Som po liečbe rakoviny a mám jednu obličku. Otehotniem?

malinka24
1. júl 2014

Na oblicke som mala nador ktory mi vyoperovali aj s oblickou, potom sa mi rakovina rozsirila do lymfatickych uzlin, niektore mi vyoperovali. Teraz som rok po liecbe a vsetke uzliny mi zmyzli. Deti este nemam a preto sa obraciam s otazko na vas ci mi viete pomoct- chcem mat aspon jedno babatko je to mozne aby som ho mala???? Ked otehotniem nevrati sa mi rakovina spat? dakujem za kazdu odpoved!

cairka
1. júl 2014

Myslím, že na toto ti dá najpresnejšiu odpoveď tvoj onkológ...A spýtala by som sa aj, keďže sama najlepšie vieš, aká je chemoterapia svinstvo, či je bezpečné otehotnieť už rok po liečbe, aby nehrozilo nejaké poškodenie bábätká... Držím palce, 🙂

ukulela
1. júl 2014

musis sa poradit s lekarom. ale nasla som zaujimavy - a pre teba pozitivny clanok: http://najmama.aktuality.sk/clanok/225404/mozme...
kazdopadne konzultuj s gynekologom aj onkologom. podla info z clanku samotna prekonana choroba a ani liecba by ti nemali branit mat deti, len sa telo z takej zataze musi spamatat a ocistit. v clanku pisu ze od pol roka sa uz moze skusat, no pre istotu odporucaju viac casu na cakanie ... uvidis, co povedia lekari aj na zaklade tvojej liecby.
drzim ti palce, aby sa ti uz len darilo a bola si zdrava a statsna mamina.

mirkava
1. júl 2014

Chcem len napísať, že ti veeeeelmi držím palce. Ja si myslím, že ak ty sa na to cítiš a ak to všetko psychicky zvládaš, tak by ti to mohlo aj pomôcť. Mať bábo, zabudnúť na problémy, na choroby. Babo je to najkrajšie na svete a preto ešte raz... veeeelmi držím palce, ale po zdravotnej stránke by ti mali asi odpovedať na túto otázku dr....

tova
2. júl 2014

ak by som to riesila ja, tak by som si dala vynosit bio dieta nahradnou zenou, sestrou, kamaratkou... tehotenstvo prinasa zmeny v organizme, zmena imunity, hormonov... a ak by trebalo pocas teh. znova nejaku liecbu tak sa netreba bat o dieta ci mu to neposkodi

zutera
2. júl 2014

Ahoj, vím že to asi není to samé, ale já jsem prekonala tumor na stitné žlázy.Jsem 7, 5 roku po
poslední chemo.Jsem zdravá a zároveň hrdá maminka dvou krásných slečen.Jedna se mě narodila před nemocí a druhá má dva roky takže zhruba 5 let po.Má sice lehkou formu DMO, ale to s mojí nemoci absolutně nesouvisí. Držím palec a chci říct že já jsem kladny příklad že to jde 🙂.Určitě mám tady zdárně v blízké budoucnosti odfotis svůj pozitivní tehu test.Moc se na něj těším 🙂

latvia
2. júl 2014

tehotenstvo vie aktivovat tie druhy rakovin, ktore maju hlavne nieco do cinenia s hormonami. tehotenstvo je zataz uz aj na zdravu zenu, je otazne, ako dobre mas funkcnu tu jednu oblicku, to ti povie urolog. onkolog ti povie, ako dlho treba cakat po ukoncenej onko liecbe, pri kazdom nadore je to rozne, ale rok po ukonceni liecby mi pride prilis skoro, to si este stale brana ako onko pacient. dalej by som sa opytala na svoj gyn.stav gynekologa, podla toho ake lieky si brala na liecbu rakoviny, a ci ti nepichali aj injekcie na ochranu vajecnikov, tam je potom problem niekedy dostat menstruaciu. takze otazka aj na gyn., nech ti urobi komplet vysetrenie a povie ti, ako to vyzera. kopec zien ma deti po liecbe rakoviny, su aj take, ktore uz potom otehotniet nemozu. drzim palce aby sa zadarilo.