Skúsenosť z gynekológie

stepetra
25. feb 2022

Milé žienky, potrebujem s vami zdieľať moju dnešnú skúsenosť z ambulancie gynekológie, ktorú navštevujem a ktorá pre mňa bola veľmi sklucujuca. Mám už druhý mesiac problém s cyklom, predposledný bol príliš krátky (22 dní) a nasledovalo po ňom silne 6dňové krvácanie, aké si v histórii všetkých mojich cyklov nepamätám. V rámci posledného cyklu som mala navyše aj 6 dní výrazny krvavy výtok približne uprostred a teda teraz prišla zvláštna slabá menštruácia po 27 dňoch. Navyše som cítila nevoľnosti a bolesť na vaječníku. Takýto režim je výrazný odklon od normálu v mojom prípade (spinenie nikdy uprostred cyklu nemávam a cykly sú 28 dní), bolesti nemávam.
Tak som sa s mojimi obavami obrátila na moju gynekologičku, ktorá začala moju situáciu bagatelizovať, s tým, že cykly bývajú bežne 21 -32 dní dlhé a spinenie je určite príznak ovulácie. A že či si myslím, že ostanem celý život rovnaká (!). Že proste výkyvy v cykle sú normálne.
Prosila som ju dnes aj o hormonalny profil, na ktorý som sa jej pýtala už dávnejšie (len to som nebola v správnej fáze cyklu) a keďže dnes som bola 2.den cyklu, prišlo mi to vhodné a možno aj súvusiace s tým, čo sa mi deje. No a to ste mali počuť čo nasledovalo potom. Že si sama stanovujem diagnózy, nerozumiem tomu a že som v depresii...a že to veci nepomôže. Na moje naliehanie mi profil napokon urobila.
Chcem sa s vami poradiť, či je problém vo mne a ja žiadam nejaký nadštandard a s takýmito vecami sa k doktorovi nechodí, alebo je to v poriadku chcieť vedieť ako na tom som aj v takejto oblasti?
Mam tam v stredu opäť prísť na preventívnu prehliadku, ktorá mi vychádza po 2 rokoch, ale nemám vôbec chuť...
Už totiž začínam pochybovať.... Ďakujem za podporu

e1i
25. feb 2022

@stepetra podla mna HP je na mieste. Zmenila by som dr. Od 1.3 môžeš mat inu dr ak stihnes jej v pondelok dat papier o vyradenie

mima1
25. feb 2022

Myslim si ze by som vymenila dr

pribinak
25. feb 2022

@stepetra nájdi si inú gyn. Neochotna až to pekne nie je

miskamicha
25. feb 2022

@stepetra nie cykly 21 dni su velmi kratke ale vekom sa skracovat mozu...a silne krvacanie tiez nie je na mieste...hormon.profil je na mieste ..ale ak sa nesnazis o babo tak to nevyriesi nic 🙂 iba ak by sa zistilo ze si v zacinajucom prechode to treba riešiť. zmen lekarku lebo toto nie je pristup namieste... poradim ti zacni pit alchemilkovy caj a uzivat macu peruansku 😉

floren
25. feb 2022

@stepetra no prístup fakt 👎tiež som to teraz riešila, doktor vyšetril, všetko vysvetlil. Nakoniec mi chýbalo železo a už je všetko OK

jankapepe
26. feb 2022

@stepetra bola si chorá? Brala si nejaké lieky? Očkovanie?

xjakubikovak
26. feb 2022

@stepetra ja som bola nedávno po 10 dňoch meškania, tehotná som vedela že nie som tak že pre istotu zbehnem či nemám nejakú cystu alebo čo a moja gynekologicka aj so sestričkou má akurát tak dobre vysmiali že či tých 10 dní je akoze vela, pýtala som sa jej aj na nejaké iné veci už keď som tam bola a uplne zo mňa spravila pomaly psychicky labilnu ženu ktorá si všetko len nahovára a až príliš sa sleduje.... Je to krava v živote má tam už nikto nedostane

xjakubikovak
26. feb 2022

@xjakubikovak nenapíšeš meno, možno chodíme k tej istej🤔 celkom by to sedelo

stepetra
autor
26. feb 2022

@jankapepe vidíš, ty si sa ma viac opýtala ako moja doktorka

stepetra
autor
26. feb 2022

@xjakubikovak v Bojniciach k MUDr Mifkovej

misica16
26. feb 2022

@stepetra Mifková je extra náladová a zvláštna teda 🤦😁 ja som sa jej po pôrode pýtala kôli čomu dostávam injekcie či sa niečo deje a mi ani neodpovedala a potom som sa pýtala vrchnej sestry a tá mi to všetko pekne vysvetlila a teda nechápala prečo mi to nechcela vysvetliť doktorka 🤷ale kamoška ku nej chodí napríklad a je spokojná ja osobne mám radšej úplne iný prístup.