Ryeqo na liečbu myómov

0sjuzi0
13. jan 2023

Ahojte zeny, máte niekto skúsenosť s liekom Ryeqo na liečbu myómov? Máte nejaké vedľajšie účinky? lekár mi ich predpísal, ale bojím sa ich brať. Ďakujem za každú info 🙂

enuliek
12. okt 2023

@zubik222 ja som mala krvacanie mesiac a pol koli myomu tak mi nasadil pocas a cca asi tyzden a nieco kym som prestala..odvtedy ja nemam vobec..ale ja som mala uz aj predtym tak ze ako kedy.

zubik222
12. okt 2023

Ja som mala posledne menstruacie silne a trvali 10-11 dni, tak som sa rozhodla pre liecbu co mi odporucil dr. A najma preto, lebo sa mi velmi znizil hemoglobin.

marka221
15. nov 2023

@gabkazabka12 ano, ale len par dni, celkovo musim uznat, ze vsetko sadlo uplne do normy priblizne po 3 mesiacoch uzivania

marka221
15. nov 2023

@zubik222 cca po 3 mesiacoch uzivania sa vsetko ustalilo, uz ziadny naznak neziaducich ucinkov, ziadne spinenie 🙂 len treba vyckat

enuliek
18. nov 2023

Baby dnes sa mi podarilo zobrat rano miesto aspirin protect opat ryego(beriem ho vecer) ked som si to uvedomila tak sa sa prelakla a letela do lekarne.
..inak zajtra koncim po 6baleni..som zvedava co nastane a ci nebude nutne ich brat zas...ale este furt rozmyslam aka som blba,ze toto sa mi stalo...(dufam,ze 1x teda,lebo berem to automaticky)

lubka131
18. nov 2023

Ahojte, od zajtra zacinam uzivat Ryeqo…mam 5cm myom. Bojim sa a mam respekt. Ale zaroven verim, ze myom sa zmensi…
Baby, kt. ste ho uzivali - zmensil sa Vam myom a nemuseli ste ist na operaciu? A ako dlho ste Ryeqo uzivali?
Dakujem za odpovede❤️

enuliek
18. nov 2023

@lubka131 ahoj,mne ostal aky bol,ale nerobi problemy.Zajtra beriem poslednu tabletku 6teho balenia a koncim.Uvidime co telo.Ja mam myom co sa neda operovat nejak zarasta do maternice ci co,ale ja uz mam vek zacinajuci 4kou a aj ine zenske starosti.Ak bude robit sarapatu idem spat na ryego...drzim palce,nech zabere a zmensi sa 🙂 Bala som sa aj ja tiez ma tu podporila baba,ze nema ziadne neziaduce a ani ja nemam.

kaja01
18. nov 2023

Ja mám tiež jednu otázku, nemali ste pri užívaní tabletiek takú divnú chuť v ústach? Beriem 4 balenie a už dlhšie pociťujem takú divnú chuť, keď sa spätne zamýšľam odkedy, tak asi odkedy ich beriem. Ja som predtým brala 10 mesiacov Visanne a tam som žiadny problém nemala, ale vraj sa musia hormóny každých 9-10 mesiacov meniť.

enuliek
19. nov 2023

@kaja01 ahoj,nepozorovala som to na sebe,poradila by som sa s dr.

mimicka2013
24. nov 2023

@0sjuzi0 ahoj, prosim ta nemala si po tom rozhadzany cyklus? A podarilo sa vam otehotniet?

zubik222
25. nov 2023

@marka221 dakujem za vase skusenosti. 🙏Uz beriem rieqo 1 a pol balenia...a od prvej tabletky som krvacala 8 dni /take silne ako pred tym/4 dni pauza a potom zase 12 dni /nie velmi silne/ potom skoro 3 tyzdne nic a teraz uz krvacam silno 8. den / silne so zrazeninami/ ...nemalo by uz vidiet nejake vysledky? Aj dr. Mi hovori, ze treba vydrzat tie 3 mesiace...viem..ale je to na nervy, krvny obraz sa mi velmi zhorsuje ☹..myslela som ze uz v 2. Mesiaci uzivania to bude lepsie...spominate si ako ste to mali vy dievcata?

gabkazabka12
10. dec 2023

@0sjuzi0 ahoj, prosím ťa kedy si dostala menzes po ukončení liečby??

melpomene
11. dec 2023

@zubik222 ahoj. Ako si dopadla s tým krvácaním? Ja teraz uzivam ryeqo cca mesiac a pol a okrem jedneho tyzdna stale krvacam. Ja som čakala, ze to krvacanie ustane, ale nedeje sa tak. Začínam byť dosť zúfalá, pretoze stracam dosť krvi a zacinam to pociťovať silnou únavou z nedostatku železa. Rano idem na krv, aby som vlastne zistila aku mam aktualne hladinu železa. Doktor mi tiež stale hovorí, ze treba vybrať tri balenia a potom sa uvidí. Radšej by som si celu maternicu dala odrezať lebo toto je už zúfalé. Ďakujem za akékoľvek info. 🙂

anketkarka
11. dec 2023

Môžem sa opýtať vsetkých čo ste všetko okrem tohoto lieku skúšali? Ja som sa ho zatiaľ bála zobrať. Ale ako čítam, ani ho nepotrebujem. Niektoré ste na tom oveľa horšie. Mne až také problémy nerobia. Len sú veľké.

kaja01
11. dec 2023

@anketkarka Ja mám Ryeqo nasadené na liečbu endometriózy. Po operácii som brala 10 mesiacov Visanne a keďže sa musia lieky po istom čase meniť tak mi nasadila Ryeqo, ja osobne som spokojná, pri Visanne som prvé 3 mesiace krvácala a potom raz mesačne špinenie 3-5 dní, Ryeqo mám od augusta a som bez krvácania aj bez špinenie, žiadne negatívne účinky nepozorujem, len mám trochu viac energie.

zubik222
14. dec 2023

@melpomene Ahoj, ja som twras na Ryeqo cca 2 a pol mesiaca (od 8.10.23, beriem tretie balenie). Zacala 1. Dnom menstruacie a krvacala som silno 8 dni, pauza 4 dni a zase krvacanie s velkymi zrazeninami..ale len akoby 1x denne. Potom 3 tyzdne pauza. Od vtedy zase krvacam uz 26 dni (prve dni ako menzes, 2 dni velmi silne a zysok spinenie , sem tam silnejsie spinie 1-2x za den). Neviem co ma este caka, ale teraz vlastne len spinim posledne 2 tyzdne. Snad uz bude lepsie, kontrolu by som mala mat zaciatkom roka..tj po tych 3 mesiacoch uzivania. Ine tazkosti nemam..menej ma bolia prsia, necitim take tlaky, pred tym som ich mala vzdy velmi citlive a to cely cyklus. Tiez mam mi podobne pocitt ako ty a uz mam toho dost...stale riesim zelezo, ale aj ked krvacam stsle...len mierne..tak dufam, ze sa tie hormony upravuju a upratuje sa to nejak v tej maternici.🙏🙏🙏 som rada, ze si tu vieme navzajom poradit a podporit sa

zubik222
17. dec 2023

@melpomene tak a mam dalsie vysledky z krvi a zlepsili sa mi hodnoty Hgb aj Fe, ja som uz brala aj zelezood septembra a konecne sa mi lepsia hodnoty. 🙏 co sa tyka krvacania..stale je nejake..ale verim, ze sa to do mesiaca nejak nastavi

lenus111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenus111
3. jan 2024

@anketkarka ahoj, mala mam ich 6 mesiacov na liečbu myomu. Prve 2 mesiace som spinila a odvtedy uplne ziadne spinenie. Dnes som po kontrole myomu,nerastie, dokonca je o par mm mensi, co nezvykne byt. Liečba nasleduje: kontrola na denzitometriu (prekontrolovanie rednutie kosti+musia byt vysledky krvi) takze lieky mam naďalej predpísané a vyšetrenia absolvujem. Musim povedat, ze je skvele nemať spinenie, menzes, bolesti súvisiace s menzesom, ziadne ,,ženské dni” tesim sa, a to ze chránia pred otehotnením je plus.

anketkarka
4. jan 2024

@lenus111 takže vôbec žiadne nežiaduce učinku?

enuliek
4. jan 2024

@enuliek tak.ja odpovedam sama sebe aby som videla datum 🙂 stale nemam dni...Ako u mna haprovali aj pred liecbou,ale som zvedava no kedy pridu,alebo co sa bude diat.

gabkazabka12
5. jan 2024

@anketkarka ahoj, prosím kedy si dostala menzes po dobratí liekov?

anketkarka
5. jan 2024

@gabkazabka12 ja som to nezačala brať. Odhodlávam sa, ale stále si poviem, že to nemám tak zlé, aby som to potrebovala. Ja už pôjdem do prechodu sama prirodzene. Nechcem si ešte viac rozhádzať hormóny liekmi.

lenus111
5. jan 2024

@anketkarka Nie, ziadne vedľajšie účinky. Tiez ma to mili prekvapilo. Pre istotu príbalový leták som necitala, lebo mi je jasne, ze vsetko, co bráni otehotneniu, je svinstvo…… samozrejme, teraz sa liečim na myom a viem, ze je to dočasne, aj ked doktorka povedala, ze sa to moze užívať dlhodobo. To svinstvo vsak neplánujem do seba pchať roky …

anketkarka
6. jan 2024

@lenus111 no tak držím palce, aby to zabralo. Mňa gunekológ varoval, že je to nový liek a že každé telo je iné. Že po vysadení to môže zasa začať rásť. Ja neviem či ten liek reálne niečo lieči. On Ti akoby len navodzuje asi stav hormónov ako po menopauze. A to mi príde zvláštne. Lebo keď Tvoje telo ešte nemá byť v menopauze, tak je to pre neho neprirodzené a príčinu vzniku myómov to nelieči.

lenus111
7. jan 2024

@anketkarka Liek sa používa pri liečbe endometriozy, myomov… u mladých ci starších zien, maju rôzne komplikácie… zrejme je potrebne mat múdreho gynekológa a dôverovať. Su odbornici a maju skusenosti… Na CZ stránke som tiez nasla skusenosti zien s týmto liekom, uz je nejaky rôčik na trhu, nie je to novinka.

lenus111
7. jan 2024

Este mi napadlo dolezite info. Pocas užívania Ryeqo som sa zbavila ťažkých migrén, ktore ma obťažovali par rokov… teda ziadne tabletky od bolesti hlavy.

zubik222
8. jan 2024

Ahojte..končím 3. mesiac..krvácanie skoro vkusne a neočakávane aj silné etapy s veľkými zrazeninami..naposledy v sobotu som skončila na pohotovosti, pretože zo dňa 2 dni lialo 😞...idem sa objednať na kontrolu k mojej gyn a mám pocit, že zhodnotí, že u na tieto nezabralo a bude treba pristúpiť k hysterektomii...ale som už zúfalá a začínam sa zmierovať aj s tým. Ale je to individuálne..niekomu zaberie hneď...mne sa to po 3 mesiacoch vôbec nezdá a to som bola plná optimizmu ešte keď som sem minule písala.☹️..pre info mám 46r. a menopauze ešte sa nehlási nejak.

gabkazabka12
8. jan 2024

Dámy, ja som brala 3 mesiace. Pribrala som z neho 5kg, ale myom sa mi zo 4cm zmenšil na 2cm. Doktor bol sam prekvapený. O 3 mesiace idem zasa na kontrolu. Dúfam, že sa nám podarí bábo čím skôr. Takže ja mám s týmto liekom dobrú skúsenosť. Meznes po 3 mesiacoch prišiel 26 dní po poslednej tabletke.

anketkarka
8. jan 2024

@zubik222 a čo si všetko skúšala pred týmto liekom? Ako dlho to máš takto zle?