Duphaston pred ovuláciou - skúsenosti

kvetinka719
22. mar 2022

Ahojte baby,

poraďte mi prosím, resp. ideálne, ak máte pozitívne skúsenosti s užívaním duphastonu PRED ovuláciou.

Môj Dr mi predpísal duphaston 2x denne 7-21 DC - na otehotnenie s tým, že pravidelne chodím na folikulometriu. Pýtala som sa, či nevadí, že pred ovu, povedal, že nie, nakoľko vraj ke dôležité aj, aby bola výstelka maternice pripravená, vraj je zbytočná ovu, keď sa nemá vajíčko do coho uhniezdit.

Ja tu všade na MK čítam len o tom, ako blokuje ovulaciu. Hľadala som si teda kade-tade články na internete a tam som našla, že nízka hladina progesteronu spôsobuje aj absenciu ovulácie.

Proste, diametrálne odlišne názory. Už mám z toho hlavu na vybuchnutie 😂

Aké máte skúsenosti s duphastonom, nájde sa tu niekto, komu pomohol otehotniet a neblokol ovulaciu?

tessa2299
22. mar 2022

@kvetinka719 jasne ze progesteron blokne ovulaciu. By som u takeho doktora nebola.

bebotka
22. mar 2022

@kvetinka719 ako nechápem to dávkovanie, že aký má zmysel dávať progesterón od siedmeho dňa do 21, a potom o tri dni cca menzes, ako už by som asi brala kartu od neho

barus26
22. mar 2022

@kvetinka719 áno blokuje ovulaciu, vlastna skúsenost.. a že od 7 do 21 dc brat? fuha tak toto vidím prvyraz 🤦🏻‍♀️

kvetinka719
autor
30. mar 2022

Ahojte, len sem chcem dopísať, ak by niektorá riešila to čo ja, že mne pri tomto davkovani ovu duphaston nezablokoval. Chodila som každý druhý deň na folikulometriu, folik pekne rástol a aj praskol. Čiže ak by sa nejaká žena trápila ako ja pred tým, nie vždy duphaston blokuje ovu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre