Silná menštruácia

riuska2222
7. júl 2018

Ahojte. Potrebovala by som poradiť s menštruáciou. Niekedy mám menštruáciu úplne slabú a trvá len 4 dni... Nemám menštruáciu dlho takže zatiaľ mám nepravidelný cyklus. A práve teraz som dostala menštruáciu skôr ako som mala a dostala som ju veľmi silnú, takže sa nedokážem pohnúť z WC taká je silná. Takže by mi pomohli rady čo zmierňuje krvácanie

janinah
7. júl 2018

Ak je ozaj taká silná,tak smer pohotovosť pre injekciu..A dobudúcna povyšetrovať prečo to máš tak všelijak.

riuska2222
autor
7. júl 2018

@janinah no vieš, ja som ju dostala ešte len v septembri, takže som v tom taký nováčik. Ale som už zúfalá že raz slabá a raz silná

janinah
7. júl 2018

@riuska2222 spočiatku nepravidelnosť môže byť,ale taká silná men. že si nonstop na wc to nie,poraď sa s mamkou....

olive777
7. júl 2018

@riuska2222 Žihľavový čaj a citrón zmierňujú krvácanie, ale takýto extrém, to chce lekára, lebo ak stratíš veľa krvi, tak to môže mať veľmi zlé následky, môže to byť hormonálna porucha, no ale to treba ísť na gyndu.

riuska2222
autor
7. júl 2018

@janinah neviem či je pravda že keď vypijem citrón zriadený s vodou žeby to malo zmierniť krvácanie.. počula si niekedy o tom?😕

janinah
7. júl 2018

@riuska2222 počula som aj to aj kadečo iné, ja som zdravotník a preto ťa teraz posilam na pohotovosť,mladučká osoba namá čo mať tak silnú menštruáciu...ešte je otázne čo ty považuješ za silnú možno dospelá žena považuje za normu,preto píšem,ž eporaď sa s mamou

pininka
7. júl 2018

Mne citrony a ani nic nepomohli. A tiez som to mala tak na zaciatku, ze bola silna a velmi bolestiva. A tiez nepravidelna,ale to mi ostalo aj neskor. Vraj pomaha aj sportova aktivita, ale neviem si to celkom dobre predstavit,ked z teba tecie...

riuska2222
autor
7. júl 2018

@pininka no veď to.. keď chodím tak mám pocit že každú chvíľu pretečiem

riuska2222
autor
7. júl 2018

@janinah Ďakujem za rady😊

pininka
7. júl 2018

@riuska2222 ano,to si dobre pamatam. Snad uz zajtra bude lepsie. Poznala som pani, ktora bola po dvoch porodoch a mala stale taku menstruaciu. Je to na porazenie.

libawet
9. júl 2018

@riuska2222 takže píšeš pod viacerými nickami? Zaujímavé....no asi aj smer gynekolog. vyšetrenie.

nikk3y
1. aug 2018

@riuska2222 ako si to riesila? Lebo podla mna by mlada baba kt.nemala este ani pohlavny styk (ak si nemala) tak to treba riešiť s gynekológom 🙂....
A ak mas take silnu ms tak skus si u obvodnej predpisat algifen kvapky 🙂 ja ich berem u pomaly rok a pol 🙂 a stale zaberaju... a ked to bude tak strasne ze vkuse len na wc tak si vytiahni z mrazaku nieco studene (zelenina,lad v sacku) alebo take daco a daj si to na pod brusko a trosku sa hyb dopredu a dozadu a uvidis po par minutach to prejde 🙂 ... potom zatiahni vsetko co sa da nesviet, nepozeraj telku, nehraj na mobile, musis mat klud a ticho a hlavne studenee na bruchu (mozno ak nie studene tak daco teple, teple vankusiky ktore cuknes a oni sa ohreju napr.)...
Pisem z vlastnej skusenosti kedze uz 3 roky mam silne aj ked mavam len 4dni🙂

miminka327
1. aug 2018

@riuska2222 navariť alchemilkový čaj..krvácanie zastavuje

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
17. máj 2022

@erikama8 aj ja ju pijem každý deň, super sú 3pack balenia a hlavne tá taštička :D

bzucabzz
9. apr 2024

Baby ja velmi odporucam trstinovú melasu na doplnenie ŽELEZA. Nie na krvacanie. Ked ste silne anemicke a beriete železo v tabletkách tak to zase nie je dobré na pečeň, zaťažuje ju to. Ak chcete vitamin doplnok v tabletkách tak hladajte železo S POSTUPNYM UVOLNOVANIM. To je miernejsie na tu pečeň. Inak k tej melase, je plna vitaminov a mineralov, ma vysoky obsah železa a chuti otrasne 😀 bohužiaľ, akoby ste lízali kovoú tyč. Ale stoji to za to. Ja ju konzumujem tak, ze si ju dam do kaše (čajovú lyžičku) alebo priamo do pusy a rýchlo zapijem čajom. Chceli mi robiť transfúziu krvi, také nízke hladiny železa som mala práve vďaka silnej a dlhej menštruácii. A melasa mi neskutočne pomohla (nebrala som mimo menej žiadne tabletky). Okrem toho je ešte aj železité víno, pije sa to po malých dúškach (max 2 štamrpliky denne, viac nie), to je velmi chutné 🙂 a mimo toho v strave viac listovej zeleniny, špenátu a cvikle. Aj čerstvo odštavena cviklova šťava s jablkovou alebo mrkva + jablko + cvikla je tiez chutna kombinácia. Tolko na doplnenie železa.
Drzim palce.