Správna veľkosť folikulu

mishelita
24. mar 2014

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu- vysvetlenie- pomoc. Uz skoro rok sa s MM snazime o baby a stale sa nedari. Robila som si OVU testy a v sobotu- 22.3. mi vysiel pozitivny, styk sme mali v nedelu, dva-krat. Dnes som bola u svojej Dr. na kontrole a povedala mi, ze na pravej strane uz ziadny folikul nieje(pravdepodobne uz praskol), ale na pravej este je- velkost je 2,25-2,34. A tu je moj problem. Podla toho co som citala, tak kazdy udava velkosti v mm, ale toto neviem co je za mierku. A ked som sa opytala na spravnu velkost, tak mi povedala, ze tych 2,50 by mal byt, ale ze je to dominantny folikul, a ze este dnes mame vyskusat. A malo som aj ciru tekutinu, tak som teraz trosku zmatena. Dakujem vopred za kazdu radu a pomoc. 🙂

lulu369
24. mar 2014

@mishelita tak to si ma s tou veľkosťou (2,25-2,34) zaskočila...Nemohlo by to byť, že je to veľkosť folikulu ale v inej mierke ako mm?ja keď som chodila na folikulometriu, tak mi doktor vždy hovoril veľkosť folikulu v mm. a čo sa týka tej čírej tekutiny, tak pri ovulácii býva číri a ťahavý výtok...

mishelita
autor
25. mar 2014

@lulu369 no ved aj mna to dost zaskocilo, ked som potom citala rozne prispevky, ale tak asi to je 22-23 mm- nemam zdania. a co sa tyka tej tekutiny, tak to som mala v maternici ciru tekutinu, nie vytok- ten som mala taky.

lulu369
25. mar 2014

@mishelita tak to neviem čo by mohlo byť...neskúšala si sa spýtať doktora?

mishelita
autor
25. mar 2014

@lulu369 co sa tyka velkosti toho folikulu, tak ako som pisala hore, doktorka mi povedala, ze by mal mat 2,5. a ohladom tej cirej tekutiny tak na to mi povedala, ze to je aj znak, ze ovulacia prebieha-prebehla, tak uvidime ci to tentokrat klapne alebo nie

lulu369
25. mar 2014

@mishelita tak držím palce aby klaplo 🙂 🙂