Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

alicag
26. júl 2007

krista velmi velmi gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 k tehulkovaniu.a prajem všetko dobré. 😉 😉 🙂 🙂 nech sa dari papaaa.

masinka
26. júl 2007

ahojte
ja som mala od 12 rokov diagnozu :hmatna stitna zlaza, 6 rokov som brala L-thyroxin (100). potom som presla k "dospelaxkemu" endokrinologovi a ten mi kazal lieky okamzite zahodit, ze pri mojich mierach 170 cm/48 kg v tom case mi SZ musi nahmatat kazdy....
chvilu po tom som zacala brat antikoncepciu, vsetko bolo OK. po 5 rokoch som ju vysadila .... a mrchu som dostala az po 3 mesiacoch. potom som mala cyklus 60 - 90 dni. najprv som (aj moja gynekologicka) to brala ako nasledok antikoncepcie, potom stresu zo statnic, ale ked sa to neupravovalo, spravila mi hormonalny profil. prolaktin som mala asi 27 nasobok normalnej hodnoty a aj nejake ine parametre nesedeli. to som bola uz na tom aj fyzicky a psychicky dost zle - bola som strasne unavena, prisla som z roboty a lezala som na gauci az kym som nesla spat, nic ma nebavilo, mala som depky.
po nasadeni Euthyroxu a Duphastonu sa to zlepsilo, ale trvalo cca 2 roky kym mi nastavili spravnu davku - beriem teraz Euthyrox 50 - cyklus sa mi sice upravil na 35 dni, ale pri vyssej davke som sa triasla a busilo mi srdce
hned ako mi to endokrinologicka schvalila, zeceli sme snazilkovat (6. januara) a 27. februara som mala poslednu mrchu, 4. decembra sa mi narodila krasna zdrava dcerka. tehotenstvo som mala uplne v pohode - nebyvalo mi zle, pribrala som 12 kg, pracovala som az do konca
takze baby ziaden strach, hypothyreoza nie je problem, len treba najst najprv optimalne davkovanie, az potom zacat snazilkovat

krista
1. aug 2007

Alicag děkuji, tobě taky přeju brzké těhulkování 😵

Masinka, koukám že jsi si dost "užila", hlavně že to nakonec dobře dopadlo 🙂 a obě dvě jste v pořádku 😉

delfi07
5. aug 2007

Ahoj holky,
všechny moooc zdravím! 🙂 🙂 😉 Fabianko, hrozně děkuju za to držení palců 🙂 A jak roste miminko? Teď jsem si jenom přečetla, že bereš propycil. Škoda, že ho nedělají s lepší příchutí 😉

Jinak v poslední době jsem od netu dost odvykla. Nejdřív jsem si vzala pár dní dovči a pak už jsem nastoupila do nemocnice... tak jsem zase zpátky a mám to za sebou 😵 😵 😎 🙂 😉
Všecko dopadlo dobře, počasí a hlavně histolka vyšly 😝 😵 jizva je trochu delší, než jsem čekala 😒, ale vypadá zatím, že bude hrozně tenounká - doktoři, u kterých jsem si kdysi nechávala odstranit znaménka, by se mohli sakra učit 🙂 🙂

delfi07
5. aug 2007

Jsem vážně trdlo 😖 😀 - promiň, Kristi, na to miminko jsem se ptala samozřejmě Tebe. Hrozně se omlouvám, četla jsem dvě diskuze najednou a ještě u toho máme puštěnou televizi, to je ale trapas 😅

lenko
11. aug 2007

ja mám zníženú funkciu ŠŽ, trošku sme sa nabehali po dr., ale vyšlo to.Držím palce aj Vám ostatným, aby ste sa dočkali vytúžených //.

krista
12. aug 2007

Ahojky Delfi, super že píšeš, jsem ráda že to dopadlo dobře, teď ještě aby se ti to hezky hojilo, brzo mimíska v bříšku a všechno bude dokonalý 😵 Mám z tebe radost 🙂

Miminko roste dobře, sice mám při každé kontrole strach co se dozvím, ale nakonec dobrý, v albíku už máme i první fotečku a 22.8. jdu na další kontrolu, kde mi budou dělat nějaký odběry na vady, tak to se taky bojím ☹ ale snad jsem si to špatný už vybrala v těch začátcích a teď už to bude OK, nedovedeme si s manželem představit, že by tam najednou ten tvoreček nebyl 😉

Lenko gratuluju k těhu 😉

delfi07
20. aug 2007

Ahojky, zdravím všechny v našem klubu 🙂
Kristinko, díky moc za odpověď a za čerstvé zprávy. Dívala jsem se na alba - nemáš náhodou dvě? doufám, že jsem našla ta správná, obě jsou super.
A z testů si starosti nedělej - prostě hlídají, to je jenom dobře, aspoň nic neprošvihnou. Určitě bude všechno v pořádku.
Leni, ať Ti miminko krásně roste 😎. Niki, moc pozdravuju!

belda
20. aug 2007

holky, chtěla jsem se vás zeptat, jak často v těhotenství chodíte k endokrinologovi?? 😅

krista
20. aug 2007

Ahojky Delfi a jak se máš ty? Co jizvička? Hlasivky? Jak se ti dýchá apod.? To víš budu teď dotěrná 😀

Belda já chodím stejně jako před těhotenstvím, tzn. jednou za čtvrt roku, ale teď si mě objednal v září na odběry a myslím v listopadu na kontrolu, takže možná ten interval zkrátí na 1x za 2 měsíce 😉
Jak často chodíš ty že se ptáš? 😉

rosall
20. aug 2007

Kristo:zdarec...jaký máš problém se štítnou žlázou a jak bylo komplikované otěhotnět?
Mám hypofunkci štítné žlázi, dík...

krista
20. aug 2007

Rosall moc tě nepotěším, já mám hyperfunkci a dle mého Dr. je to téměř neotěhotnitelná varianta, sám kroutil hlavou, ale já jsem přesto otěhotněla po 3 cyklech (HA byla vysazená dva roky) 😉

Myslím, že s hypofunkcí se nemusíš až tak obávat, budeš brát léky pořád stejně a dokonce mi doporučovali operaci (kterou má za sebou Delfi) abych měla taky hypo 😉 Ale na tu si skočím kdyžtak až po porodě, já jsem ji vždycky odmítala, miminku bych ublížit neměla a možná si ublížím sama po porodě, ale to už nějak dopadne 😉

Ty se snažíš jak dlouho? Kdyžtak by jsi se měla zeptat endokrinologa, popřípadě si s ním o tom promluvit i o případné změně léků až otěhotníš 😉

bianca
20. aug 2007

Ahojte.Ja mam tiez hypofunkciu SZ a 3 rok beriem lieky.Otehotnela som velmi rychlo(na 1 pokus),ale potratila som ☹ .Doktor mi tvrdi ze potrat nema so SZ nic spolocne.

Tehulky mam otazku.Brali ste neake vitaminy ?Ja som si chcela neake kupit,ale vo vsekych je jod a nedoporucuju sa pri ochoreniach SZ.A asi mam problem aj s pamatou,lebo sa na to stale chcem doktora spitat a stale zabudnem 😠

belda
20. aug 2007

kristo,no právě, že já to mám takový divoký.kvůli rakovině sem hlídaná v motole, ale jakmile sem otěhotněla, tak jsem začala chodit ještě na mělník, abych se nemusela do prahy furt trmácet.v motole jsem byla naposledy v červnu, tam mi nabrali krev, ale výsledky jsem si už zjišťovat neměla, protože v červenci em šla právě na mělníku.tam mi ale krev nenabral, jen se zeptal, jestli mi tam něco nabírali, a tak mu říkám, že jo, ale že nevím co a jaký jsou z toho výsledky.jen mi řekl, ať přijdu v listopadu.no a moje gynekoložka mi řekla,ať si zavolám do motola a ty výsledky si zjistím.tak já tam po 1,5 měsíci volala, tam mi jenom vynadali, co otravuju po takový době.výsledky byly ok, jn miě tam upozornili, ať si pohlídám kontrolní odběry po třech měsících, tedy na každý trimestr jeden odběr.tak sem volala tomu doktorovi na mělník, mluvila jsem se setřičkou, ta mě vůbec nechápala,co po ní chci, že pan dr.přeci pokaždý nenabírá krev, ale že množství léků dokáže posoudit podle velikosti na ultrazvuku.nakonec sme se domluvili a já jdu na konci září, tedy kontrolní náběr bude po skoro 4 měsících..... 🤐 😒

belda
20. aug 2007

jen mi přijde fat divný, že takhle podstatný věci si musím hlídat sama.. 😖 😲 😢

krista
20. aug 2007

Bianca tak na to jsem úplně zapomněla, že bych možná ty vitamíny brát neměla, já jím Calibrum Babyplan už od 1.2. 😲 😉
Nikdo mi neříkal nic jako že bych měla ty vitamíny vysadit, tak to tak nechám, uvidím jaké budu mít výsledky ŠŽ, snad dobrý 🙂

Belda, bohužel ne každý doktor má aktivní přístup, já vůbec netuším jak to funguje s hypofunkcí, třeba je to jiný, i když jelikož jsi těhotná, tak by tě asi měli hlídat častěji, doufám že si to tam někam napsal ten tvůj Dr. 😖 Že to nezapomněl 😒 No až půjdeš v září tak se ozvi!!! 😉

belda
20. aug 2007

neboj, dám vědět 😀

rosall
20. aug 2007

krista:....moc díky za odpověď:..no já ještě před rokem a půl měla šílený anovulační cykly....a teď jsou pěkný...nicméně otěhotnět se mi moc nedaří....valím za doktorkou, co nejdříve..to je jasné....teď má dovču...takže příští týden....
jojo..hyperfunkce je větší sviňa...tu měla i lucka bílá...a otěhotnět nemohla.....ty žádné jiné příznaky k tomu nemáš?.....
gratuluji k miminku....:o)))

asara
20. aug 2007

ahojte, ja mam chronicky zapal SZ uz 8rokov, beriem LThyroxin, tak na striedacku male a velke davky..otehotniet som sa snazila rok a potom sa to nastastie podarilo, malicky je uz aj na svete 🙂 Lieky som brala cele tehotenstvo a pravidelne mi brali krv na kontrolu hormonov (kazde 2-3 mesiace podla trimestra). vitaminove pripravky som sa brat bala, prave kvoli jodu, tak som pekne papala iba kyselinu listovu a ku koncu zelezo...
drzim palce vsetkym snazilkam, dufam, ze sa vsetky tych svojich pokladov dockate 🙂

krista
20. aug 2007

Rosall děkuji a jaké příznaky máš konkrétně na mysli? Něco s tou štítnicí, no já nevím, mám to už asi 6 let, takže těžko říct co s ní souvisí a co ne, jsou to věci, které už dneska pokládám za normální, např. že mám studené končetiny nebo knedlík v krku (ale ten knedlík nevím jestli je tím 😖 ). Jinak celkem OK, dokud jsme se nezačali pokoušet o mimi a já se nedočetla že je častá neplodnost, tak jsem to vůbec neřešila a pak jsem se strašně bála, že nám to nepůjde, ale pokud máš už ovulační grafíky, tak je to jen otázka času, to je moc fajn vědět že tělo funguje 😉

Přeju hodně štěstí a brzo miminko v bříšku 😉 😵

Asara, sice jsi se načekala, ale hlavní je že jsi se dočkala 🙂 Já teda beru to Calibrum, takže prostuduju co tam je a kdyžtak se na to taky zeptám, snad si neuškodím, vůbec mě něco takovýho nenapadlo ☹

rosall
20. aug 2007

..krisa:....je to super, že Vám to takhle dopadlo...jsi určitě nadějí pro další holčiny..:o)

niqa
21. aug 2007

ahojte 🙂 potrebujem jednu radu.. treba mi zmenit endokrinologicku, chodila som k detskej a treba prejst k dospelackej.. neviete mi naaaaaaahodoou poradit niekoho fakt dobreho v kosiciach? 🙂 diky vopred!

asara
21. aug 2007

niqa ahoj, ja som niekedy chodila do zeleznicnej nemocnice, bola tam jedna mila doktorka a myslim, ze aj fajn (ked to porovnavam s tou, co mam teraz...) 😒 volala sa myslim sabova, alebo tak nejak. neviem, ci tam este robi, ja som ju musela zmenit, ked som sa prestahovala a to su asi 3 roky...

delfi07
22. aug 2007

Ahoj Kristi,
klidně se vyptávej 😎 No hlasivky v pohodě, co vím, tak v té nemocnici, co jsem byla, mají výborné výsledky, letos prý se jim to ještě u nikoho ještě nestalo (loňsko nevím, tak nemůžu porovnávat, obecně jsou prý tam ale velice dobří). Jizva je samozřejmě pořád ještě vidět, prý vybledne tak nejdřív za tři měsíce. Každý mi ji ale chválí, jak je úhledná 😀 No taky na místě, kde ji moc neschováš, tak je to potřeba, že jo 😅 Dávala jsem si na ni nejdřív čerstvou aloe, teď chodím ještě ke kožní na laser (cca 50Kč za jedenkrát, má se tam jít aspoň 5x) a má se hodně masírovat krémem, aby změkla 😅 Stejně teď nemám nic jiného na práci 🙂 Jinak už jsem vlastně v pohodě. Nepříjemné byly vlastně jenom tak první dva dny po operaci, když jsem si musela sednout nebo lehnout - víš, ten tah na krční svaly. Pak už to bylo daleko lepší a tak za deset dní už o tom skoro nevíš. Jsem zvědavá ještě na endokrinologii a pak co dál s cyklem.
Měj se krásně a opatrujte se s miminkem 🙂

anika
22. aug 2007

ahojte vsetky, hlavne ty delfi, za par dni bude mesiac, co som po op, tiez v pohode 🙂 myslim, ze ten strach z nej je omnoho vacsi :-mna zacali pred dvoma tyzdnami nastavovat na euthyrox, na krv idem za dva tyzdne.Ako sa ti drzi vaha?mne sa sice od operacie dvihla o dve koila, ale to si mi v podstate vratilo, co som v nemocnici zhodila, no dufam, ze to nepolezie nahor, kym ma poriadne nastavi 😝

krista, gratulujem k babenku v brusku, davaj na seba pozor, este k tym vitaminovo-mineralovym pripravkom, mne ich v podstate endokrinologicka zakazala uzivat v hned po stanoveni diagnozy/tyreotoxikoza/, prave pre obsah jodu, myslim si, ze ked mas pestru stravu, a budes brat nejaku acidum folicum, po porade s gynekologom, uplne staci, ja som brala zelezo az vtedy, ked zistil, ze som anemicka, predtym nie ,ako preventivne 🙂majte sa zatial

krista
22. aug 2007

Rosall díky 🙂

Delfi taky děkuji za hezký popis tvého hojení, však já si tě vyslechnu zase za čas, jestli se neflákáš s tím hojením 😀 🙂

Anika moc se nevyznám v těch cizích názvech, zakázal ti je Dr. když jsi měla hyperfunkci nebo hypofunkci nebo úplně jiné onemocnění? 😅
To jste mě docela vyděsily, já to jím už přes půl roku 😔

anika
22. aug 2007

krista, mala som hyperfunkciu
ver mi vsetko bude v poriadku, malicke pekne v brusku rastie, coskoro koncis prvy trimester, si kontrolovana endokrinilogom, gynekologom...
a vies o tom, ze deti, ktore maju mamicky s hypretyreozou su vraj velmi mudre?!!!!!!!! 🙂 uzivaj si tehotenstvo 😉

belda
22. aug 2007

jé anika, tak na tom musím reagovat.já jsem taky po op., klinicky jsem stále v lehké hypertyreoze, pokud se to tak dá nazvat bez št.žl., mám jedno dítě, ale že by bylo moudré?? 😀 je to neuvěřitelný komediant a vyčůránek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a taky se mi zdá, že jsi na euthyrox najela dost brzy.já to měla tuším až po více jak měsíci, n-li 6týdnech, protože hormony št.žl. mají celkem dlouhý poločas rozpadu, a tak i po vyndání je jich v těle zásoba..
delfi, čtu, že chodíš na laser, to jsi po totální nebo subtotální thyreoidektomii?

anika
22. aug 2007

belda, nasadila mi ich asi po troch tyzdnoch po op, jasne, mam este v tele este aj svoje hormony, ale zacala som na nizkej davke euthyroxu, prvy tyzden polku 75 mg, po tyzdni celu tbl., tak uvidim na nasledujuce vysledky, ratam s tym, ze skoncim najskor na 150mg 🙂, ved uvidim
no ved hovorim, ten moj to na mna vie tiez riadne hrat 😀 ale ja mu to"bastim" 😎
ozaj, necitala som, o druhe baby ste sa po op dlhsie snazili alebo to islo supsup?

belda
22. aug 2007

já byla na operaci ještě před prvním!(leden 2004), pak jsme to opravdu jenom jednou zkusili a vyšlo to!!!za to tohle těhotenství nám dalo zabrat.nejdřív mi doktorka řekla, že jsem neplodná-nemám ovulaci-a šup do caru.naštěstí to šlo přirozeně 😅
jinak já začala na 100 a v těhotenství mi je zvedl na 150 a od tý doby mám stále tu samou dávku(těhotenství,šestinedělí, následný rok jakožto kojící matka a další rok bez kojení a zase další rok jakožto opět těhotná).ale jak jsem psala výš, ty doktoři na mě nějak prděj a tak si to musím vyřizovat a zařizovat u nich sama ☹ 😠