Môže cisársky rez spôsobiť neplodnosť?

jaruss931
1. sep 2022

ahojte. asi som to zle pomenovala. ale s manzelom sa pokusame o dieta, zial zatial neuspesne 😥 prveho synceka mam cisarskym rezom, k lekarke na prehliadku idem az o 2 mesiace🤦 manzel tvrdi ze cisarsky moze sposobit aj neplodnost. myslite ze to moze byt pravda? je fakt ze mam 35 a manzel 38. dakujem a blbe komentare si odpustite

heln
1. sep 2022

@jaruss931 ahoj, podla mna nie, jazva na maternici moze teoreticky robit problem s prichytenim embrya, ale neplodnost to urcite nesposobuje. skratka ste uz starsi a chce to viac casu a kludu.

smajluska
1. sep 2022

@jaruss931 Cisársky rez je operácia a môže spôsobiť zrasty. Poraďte sa s Vašim gynekológom, ktorý Vám odporučí ako ďalej postupovať. Držím palce 😉

basska_b
1. sep 2022

Ako, v nejakych raritnych pripadoch sa to asi stat moze. Mna vzdy ukludnila preventivka u gyn, kde povedal, ze je vsetko u mna v super hyper poriadku a mozem otehotniet aj hned. Akej intenzity mavas menstruaciu, nemas ju moc slabu? Cyklus mas pravidelny?

beata_k
1. sep 2022

@jaruss931 Skor nie, ako ano. X zien ma viac sekcii a nebol problem znovu otehotniet.

jaruss931
autor
1. sep 2022

@basska_b cyklus pravidelny a intenzita jeden den stredna,potom uz taka slabsia

jaruss931
autor
1. sep 2022

snad sa zadari ❤️

negymama
1. sep 2022

@jaruss931 no ja mam po prvom cisarskom dalsie 3 deti😅

ale s tymi zrastami moze byt problem, lebo pri druhom porode o 2 roky /prvy po cisarskom/ mi po normalnom porode, ktory prebehol pomerne rychlo a vsetko bolo OK, vzapeti museli v narkoze vyberat placentu lebo bola prirastena na mieste jazvy.

ale pri tretom a stvrtom dietati sa to uz nezopakovalo, asi jazva potrebovala dlhsi cas na vyhladenie.

negymama
1. sep 2022

a vek som mala 34 pri prvom, potom 36,38 a 41 pri poslednom.

7lenka11
1. sep 2022

Nemyslim si.. pozri si na IG profil Vinarova zen.. ta zena ma za sebou 4 ci 5 cisarskych a naposledy otehotnela ani nevedela ako..
Mozu byt podla mna komplikacie, ak sa nieco pri zakroku nepodari, ale neplodnost asi nie

majki_ki
2. sep 2022

@jaruss931 ja som otehotnela po cisárskom hneď na prvú supu, keď sme chceli, nemyslím si teda, že je to celkom tak

petkasaurus
2. sep 2022

@jaruss931 mna toto zaujimalo nedavno a nasla som, ze ano, moze to byt tazsie, ale necitala som clanok preco, mozno fakt tie zrasty.

nejra
14. júl 2023

@jaruss931 ahoj,napíšem moju skúsenosť- ja som po cisárskom reze zažívala úplne iné pocity pri menstruacii- nemala som takmer žiadne bolesti a o pár rokov mi diagnostikovali menopauzu...mala som náročné obdobie- fyzicky ak psychicky ale stále rozmýšľam,či mi práve toto nenastartovalo diagnozu- predcasne ovarialne zlyhanie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre