Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
19. okt 2009

no ja som sa tu narodila a zijem..ale je to na mna moc uponahlane mesto..vsetci ziju prilis rychlo 😒

hiva
autor
19. okt 2009

irsi...ty si teraz v Oppoji, ze?....tam mam krsnych rodicov a aj segranku a bratranca 🙂

irsina83
19. okt 2009

hej v opoji. a koho tam mas?

irsina83
19. okt 2009

aj ja mam v opoji polku rodiny... len prosim ta nikomu nehovor z opoja ze vies o mne, tu je to strasne klebetne...

mireag
19. okt 2009

No baby, tak toto je husteee.... 😀 Nieze to tam na seba poviete. 😀

irsina83
19. okt 2009

miri,

este si tu nebola...ja sa neviem dockat kedy sa odstahujem na buduci rok...tu kazdy riasi kazdenho... to je az neuveritelne...vsak co ocakavat od dediny kt. ma 700 ludi... je tu dobre, len je tu vela ozranov a najviac zadrzanych vodicakov za alkohol...

irsina83
19. okt 2009

a klebetnic ako nikde...

mireag
19. okt 2009

Moji rodicia si postavili cca pred 7 rokmi dom na dedine - cca 1900 obyvatelov a mne tam bohate stacia vikendy. Je tam krasne, ale zdochol tam pes a ludoch ani nehovorim... 😅 Neznasam dediny. Je v krvi slovaka zavidiet a starat sa do druhych..., no ale na dedinach snad este viac, ci co... 😠

irsina83
19. okt 2009

miri presne ako hovoris kazdy zavidi kazdemu, na to mam jednu specialnu susedku...ma len 25 ale je to v nej asi od mala...tej sa tusim najviac vyhybam... cudujem sa ze sa nedoxvedeli ze som bola 5 dni v nemocnici...

hiva
autor
20. okt 2009

no mozem potvrdit, ze Opojska komunita je ako jedna velka rodina v ktorej vztahy nie su az tak idealne 😀 😀 😀

neboj irsi....v podstate ta nepoznam a nemam to preco komu hovorit 😉

mire...svet je maly 🙂

katkaajurko
20. okt 2009

ahojte dievcence

ja dnes takto

http://www.fertilityfriend.com/home/278331,horsie je -ze koniec duphastonu mi vychadza na nedelu-ale v pondelok nemozem ist k lekarke koli robote...to je fakt jediny den v mesiaci kedy nemozem-tak neviem -ale budem to riesit az ked vycikam naaahodou palicky

hiva
autor
20. okt 2009

akoj Kati....neboj, ak vycikas //, tak ja ti dam z mojho duphastonu...alebo ak chces, zozeniem ti od segry - ona robi v lekarni 😉

hiva
autor
20. okt 2009

alebo by si mohla skusit ocikat uz v piatok rano, a keby boli // sup k doktorke 😉 ...ale ak stresujes iba kvoli duphastonu, mozno ti ho aj v lekarni predaju bez receptu, ke dim vysvetlis, o co ide 😉

katkaajurko
20. okt 2009

hivi dik - keby nieco - tak sa bud tebe ozvem -alebo to nejako vymyslim--premyslam-ze mozno by som stihla doktorku ak by som isla na siedmu rano... v piatok sa mi zda skoro testovat to budem len 10DPO to je malicko - nedela to isti 🙂

hiva
autor
20. okt 2009

kati, 10 DPO je dost skoro ale mozno nejaky ten tienik by uz mohol byt vidiet 😉 😅 ...ale neboj, ak bude treba, duphik ti zozeniem....a keby si aj jeden den neuzila, podla mna to nie je az taka zle 😉

irsina83
20. okt 2009

hivi tak tak...to je komunita za vsetky prachy....vsetko a vsetci sa tu riesia...ale hura o rok spat v TT 😀

katka drzim palce, bt graf je zaujimavy... teda viem ze by bt nemala klesnut na dve //. drzim palce

katkaajurko
20. okt 2009

no jasne dik babule-- ja uz som mala viacej takych peknych grafov -len prvy raz mam aj duphik v druhej faze-a kedze zatial nespinim - tak asi som spinila vdaka malemu progesteronu - teda vyzera to tak-lebo mi robila aj kultivacie-ci to nemoze byt zo zapalu -a vcera som volala pre vysledky - a kultivacie su uuplne OK 🙂

mireag
20. okt 2009

Dobre ranko, 🙂

katka, tak tfuj, tfuj... nech to vyjde. 🙂 Som zvedavaaaa. 😎

Baby, viem, ze duph sa nasadzuje po ovu, ale kedy presne...? Ja som si ho dala hned na druhy den. Pri tejto ovu som mala v pia riadne bolesti brucha a viem, ze chuda vajko dlho neprezije, tak som duph nasadila uz v sobotu... Vtedy som uz citila, ze bolest je minimalna. Co vy nato?

katkaajurko
20. okt 2009

ja mislim mire ze to si dobre dala - nasadzuje sa podla dlzky cyklu - myslim ze v kratsich cykloch od 15dna - v dlhsich neskor- mne kazala od 17teho dna (ale to preto lebo predpokladala neskorsiu ovulu si myslim) kazdopadne po ovuli tym nic neskazis

mireag
20. okt 2009

katka, no ja ho mam podla mojho dr. brat od 11dc... 😖 Ale kedze konikujem, viem, ze sa veci maju inak... 😎 Minula ovu bola 15dc, teraz 18dc... a teraz mi vychadza, ze cyklus by mal byt 32 dnovy, kedze predpokladam normalnu LF.

Po prasknuti sa folikul pretvara na zlte teliesko a PRAVE tam je veeelmi dolezity progesteron. Lenze ja neviem, kedy presne sa zacne pretvarat... Vajko prezije 6-12 hodin a hned potom alebo neskor (???) sa zacne vytvarat ZT...? Je to v podstate buduca placenta. Ja si tiez myslim, ze som ho nasadila dobre, no chcem si byt ista.

hiva
autor
20. okt 2009

Toto som nasla na webe:

V prvej polovici cyklu dozrieva jeden z mnohých folikulov, tzv. Graafov folikul, obsahujúci vajíčko, t.j. ženskú pohlavnú bunku. Prasknutím tohto folikulu (ovulácia) sa do vajíčkovodu uvoľní vajíčko, ktoré môže oplodniť spermia a zároveň vzniká z folikulu žlté teliesko, produkujúce pohlavné hormóny.Žlté teliesko (corpus luteum menstruationis) funguje iba dočasne. Ak nenastane oplodnenie, teliesko vzniká a zaniká každých 28 dní, mení sa na belavú jazvu (corpus albicans).
V prípade oplodnenia žlté teliesko sa rozvíja, rastie až dosiahne veľkosť takmer polovice vaječníka. Svojou hormonálnou činnosťou v priebehu tehotenstva tlmí vývin folikulov a dozrievanie vajíčok vo vaječníku a zabezpečuje priaznivý vývin zárodku v maternici. Takéto žlté teliesko sa nazýva tehotenské žlté teliesko (corpus luteum graviditas). Od 4. mesiaca tehotenstva preberá funkciu žltého telieska placenta.

katkaajurko
20. okt 2009

aha tak by sa mal asi hned po ovuli nasadit..tak ja som si ho asi aj neskoro-ale ved nevadi

urcite si spravila dobre-ze si si ho dala

mireag
20. okt 2009

Jaaaj, ja som to zase kdesi citala tak, ze zo zlteho telieska sa neskor v tehu vytvori placenta. Alebo som to zle pochopila... 😅
Ok, cize vznika zaroven. To som chcela vediet. 😉

hiva, poucny clanocek pre nas v 3tt. 😀 😀 😀

mireag
20. okt 2009

hiva, posli mi ten clanok prosim ta do IP. Neda sa mi odtialto skopirovat... Neviem preco. 😠

hiva
autor
20. okt 2009

mire 😀

kati neboj...nenasadila si ho neskoro....dolezite je najmä aby si ho pokracovala uzivat az do uhniezdenie vajka a po najdeni // aj dalej 😉

hiva
autor
20. okt 2009

mire...boal to kombinacia 2 clankov 🙂
http://www.zdravie.sk/sz/content/461-30639/Cyst...
a
http://www.zones.sk/studentske-prace/biologia/3...

ale super je to popisane na wikipedii, ale iba v ENG: http://en.wikipedia.org/wiki/Corpus_luteum 😉

katkaajurko
20. okt 2009

boze zase som sa pobavila na tom3tt 😀 😀 😀 sa tu chechcem a kolegyne nechapu 😀

hiva
autor
20. okt 2009

katka...to ti verim....ja sa uz tiez pomaly vytesujem🙂 ....zajtra budem 2tt 😀 😀 😀

hiva
autor
20. okt 2009

inak ako som tak googlila, tak som vygooglila neskutocne fotky....jednemu gyndosoci pocas operacie sa nahodne podarilo odfotit ovulaciu....tak ak chcete, kuknite sa na to....je to v celku knusne ale zaroven neskutocne, ze nieco taketo sa v nas deje 🙂....predpokladam, ze moje vajecniky nie su take krasne ako tie na obrazku, kedze boli opalovane a su predierkovane 😀 😀 😀

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7447942.stm

katkaajurko
20. okt 2009

no sranda ake je zltucke a malicke 😀