Snažilky XXL - problémy s otehotnením kvôli váhe

22beba
2. feb 2015

Ahojte diečatká som už zúfalá takže takto... s mm sa snažíme o druhé bábätko bude to dva roky .. som z toho smutná lebo pri prvom som nevedela ako som otehu ... mala som všetky možné vyšetrenia a som v poriadku hormonálny profil chcem sa opýtať je tu nejaká snažilka XXL ktorej sa aj napriek kilám podarilo otehotnieť? čo pre to spravila? aké problémy boli spojené so snažením? mali ste PCO ?myslíte si že kôli obezite nemôžem otehotnieť? nemôžem skúšali ste schudnúť a potom ste otehotneli?lebo po porode mi ostalo veľa kíl a tým pádom nemám ani menštruáciu. skúšala som fytosoju inofolic beriem duphaston ... prosím Vás budem rada za akúkoľvek informáciu ... mám nadváhu 35 kg ... takže mám cez sto kg.. pomaličky chudnem ale túžba po bábätku je väčšia ako chudnutie 🙂 tak dievčatká šup šup podeľte sa o vaše skúsenosti možnože sa nechám inšpirovať 🙂 Ďakujem (ináč naposledy bola takáto diskusia založená v roku 2009 a nič moc k nej nebolo dúfam že tu sa nám to podarí krásne rozbehnúť 🙂

dzejn80
2. feb 2015

Odhkiadnuc od kil ... Ked nemas menzes, nemas ani ovulku, tak urcite neotehotnies. Chod k lekarovi a daj sa vysetrit, hormonalny profil, zistit preco nemas menzes. To s kilami vobec nemusi suvisiet.
Ja som tiez mega zena a mala som problemy s prvym tehotenstvom, s druhym uz nie. Tiez mi povedali, ze PCO, ale nakoniec mi pomohli lieky a laparka.
Zaujimave je, ze moj doktor nikdy ani nenaznacil, ze by to mohlo suvisiet s nadvahou, aj ked som si toho bola velmi dobre vedoma.

tichanska1
2. feb 2015

Ja som mala tiež podobný problém aj nadváhu podobnú ako ty. Mne pomohlo držať dukanovu diétu (nie je úplne najzdravšia, ale mne pomohla) schudla som za tri mesiace 20 kg a brala som Calibrum vitamíny pre ženy, ktoré chcú otehotnieť. A potom sme dali malého na prvý šup. Tak držím palce, vyskúšaj a isto sa ti zadarí 🙂

22beba
autor
2. feb 2015

@dzejn80 ja mám menzes ale na základe duphastonu ja mám všetky vyšetrenia porobené ... ale doky mi povedala že to môže súvisieť aj z nadváhou ... podľa vyšetrení som zdravá aj mm má spg v poriadku ... ☹ a aké lieky ti pomohli? ja tiež uvažujem nad tou laparoskopiou ale skúšam čo to najskôr schudnúť možnože sa potom niečo podarí ☹

22beba
autor
2. feb 2015

@tichanska1 ja som ju tiež držala no nevydržala som ju škoda ... možno by som už teraz bola tehu .. ja cv ičím na rotopede upravila som si stravu mám 7 kg dole ale strašne túžim po druhom a neiviem ako prejde toto obdobie chudnutia a túžby po dieťatku ☹a ďakujem 🙂

hikokk
2. feb 2015

Jednoznačne schudnúť!!!

janalv
2. feb 2015

@22beba Práve dnes som bola u gyndy, síce na preventívku ale v rámci toho sme preberali, že sa už cca 9mes.snažíme o 2.bábo a nedarí sa. Prvé sme mali, ani sme nevedeli ako. A kedže mám všetky vyšetrenia v poriadku, dokonca dnes sa na sone objavil aj folikul, takže jednoznačne by pomohlo schudnúť. a kedže od pôrodu som počas materskej pribrala cca 10kg, tak to je asi hlavný problém. Takže sa zrejme vrhnem na delenú stravu, ktorá mi v minulosti dosť pomohla a ževraj by som mohla popri tom brať Inofolic a manžel Folandrol. Tak uvidíme... Držme si palce, snažilky-baculky ;)

p_etrisha
2. feb 2015

Ja som nemala az taku nadvahu, ale Macingovej "najedzte sa do stihlosti" - 4 tyzdne, minus dvanast kil a mala sa nam podarila na prvy sup 🙂

dzejn80
2. feb 2015

@22beba
Aha, no tak jasne. Ja som brala Clostylbegyt, vobec som nemala ovulku. Ale tak ty jedno dietatko uz mas, takze ked ste inak v poriadku, skus nasadit nejaku mierne drastickejsiu dietku, aby si dala dole aspon 5 kg, vraj aj to uz moze stacit, aby sa telo nastartovalo.

evittam
2. feb 2015

@22beba Pokial nemas ms,tak ani schudnut nepomôze,najskôr vyries tento problem...

22beba
autor
2. feb 2015

@dzejn80 no praveže to mi doky hovorila že možnože stačí aj tých 5 kg schudnuť a môže sa zadariť .. ja som jedla tú fytosoju ale z nej som nič nemala ... uvidíme ale ďakujem 🙂

22beba
autor
2. feb 2015

@evittam ako som písala ms mám ale len vďaka duphastonu a už ma to nebaví dookola jesť aj to chudnutie ide ťažsie ☹

22beba
autor
2. feb 2015

@p_etrisha no ja potrebujem aspon tých 20 🙂 :-P 😠

paladia
2. feb 2015

Ja mam meganadvahu a ms mam pravidelnu. Takze
@22beba tvoj problem nemusi vobec suvisiet s vahou.

22beba
autor
2. feb 2015

@paladia tak teda kurňa už vôbec neviem s čím ☹ už som za tie dva roky skúsila asi všetko a skúšala si aj vyšetrenia?

p_etrisha
2. feb 2015

@22beba kazdemu podla rezerv 🙂 ja netvrdim,ze to,co som dala ja je maximum 🙂 Tebe moze zist 20, inemu 8, alebo len 3... Za vyskusanie nic nedas 4 tyzdne su velmi kratka doba, krasne sa to da vydrzat...A uskodit to nemoze...Je to detox, ocista organizmu 🙂

hikokk
2. feb 2015

Nadváha nemá vplyv na ms ale na tehotenstvo áno!
@paladia
@22beba ja by som ti fakt odporučila schudnúť ale pozor nie drasticky lebo to tiež nie je dobre. viem o čom píšem.

paladia
2. feb 2015

@hikokk na tehotenstvo ano.

22beba
autor
2. feb 2015

@p_etrisha hej? no videla som to tu niekde 🙂 skúsiš mi dať prosím link kde by som o to m našla viac ? napr jedálniček a tak? 🙂 skúsila by som to 🙂

22beba
autor
2. feb 2015

@hikokk ano ja chudnem ale vieš je strašne ťažké schudnúť 30 kg a pritom myslieť na bábatko a na to či sa to podarí ... už som veľa krát zlyhala a zase som mala jojo efekt ... ja som si dala na to rok .. no uvidím kam to dotiahnem

p_etrisha
2. feb 2015

@22beba je tu skupina "Detox podla Antonie Macingovej"... Jedalnicek, teda jej kniha sa da stiahnut na ulozto, ak nechces kupovat "Najedzte sa do stihlosti"

hikokk
2. feb 2015

@22beba ano takto je to fakt ťažké. musíš myslieť iba na jednu vec a potom na druhú. naraz to nepojde. žial psychika je veľký pán. najprv treba začať chudnúť a pokúsiť sa nemyslieť na bábo a potom príde aj to druhé. ja som mala dosť veľké problémy,mala som aj mensiu nadváhu, lekári mi vraveli, že ja dieťa nikdy nebudem mat. trvalo to dosť dlho ale som sa rozhodla nato nemyslieť a hľa synček má už 1 rok. takža 1. chudnúť a potom môže prísť aj bábo 🙂 ale sústreď sa iba na jednu vec!!!

22beba
autor
2. feb 2015

@p_etrisha ahááá 🙂 no tak to idem teda kuknúť že čo je to zač 🙂 ďakujem moc 🙂

ervenka
2. feb 2015

@22beba stitnu zlazu mas ok? 😉

22beba
autor
2. feb 2015

@hikokk no praveže sa sustreďujem žijem len pre diétu ... 😀 ale vždy ked mešká ms tak mi to príde luto porevem si a idem ďalej 🙂

22beba
autor
2. feb 2015

@ervenka a to je ten hormonálny profil či? je to uplne niečo iné ?

ervenka
2. feb 2015

@22beba neviem, ci sa na SVK robi automaticky aj SZ ;)

22beba
autor
2. feb 2015

@ervenka hi??? no to neviem ani ja 🙂 vidíš to sa musim doky opýtať 🙂

p_etrisha
2. feb 2015

@22beba za nic 🙂

janina1007
2. feb 2015

Ahojte baby... pridavam sa k vam... snazime sa 2,5 roka no zatial neuspesne.... pri mojej vahe sa necudujem... pri 155cm mam 105 kg... no hroza... okrem toho mam pco a mm zly spg... cele zle... ☹
prajem nam vsetkym snazilkam aby sa nam conajskor zadarilo a aby sme stastne dosli do ciela... cmuk 🙂

xxelisxx
3. feb 2015

@22beba tak tato tema mi vobec nieje cudzia.My sme sa snazili cca 1,5 roka.Aku mam nadvahu to ani rorozoberat nejdem bo je fakt velka,ani sama neviem,ze kolko,pritom mam este aj pco a podarilo sa nam to uplne prirodzene, ani ziadne lieky na pco som nebrala.Je sice pravda,ze som schudla 8 kg,som si povedala v jeden pekny den,ze idem chudnut.Sice 8 kg pri mojej vahe neni nic moc,ale cuduj sa svete otehotnela som a to ssom uz veru necakala.Ono pride ked to clovek najmenej caka.