Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
6. nov 2009

sama neviem...bola som u obvodaka nech ma posle na endo, ale on ze ma najrpv on vysetri...pobral vsetky vzorky a vraj nie je ani len naznak ze by bol problem so stitnou...tak ma na endo ani neposlal 😒

co sa tyka grafu, nemam naladu teraz nic riesit....su to v podstate zatial len 2 cykly s ovulkou...takze uvidim ako to bude dalej...mne sa krivka paci 😅 ...i ked LF nic moc....kazdopadne uvidim, kedy pride mrcha a podla toho sa zariadim...dnes nemam fakt naladu sa tym zaoberat 😒

hiva
autor
6. nov 2009
hiva
autor
6. nov 2009
shaarka
6. nov 2009

hiva, pekne grafiky 😵

hiva
autor
6. nov 2009

vsak? ...tiez sa mi pacia 😀 😀 😀

sarafortuna
6. nov 2009

Sharka, ja si nemyslim že 2 ovulky a "nič"=neotehotnenie je niečo hrozné... nemyslím teraz hivinu LF, ale podla mna je málopravdepodobné že to za 2 ovuly vyjde...hoci tu sa deju take zazraky!!! ty, ifulka....
písem preto, lebo sama mam za sebou 2 ovuly a aj sme sa s MM "trafili" /relativne/ a zacinate ma tymi reakciami znepokojovat, ze za 2-3 ovulky sa MUSI podarit.. ☹ ☹
Hiva, a bylinky nejake neuzivas ? alchymilka a pod.? ved musi byt aj niečo na LF, ci nie?

mireag
6. nov 2009

sara, nepanikar. 😉 Na koni su baby, ktore pravidelne ovuluju a dlhe roky nic. Kazda sme ina, tak sa mozme len tazko porovnavat. Neboj nic, aj ty si na rade. 😵

hiva, ty kokos, riadne krifky. 😀 To faaaakt este nie je nic stratene. 😎 Som zvedava na zajtrajsiu teplotu. 😀

shaarka
6. nov 2009

sara, nemyslela som to ta, ako si to ty pochopila.
ale ked sa pozries na lutealnu fazu, sama musis videt, ze nieco v poriadku nie je.
a preto sa hiva sice tesi (a my spolu s nou), ze konecne ovuluje, ale je to prd platne, ked ma taku nanic LF. jasne, ze kocky otehotneli aj s 10 dnovou, ale v hivinom pripade by som sa na to vobec nespoliehala.
chcelo by to vidiet sliznicu na ultrazvuku a mozno aj odber krvi na progesteron...

ak sa po tych 3 ovulacnych cykloch pri PCO nepodari otehotniet, ja osobne by som necakala a skumala dalsie faktory zabranujuce otehu, a to postkoitalny test a opatovny dala vysetrit muza na spg.

katkaajurko
6. nov 2009

to teda suu divo grafy teeda

trafit sa do ovulky nic neznamena podla mna aj 10x..raz moze byt zla spermosa,raz vajo,raz sliznica,raz prechladnutie... je milion faktorov

hiva
autor
6. nov 2009

sara...plne ta chapem...preto ani ja teraz nechcem nic riesit....mozno je problem v mojej LF ale mozno ani nie....ved 11 dni LF nie je este povazovane za kriticke, je kratka, ale nie nedostatocna 🙂 ....dnes mam hrozny den a nejdem si ho este nicit myslenim na to najhorsie 😅

my sme sa v podstate ani teraz ani minuly cyklus uplne presne netrafili....bud sme sa trafili o den skor alebo v den ovulky vecer, co mohlo byt kludne uz neskoro.....takze preto nepanikarim.....je mi z toho blbo a smutno, ale v ziadnom pripade nevesam hlavu 😉

sarafortuna
6. nov 2009

dobre dobre, nepanikariiim..
ale mne to všetko už začína prerastať cez zdravý rozum... ja sa asi skôr zcoknem ako otehu... 😀 😀
a inac, babi, trasie sa so mnou v práci stolička - mam len na dobu určitu do konca roka a nevyzeraaaaa to ruzovo... ☹ takza zacinam pocitovat casovy natlak a to veru nie je dobre /este cez pracovnu dobu vypisujem, dufam, ze ma nesleduje nejaky Admin na jeho monitore... 😠 /

hiva
autor
6. nov 2009

shaarka....fakt si nemyslim, ze mam problem s LF.....na ultrazvuku som mala sliznicu vzdy v poriadku...aj mrcha byva pravidelna a dost silna na to, aby bol problem so sliznicou....mozno je problem so zltym telieskom, ale snad duphik pomoze....nechcem mysliet na problemy, ktore mozno ani neexistuju 😉

skor si myslim, ze je u nas problem so spermijkami...MM vysledky pred rokom neboli bohvieake a nakolko s tym nic nerobil, velke zlepsenie nepredpokladam.....preto skor uvazujem nad IUI....ja som spokojna, ze konecne fungujem ako mam...a za dalsie je fakt, co pisala mire....ovulka este neznamena automaticky tehu....a preto po dvoch nevydarenych cykloch nejdem robit paniku 😉

mireag
6. nov 2009

hiva, presne tak. Nevesaj hlavu. 🙂

katka, ako vravis. Ja uz som si tento cyklus povedala, ze dame misionara,
lebo ten sa mi zdal najistejsi. 😀 😀 😀 Kamoska teraz otehu tak, ze dali JEDNO cislo a isla sa hned osprchovat a prirodzene secko vytieklo... 😀
Teraz pisti, ze tomu nemoze uverit. 😀

hiva
autor
6. nov 2009

sara....ten casovy tlak mame spolocny.....mne koncom roka tiez konci zmluva, ale mozem ju kludne predlzit na 2 roky.....manazment mi to uz schvalil, ale este si musim podat ziadost oficialne....som dufala, ze to nebudem musiet spravit a pojdem rovno na PN-ku....ale vyzera to tak, ze nemam na vyber....i ked mi to tu uz lezie na nervy, nic ine ako predlzenie zmluvy mi neostava 😒

shaarka
6. nov 2009

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...
tesne pred NEPLODNÝMI CYKLAMI je KRÁTKA LF:
http://www.billings.sk/cd-rom/2-vc.ppt#272,26,K... LUTEÁLNA FÁZA

a mozno by som skusila sarapis.

sarafortuna
6. nov 2009

hiva, od kedy mam ovulu, tak si ten čas na "robenie baba" pocitám akokeby od nuly...
lebo predtym to bolo prd platne...
takze 3 mesiace nie je vela.... a ty mas od laparky tiez asi tak, nie?

shaarka
6. nov 2009

ok, ziadna panika.
ale nedostatocna funkcia zlteho telieska = kratka LF

jasne, ja som len chcela pomoct 😵

hiva
autor
6. nov 2009

shaarka...dik za linky...su super....ale v kazdom z nich je kratka LF = 10 a menej dni 😉 ...takze zatial budem este chvilu radsej verit tomu, ze ju mam na hranici a nie je problem...proste sa mi tym teraz nechce zaoberat.....lekar by na mna iba zbytocne kukal ako na vola.....2 neuspesne cykly nic neznamenaju...

sara....tiez beriem laparku ako novy zaciatok....a aj lekar mi tak povedal.....dal nam tak 4 - 5 mesiacov na skusanie, a ked nie, tak nieco poriesime....nechcem panikarit a letet hned za nim ....po prvom cykle, ked som zistila LF 11 dni mi odporucil duphaston a tak ho teraz beriem.....teploty si moc nevsimam, lebo som teraz strasne rozlietana....sama sluzobka...a tak....takze moc to neriesim 😉

tatranka111
6. nov 2009

ahojte kočky 🙂

ifulka ja odpadnem 😀 gratulujem 😀 😀 😀

baby som sa tak zamyslela to moje jednodnové špinenie mohlo byt aj z toho, že vtedy som mala dostat normalnu mrchu a kedže som si sama predlžila cyklus a brala som duphaston preto sa mrcha nespustila 😒
bolesti ešte stále mám, ale už nie také intenzívne 🙂 fuuuuu baby aspon viem čo sú to bolesti pred mrchou kedže ja bolesti nemávam
a ešte dnešný grafík

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

hiva je mi to luto mi si asi ešte musíme počkat

mireag
6. nov 2009

tatranka, ale tvoj graf naozaj nevyzera na mrchu... 😅 No uvidime, aka bude zajtrajsia teplota. 😎

shaarka
6. nov 2009

tatranka, to bol asi implementacny pokles, zahniezdenie vajka 🙂
netestovala si? nebudes testovat? 😉

tatranka111
6. nov 2009

mire no uvidím ako to dopadne včera som skončila s duphastonom tak uvidím aká bude ta zajtrajšia teplotka

shaarka testovala som 11DPO po obede citlivost testu bola 25 a bol negatívny teraz už testovat nebudem uvidím čo sa stane do pondelka

mireag
6. nov 2009

tatranka, no poobede to nebola moc dobra volba a najma ked si 11dpo a citl 25... 😉 Nechame sa teda prekvapit. 🙂

irsina83
6. nov 2009

ifulka,

gartulujem moja, ja som ti to hovorila aj pri tom prvom teste ze je skoro 😀 😀 tesim sa s tebou, vidis a mas to tu...budes zazivat medvedi spanok ako ja 😀

hivi,

je mi to luto, moc som ti drzala palce ale nevadi, hlavu hore. som na sarkinej strane, ja viem ze nemas rada lieky ale aspon skus...kockam to tu pomaha. budem ti drzat palce 😉

miri nebola si dnes na sone? ci pletiem si ta s niekym?

titulienka
6. nov 2009

babulky prave som sa vratila s usg... a som smutnaaaaaaaaaaaa ...moj folikul na 21DC ma 4mm a mozno s polycystickou strukturov ale ze presnejsie sa mam prist ukazat o 5 dni ☹ ☹ ....mozete mi ktomu nieco povedat...
este mam otazocky...ak nemam ovu...mozu mi teplotky vystupit ....a mozem mat pozitivne ovu testiky ...moje cykly su 38-40...takze ovu som aj minuly mesiac mala na 31dc takze co s tym ...
http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f
tu je moj grafik...moze byt ze ovu prebehla a folikul sa uz zmensil alebo ako to vlastne vyzera po ovulke...dakujem krasne za odpovede ☹ ☹

mireag
6. nov 2009

irisi, hej bola som. Nic nebolo, tak idem v pon. Povedal, ze je este stale skoro, tak si z toho nejdem robit hlavu. Prsia ma stale bolia, tak to je dobre. 😉 V pon idem znova aj na hcg, tak dufam, ze bude ok. Takze som dnes v podstate nijako nepochodila... 😅 Sak, co by som aj chcela... som 4tt+6 a uz som bola 2x na utz....a som vypisana... 😀 😀 😀 😅

titu,po ovulke uz folik nie je vidiet, lebo praskne a na sone moze byt vidno len zlte teliesko.
Ovu testiky, mozu byt pozitivne, lebo pri PCO mozes mat aj dostatok progesteronu, no folik aj tak nepraskne. Teplota ti moze stupnut, no je dolezite, ci sa udrzi hore, alebo to bude skakat.
Ale nevesaj hlavu, pco nie je nic strasne. 😉 Dr. ti musi najprv spravit hormonalny profil a ked bude treba nasadit liecbu, ale o tom sa s nim urcite najblizsie porozpravas. 😉

titulienka
6. nov 2009

mireg ..dakujem jasne preberieme to este v stredu......ano moje teplotky z minuleho mesiaca sa drzali krasne nad 37 ziadne skakacky .....tak som s toho trosku prekvapenaaaa...aj hormonalny profil mi robili a je to ok...takze nechapem no tak ako vravis nevesam hlavu ...viac sa dozviem aj tak len v stredu ..dakujem 😉

irsina83
6. nov 2009

miri,

tak to je ozaj skoro. neboj bublinecka si v brusku pekne hovie 😉 aj mna dr. vypisal a budem doma az do materskej... s tymi prsiami mas pravdu, je dobre ked bolia, neboj mlekaren bude dobra, babeno si ju chysta 😀 😀

shaarka
6. nov 2009

titu,
mire chcela napisat, ze mozes mat dostatok LH a folik aj tak nemusi prasknut. ale pokial viem, tak ty mas ovulacne cykly, ze?
a este sa mi trosku nezda, ci si Dr. dobre rozumela - najvacsi folikul ma len 4mm? zvycajne pri PCO byvaju aj vacsie. a polycysticka struktura je struktura vajecnika, nie folikulu, a znamena to, ze mas vela drobnych folikulov a ziadny dominantny.
ako tak pozeram na tvoj graf, ovu mohla byt kludne vcera a tym padom by Dr. na UZV uz ziadny folik nevidel 😵 uvidime, ako sa budu teploty spravat zajtra a neskor.