Spermiogram a možná mužská neplodnosť

dorekapa
19. sep 2012

prosim vas,po akom dlhom case ked sa snazme s manzelom zatial (bude to v januari rok) o babatko sa robia testy?Myslim spermogram a vsetko mozne aby sa vyvratila muszka neplodnost?

evakva
19. sep 2012

@dorekapa Vacsina lekarov posiela po 1 roku, no na vlastnu ziadost moze ist na spermiogram aj skor.

slabachvila
19. sep 2012

@dorekapa môjho muža poslal po roku a pol a aj tak to musel platiť. takže mohli sme aj skôr 😉

domuska11
19. sep 2012

@dorekapa my sme boli po 8 mesiacoch snazenia na spermiograme, kazdemu odporucam ist aspon na ten spg.! Budete vediet na com ste, my sme zial zistili, ze nemame ziadne spermie :(( vtedy som si myslela, ze snivam zly sen a aspon to mozme riesit hned! Drzim palce..

dorekapa
autor
19. sep 2012

takze na spermograme sa ukaze ci je muz neplodny,alebo su potrebne dalsie vysetrenia aby sa potvrdila neplodnost.Je to chulostiva tema.Ja mam dcerku z prveho manzelstva a teraz s manzelom sa pokusame d nveho roka a stale nic.
Boli sme v kete pri mori a aj tam nic.

cikyta
19. sep 2012

@dorekapa Ano. SPG ti ukáže, ako su na tom vaše spermie. Možno ich je málo, možno maju menšiu pohyblivosť (zväčša pomôže vitamínová kura) alebo bude zlá morfologia (kedy už vitamíny velmi nezaberú) No každopádne nezaškodí zdravšie sa stravovať, športovať,nosiť volnu spodnu bielizen, dlho nesedieť, nefajčiť, poprípade schudnuť atd... No a možno ide len o náhodu a spermijky budete mať v OK stave. Každopádne sa spg nič nepokazí a je to jedno z uplne prvých vyšetrení, ktore sa robia v care neplodným párom.

dorekapa
autor
19. sep 2012

tak dakujem vam babenky.Manzel je dost aktivny.Nedovoli si nejak povolit,lkebo je policajt a previerky maju dost prisne.Nefajci,pije len pivko prilezitostne a myslim,ze sa stravuje zdravsie ako ja..skor to teraz pripisujem stresu kt.mame a hlavne ktory on viac preziva kvoli stavbe domu..Je to narocne,ale ked sme sa do th opustili,tak o rok sa chceme stahovat.A na ten spg pojde.

domuska11
19. sep 2012

@dorekapa
@cikyta presne ako si napisala...my pojdeme na druhy spg. v oktobr, dufame, ze to bola nahoda a, ze tento bude lepsi..kazdopadne sme upravili stravu a celu zivotospravu..urcite na spg. chodte a hlavne partner nech je v pohode, stres moze poriadne skreslit vysledky a zbytocne by ste sa trapili...

dorekapa
autor
19. sep 2012

a ako to prebieha.Bola si tam s manzelom aj ty?Robi sa to u urologa?Spermie musia byt odobrane v ambulancii?Nemam ani sajnu ako to prebieha,ale som velmi rada,ze manzel je uplne vp pohode co sa tyka vsetkych vysetreni a aj keby to bolo zle...co dufam,ze nie,tak mame rebeku.

cikyta
19. sep 2012

@dorekapa Ja odporučam nechodiť urologovi, kedže ten urobí len to základne vyšetrenie...úplne vyšetrenie sa robí len v care (pozri si,ktore máte najbližšie ku vám).
Môžte si doniesť spermie z domu v špec.nádobke,no lepšie je si ich dať hned tam odobrať. Muž má na to vyhradenu miestnosť s potrebnými vecami k tomu (DVD,časopisy) No môžeš isť s ním aj ty tam kludne. No zväčša ide muž sám bez partnerky...

domuska11
19. sep 2012

@dorekapa my sme boli v Iscare, ja som chodila na folikumetriu do heliosu ale tam bolo plno...rano sme isli , partner odisiel do osobitnej miestnosti...uz ked vysiel od tila mi vravel, ze sa mu to nejak nezdalo a aj sa to potvrdilo..teraz ideme odobrat vzorku doma a zanesieme ju do pol hodiny do centra a uvidime...hlavne nech sa nestresuje, pre kazdeho chlapa to je tazka situacia ..

dorekapa
autor
19. sep 2012

kocky,ja som asi blba,ale ja som sa s takymi pojmami ako je care,Iscare,folikometria este nestretla..akoze care po anglicky viem co znamena.My sme z Humenneho,tak verim,dufamm,ze tu tiez nieco take existuje..
Manzel je pohodak..vravi mi,ze nestresuje,ze poprosi sestricku u doktora,nech mu pomoze .... abxy vyprevadil potrebne mnozstvo chlapcov...ho este ze ho sranda neopusta

domuska11
19. sep 2012

@dorekapa 🙂 aj moj tak vtipkoval, ale ked sedel v cakarni nejak ho to preslo xixix Iscare, Heios- su centra asistovanej reprodukcie a folikumetria- je vag.sono so sledovanim dozrievania vajicok a sledovanie ovulacie...neviem ci mate nieco v okoli Humenneho, ja som z MT a my tu mame vsetko- co som neskutocne rada a dokonca si mozem vyberat..hlavne sa obj. na spg. lebo su niekedy mesacne cakacie doby...

dorekapa
autor
19. sep 2012

a ozaj,ako ste na tom?Ste uz traja?

domuska11
20. sep 2012

@dorekapa nie :( na spg. sme boli len pred mesiacom a ideme na druhy az 10.10...cize tak...ale uz som zmierana s tym, ze to bude len umelym oplodnenim..cize ja idem na hormonalne testy a budeme caka na ten spg...dufam, ze cez zimu sa to nejak pohne..

dorekapa
autor
20. sep 2012

tak co uz,ked to musi byt tak to podstupime aj my.Ale neviem.Ja mam dcerku z prevo manzelstva

viva13
18. okt 2012

Ahoj, prosím neviete mi niekto poradiť tabletky čo pomáhajú na lepšiu erekciu a zároveň zvýšia počet spermií? dakujem