Snaha o otehotnenie - s liekmi verzus bez liekov

rebekarebekova
12. sep 2016

Ahojte, zakladam tuto diskusiu, pretoze by ma zaujimali Vase skusenosti so snazenim sa o babatko po potratoch, s nie dobrymi hormonmi, nizkou vystelkou maternice pocas ovulacie atd.
Ako ste postupovali? Brali ste lieky? Ako dlho? Aky bol vysledok? Otehotneli ste vdaka liecbe alebo az ked ste ju vysadili?
Ja mam dost silny pocit, ze lekari so mnou dost experimentuju a raz sa jedna vec zlepsi, ina zhorsi ale otehotniet ani za svet.
A taktiez mam pocit, ze ta prehnana liekova stimulacia (Clostylbegyt, Pregnyl, Duphaston) nie je dlhodobo dobra pre telo..

rebekarebekova
autor
12. sep 2016

Kolko stimulacii Clostylbegytom ste podstupili? Dozrievali vam potom krajsie folikuly?

catherinah
21. sep 2016

@rebekarebekova áno, s clostilom dozrievalo viac folikulov, jeden bol dominantný, ostatné menšie.
Mne povedala doktorka že trikrát túto kombináciu a potom umele oplodnenie.

Ale lepší ako duphaston je utrogestan, lebo duphaston je synteticky.

elviku11
21. sep 2016

@rebekarebekova aj mne dal doktor utrogestan, aby sa mi zvysila hladina progesteronu. Brala som ho mesiac (teda pol mesiaca, lebo sa berie od ovulacie 10 dni) a otehotnela som.
Neviem co by som robila keby sa to nepodarilo... nechcela by som byt ich pokusny kralik, ale na druhej strane kym je nadej, tak chces skusit vsetko, aby to uz vyslo....

margareta84
22. sep 2016

Jezis maria jozef. Ja ked pocujem alebo vidim slovo duphaston tak sa mi otvara noz v kapse. Citala si vedlajsie ucinky duphastonu?! Dufam ze to neberies dlhodobo. Ciste svinstvo. Ja som ho brala pri prvom tehu. Mala som potrat. Nepomohol. Lekar miho predpisal zas a odmietla som ho brat. Musela som podpisat papier ze beriem na vlastnu zodpovednost ked zas potratim a nebrala som duphaston. Otehotnela som o pol roka, nebrala som ho mam viky... neber prosim chemiu, svinstvo...radsej prirodu, ta pomoze vzdy

rebekarebekova
autor
23. sep 2016

Ja beriem Uteogestan dlhodobo.. uz 1,5 roka a stimulacii antiestrogenmi mam za sebou 6.
Tak teraz intenzivne uvazujem co dalej.

catherinah
23. sep 2016

@margareta84 ale ked im to predpíše lekár, jak tie baby majú vedieť, čo to je za humus?
Mne to tiež predpísala, užívala som, pomohlo na moj problem (špinenie mimo cyklu).
Teraz už viem, lebo sa o to zaujímam viac.

Bohužiaľ, lekárom to je jedno ☹

margareta84
23. sep 2016

@catherinah ja som to tiez nevedela. Az neskor na druhe tehu som sa zaujimala. Doktori maju z toho biznis. Im je jedno co berie pacient. Viem ako to funguje vo farmaceutickom priemysle. Vypise napr. 500 receptov duphastonu a ma dovolenku alebo fin. odmenu.

veronikaniak
23. sep 2016

Tak ja som brala naprv duphaston nič.potom clostylbegyt a vyslo na 1x mala som 3 dominantné folikule as som mala strach .povedala že as trojicky môžu vyst 😲 ale po tyzni to odislo same na dr.krát tablety nezabrali a na tretí krát som us tablety nebrala a nejak sa to spravilo samo 😊 Folikuly sledovane jeden dominantný a vyslo a pritom sme sa smažili vyše roka mne to pomohlo 😍
Mame krasnu babuľku.

rebekarebekova
autor
23. sep 2016

@veronikaniak sranda, takze nakoniec bez liekov sa podarilo. Super. 🙂
A brala si aj nejake vitaminy alebo nieco?

margareta84
23. sep 2016

Niekedy je to mozno cele o psychike :D

margareta84
23. sep 2016

@rebekarebekova o psychike aj o pristupe...vela kyseliny listovej.Zo stravy..pripadne doplnit nie v syntetickej forme...

rebekarebekova
autor
23. sep 2016

Ja uz teraz beriem 10 mg Acidum folicum kvoli mutacii MTHFR homozygot..
A zeleninu sa snazim tiez ale to asi dostatocne nie je..

margareta84
23. sep 2016

@rebekarebekova haha...dosť komplikovaný názov 😅

catherinah
23. sep 2016

@margareta84 ktora forma je prosim nesynteticka?

margareta84
23. sep 2016

@catherinah ta ktora nema ziadne vedlajsie ucinky...

veronikaniak
25. sep 2016

@rebekarebekova .vitaminy Us iba počas tehotenstva a vydupkala som si aj duphaston na udrzanie do ukoncenia 3 m.😊

margareta84
3. okt 2016

@veronikaniak mamamoja...duphaston je riadne svinstvo...ja som ho uzivala pri prvom tehu a nepomohol..potratila som...pri druhom som odmietla brat s mam viky....podla mna vyvolava potrat...inac maju zanho financu odmenu lekari

arexka
6. jan 2023

@elviku11 smiem sa spýtať po 10 dňoch ste utrogestan vysadila a potom čo.. neprišla ms ? Či lebo mam dilemu tiež mi vravela doktorka brat 10 dni od 17 dna cyklu ale keby som tehotna a prestanem ho brat nepotratim to? Ze sa mi spusti ms a plod odyde s nou? Lebo pred dvoma mesiacmi som mala biochemicke pozitivne testy a dostala som ms :(

elviku11
16. jan 2023

@arexka no keby som bola tehotna a prestanem ho brat, tak sa asi nic nestane. Ale isla by som hned na gyndu, nech mi zmeria hladinu progesteronu ci ho este potrebujem brat alebo nie

arexka
16. jan 2023

@elviku11 ano to je rozumne beriem utrogestan prvý mesiac ms prišla dva dni po vysadení test negativny 😐ale ms mi tuším ozaj upravil som mavala špinenie a teraz bola taká aka má byť aspom nejaka vyhra pijem alchemilku vitaminy berem snáď sa raz pošťastí stale budem dúfať 🙂🙏