Sex po pôrode

lilinka234
14. jún 2018

Žienky, mám taký veľmi intímny problém dúfam,že nikoho nepohorsim. Malý má už vyše roka, rodila som vaginálne, samozrejme som sa nevyhla nastrihu.
Jazvu ešte občas cítim keď sa mení počasie a aj počas styku. Ale hlavný problém je horší... Hoci môj partner je skvelý milenec- pred pôrodom sme mali ozaj super sex... Teraz je hmmm... So mnou príliš veľa roboty... Jednak nemám chuť na sex tak ako predtým, jednak sa proste neviem dopracovať k orgazmu :( Dokonca som skúšala masturbovat a nic. Jedine čo pomôže je vibrátor.
Neviem môže mať súvis, ešte kojim...
Strasne má to mrzí hlavne kvôli chlapovi, snaží sa všemožne a ja akoby som bola frigidna :(

Ko

patka_673
14. jún 2018

ak ti nic nepomaha, teba navstivit poradnu. mozno mas nedostatok hormonov a tak proste nemas taku chut, ako si mavala pred tym

zenaajmama
14. jún 2018

Môže to súvisieť možno s nejakou hormonálnou nerovnovahou, nemyslím že ti bude kojenim,ja tiež kojim,a takúto skúsenost nemám.Je super že skúšate a riešite to.
Sú rôzne vyzivové doplnky pre ženy na zvýšenie libida,alebo prípravky na prekrvenie.

zenaajmama
14. jún 2018

Možno aj sexuologa by som navštívila na tvojom mieste.Hlavne neprestavajte skúšať.Aj keď nedosiahnes orgazmus, hrajte sa,uzivajte si jeden druhého..Možno menej sa zamerať na výsledok, a viac na tú cestu 🙂

libawet
14. jún 2018

@lilinka234 to je u ženy úplne normálne. Hormóny máš splašené, telo sa prichystalo na rolu matky. Ak je chlap rozumný, pochopí to a nebude teraz na Teba naliehať, milovanie môže prebiehať aj iným spôsobom, nie je len styk, chlap ocení aj to a možno aj viac 🙂 . A ešte - žena je sex. aktívnejšia, kým nemá dieťa, keď ho " dosiahne " , libido pomaličky u nej klesá, hold, tak to je...príroda je v tomto na ženy veľmi zlá....

lilinka234
autor
14. jún 2018

Ďakujem baby, priznám sa, že som dlho váhala či to sem napísať...
No áno, mne je väčšinou príjemné aj iba to hranie, aj bez orgazmu... Ale z dlhodobého pohľadu mi to príde strasne frustrujuce..
Asi by bolo fajn skočiť k tomu doktorovi...

nika_17
14. jún 2018

Ja som mala pri prvej tri stehy,pri druhej vobec a mam rovnaky problem ☹️

evalin88
14. jún 2018

Ja som vcera partnera "zrušila" ze o 1,5 hodiny vztavam kojiť 😁

pininka
14. jún 2018

Moze to byt aj v kojeni. Ja som tiez mala mensi problem, hlavne ze som bola uplne sucha. Mam kamosku ktora po vaginalnom porode kvoli nastihu mohla mat sex iba v jednej polohe, vsetky ostatne ju boleli. Zial je to dan za to.

0silvia0
14. jún 2018

@lilinka234 neblazni, preco mas potrebu to riesit hned cez lekara? Ved zena po porode potrebuje dlhsi cas dat sa znova dokopy, okrem toho starostlivost o male deti je v tom case zenina priorita a ma to tak jednoducho nastavene. Vsetko ma svoj cas, nemozes ocakavat hned povodny stav pred porodom. Za seba mozem povedat ze najlepsie to bude az potom ked deti odrastu a budete mat opat viac casu jeden na druheho😔

extempore
14. jún 2018

U mňa je to presne opačné - po pôrodoch si sex užívam viac než predtým. Alebo je to možno aj vekom, neviem. Pôrody som mala ľahké, bez nástrihov. Po prvom dieťati sme ani nedodržali úplne do konca šestonedelie.. aj lekárka vravela, že čím skôr "to rozbeháme" tým lepšie. Podľa mňa je to všetko v hlave. O osobnom nastavení.. samozrejme, ak žena nemá po naozaj ťažkých pôrodoch naozaj aj problémy tam dole...

zenaajmama
14. jún 2018

@0silvia0 ja by som sa tiež nevedela uspokojiť s tym že o pár rokov to snáď bude lepšie.
Keď by som mala pocit že niečo napriek snahe neklape, tak by som to riešila určite.
Ale beriem že koľko ľudí toľko pohľadov na túto tému.

0silvia0
14. jún 2018

@zenaajmama ja by som sa zasa nenahanala za orgazmami. Ja to nevidim ako "neklapanie" ale ako hormonalne zmeny ktore preziva kazda zena inak...
A zakladatelka vidi ze je to ine, tak snad kym sa hormony daju do povodneho stavu vydrzi nejaky cas bez orgazmov a vykompenzuje si to nejako ako to zatial ide.

maruski99
14. jún 2018

@lilinka234 mala by si veru navštíviť nejakého doktora..nie je to vôbec hanba ale treba to riešiť..

lenqua_12325
14. jún 2018

Nič si z toho nerob. Viac ako rok sme spolu nespavali. Prvý raz po pôrode som plakala ako ma to bolelo po nastrihu. Držím palce.

zenaajmama
14. jún 2018

@0silvia0 každý si predstavuje kvalitný partnerský život ináč.Ty by si to neriešila,resp. kompenzovala, (inač ako sa kompenzuje ženský orgazmus?) inej žene to môžem chýbať.
Keby autorka bola z tych čo to riešiť nechcú, tak by sa nepýtala ako sa to rieši.

zenaajmama
14. jún 2018

@0silvia0 tieto veci sú veľmi individuálne.

0silvia0
14. jún 2018

@zenaajmama ano je to individualne a kazda je inak naladena. Niektora je skor typicka zana-matka a jej sexualne potreby idu do uzadia hlavne ze ma dieta spokojne, a ina si svoje zenstvo nenecha zobrat a chce svoj super sexualny zivot taky aky bol pred porodom.To samozrejme neznamena, ze aj tato druha nie je dobra matka...

annamivo
14. jún 2018

Ahoj myslím že je to normálne, u mňa sa sex dostal do normálu cca 1,5r od pôrodu a teraz je lepší ako pred otehotnením - tiež sme skúšali hocičo a teraz sme spokojný obaja... Hlavne nerieš dookola orgazmus a užívajte si

lilinka234
autor
14. jún 2018

Ďakujem za rady a postrehy.
No len rok po svadbe mi už príde dosť dlho...
Navyše som nešťastná práve z toho, že pred tehotenstvom bol sex super.
A ak by to bolo naopak- že by môj chlap mal problém dosiahnuť orgazmus, veru by ma to mrzelo... Aj keby si sex užíval. A isto by ma občas napadlo, že niečo ja robím zle... Čiže aj mi je ľúto za tým aký bol sex predtým, aj mi je ľúto ako to asi berie môj chlap.
Vôbec sa mi nechce za doktorom, ale zas ak je možnosť vrátiť sexuálny život taký aký býval, tak by to veru stalo za to...

candies
14. jún 2018

Skus poguglit o kvapkách Rodhiola alebo Rodiola už neviem presne ako sa to píše 🙂 držím palce

lilinka234
autor
15. jún 2018

@candies ďakujem, pozriem.

patka24
15. jún 2018

@lilinka234 ak ta to aspon trocha upokoji, u mna to bolo rovnake, doktora som neriesila a teraz, dva roky po porode je to este lepsie ako pred tym, cca tri mesiace dozadu sa mi to zacalo dostavat do normalu

chrissie_kf
15. jún 2018

@lilinka234 mne trvalo rok a pol kym sa nas intimny zivot vratil do staych kolaji a dokonca este lepsie ako predtym. U mna to troska suviselo s kojenim , ked som odstavila moje telo sa komplet vratilo do normalu a plis som zacala viac cvicit a troska sa sebe venovat 🙂 je to individualne. Ak by to trvalo prilis dlho mozbo by som to riesila. Ale u seba si pamatam ze ked som kojila a maly sa aj v noci budil tak som sa nejak podvedome nikdy dokonale neuvolnila.

slavkadud
15. jún 2018

mozno je problem aj v hormonoch, musis si dat cas aby sa to celkovo vsetko upravilo 🙂

bluka2
15. jún 2018

Aj ja myslím zo skúsenosti, že je to normálne o že ten stav už nepotrvá dlho...