Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
25. okt 2009

no ved to...

ja tiez... ranny ritula ked pridem do roboty..urobim kavu,zapisem do ff a hodim sem graf...porobim co je "horuce" a potom zas nakuknem..a tak si robim pauzy cez den... 🙂

hiva
autor
25. okt 2009

no na dnes uz pomaly koncim....musime sa pobalit na pracovny tyzden...a dnes vecer ideme k nasim na noc, lebo zajtra mame volno ale ideme obaja aj s MM k zubarovi a potom prezut zimne gumy a potom na mensie nakupy 😵 ...takze zajtra sa asi neozvem....konecne si uzijeme volno 🙂 ...lebo my len behame z prace do roboty (cez vikend robime na dome, resp. zahrade....dnes sme cely den vykopavali jednu hnusnu obrovsku jablon...normalne mam mozole na rukach od krompaca 😝) ...takze mejte sa pekne a pekny zvysok vikendu....kati, drzim palce aby si to mrcha este rozmyslela 😵

andzi
25. okt 2009

ahojte baby, nakukla som do Vašej témy a čo nevidím? že máme rovnakú závislosť...modrykonik, facebook (hrám farmville) a fertilityfriend. Len občas pozriem topky, aktualne, sme a to je všetko.

Btw, čo je to syndróm PCO? Mne doktor povedal, že mám na vaječníkoch početné drobné folikuly, to je syndróm PCO? Normálne som sa zľakla. Ale ovulku mávam, neviem či každý mesiac, ale tento mesiac na 100% bola (viem podľa UTZ).

katkaajurko
25. okt 2009

ok,hiva odpocin si 🙂

andzi je to syndrom polycistickych ovarii -ze sa tvoria na vajecnikoch drobne cysticky z nezrelych folikulov a sposobuju to v podstate hormonalne vykyvy a zena zvacsa neovuluje..ale zavisi od vaznosti... ja ovulujem a mam len podozrenie na PCo - podla ultrazvuku 🙄 a ze nemavam ovulku vzdy... mam to take rozhadzane ☹

mireag
26. okt 2009

Dobre ranko kukucky, tak ste vela popisali. 🙂

Katka, pokial este nedorazila mrcha, tak nic nie je stratene. 😉

Hiva, to iste. Neboj nic, ovu pride. 🙂

Ja som vcera poobede chytila migrenu a slahla som si dva sumamigreny, tak dufam, ze to nevadi... 😅 Ja ten "stav" bez tabletiek jednoducho nezvladnem. Kto to zaziva, vie, o com hovorim... 😔
Zacali ma vcera boliet prsia, co nikdy nezvyknu a podbrusko ma omyna uz dlhsie, ale este stale to moze byt pekny PMS, takze v podstate nic nove u mna. 😀

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac 😕

shaarka
26. okt 2009

mire, kedy testujes? 😉

katkaajurko
26. okt 2009

Ahoj mire-krasne veru stupas

ja mam PMS jak vysity-dnes som nervna uplne na vsetko... rano som si zabudla nakremovat ruky a take nervy som mala cestou do roboty ze ma skoro rozdrapilo...teraz mi lezu na nervy vlasy co mi lezu do tvare - no a tak 😀

mireag
26. okt 2009

Shaarka, nerob, este je skoro. 😀 Chcela som zajtra, ale pockam do stredy alebo stvr.

katka, no krem, manikuru a pod. treba mat v robote v suflikuuuuu. 😎 Tym sa potom zmierni PMS. 😀
Ale ja mam PMS asi stale... 😅 V sobotu som vypi.... predavacke v panta rei, lebo bola taka ochotna ako dvere, tak som k tomu vyjadrila, zvrtla sa isla prec. 😀 Krava. 😠

Ale vikend som stravila so 7mes. neterkou a to male sa len vkuse rehoce, otrca tie dva mini zuby, tak mi hned dodala energy. 😀 😎

katkaajurko
26. okt 2009

mire - sak mam to tu - ale mne stacila 15minutova cesta sem - a mala som nervy zo suchych ruk ako z tretej svetovej 😀

mireag
26. okt 2009

katka, jaaaaj, tak 15min je 15min. Ja dokazem chytit brutalnu nervu do 10sek a do 12sek uz explodujem a nasadzujem vyberane slova. 😀
MM mi zvykne na povzbudenie povedat. No odpal sa, exploduj, nadavaj ako sedlana... Vies ako ti to nepristaaaneeee??? A taaaak. 😀 😀 😀

Alebo dnes rano... Sedime v aute a ja reku, ze ma boli brucho (vajka). A on na to. A nevies si nato zobrat nejaku tabletku..? 😅 😀 😠 😀 Iba som prehltla a povedala, ze bez komentara. 🙄

katkaajurko
26. okt 2009

no horsie je ze MM ked povie-ci som nervna z kramov-tak do mna este vacsia zurivost 😀

mireag
26. okt 2009

katka, tak po tejto otazke asi ziadna zena neostane kludna. 😀

katkaajurko
26. okt 2009

a niekedy sa ma to spyta aj uuplne od veci-anpriklad pred ovulkou - tak to mu klopkam na celo 😝 🙂

mireag
26. okt 2009

katka, to je samozrejme klasika. 🙄

V pripade, ze maju zeny tehu priznaky, kedy sa vlastne zacinaju..? Az ked meska mrcha..? Uz som to aj kdesi citala, no zabudla som a dlllho som sa touto temou nezaoberala... sak naco... ze..? 😀

Moja segra mi v tom vobec nevedela poradit,
lebo jej jedinym priznakom bol cuch ako pes a to bolo vsetko. 😀

katkaajurko
26. okt 2009

mire to je to-ze je to individualne... ja som minule pri tehu mala dva dni pred ocakavanou mrchou tazobu v zaludku..sfuknute brucho, cuch ako pes 🙂 a vypnute prsia... ale niekto nema nic... dnom nepridenia mrchy sa to zhorsilo..lenze potom po par dnoch-v priebehu dalsieho tyzdna som sa uz rozkrvacala..takze dalej neviem...

a ja som mala taky cuch - aj minuly tyzden - stvrtok piatok 🙂 a nic z toho 🙂

mireag
26. okt 2009

katka, mne je dnes riadne na grcanie, ale pripisujem to vcerajsej migrene. ☹ Ideme teraz na spenat s volskym okom, tak dufam, ze ma to prejde. 😎
Hladna som ako pes a vkuse kukam na hodinky, ze je predsa este len 11.00 a to sa nam cas posunul, takze skoro - neskoro... idem jest! 😉

katkaajurko
26. okt 2009

inak aj mna vcera hlava bolela dost..dala som si ibalgin... a zabral-ale pomalyy

aj ja som bola dnes hladna skoro... dala som si kusok horkej cokolady 😀

mireag
26. okt 2009

Ja som ibalgin zacala tazko znasat. Uz 2x som z neho grcala... 🙄 Zabralo mi tak 600-800mg... 😖
Neurologicka mi teraz predpisala extra na migrenozne bolesti hlavy ten sumamigren a musim povedat, ze ok. Hlava ma nebolieva, resp. malo a ked hej, tak ta blba migrena a to je uz trochu ine kafe. 🙄 😖

tatranka111
26. okt 2009

ahojte babenky 🙂 hodím vam sem moj graf
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

mireag
26. okt 2009

tatranka, no pochybovala si o mne? Som ti vravela, ze som Sybila. 😀 😀 😀
Gratulujeeeeem. 😵

tatranka111
26. okt 2009

mire ja už som taká opatrná, že ešte tomu nechcem verit aby sa to nezvrtlo, ale ked už si tá Sybila predpovedz mi aj baaabenko 🙂

mireag
26. okt 2009

tatranka, dobre. Tak predpovedam vsetkym (aj sebe samozrejme) babenko. 😀
Teplotka sa drzi hore a tam nech aj pekne ostane.
🙂

irsina83
26. okt 2009

caute kocky,

tatranka aj mne mire predpovedala ze budem tehu a potom som kupila test a bolo to 😉 😉 len ten tvoj graf sa mi neda otvorit 😒

miri drzim ti strasne palce 😀 kedy budes testikovat?

mireag
26. okt 2009

irsi, nieeee. Ved ty si vtedy napisala vsetky priznaky a z toho mi to vyplynulo automaticky. 😀
Nemohla som predpovedat, co uz bolo, no nie? 😉

Mozno sa zajtra rano zobudim a poviem si, ze idem testnut a mozno nie... 😅 Podla nalady.
Jaaaaj, ale neviem, ci mam doma test. 😕

irsina83
26. okt 2009

miri no vidis keby nebolo teba tak to dodnes neviem a k dr by som isla az zaciatkom novembra... 😅 lebo tie priznaky co som nmala boli presne rovnake ako na ms az na tu teplotu a aj to bola nahoda ze som si ju odmerala...

no velmi drzim palce...kolko ti meskaju? akurat mi pisala kamoska ze teplota 37 a 6 dni jej to meska ale test zatial negativny...ale myslim si ze bude 😉

mireag
26. okt 2009

irisi, ja som dnes 28dc a podla oneskorenej ovu by mala mrcha dost 31-32dc, cize stv alebo piatok, takze tak. Zase len cakat a cakat. Uz ma ta dost nebavi od predminulej soboty... 😀

Skoda, ze sa neda testnut 2 dni po keksiku, ako sa pise na niektorych nemoznych tehu testoch. 😀
Testnes, vies nacom si a mas pokoj a nie vyckavat 2 tyzdne a viac... 🙄 Strasneeeee.

irsina83
26. okt 2009

vsak prave to cakanie je na slak trafenie, mne meskalo 3 dni a bolo negativne a o tyzden naopak... najhorsi test ktory som kedy mala je repidclear, je na p.t... teraz som mala via-med, ten mi odporucili... drzim ti palce na daj mi vediet 🙂

shaarka
26. okt 2009

irsi 😠 😠 😠 tvoj negativny test nebol negativny kvoli znacke, ale kvoli oneskorenej ovulacii a tak nizke hCG by ani svaty super test nezachytil.
rapiclear aj viamed su najcitlivejsie testy, desiatkove.

irsina83
26. okt 2009

sharka ok 😉

ifulka
26. okt 2009

Ahojte holky, tak moc jsem se ráno těšila do práce, abych Vám sem hodila svůj grafík, že jsme byli celej den offline, protože o víkendu shořel server 😀 Takže až teď prosím zkušenější spolubojovničky, kukněte na něj a řekněte, byla to ovulka? Úplně se bojím to i vyslovit... 😕
http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka