Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

leya
21. mar 2011

@kacicqa ahoj! ako sa dari? 😉 u mna vsetko po starom, o tyzden idem na kontrolu k endokrinologicke, tak som zvedava...
inak, baby stitkarky, nema niekto skusenosti s tekvicovym olejom s organickym jodom, hm?

kacicqa
21. mar 2011

@leya ahoj, ja idem na endo vo stvrtok... Mala by som mat aj vysledky z HP ci medocriptine zabral na prolaktin. V stredu budem mat vysledky z rozsirenej cytologie, ci nahodou nemam nejaku infekciiu alebo co...lebo mangel ma zvysene leukocyty..teraz bol na dalsi spermiogram taq uvidime. A uz neviem co dalej robit :o(

abriela
21. mar 2011

Ahojte. Citam, ze vacsina pise o TSH zvysenom. Ja ho mam pod normou, len 0,07. Je to tiez zle???? Nemam s tym ziadne skusenosti.

kacicqa
21. mar 2011

@abriela jo, tiez problem..vacsina z nas je hypo...ty teda budes zrejme hypertyreoza.

hp
21. mar 2011

Zdravím všechny, a prosím o odpoveď.Zjistili mi štítnou žlázu,má hodnota je 5,8 ani nevím jaká je správná.Lékař mi nasadil euthyrox jen půl tablety a prý mam hypo.Za měsíc a půl jdu na ivf a bojím,jestli to ta štítka neolivní,léčim se totiž jen měsíc,Na klinice mi řekli,že to neva prý to bude endokrynolog hlídat tak jestli máte někdo radu napište díky mooooc

kacicqa
21. mar 2011

@hp ake mash davkovanie Euthyroxu? Pises, ze pol tablety..ale akej? Inac, tu hodnotu TSHacka nemash taku vysoku...podla mna sa nemas coho bat;o) ked otehotnies tak ti potom este davku zvysi...

hp
21. mar 2011

Beru euthyrox 50,teď jsemn četla na předchozích stránkách,že norma je 2,5,tak se bojím,ale zároveň doufám,že by mi to na klinice řekli.A ty se též chystáš na umělé nebo to budete zkoušet 🙂 a na zvýšený prolaktin jsem také brala Mdk.a za měsíc to bylo v poho pak už mi léky nenasadil.

kacicqa
21. mar 2011

@hp taq taq.... lekari zvyknu odporucat neotehotniet ak je TSH nad 2,5. Ale fakt sa neboj..ja som mala az 19..a rychlo sa to stabilizovalo..staci najst spravnu davku liekov. My sa zatial snazime prirodzene... moja stitna uz asi nebude problem, horsie ze mm a spg dost na nic :o( Teraz potrebujem vyriesit preco ma zvysene leukocyty.

leya
22. mar 2011

@kacicqa no, za dverami je jar, tak si uz musis len uzivat slniecko 😉 zatial to nevyzera tak zle, hlavne, ze lekarka ta ma pod palcom a absolvujes vsetko potrebne a potom sa uvidi.... 🙂

katja23
22. mar 2011

ahojte dievcata , takze prave som volala do Lubochni objednali ma na 20.4 , som rada ze je to tak a nemusim cakat niekolko mesiacov tu u nas 😉

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 super;o)

katja23
22. mar 2011

@kacicqa aj ja sa tesim , ze tak rychlo 🙂 na hemosku som az na 21.jula uz len genetika

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 myslish, ze genetika sa oplati..? my rozmyslame na hemato a imuno...a vysledky z genetiky su skor len stresujuce a prakticky neovplyvnitelne..

katja23
22. mar 2011

@kacicqa no to neviem ale doki nas posla a ci ma posle aj na imuno tak neviem

mate co ste stitniarky aj problem co sa tyka nadmernejsieho ochplenia ? prave studujem clanky na nete a je to tam spominane ze to moze mat aj za nasledok SZ .

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 s tym oxlpenim..poznam par bab s hypo, u ktorych je to evidentny problem..ja zatial nic take nebadam...ale podla mna to ide ruka v ruke so zvysenym testosteronom..xply, zhrubnuty hlas a pod...

katja23
22. mar 2011

@kacicqa ja prave ze tak trochu s tym bojujem a citim sa neskutocne trapne koli tomu,tak to spomeniem na vysetreni , uz len tu to napisat je pre mna dost zahambujuce ak sa mam priznat lebo sa to tyka skor dekoltu ako tvare :( . Ale hlas mam normalny :D

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 a vysledky HP?

katja23
22. mar 2011

@kacicqa ? ja zatial nemam ziadne vysledky aj na vysetrenie SZ idem prvy krat a to ma posiela gynekolog nie obvodna

katja23
22. mar 2011

@kacicqa vyzera to tak , ze asi zavolam kamoske do labaku ci mi neurobi ona HP , cim dalej tym viac sa uistujem, ze bez znamosti vela veci nejde :(((

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 ale gynekolog ti nerobil hormonalny profil? To moze aj on, nemusi na endokrinologii. Ak by si mala zvyseny testosteron taq sa to trosku tazsie a hlavne dlhodobejsie lieci..ale da sa to...

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 ked sa tak vyskusaj ten labak..treba minimalne dvakrat pocas cyklu..a bude ti pekne vediet porovnat aj progesteron, teda ci si mala ovu. A potom mozesh tie vysledky zobrat so sebou do Luboxne. Vacsinou je u HP problem s prolaktinom (aj moj pripad) a testosteronom..

katja23
22. mar 2011

@kacicqa nie praveze nerobil , on mi na kontrole po kyrete len vypisal odporucaci list kedze u nas sa lieci segra mam a j tety a babka a mne to do teraz nediagnostikovali , lekar co ma cistil vravel ze to bola ravdepodobne aj pricina mojho potratu :(

Ja som sa tu naozaj viac dozvedela ako u lekarov tak isto ako aj s DMP zo SP .

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 ono vela zavisi na sikovnosti lekarov..Mna na stitku napr. prisla obvodacka pri preventivke..ale odzaciatku vedela, ze mamina s ana nu lieci..a taq stale kazde dva roky ma nexala testovat a hned ako sa objavili podozrive vysledky taq sa to zacalo liecit. Zaujimave s tym HP..lebo vacsinou je to prva vec co gyn. pri nejakych problemoch robi...aj ked moj byvaly dok. tiez nexal pekne dlho presviedcat. Tak drzim tapky nech je to tentokrat lepsie..drz sa..

katja23
22. mar 2011

@kacicqa no o to ide ze niektorych lekarov musis do toho tlacit inac nemas sancu , tak dufam ze uz sa da vstko do poriadku a mohli sa liecit aby nic nebranilo tehotenstvu a dotiahli sme to uz do uspesneho konca 🙂

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 AJ to nutenie lekarov si pyta svoju dan ;o( Po prve ...musish vediet do coho ich mash nutit...co ti pomoze, ake vysetrenia mozu spravit, na co mas narok z poistky, co zadara..No mne to zabralo dost casu kym som sa zorientovala... Dakovat Panu Bohu a Berners Leeovi za internet;o) Druha faza... presvdecit lekara takym stylom aby si myslel, ze na to prisiel sa a nahodu sa neurazil. Bohuzial mnohi trpia syndromom bohorovnosti...a dost casto som pocula: "kto z nas dvoch je tu lekar?". A po tretie..niekedy su aj jednoznacne vysledky vysetreni zle interpretovane...a vobec neviem preco. Ved labaky dnes taq uzasne pracuju, ze vysledky z nich vie zhodnotit aj priemerne inteligentny delfin. No nic ine neostava, len dufat, z esom teraz pisala o velmi malej vzorke lekarov;o)

katja23
22. mar 2011

@kacicqa napisala si pravdu ale tak vtipne , ze som sa musela zasmiat 🙂ale je to tak :(

kacicqa
22. mar 2011

@katja23 no ved ine nam neostava... len sa s usmevom zmierit s tym, ze bez lekarovho stempla na urtnom liste nemozeme ani na druhy svet spokojne odist;o)

katja23
22. mar 2011

@kacicqa 😀 takto teda mas pravdu 🙂

sygy
24. mar 2011

@mollys Ahojky tak jsem dneska byla u lekařky na endokrinologii, nic moc dobrý zpravy nemam, ale alespon se to trochu hnulo. V pondělí jdu na odbery a jestli se potvrdí vysoky hladiny prolaktinu, jako že stoprocentně ano, tak pujdu do Prahy na MR ☹ Co Ty jak jsi na tom ???

kacicqa
24. mar 2011

@leya Ahoj, no dufam, ze dopadnesh na endo tak ako ja dnes;o) TSH v norme , Ftcka v norme, prolaktin v norme, testosteron v norme, progesteron v norme, inzulinova rezistencia veeelmi malo nad normou. Konecne sa aspon trosku citim NORMAlne;o)