Existujú lieky na Sjögrenov syndróm?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Nepotvrdili mi a ani nevyvrátili Sjögrenov syndróm. Sledujú, či sa to rozbehne. Príznaky syndrómu sa rozbiehajú.

Lieky mi docent zatiaľ nedal. Mám nízku sedimentáciu erytrocytov.

Čo to znamená?

Plus chronická gastritída a chronický pankreas, chudnutie. Vitamíny beriem aj na imunitu.

Mám 42 rokov, pálenie jazyka, svrbenie, pálenie oči, suché oči, cítim únavu, bolesť svalov, bolesť kosti a hlavy. Mávam búšenie srdca a nízky estrogén. MS iba jeden - dva dni.

Existujú lieky na Sjögrenov syndróm?

Ďakujem

Dobrý deň,

zatiaľ nie je dostupný liek, ktorý by vyliečil pacienta z tohto syndrómu. Pri tomto ochorení sa najčastejšie zmierňujú prejavy ochorenia a taktiež sa podávajú lieky, ktoré tlmia imunitný systém. Liečbu však musí indikovať reumatológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková