoral bolo napisane, ze sposobuje potraty a ine bludy... no ale nechcela som sa s nou hadat.
Podarilo sa mi ju presvedcit, ze ideme 31.3 do Heliosu a ze nech vycka zatial s liekmi a nech mi pichne len diprophos a ze ak mi ten nezaberie a budem sa stale citit na milu jarmilu, tak potom mozme zacat s liecbou.
Nakazala sestricke aby mi pichla diprophos, doktorka sa vobec nepozrela na moje klby, len tak cez stol, ani sa ma nedotkla. Odovzdala som moc na kultivaciu a v utorok ked budu vysledky uvidime ze kde je problem. A potom mi asi da nieco na preliecenie toho zapalu v moci. Neviem ci zvysene leukocyty mozu byt aj z reumy alebo mam daky bacil.
Plaquenil krava odmietla uplne, nechapem preco ked vasi doktori vobec nie su proti nemu... nemohla som jej povedat, ze na MK ho baby beru :grinning:
Takze mi pichla ten diprophos, nechala 10mg prednisonu, 2x denne aflamil a ked sa to nezlepsi, tak mi nasadi dake lieky ktorym by som sa najradsej vyhla... a ked vraj nepomozu tie, tak mi naspat nasadi methotrexat a so snazenim sa mozem rozlucit.
20. mar 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vysvetlivky:
telacik = letacik :grinning:
20. mar 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzka super info, to je dobre, ze ta povzbudila :slight_smile: cim viac som presvedcena o tom, ze musim co najskor vyhladat aj ja nejakeho homeopata, lebo s tou mojou kravou na reumatologii asi daleko nezajdem.

deini vydrz zena! ono to raz vyrastie, bude mat 15 rokov a z postele ho vytiahnes rovno k obedu so 7 knedlikmi k masu.

heli, ze vsetko naj opozdene a ze manzelikovi posielam pusu k meninkam... hadam nevadi :dizzy_face:

sa mi zda, ze po tom diprophose mi trosku povolili slachy... teda ze si viac ohnem prsty na rukach, lebo uz som si ich nedala v past... tak teraz aspon trochu sa mi daju zohnut.
20. mar 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak uz som tu, no ale co ja viem... nic moc spravy. Je to v maternici a tentokrat tam nie je ziadna cysta (naposledy bolo mimi aj s cystou), ale nic viac nie je vidiet, ani srdiecko, ani nic ine nie je vnutri toho vaku. Podla ms by som mala byt uz v 7tt a vtedy uz by sa patrilo vidiet nieco viac, potom sa asi nevyvija alebo bol toto ten dlhy cyklus (mne sa striedaju kratky - 24 az 26 dni a dlhy - 33 dni) a teda je este naozaj skoro. Takze uvidime o dva tyzdne. :confused: S Miskom mi tiez nic nebolo vidiet okolo 6tt, ziadne srdiecko, ale vtedy tam bol aspon ten zltok uprostred vaku...
20. mar 2009 o 14:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sa za dva tyzdne uzeriem...

Ked z toho nic nebude, tak ma musia vycistit, ze? Kolko to trva? Si neviem predstavit nechat Misula doma sameho... Ale zase ak som tehu menej, tak ci tak ho raz sameho nechat doma budem musiet - doma neodrodim. :sweat_smile:
20. mar 2009 o 14:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzibb - prosimta k akej reumatologicke to chodis? V BB? K macejkovej? Dipropos ma byt na uvolnenie, je to na dobrej ceste, snad ti pomoze a vydrzi to nadlho :slight_smile: A ako to u teba vyzera, hm ? ? Helios sa blizi - len si tam budete musiet ist?

Deini - to cakanie ti sice nezavidim, ale neboj, ak ti vysli // na tehu teste, tak hormon sa tvori potom si tehu :slight_smile:

A s Miskom si nerob starosti, o 9 mesiacov uz bude z neho riadny chlap a vydrzi par dni bez maminy :slight_smile:

A ake lieky to berie na imunitu? Ze mu byva z nich zle?
20. mar 2009 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Macejková je detská doki,a mne pomohla!!!keď ono je ťažké byť spokojní s dnešnymi lekármi :grinning: Zuzik odkážem aspoň bude veselší :grinning: :grinning: :grinning: ja už by som tiež najradšej skúsila baby len čo keď uškodím bábu keď beriem ten penicilín,aflamil...poradte,máme skúsiť??? :frowning2:
20. mar 2009 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deini,ja keď budem tehu pôjdem ku gym.až v 3mesiaci :grinning: aby mi plod neodišiel :grinning: :grinning: :grinning: neboj do nemocnice nepôjdeš,niekedy sa to samo vyčistí ale niekedy musia oni lebo tam zostavajú zvyšky :grinning: ale neboj to nie je tvoj prípad...len papkaj a oddychuj :wink:

prajem Vám pekný víkendík,ja idem do PD navštíviť rodinku...konečne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a ozaj koho idete voliť?????nemusíte odpovedať to ja som len zvedavá!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

ešte sa večer ozvem :sweat_smile:
20. mar 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez pekny vikend prajem a este ...DEINI-drzim palceky -nech srdiecko cim skor vidiet :slight_smile:
20. mar 2009 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute baby,

tak po mojej dobrovolnej nasilnej navsteve gynekologa mam asi take spravy ako deina...teda neviem, ze co presne ti Deini, dr. povedal... potvrdil tehotenstvo? alebo povedal, že sa uvidí?

Mne robil sono, a odmeral 3mm, 6 tyzden... a za 2 tyzden zasa sono a knizka, a potom PN..... Nevravel o ziadnom zltku ci vaku, iba mi ukazal ze tu ho mame, a odmeral 3 mm.

No a ze za tie dva tyzdne ostanem doma. A ja ze ako doma? A on ze no doma, dlhodoba PN... A ja ze to uz nastalo? No ze minimalne na tri mesiace a potom sa uvidi...ale sak to uz nemusim ist ani do prace :confounded: Neviem, ako sa s tymto vysporiadam, v robote hlavne, citim taku blbu zodpovednost a na druhej sttrane mi dr. vravi, ale to neni vsa problem, to je ich problem, vy si musite urcit priority... a asi ma pravdu

Co by ste robili vy? Ked viete, ze nemate ziadnu nahradu a ze vas ozaj treba? proste na vas stoji cela administrativa firmy, tok penazi, ucto, mzdy,.... som zufala

No a navsteva reumatologa sa odklada tiez o dva tyzden, gyn vravi ze staci az budem mat knizku. Potom ma posle aj na hematologiu kvoli vysetreniam, co som vravela, ze mam tu poruchu, kvoli ktorej musim viac kyseliny listovej (tu mi predpisal navyse k femibionu a vysadil magnezium) no a ze tam sa rozhodne, ci budem potrebovat injekcie na rozriedovanie krvy, pocli ste o tom?

Od homeopatky mam uz aj lieky, ta ma VELMI povzbudila, aj psychicky, je ozaj super, vraj mame babo privitat lebo uz aj take mini ma svoju dusu a vsetko vidi a pocuje :slight_smile: mam mu pustat pianko hudbu, hladkat a rozpravat a ze ked bude vediet, ze som tu pre neho tak ostane a vsetko nam to raz vrati

No a merala mi aj tie body EAV a cakam na vysledok, ze co a ako funguje a podla toho sa zasa uvidi...

Pisem vela ale mala som dnes celkom rusny den a musim sa s vami podelit :grinning:

A kde mame ostatne baby?
20. mar 2009 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky moje mám pre Vás dve nové fotky,tak šup a kukenzi bite :grinning:
20. mar 2009 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzka si sa vybrala pre baby alebo pre robotu?ani neváhaj a šup na PN moja,zdravie ti potom nedovolí a budeš ľutovať :angry: len papkaj a oddychuj...nebojkaj miminko je teraz na prvom mieste :wink: :slight_smile:
20. mar 2009 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Zuzka88 - to su dobre spravy, ked ma babatko "miery" a je tam, kde ma byt :slight_smile: srdiecko mu bude vidiet az v 6., 7.tt. Dolezite je, ze je tam :slight_smile:
A s tou PN - mozno by som tiez vahala, ale predsa - co je na prvom mieste? Babenko vratane tvojho zdravia, alebo robota, ktora pocka a kvoli ktorej si mozno este viac pritazis aj sebe aj babetku? :sunglasses: Tak pekne oddychuj, hladkaj brusko a pustaj hudbu.
Zuzka88 - injekcie na riedenie krvi - uz som o nich pocula, aj moja znama ich brala pocas tehu, doma si ich pichala.

Helika - pekne fotky, vyzerate velmi spokojne, taka vesela kopa :slight_smile: A tvojmu Jozkovi dodatocne zelam vsetko naj... hlavne zdravie :slight_smile:
20. mar 2009 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka, chapem tvoje rozpolozenie, poctivci to maju v zivote tazke... :wink: ale som si ista, ze si firme dala zo seba dost a teraz je cas mysliet na seba a hlavne na mimi. najma po predoslych tazkych skusenostiach. ja som bola tiez prakticky cele tehotenstvo PN a najprv som z toho mala vycitky svedomia - hnijem si doma, hoci mi vlastne ako keby nic nie je. no dnes som presvedcena, ze prave vdaka 7 mesacnemu oddychu mi bolo tak dobre. ktovie, ako by to cele dopadlo, ak by som chodila do roboty. a matejko za to rozhodne stal. :dizzy_face:
pridala som nejake nove fotky z prvych dni doma.
20. mar 2009 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potulka aký je krásny...veru tiež by som sa dala na PN...tak pekný víkend :grinning:
20. mar 2009 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jej, aky je zlaty, spiaci zajko. :dizzy_face:

Zuzka, to bude heparin, co spominas na riedenie krvi. Asi ta posle lekar na hematologiu a tam ti to predpisu, myslim, ze sa to picha podobnym perom ako inzulin, takze by to nemalo byt nic hrozne.

No ja som to doma prepocitavala, prezrela som cely kalendar a toto mal byt 33-dnovy cyklus. Ovu az okolo 20dc, tak by to aj vychadzalo tak, ze este srdiecko byt nemoze. Uvidime... Skusim nachvilku nahodit do pasu, co to ukaze, ak tam dam cykus 33 dni.
21. mar 2009 o 09:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm, aj tak mi to ukazuje 7tt... ale mal by to byt len 6tt...
21. mar 2009 o 09:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, u nas je krasne slniecko :slight_smile: ,

Potulka - krasne fotky, iba ma zaujal komentar pod prvou foto - 5. minuta mojho "zivota" - mozno by bolo vhodne dolnit na svete :slight_smile: Matejko ZIL :slight_smile: - uz v brusku celych 9 mesiacov :slight_smile:
Potulka - maly je naozaj vydarene dielo :slight_smile: :sweat_smile: :slight_smile:

Deina - je to zvlastne pocitanie na tychto kalkulackach. :wink:

Prajem Vam vsetkym pekny den aj vikend :slight_smile:
21. mar 2009 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Este som zabudla doplnit:
ZuzkaBB - u teba to vyzera nadejne, aj teplota ti ide opet hore :slight_smile:
21. mar 2009 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte zienky, ste tu zase popisali toho :wink:
deini, neboj, urcite tam nabuduce uz bude doktor vidiet viac a hlavne tam bude srdiecko :dizzy_face: a maly Misko je uz chlapina, o neho sa neboj, ked bude s ocinom alebo s tvojimi rodicmi tak tvoj pobyt v porodnici zvladne :dizzy_face: dolezite aby ste boli s miminkom v poriadku.

zuzi rozhodne chod na PN a ani nespekuluj! kazdy sme nahraditelny v praci a ak dosial za teba nemali nahradu, tak im aspon trkne, ze je nacase to zmenit, lebo kym nie si prezidentova hovorkyna alebo nevlastnis firmu v ktorej zarabas miliony, tak sa na to mozes z vysoka vykaslat, lebo dietatko ti nic nenahradi... ani ten pohlad na vyplatnu pasku :grinning:

milka, teplotka dnes isla trochu hore, ale zacala som poobede spinit, takze sa to asi za chvilu rozbehne... :frowning2: ...ani ziadne tehu priznaky, aj prsia ma prestali boliet, podbrusko len tak mierne pobolieva ako uz cely tyzden... takze tomu nedavam sancu... no co uz... myslela som si, ze sa tomu Heliosu vyhnem, ale aspon budeme vediet kde je chyba... teda dufam. Asi by bolo lepsie keby prisli na nieco aby sme vedeli s tym daco robit a liecit to...

inak chodim k doktorke Kmecovej, Macejkovu nepoznam.... A ta moja je vraj dobra... aspon to o nej vsetci hovoria, ale ma vela pacientov a denne vysetri aj 50 ludi, co citam na zozname objednanych pacientov... a to tam clovek caka tri hodiny v cakarni a dnu u nej je 5 minut co predpise lieky a koniec. Za tie roky co tam chodim (uz zo 11r.) ma asi len raz vysetrila aj tak, ze sa ma dotkla, inak nic.... neviem, mozno je to normalne... ale ked ju raz zastupovala dr. Mikloskova, tak ta ma povykrucala az az...
21. mar 2009 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
potulka, tvoj zajko je uchvaaaatnyyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: boze, nemozem z neho :slight_smile: ...len fot dalej nech sa mozme kochat....
a ozi bety ako?
21. mar 2009 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute baby. :slight_smile:

Mne vlastne lekar povedal asi to iste ako Zuzke - nieco tam je, ale este nie je srdiecko, preto hovorim, ze este uvidime. On mi nic zle nepovedal, to ja tu mam kadejake scenare v hlave - pretoze som naozaj cakala, ze tam uz bude a nie je, tak som bola sklamana. A nemam ziadne priznaky...

Zuzka, netrap sa pracou, ak ta lekar chce nechat na PN, posluchni ho - v praci sa nejako zariadia, ty a babo ste doleziteji. :wink:

Tak a dnes bol maly hore zase pred siestou. Straaasne ma rad vikendy, tak to spi kratko, aby si mohol uzit vikend s tatom. :sweat_smile: Chuda tato uz ani nerata s tym, ze si cez vikend oddychne alebo sa vyspi... Boli sme dnes v BA a kupili sme mu krasnu jarnu bundicku, taku frajersku. Chodi lepsie obleceny ako ja.
21. mar 2009 o 21:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
:grinning: tak ho odfot v tej bundicke :dizzy_face:
ty nemas vobec ziadne tehu priznaky okrem unavy?
neboj, chapem, ze si bola sklamana, ale ak si pocitala spravne, tak si mala ten dlhsi cyklus a tak si len kratko tehu... to sa ti fakt tak strieda? sranda. zenske telo je fakt zazracne :wink: :sweat_smile: :grinning:
21. mar 2009 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pisem a nic, vyhodilo ma to.

Pofotim, ale dnes som ho uz nechcela trapit obliekanim, cely den sa obliekal, vyzliekal, obliekal, uz normalne zuril. :grinning: Mozno zajtra.

Inak ja som aj pri Miskovi bola straaasne sklamana na zaciatku. Naklusala som k lekarovi asi 2-3 dni po vynechani ms (lebo sme na dalsi den sli do Chorvatska a musela som to vediet), samozrejme, nevidel nic, nemohol - len taky miniaturny flak a ze mam zvysenu sliznicu, takze to na tehu vyzera (zato tam videl jednu cystu, no radost a strasne sa mu nepacilo, ze ideme autobusom) - ani som mu nehovorila, ze k nemu idem len na asi 12 den po ovulacii (test mi vtedy ukazal dve ciarky uz na 9 alebo 10.den po). A ked sme sa vratili o dva tyzdne, cakala som, ze bude toho veeela vidiet a zase nic, len fazulka, ziadne srdiecko, tak som bola sklamana. Dalsi ultrazvuk robil az v 10tt, som myslela, ze sa ho nedozijem, ale vtedy bolo vsetko tak, ako ma byt - srdiecko a aj take mini rucicky a nozicky a velka hlavicka.
21. mar 2009 o 21:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok