Sjogrenov syndróm

deina
5. jan 2007

Stretla sa niektora z vas so Sjogrenovym syndronom? Je to take ochorenie, ked imunitny system napada tie zlazy v tele, ktore produkuju tekutiny napr ocne zlazy, clovek ma potom take priznaky ako suche oci, sucho v ustach, malo vlhkosti moze sposobit trosku bolesti pri milovani. Zaujimalo by ma, ci to moze mat daky vplyv na otehotnenie. Chceme sa uz s manzelom zacat snazilkovat. 🙂 Tak hladam vsetky mozne informacie o tomto syndrome. Zatial som sa docitala, ze iste protilatky mozu sposobit srdcove problemy u novorodeniatok, ale ked som hladala podrobnejsie informacie, tak to nevyzera zle, pokial tento syndrom nie je spojeny s inou, vaznejsou, chorobou (co nastastie u mna nie je).

andie2810
12. mar 2023

@janin26 možno treba ešte rok počkať 😂 nevšimaj si ju, očividne je mimo a prišla tu len provokovať...

janin26
12. mar 2023

@andie2810 ju ten Sjogren nejak vykoľajil. 😁

radacak
12. mar 2023

@poleva ahoj,prešlo to potom alebo sa u teba potvrdil tento syndróm? ďakujem

poleva
12. mar 2023

@radacak ja som pisala nieco?

radacak
12. mar 2023

@poleva áno

radacak
12. mar 2023
poleva
12. mar 2023

@poleva jaj to bolo davno..nie nemam tu diagnozu..mam ine..ak by ste chcela poradit na fb su super skupinky..podla toho co mate aku diagnozu 🙂

poleva
12. mar 2023

@radacak jaj to bolo davno..nie nemam tu diagnozu..mam ine..ak by ste chcela poradit na fb su super skupinky..podla toho co mate aku diagnozu 🙂

peene
9. máj 2023

@sussana29 neviem najst na fb nikde tu skupinu

diuska86
19. jan 2024

ahojte je tu niekto kto mi vie ozrejmit tento syndrom?lekarka mi to vcera 1x spomenula ze to prichadza u mna do uvahy a na to extremne vystrasiko ked som si precitala par clankov tak by som chcela skusenosti niekoho kto to ma,ci sa s tym da normalne fungovat a zit,ci mate nejake obmedzenia atd.mam 38,tri zdrave deticky takze otazka tehu sa ma uz netyka.Dakujem.

andie2810
19. jan 2024

@diuska86 ahoj.. na zaklade čoho ti to predpoklada?
Mne ho zistili keď som mala 19 asi.. 2 tyždne ma bolelo zapästie tak som si myslela že karpálny tunel a išla som ku dr... zistili toto.. tak som ku tomu nakoniec pripisovala aj tie bolesti kolien, čo som si predtym myslela že mám z volejbalu... povedali mi že mam sekundarny typ čiže s bolesťami a opuchmi klbov... dali mi lieky na sjs a len prášky od bolesti na tie klby...tiež ma vystrašili s tym a hlavne čo sa tyka dieťaťa ak by som mala.... lenže ja som iný príznak nemala tak som odmietla brať lieky.. prišlo mi to ako liek na bolesť hlavy aj keď ma hlava nebolí 🤷‍♀️ nikdy som nešla ani na ostatné vyšetrenia na ktoré ma poslali a viac už ani na kontrolu... po čase klby prestali aj bolieť, o žiadne sliny ani slzy som neprišla 😂 mam 30 a v septembri som porodila zdraveho chlapčeka po bezproblemovom tehotenstve....

diuska86
19. jan 2024

@andie2810 ja mam sucho v ustach,poslala ma este na ORL nakolko dycham ustami lebo mam stale upchaty nos ale ja si nemyslim ze to bude ORL problem,bola som na preventivke a vysledky krvi ukazkove tak sa jej to nezdalo ani na tento syndrom ale povedala ze by to mohol byt pociatok toho.zatial ine problemy neevidujem,ale od vcera si o tom citam a mam pocit ze mam uz suche aj oci🙂tak neviem co si to uz nahovaram, ci co🙂

andie2810
19. jan 2024

@diuska86 určite nahováraš 😉 nepanikár... mne to ukázalo v krvi u obvodného, on ma následne poslal na reumatologiu a tam sa to potvrdilo ďalšimi testami...

diuska86
19. jan 2024

@andie2810 a ake mas priznaky?a ako sa ti s tym zije?da sa s tym normalne fungovat?

simca06022011
19. jan 2024

@diuska86 zbytocne nepanikar, u mna mali podozrenie (chodim na reumatologiu kvoli inej autoimuno chorobe) a nic sa nepotvrdilo, orbili mi biopsiu slinej zlazy, aj ocne mam vysetrenie za sebou. Suche oci mam, to je fakt, ale naozaj nic sa nepotvrdilo. Suche oci podla mojej ocnej, ma takmer kazdy aspon sem tam.. ti co viac, to riesia, ti co meenj si to ani nevsimnu...

diuska86
19. jan 2024

@simca06022011 dakujem pekne,no len u mna to zacalo byt tym suchom v ustach neznesitelne niekedy,preto som to spomenula vseobecnej,ja som o tom syndrome v zivote nepocula

simca06022011
19. jan 2024

@diuska86 vysetria a uvidis, zbytocne sa nestresuj bez toho potvrdenia... moze to mat kopec pricin, nie len tento syndrom...

diuska86
19. jan 2024

@simca06022011 ja este nikde nie som okrem ORL poslana lebo mi doktorka povedala ze tym ze vysledky krvi boli v poriadku a nic ma neboli tak nevie s cim by som tam isla ale skor ma zaujimaju skusenosti zien co to realne maju diagnostikovane,ako sa im dari,co to zahrna,atd lebo netusim co vsetko v tom je,predpokladam ze to nie je zivot ohrozujuce ale okrem toho neviem co to obnasa.lekarka mi len povedala ze pri tom suchu v ustach ju to napadlo ale nic viac k tomu

andie2810
20. jan 2024

@diuska86 jooj tak keď to lekarku len tak napadlo tak to nerieš.. veď aj tu keď si prečitaš staršie komentare tak baby pišu že mali sucho v ustach a nakoniec to nebol sjs... ja nemam žiadne priznaky (zatial) už asi 10 rokov... pokial viem tak ak by sa to potvrdilo u teba tak ti daju lieky na potlačanie tych priznakov, tušim mne vtedy povedala že sa to celkom vyliečiť neda, ale tym si nie som ista... mňa vtedy najviac trapilo to že som bola mladučka a chcela som deti a ona ma vystrašila že sa môžu pri sjs narodiť deti so srdcovymi vadami... nestresuj sa zbytočne tym že budeš počuvať čo všetko sa ti môže stať ak by si mala sjs 🙏🏻 zbytočne si budeš vnucovať priznaky... ja ho mam a som ok ☺️ slin mam až až, manžel sa mi smeje že ako veľa slintam keď spim 😂 ani oči nemam suche a to ešte aj šošovky nosím... a v pripade že by sa ti potvrdil sjs tak stači tuto diskusiu prečitať od začiatku a zistiš ako sa s tym da žiť

walentina7
20. mar 2024

viete poradit? Je mozné ze pri SJS mám boľavé a suche len jedno oko? A ano, aj sucho v ustach. Alebo pri SJS su rovnako suche obide oči? Mám priznaky na sjs, ale problem len s ľavým okom.