Sjogrenov syndróm

deina
5. jan 2007

Stretla sa niektora z vas so Sjogrenovym syndronom? Je to take ochorenie, ked imunitny system napada tie zlazy v tele, ktore produkuju tekutiny napr ocne zlazy, clovek ma potom take priznaky ako suche oci, sucho v ustach, malo vlhkosti moze sposobit trosku bolesti pri milovani. Zaujimalo by ma, ci to moze mat daky vplyv na otehotnenie. Chceme sa uz s manzelom zacat snazilkovat. 🙂 Tak hladam vsetky mozne informacie o tomto syndrome. Zatial som sa docitala, ze iste protilatky mozu sposobit srdcove problemy u novorodeniatok, ale ked som hladala podrobnejsie informacie, tak to nevyzera zle, pokial tento syndrom nie je spojeny s inou, vaznejsou, chorobou (co nastastie u mna nie je).

janin26
3. okt 2018

Dik baby... A bol tam niekto aj ležať? Ja idem V stredu

janin26
3. okt 2018

V Nurchu myslím...

miskorenka
17. okt 2018

@oma56 ahoj čítam Tvoj príspevok a som na tom podobne zmenilo sa u Teba niečo od vlani, ďakujem 🙂

lula2728
30. okt 2018

Čaute baby prišliel mi papier že mám v pondelok nastúpiť do nurchu. Chcem sa opýtať ležali ste v nurchu aj tehotné ?- som 9 týždeň po ivf. V januári potrat po ket. Ďakujem

janin26
30. okt 2018

@lula2728 ahoj, ja som tam ležala len netehotna, minulý týždeň som prišla, ak chceš nejaké info, napíš správu

vladkavd
16. jan 2019

@deina
@mischell1991
@miskorenka ahojte baby pripadne niekto iny. Moja mama ma strasne palenie v ustach na tvari. Obvodak riesi len orl. Ja by som ju objednala aj na reumatologiu. Pokojne aj do ba. Pisala som na stranku sjogen.sk a som zvedava ci odpisu. Cislo nemaju. Z palenia je psychicku na dne. Nik jej nevie pomoct. Vyskusali by sme aj alternat medicinu. Viete nam pora

deina
autor
17. jan 2019

@vladkavd, určite treba k reumatológovi, ak si myslíte, žeby to mohol byť Sjogren. A môže ísť aj o nejaký zápal, aj zubár by sa na to mohol pozrieť.

vladkavd
17. jan 2019

@deina zubar jej pozrel jazyk a vravel ze tam nic zle nevidi. Budem zhanat reumatologa. Pozerala som nejakych sukromnych v ba. Mozno by ju skor vzali ako statni. Memas s nejakym skusenost ak si nahodou z ba? Dakujem

deina
autor
17. jan 2019

@vladkavd, bohužiaľ nie, nie som z BA.

anieli_1
31. jan 2019

@deina
@janin26 ahojte baby akurát ležím v NURCHu teda už idem aj domov a dr mi dnes vravela ze zas som mala pozitívne protilátky na sjogrena ale nemala som suchoty tak to neriešili ale už teraz mam tak chcem sa spýtať či používate aj niečo iné ako lieky?... Ja mam viac diagnoz toto mam len bokom takže mam plnohodnotnú liečbu antimalarika imunosupresiva aj kortikoidy už niekoľko rokov plus už beriem aj methotrexat a začalo sa to prejavovať aj tak tak len či niečo zaberá nech sa to nerozsiruje ďakujem 🙏

deina
autor
31. jan 2019

@anieli_1, používam pár vecí, keď ma trápi suchost, napr mast do nosa (mám nechutne suchú sliznicu nosa po poslednej nádche), umelé slzy, gel na zvhlcenie ust...

adamar
31. jan 2019

@deina ahoj,prosim ta ja po poslednej viroze tiez hrozna suchost nos,to mam gel alev noci sa budim na uplne sucho v ustach az ma palia usta aj nosohltan.Ktory gel sa ti osvedcil prosim ta

deina
autor
31. jan 2019

@adamar, bioxtra. Skúšala som ich teraz pár a tento mi sadol chuťovo. Niektoré sú také nechutné.

anieli_1
31. jan 2019

@deina a to kupuješ v lekárni? Ústa mam ja brutálne suché a ráno ani nehovorím až si niekedy hubu natrhnem co musím ráno rozlepit🤦‍♀️

deina
autor
31. jan 2019

@anieli_1, objednávam z internetovej lekárne (pilulka.sk).

anieli_1
31. jan 2019

@deina pôjdem to popozerať ďakujem pekne.... Ako zatiaľ to nemám také strašné a teda až na tu hubu ale u mňa je možné všeličo takže chcem predchádzať tomu

janin26
31. jan 2019

@anieli_1 ahoj, ja nepoužívam nič, nemam suchoty,hoci mám sjogren. Mám také mimo prejavy.... Tiež som tam ležala nedávno, pre vylúčenie lupusu, oni sú tam všetci super, akého tam máš Dr?

janin26
31. jan 2019

Ale ako vás tak čítam, rok dozadu, pri viroze má nechutne stipal nosohltan pri každom nádychu, tak pri najbližšej viroze skúsim

anieli_1
31. jan 2019

@janin26 ja sem chodievam ja mam vyše dva roky systémový lupus plus crohna plus astmu plus srdcovú arytmiu..a chodievam k Lukacovi........... Mňa toto moc netrápi resp som myslela ze to je z liekov ale ze už 3 krát mi vyšli pozitívne protilátky tak už to mám ako diagnózu a keďže sa aj príznaky začali prejavovať bojím sa aby to neprešlo ďalej tak chcem nejakú prevenciu... A sú tu úplne super ľudia.... Zajtra po 3 týždňoch domov konečne 😍

miskorenka
2. feb 2019

@vladkavd skúste Čínsku medicínu lieči celého človeka počnúc psychikou aj akupunktúru. Mne to pomáha asi najviac.

vladkavd
2. feb 2019

@miskorenka ďakujem pekne. Mama nakoniec nemá sjogrena. Vyšiel z krvi negatívny. Ale robili jej testy na boreliozu a ta jej vyšla pozitivne. Ktovie ci boreliozu spôsobu toto pálenie nosa a úst. Pôjde na vyšetrenie na kliniku bcb co sa zaoberá boreliozu. Ale súčasne by som chcela aby užívala aj prírodné preparáty. Skúsili by sme čínsku medicínu. V Bratislave som našla nejakých lekárov co sa zaoberajú celostnou medicínou. V tom je čínska medicína fytoterapia a aj akupresúra. Uvidíme.

vladkavd
2. feb 2019

@miskorenka vola sa medante klinika. Vy sa kde liečte s čínskou medicínou. Mama je už dosť na dne. Veľmi ju to boli. Za aký čas asi zaberie čínska medicína. Ďakujem vám za komentár a radu. Potesila

janin26
7. feb 2019

baby aku mate sedimentaciu , ktore sa nejako liecite?? Ja mam uz troje ( :( ) lieky a stale okolo 40 .... beriem asu tri mesiace, ... mam plaquenil, imuran, a teraz aj 5 mg Prednison ... ble . Chem okresat casom len na Plaq.

anieli_1
7. feb 2019

@janin26 ahoj u mňa je to komplikovane ako som vyššie písala ja mam toto len ako bonus už....... Ja mam komplexnú liečbu silnú

dominicka36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskorenka
6. mar 2019

@vladkavd ja sa, liečim v Martine a bolo mi povedané ze tak za rok zlepsenie

janin26
27. apr 2019

Máva niekto Z vás zväčšené uzliny rôzne na tele?

janin26
19. sep 2019

Ahojte, čítala som spojitosť medzi autoimunitmymi ochoreniami A mŕtvymi zubami ( vytiahnute nervy) má niekto Z vás? Lebo ja áno 😒

clira14
19. sep 2019

@janin26 mŕtve zuby má veľmi veľké percento obyvateľstva. Podobne tvrdenie ako to, že mŕtvy zub spôsobuje autoimunitu by sa dalo povedať aj o iných ochoreniach, ktoré sú časté, napr o takej rakovine. Je však niečo iné, ak je ten mŕtvy zub ošetrený nesprávne....

sussana29
19. sep 2019

@janin26 reagujem ešte na tu otázku predtým. Ja mám zväčšené uzliny po tele, trebars pod sánkou. Endokrinologička, keď mi robila sono krku, tak nevravela, že sú zväčšené ani patologické, ale dokážem si ich nahmatať. Súvisí to s chronickým zápalom slinných žliaz a celkovo s chronickým zápalom v tele.