Rh negatívna žena po potrate

joannita
12. máj 2017

Ahojte,
je tu nejaka baba rh negativna ktora potratila a nepichli jej po potrate tie potrebne protilatky? Ja som potratila v 9tt a mne nic nepichli. Citam ze by to mohol byt problem pri dalsom tehotenstve a mohla by som koli tomu znova potratit, resp. mat problem otehotniet?
Mate s tym prosim niekto skusenosti? dakujem

veppa
12. máj 2017

Ahoj, ja som potratila, cistili ma v nemocnici a aj ked som Rh negativna, nic mi nepichli. Potom som este dvakrat riadne donosila a porodila dve zdrave deti. Tiez som sa vtedy cudovala ... Bola som aj na hematologickom vysetreni, nic mi nezistili ... Ked sa mi nedarilo otehotniet, banalnym odberom krvi na gynde - zistili hranicne hodnoty stitnej zlazy. A ked som absolvovala vysetrenie na endokrinologii, mam nasadeny Euthyrox nakolko mam hypofunkciu stitnej zlazy ... Prajem vela stastia ...

joannita
autor
12. máj 2017

@veppa jej dakujem za odpoved, celkom ma potesila 🙂 A tvoje deti su rh neg. tiez? Nevies? Lebo aj to je zasadne, lebo ked su neg. po tebe tak by to malo byt ok. Protilatky sa vytvaraju len ked su deti rh pozitivne.

evulka3
12. máj 2017

Ja som potratila v 6 tt,nic my nepichli...potom mi v oboch dalsich tehotenstvach dali injekciu,kedze som Rh negativna...obe tehotenstva uplne v poriadku,aj baby -obe su Rh pozitiv...drzim palce,nech sa ti podari znova otehotniet...ono sa to v prvom tehu bohuzial casto stava,nie kvoli Rh negativ a potom uz dalsie tehu je v poriadku..

lucinocka
12. máj 2017

@joannita mne pichli aj po potrate aj po porode...a pytali sa na to, po potrate, ked som bola tehotna ci som dostala protilatky...a kontrolovalo sa to v tehu, ci si mala nevytvara proti mne, ale vsetko bolo ok... ale ja som im to napomenula, v oboch pripadoch...

lucinocka
12. máj 2017

@veppa a ake mas deti? lebo toto robi vacisnou problem ak je tehotenstvo s dievcatom...chlapec si nevytvara protilatky

lucinocka
12. máj 2017

Ja som A -, muz je 0+ a Sofi je +, len si nemozem spomenut ci 0 alebo A

veppa
12. máj 2017

Pocas tehotenstva Ti sleduju protilatky a ja som s manzelom bola dobra dvojicka RH faktorov a deti su po mne ... Mam tri deti, ale nemala som ziaden problem 🙂. Verim, ze aj u Teba to bude ok, ked by sa nieco vyskytlo doktori to hadam podchytia ...

veppa
12. máj 2017

Je pravda, ze mam tri dievcatka.Potratila som po prvej a potom som mala dalsie dve

lubina
12. máj 2017

@joannita som Rh- a mm Rh+ a potratila som v 8 tt a povedali mi, ze do 10 tt sa nic nepicha, ze v takej kratuckej dobe telo zeny este neprodukuje tie protilatky...potom sa nam narodila dcerka a vsetko bolo ok, dnes je to uz 8r kocka 🙂

joannita
autor
12. máj 2017

@lubina to by bolo super ak je to tak ze do 10tt sa nic nedeje 🙂 A tvoja dcerka je + ci - ?

joannita
autor
12. máj 2017

diky baby za odpovede. Ja sa totiz uz 9rokov snazim o dieta, mam za sebou niekolko IVF a 1x potrat dvojicky, takze koli takej banalite ako Rh by som nerada znova potratila. Nehovoriac o tom ze co sa mojho veku tyka, uz mi prave odbijaju posledne minuty. Ziadny gynekolog sa ma nikdy nepytal aku mam krvnu skupinu, preto som ostala z toho prekvapena ked som sa to docitala (a to som gynekologov vystriedala neurekom) a teraz mam pred dalsim IVF takze som sa zlakla....
Chodim aj pravidelne koli otehotneniu ku hematologicke, tak mozno mi ona merala nejake protilatky?.....neviem, lekari su taki skupi na slovo. Chodim tam koli zvysenej zrazanlivosti krvi a v tehu beriem Fraxiparine. Okrem toho chodim aj ku imunologicke koli vysokym NK bunkam, ale tiez neviem o tom ze by mi merala nejake protilatky.

0silvia0
12. máj 2017

@lucinocka omyl, ja som bola tehotná so synom a veru moje telo si vytváralo protilátky. Protilátky si nevytvára dieťa, ale imunitný systém matky proti rh pozitívnym krvinkám dieťaťa.

lubina
12. máj 2017

@joannita dcera, ktora sa narodila po potrate je Rh+ zatial co ja som Rh-, cize fakticky mohol byt aj problem s tvorbou protilatok v mojom tele...nastastie nebol🙂

A co sa tyka toho ze si Rh - ............problem je to vtedy ak otec je Rh+, ak je Rh- ako aj ty, tak by sa nic nemalo stat....

joannita
autor
12. máj 2017

@lubina a nedali ti po potrate tu injekciu? A v ktorom tyzdni si potratila?

joannita
autor
12. máj 2017

@lubina ano jasne moj muz je rh + , preto sa obavam 🙂

sasesoe
12. máj 2017

Ono dolezite je aj to ci babo je Rh+ al Rh-. Lebo pri Rh - netreba nic pichnut ani po porode. Iba pri Rh+. Aspon ja som tak pochopila a aj po porode mi pichli az ked zistili krvnu skupinu babatka. Pocas tehu sa sleduju protilatky az cca od 13tt. Ale mne gyn prizvukuje, aby som si injekciu na protilatky pytala po kazdom porode i potrate.

lubina
12. máj 2017

@joannita nie nedali, aj som sa na to priamo pytala, ale povedali ze do tych 10 tt sa to nepicha...potratila som v 8 tt.

selest
8. sep 2017

Ahoj mne nepichli lebo o tom nevedeli a druhy raz som potratila ..

lyduska13
25. jún 2019

ahojte zenusky, viem ze toto je starsia konverzacia ale chcem sa spytat ako si dopadla....riesim tvoju situaciu, pred polrokom som potratila v 8tt nic mi nedali a teraz v 6tt-ale to mi uz dali....bojim sa ze kvoli rh faktoru nikdy nebudem mat vytuzene babatenko....a bojim sa ze treti potrat ma uz zrujnuje natolko ze spravim nejaku sprostost...

joannita
autor
25. jún 2019

@lyduska13 no ja som potratila aj druhy x pred rokom a pri kyretazi som ich musela ja upozornit ze halo som rh neg. Pichnite mi to. Inak by nic nepichli, bola som v 10tt.
Predtym ale nez som naposledy otehotnela pred IVF som si dala zobrat krv, aby mi zistili ci mam protilatkt a mala som vsetko ok, cize pri prvom potrate sa nastastie nic nestalo.

selest
25. jún 2019

@lyduska13 neboj sa ked ti dali uz to bude v pohode. Tiez som tak bola. Potom mi este dali 2 pocas tehotenstva a vsetko dobre dopadlo

lubina
26. jún 2019

@lyduska13 ja som tiez rh minus a muz je rh plus. Narodila sa nam prva dcera a pichali mi po porode protilatky pre pripadne druhe tehotenstvo. Zial druhe tehotenstvo skoncilo predcasne v 7tt , ale po potrate mi nic nepichali, povedali mi, ze to sa az od 10 tt picha....nastastie dalsie tehotenstvo dopadlo dobre a mame dve dcerky. Drzim palce aj tebe, nech sa dockas babatka

nibiru
3. nov 2019

Problem je jedine v tedy ak je plod pozitívny po otcovi,Mne pichali rh rega aj po porode aj po potrate,treba prizvukovat mne gynekolog jasne povedal prevencia je prevencia nikto nevie aku rh má plod ak negatívnu vsetko je ok ak pozitivnu treba pichat mne ju dokonca pichol preventivne v 28tt.hoci som nemala protikatky.

kvetuska77
3. nov 2019

ja som sice potratila koncom 10 tyzdna a injekcie mi pichli ale moj gynekolog mi povedal ze to ani nebolo potrebne lebo to potrat bol v case ked sa este nestihli vytvarat protilatky a tiez ze v tehu kontroluju protilatky na poradniach takze sa prilis nestresuj, isto bude vsetko ok