Šanca prirodzene otehotnieť po endometrióze

janinka19862
11. jún 2013

Ahojte kočeny. Je tu niektora po liečbe endošky, ktorej sa podarilo prirodzene otehotniet? 😒

madono
11. jún 2013

ahoj, tak ja som mala/mám endometriózu, 2.11.2011 som mala laparoskopiu pri ktorej mi odstránili endometrie, 5.11.2011 som mala poslednú menštruáciu a 27.8.2012 som porodila zdravého chlapiska, ktorý mi práve odfukuje v spálni. Takže u mňa to išlo...

raza
11. jún 2013

@janinka19862 áno, ja a 10.7. mám termín . nevzdávaj sa 😉

leria
11. jún 2013

ja som po laparke otehotnela po roku 3 krát za sebou v priebehu roka...2krát prirodzene, raz IUI...

janinka19862
autor
12. jún 2013

@raza A ako rychlo si otehotnela?

raza
12. jún 2013

@janinka19862 najskôr sa mi po laparke nedarilo,nevedela som prečo, ale nebrala som žiadnu liečbu.. potom mi zistili, že cysta znova dorástla 😠 tak znova laparka, tam sa potvrdila endo a nasadili mi na 3 mesiace liečbu. nepamätám si, ako sa tie lieky volali, len viem, že to boli hormóny... po dobratí som na tretí mesiac otehotnela.. prajem ti, aby sa aj tebe čoskoro podarilo a ty si sa tešila z drobčeka 😉

janinka19862
autor
12. jún 2013

No ja som bola na laparke min. rok v juni a hned na to 6 mesacna liecba, a po5 mesiacoch po nej som az dostala prvykrat mrchu. Teraz som mala dostat uz druhu minuly tyzden ale zatial nic tak preto som zvedava ci by bolo mozne tak skoro otehotniet. aj ked tomu moc neverim ze by????????

janinka19862
autor
12. jún 2013

@raza No ja som bola na laparke min. rok v juni a hned na to 6 mesacna liecba, a po5 mesiacoch po nej som az dostala prvykrat mrchu. Teraz som mala dostat uz druhu minuly tyzden ale zatial nic tak preto som zvedava ci by bolo mozne tak skoro otehotniet. aj ked tomu moc neverim ze by????????
Dnes o 19:30 • Odpovedz • Pošli IP •

lucka_220809
12. jún 2013

dievcata, tiez mi pred 2 tyzdnami na laparke nasli neprijemnu endosku... :-/ kazda pozitivna sprava ma potesi. S manzelom sa snazime 2,5 roka... dufam v zazrak ozaj... ☹

lianka7
12. jún 2013

Ahojte kočky, tak pridávam POZITÍVNU skúsenosť!2-krát operovaná endometrióza 3.stupňa, jeden krát po liečbe Lucrinom...zrasty na vaječníku, manžel 10 rokov po chemo a nám sa podarilo PRIRODZENE počať bábätko,ktoré má už 1 a pol roka!!! 😵 😵 😵

kveta
12. jún 2013

Pol roka po operacii endometriozy tretieho stupna a liecbe lucrinom som otehotnela prirodzene.

raza
12. jún 2013

@janinka19862 ak som to správne pochopila, tak si po liečbe 6mesiacov.. tak ak ti týždeň mešká, jasné, že je to možné, že si tehu 😉 držím palce, ja by som už nevydržala a utekala kupovať na pohotovosť test,sa poznám 😀
ale je aj moýné, že keď ti mrcha pred tým nechodila,tak ti teraz len zas hapruje.. ale to dúfam, že nie, držím palce, aby to boo tehu 😉

raza
12. jún 2013

@lucka_220809 pozitívne je, že ste na to prišli,pekne sa prelieč a šup na to 😉

janinka19862
autor
12. jún 2013

@raza ano som po liecbe. Test mam dom laka ma strasne ale bojim sa zas sklamania Ale dakujem a urciete dam vediet ako to dopadlo.Nech to bude akokolvek. 😉

leria
13. jún 2013

@janinka19862 viem ako Ti je, ja by som si ho na Tvojom mieste urobila....to máš jedno, ak sa náhodou sklameš, či to bude skôr alebo neskôr, aj tak si spôsobuješ stresy, tak si budeš istá...podľa mňa by si mohla byť, ja som medzi liečbou a tehotenstvom mala mrchu len raz....no po tej liečbe mrcha nemusí hned chodiť pravidelne 🙂 držím silno palce 🙂

janinka19862
autor
13. jún 2013

@leria No to viem ze si mozno nieco namyslam, ale chcem este pockat lebo mam take tlaky v podbrusku a strasne ma bolia prsia co moze byt naznak mrchy. Ale zas su tu aj ine priznaky ze mi je hocikedy zle alebo ze mam strasny hlad, alebo ma strasne pali zaha. ale viem ze to nemusi byt hned tehotenstvo.

luciaq
13. jún 2013

ahojte baby. ja som dokaz,ze to ide. lekar mi po prvej operacii ked videl ake mam zrasty povedal velmi necitlivo,ze nikdy nebudem mat deti. v nemocke som sa zlozila. bola som na troch operaciach. po druhej som otehotnela v trinastom tyzdni som potratila. po osmich mesiacoch som bola na dalsej operacii mala som cystu velku a hned po tej operacii som otehotnela. dnes mam dve deticky dvaapol rocneho syna a devatmesacnu dcerku. a to som nemala mat deti vobec. nevzdavajte sa ide to . vsetko je to o psychike. vsetkym vam drzim palec

janinka19862
autor
13. jún 2013

@luciaq Dakujeme 😨

moon1979
13. jún 2013

@janinka19862 ja som dokonca otehotnela s endometioznou cystou na vaječníku na prvýkrát odkedy sme sa prestali chrániť (to som ani len netušila že ju mám, doktorka mi ju potvrdila, ked som si prišla potvrdiť tehotenstvo) ... porodila som zdravého syna, pri sekcii mi museli vybrať celý vaječník aj vajcovod ... myslela som si, že druhé bude problém, ale ja neviem, či vyššia moc "zhora" ale podarilo sa znova na prvýkrát ... 🙂

netreba sa vzdávať, veľa robí psychika ... veľa šťastia 🙂

@luciaq
@lucka_220809

janinka19862
autor
13. jún 2013

@moon1979 a to ti ju len potvrdila len tak ze ti spravila sono alebo ako? Lebo mne bolo povedane ze sa da zistit len laparkou. Je to aj o psychike ja viem. 😖

moon1979
13. jún 2013

@janinka19862 cystu videla na UTZ charakter, že ide o endometrioznu ... no a potom po operácii to bolo potvrdené aj histologicky

janinka19862
autor
13. jún 2013

@moon1979 no ved ja nic, ved 100 lekarov 100 nazorov.

ewca
13. jún 2013

ja uz mam 2,5 rocnu dceru a teraz som tehu, na opracii som bola 2x... a mam znamu, ktorej nechali len 1/4 vajecniku a ma uz dve deti...nezufaj... a mne teraz pomohla velmi alternativna medicina

simca06022011
13. jún 2013

cysty necysty... otehotniet sa da, niekedy nie hned na prvy sup... ja som az teraz prisla na to ze mam tento problem, lekarka ktoru som si zaplatila (lebo moj gynekolog=neschopak) to videla na prvy sup a mala veru aj pravdu.. na laparke som nebola, moj lekar to nepovazuje za dolezite ak nechcem hned dalsie dieta, ale najskor my vynadal co si vymyslame.. na sone to potom tiez zbadal cely prekvapeny... dieta som mala po 4 rocnom snazeni, bez pomoci lekarov a kadejakych liekov, bez toho aby som vobec vedela ze mi nieco je a bez toho aby som kazdy mesiac stresovala s tehu testom 🙂) Jasne mozno keby som behala po lekaroch skor, mohla som mat babo skor, ale aj nemusela...

nelly3
13. jún 2013

@ewca
mozes mi napisat nieco blizsie o alternativnej medicine? dakujem 😵

mirka550
13. jún 2013

babenky ja mam taky problem ,ze nemozem mat uz 10 rokov teti stale dufam a kazdy mesiec cakam ci budem mat mestrulaciu a stale nic az ma nebavy taky zivot chodim aj po lekaroch beriem neake tabletky aj neake iniekcie uz teraz zase cakam dali my zase tu iniekciu jak viete nieco tak porate mi mala som ich 3 prosim jak viete tak pomoste .

hamca
13. jún 2013

@lucka_220809
@janinka19862
baby,ja som tiez priklad,ze to ide. V auguste 2011 som isla na urgentnu operaciu,kvoli velkej cokoladovej cyste,po laparke mi potvrdili endometriozu a s dokim sme sa dohodli,ze to ideme liecit tehotenstvom,nie hormonmi. Chodila som k dokimu ma folikulometriu,aby odsledoval,ci vobec ovulujem a v septembri 2011 som otehotnela, teda v 2. cykle po operacii.
Nedavno sme si s manzelom povedali,ze chceme surodenca pre dcerku a kedze mam endosku,tak nie je na co cakat,ved ktovie,kedy sa zadari. A ono nam to vyslo na prvykrat, az sme ostali v soku,ale v pozitivnom 😉 momentalne som v 3. mesiaci,tak snad to aj teraz dopadne vsetko dobre.
Urcite myslite pozitivne! Ja som si napr. ani pri jednom snazilkovani nepripustala,ze to nevyjde. Drzim palce vsetkym s touto chorobou!

janinka19862
autor
14. jún 2013

@hamca No mna sa nikto nepytal ci chcem hned otehotniet alebo nasadia hormony. Nasadili a hotovo. Ved dokonca uz po injekciach mi povedali ze dostanem menzes do 2-3 mesiacov a kedze nechodila tak som sa vybrala ku dokimu. Na odporucanie doktora z nemocnice mi mali urobit "tehotensky test", sono a pod. ALe neviem ci bol ten doktor na drogach vsak som snemohla otehotniet pokial sa mi nevratil cyklus spat. Hroza 😖

simca06022011
14. jún 2013

Ja som hormony nebrala nikdy.. odkedy mi to zistili nemala som menzes ... od jula 2012 do zaciatku decembra 2012... (a to mi pichali vyvolavacky v septembri, ale viac som tam nesla potom ked neprislo nic...), od decembra no cuduj sa svetu, pravidelne kazdy mesiac (no par dni hore-dole)... lekar sa ani necudoval ked som mu to povedala ;) Aj cca pred 5 rokmi osm mala take bezmenzesove obdobie, to som lietala po lekaroch, hento pichali tamto.. neviem ani co, ja som sa o to nikdy nejak extra nezaujimala... ale nepomohlo to, proste som sa musela ukludnit, prestat riesit a napravilo sa mi vsetko samo. Ale zase musim povedat ze vysledky krvne, stitnu zlazu a pod som mala skontrolovanu ze je ok.. cize som vedela ze nic extra sa nedeje.

hamca
15. jún 2013

@janinka19862 niekedy clovek zasne,aki su doktori "odbornici". Mna sa v nemocnici na kontrole po operacii tiez pytali,ze ci uz beriem hormony, ale ked som im povedala o tom,ze to chcem riesit tehotenstvom,tak v podstate len suhlasne prikyvli,ze dobra volba. Ale co tak pocuvam ine baby, tak lekari to velmi neponukaju ako moznost.
Ja mam nastastie vyborneho gynekologa,ktory mi hned povedal,ze kedze som vydata,tak mi neodporuca hormony,ale sup sup otehotniet,kedze po tej laparke som "vycistena".

janinka19862
autor
18. jún 2013

@hamca Takto mas super kedze ti nedavali hormony. Tak ja by som to tiez radsej riesila tehotenstvom ale naozaj sa ma nik nepytal ale by mi dal na vyber to alebo to. Ja osm tiez vydata radsej by som brala tehotenstvo ako hormony. Ved to bolo priserne obdobie. 😠 A teraz este problem aj s krvou takze sa to len kopi a kopi 😒