Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
29. dec 2009

katkamarek: ja nie som najlepší radca, pretože vo februári tohto roku mi diagnostikovali PCO na základe UTZ, no hormóny som mala OK. cyklus som MáVALA tiež asi tak ako ty, no tohto roku sa mi TOTALNE POKAZIL /vid moj album/. MOj dr. išiel na to pomaly /chvalabolhu, ...aspon dúfam.../, prala som iba agnucaston - je to bylinkový extrakt, zvyčajne sa ním lieči zvýšený prolaktín, ale pomáha aj všeobecne k úprave cyklu.... a potom som si naordinovala FEMI kvapky /od Valoviča/ a v septembri som mala UTZ v norme, žiadne PCO...
takže je ťažko povedať, či tam ozaj bolo, alebo nebolo... môj názor je že mnoho lekárov to PCO trochu zneužíva a diagnostikuje ho aj tam,kde možno nie je.... namiesto toho aby hladali skutočnú príčinu problémov....

V prvom rade treba vedieť, ktoré hormóny máš zlé a treba tomu nájsť príčinu - niekedy je to štítna žlaza a pod. alebo proste "len-tak" 😉 . hormony sa dajú v pohode upraviť, neboj... horší je ten "náhrdelník na vaječníkoch".. hoci v marci mi dr. vravel, že ho mám aj ja a teraz tam "asi nie je" - takže aj tejto "škrupinky" sa dá "len-tak" zbaviť....
Každá jedna kočka ti tu určite odporúči merať BT - lebo ovuláciu môžeš mať aj ked máš blbé hormóny a aj napriek PCO vaječníkom...

sarafortuna
29. dec 2009

hiva, ako si dopadla?
ja som svoj graf presvedčila aspon k modrému krížiku.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ale čo tam krížiky, hlavne nech to tam v brušku začne pelešíť... 😀 😀

hiva
autor
30. dec 2009

no caute....takze vcera som bola u dokyho....chrustik ma uz 8,5 mm a krasne mu bije srdiecko 🙂 ....a podla doktora som dnes 7tt + 0 😵

21.1.2010 som objednana opat na odbery a uz aj dostanem knizocku 🙂 ... baby, som tak bola vcera vyskerena jak epsonka....este aj doktor sa na mne smial 😀 😀 😀

katkamarek ....pokial nemas perlovy nahrdelnik na vajecnikoch, tak sa podla mna nejedna o PCO - ved samotne PCO je skratka od polycystickych ovarii 😉 ....zaklad je vlastne taky, ze z akehokolvek dovodu vo vajecnikoch nedozrieva folikul a tak sa tie nedozrete hromadia na stene vajecnikov, menia sa na cysticky a vytvaraju perlovy nahrdelnik....podla toho, kolko ich tam uz je a ako dlho to trva moze tento perlovy nahrdelnik sposobovat, ze aj ked nahodou nejaky folik dozrie, cez tu stenu vajecniku s cystickami sa proste nedostane 😉 ....priciny, preco sa tie cysticky tvoria mozu byt rozne....zvacsa sa jedna o problemy s nejakymi hormonmi....takisto to moze sposobovat obezite, ale inzulinova rezistencia.... preto je potrebne u kazdej zeny hladat pricinu zvlast a zamerat sa potom presne na tu pricinu pri liecbe 😉 ...s ktorymi hormonmi si mla problem? 😉

katkaajurko
30. dec 2009

hivus to su super spravy 😵 😵 😵 😵

pocuj- tie male foliky co robia ten "nahrdelnik" to su zo starych cyklov? ja som myslela-ze vplyvom hormonov ich dozrieva vela naraz ale len do malej velkosti a to je ten perlovy nahrdelnik- 😕

a vtedy-ked narastie aj jeden vacsi ale nepraskne - tak z neho je potom cysta,nie? ale ked BT ukaze zvysenie-tak vtedy praskol,vsak?

ja uz sa v tom motam tusim 😀

katkamarek
30. dec 2009

Preto som sa vas pytala, lebo ja som o tom uz pred tym citala viac, ale moja predosla doktorka mi to razantne zamietla, ze to nemozem mat, no a pridem k novemu doktorovi a on mi hned zo spravy od endokrinologicky povie, ze mam PCO. Primarnym problemom u mna bolo akne, nie hrozne, ale mala som s tym problem, bolo to pred nasou svadbou, strasne sa mi zhorsila plet (mavala som sem tam vyrazticky, dve tri, ale neviem ci z tych stresov, alebo z coho sa to zhorsilo), tak som hladala pricinu a endokrinologicka mi spravila hormonalny profil, kde mi vyslo,ze mam zvysenu hladinu muzskych horomonov, nie testosteron, ale tie ostatne. Povedala mi iba tolko, ze nemusim mat ovulaciu kazdy mesiac a ze musim brat HAK aspon rok, ale my sme chceli babatko, tak mi povedala, ze aspon do marca. Lenze mne to nedalo a isla som ku gynekologovi, ktory mi povedal, ze nema zmysel brat HAK, ked chcem otehotniet, ze to problem aj tak neriesi, tak som teraz v nedelu dobrala poslednu tabletku a od noveho roka zaciname so snazenim. Dal mi Duphaston od 15 DC dve tabletky na den nasledujucich 10 dni a Femibion. Povedal, ze sa mame snazit tak tri mesiace, a ked to nepojde, tak to budeme riesit dalej. Vo februari idem na preventivnu prehliadku, tak som zvedava co bude na UTZ. Myslite si, ze by to nevidela doktorka pred tym?

hiva
autor
30. dec 2009

katkajurko.... veru neviem presne, ale podla mna je to aj zo starych cyklov a kazdym novym cyklom tam dalsie pribudnu....inak by to potom znamenalo, ze jeden cyklus mozes mat nahrdelnik a dalsi nie....podla mna tam kazdym cyklom pribudaju....a cim viac cyklov sa to neriesi, tam ich je tam viac a tym sa to stava zlozitejsie prekonat .... to bol asi aj pripad u mna....pomohla laparka a fyzicke odstranenie nahrdelniku 😉

ked dozrety folik nepraskne, vytvori sa cysta...ta sa bud sama vstrebe alebo praskne....ale v tom sa az tak moc nevyznam 😉 ....ak bT ukaze zvysenie teploty, tak urcite praskol, lebo zvysenu tepltou produkuje zlte teliesko ktore vzniklo z prasknuteho foliku 😉

katkamarek....neviem, kolko si toho precitala v nasom fore, ale brat duphaston 3 mesiace 15 az 25 DC je uplna blbost....ten vobec nepomaha ovulke...odporucam ti zacat merat BT hned s novym c yklom a duphaston nasadit az po ovulacii....skor urcite nie 😉 ...a inak ten predchadzajuci doktor, ktory ti chcel nasadit HAK mozno nebol az tak zly....ja som mala tiez zvysene muzske hormony a moj doktor mi povedal, ze jediny liek, ktory posobi na znizenie muzskych hormonov je HAK Diane 35 a este nejaka ina znacka....ja som ho vybrala poctivo 3 mesiace a hladinu hormonov upravil 😉 ...a potom som isla uz len na laparku kde mi osetril vajecniky a Boom.....3 cykly po sebe som mala ovulku a ten treti skoncil tehotenstvom 😉

katkaajurko
30. dec 2009

suhlasim s hivou

si pisala aj vyssie ze mas dlhsie cykly-takze ak je tam ovulka-tak nabeton neskor a duphaston ju zvykne bloknut-ak neprebehne kym s nim zacnes -a to je odskusana prax.ale vela gynekologov to nevie bohuzial 😠 urcite by som merala BT - hlavne pri PCO je to super metoda - lacna a velmi presna ak sa naozaj poctivo merias - a nasadit duphaston az po ovulacii - to jednoznacne-lebo inak ti upravi cyklus-skrati ho - ale bez ovulacie sa samozrejme otehotniet ani neda.

hiva mne antikoncepcia nikdy neupravila cyklus - brala som ju rok asi v dvadsatdvojke -a pred aj po to bol zase moj stary znamy nevyspytatelny cyklus...mne to upravilo cyklus jedine pri brani HAK 😖

hivus ja by som prave povedala-ze ten nahrdelnik vznika a zanika-preto to niekedy je vidiet a niekedy nie -ale fakt neviem-ak by to bolo z minulych cyklov-tak uz by toho museli byt stovky predsa - lebo PCO je dedicna vec- to ma zena odjakziva - cize sa to robi stale... aspon tak si to vysvetlujem ja...

katkamarek
30. dec 2009

ja som brala Chloe, nasadila mi ich endokrinologicka a vybrala som 5 cyklov. No nestihla som vela precitat, lebo stale narazim na nieco nove a v praci sa toho neda vela stihnut, a ked pridem domov, tak tiez mam ine povinnosti, cize tak pomedzi sa snazim zhanat infosky. U dokyho som bola minuly tyzden v utorok, takze je to este kratky cas co to viem. Ano, viem, ze Duphaston nepomaha na ovulku, iba upravuje cyklus, ale co ked ovulku nebudem mat? Nemam ho brat vobec? Boze to je take strsne, ked ani doktori sami nevedia co robia, alebo mozno on ma na to inu logiku...🙂)).

hiva
autor
30. dec 2009

katkamarek.....meraj teplotu a ked bude ovulka, nasad duphaston....ak ovulka nepride, zavisi od teba ako dlho chces cakat....niektore baby dostali ovulku aj na 35 DC a zostali tehotne.....hlavna vec je, ze po dobrati duphastonu pride do 3 dni mrcha....takze ak nechces cakat na ovulku dlho, pockaj trebars do 20 DC a ak ovulka nepride, nasad si duphaston a na 33 DC ti pride mrcha.....ale nasadzovat ho na 15 DC je fakt blbost....pri PCO pride ovulka malokedy do 15 DC....mne napriklad prisla az na 18DC a potom 20 DC 😉

katkajurko, co sa tyka HAK-u, zavisi z akeho dovodu je nasadeny.....ja som ho brala na znizenie hladiny muzskych hormonov...lebo Diane 35 je jeden z mala liekov s hypoandrogennymi ucinkami....nebrala som ho preto, lebo je to HAK, ale preto, lebo znizuje hladinu muzskych hormonov 😉 ... a bohuzial jedine lieky na nasom trhu s tymito ucinkami su zaroven aj HAK-om...snad chapete, co som tym chcela povedat 😉

co sa tyka tych cysticiek a perloveho nahrdelniku, podla mna je tam zasadny rozdiel ci sa jedna iba o PCO alebo sa jedna o Syndrom PCO ....pri PCO mozes mat perlicky z aktualneho cyklu, v dalsom uz nemusia byt atd. ...v tomto pripade je podla mna nahrdelnik okolo vajecnikov viacmenej otazkou nahody....raz je a raz nie je 😉

ale podla mna pri syndrome PCO je perlovy nahrdelnik natrvalo a vytvoreny z cysticiek zo starych cyklov a kazdym novym cyklom pribudaju dalsie....ved keby same mizli, potom by nebol treba ziadny drilling vajecnikov, ani laparoskopia 😉 ....ak sa syndrom PCO nelieci resp nesleduje alebo sa ovulka celkovo neblokuje HAK-om, kazdy novy cyklus pribudaju nove perlicky....a tie same nezmiznu....je len otazkou casu, kedy sa ich nahromadi tolko, ze sa vajecniky komplet obalia do hrubej kory cysticiek ... a tam uz pomoze potom jedine obrezanie vajecnikov pocas laparoskopie a pripadne aj drilling 😉 ...tak ako to bolo u mna 😉

hiva
autor
30. dec 2009

a este jedna vec...pokial ja viem zatial nebolo nikde dokazane, ze PCO resp PCOS je dedicne ...zena to nema odjakziva a nie je to stale...polycysticke vajecniky (cize PCO) je proste urcity stav vajecnikov...nie je to ziadna choroba, nemusi to byt ani problem...je to iba opis stavu vajecniku.....a to jest...polycysticky 😉

Tato tema je ale o syndrome PCO, co je diagnoza, choroba, porucha...nazvime to ako chceme....ale ide proste o to, ze nieco v zene nefunguje tak ako ma a prejavuje sa to tak, ze vajecniky su polycisticke....moze ist o hormonalnu poruchu, poruchu spracovania cukrov, alebo bars jake dalsie priciny....a ak sa zameras na odstranenie resp. potlacenie priciny, odstrani sa aj dosledok....cize uprav hormony (zniz muzske alebo zvys zenske atd) a cysticky sa viac nebudu tvorit 😉 ...schudni a cysticky sa prestanu tvorit 😉 ...ber metformin (pomaha spravne spracovavat cukry) a cysticky sa prestanu tvorit 😉 ....podla toho, v akom stadiu ti bol syndrom PCO zisteny, resp. ako dlho si ho uz pred tym mala, samotna uprava priciny este nemusi pomoct....ak su vajecniky obrastene a skornatene moc dlho, pomoze len laparka a drilling 😉

Tot moj nazor 😉

Najdolezitejsie vec je rozlisovat PCO a syndrom PCO (PCOS) 😉

katkamarek
30. dec 2009

fuu, tak to je kopa informacii, ale vela veci to ujasnuje. Schudnut nemam z coho, skor by som mala pribrat, kazdy na mna kuka jak na vychrtlinu co nic neje, pricom jem velmi rada a vela..🙂)). Cukry som mala v pohode, teda naposledy, u mna budu problem asi len tie zvysene muzske hormony, no uvidime, dufam,ze HAK zabrala a ze teraz to bude ok, uvidim, budem merat BT. Dufam, ze mozem sa prist stale poradit, ked mi nebude nieco jasne. Inak teraz ma napadlo, ze Duphaston obsahuje progesteron, tak asi preto mi ho doky nasadil, aby mi zvysil hladinu zenskeho hormonu, hmm? Co ty na to? Joj, normalne som pokojnejsia, ze to ma riesenie, dufam,ze nie som v zanedbanom stave, to by ma strasne nastvalo, lebo na prehliadky som chodila pravidelne a co sa tyka tejto stranky som dost opatrna, ale ked raz doktor nie je dosledny ako si mam pomoct, ked ja viem o tom este menej ako on? ale asi nato existuju takeho stranky ako je konik. Dakujem este raz a drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne, presla si uz asi dost. A ako dlho ste sa snazili?

katkaajurko
30. dec 2009

ano ale ja som citala aj odobrnu studiu a prave ta prapovodna pricina-preco telo zeny zeny takto reaguje je dedicny povod-moze za to zdedeny gen - niekto z predkov tuto diagnozu urcite mal...-to je spustac - inak - moja mama ju ma tiez... len to som myslela...

katkaajurko
30. dec 2009

katkamarek-ja som doteraz tiez o svojej diagnoze nevedela a to mam 28r - ultrazvukov mam za sebou more a az teraz mi doktorka oznamila ze mam syndrom pco... 😠 ale ja som to odjakziva tusila-ze to mam "ine" ako ine zeny... cyklus od 29-39 dni... aj ked na vyvolavacky som chodit nemusela... a ovulku nemavam vzdy -aj ked teraz tri mesiace som mala ovulku krasne po sebe...

mne ine testy zatial nerobili -ale hormonalny profil ma caka teraz v januari

ja mam u seba podozrenie ze mam tu inzulinovu rezistenciu-lebo ja odjakziva hrozne malo jem - ale vyzeram normalne -krv a mlieko . (tucna nie som) ale ani vychrtlina - no a ako obmedzim cukor lepsie fungujem.... idem k novej dr-tak sa jej to chystam povedat...

hiva
autor
30. dec 2009

katkajurko....tak mozno je to v genoch....ved vlastne....vsetko je v genoch 😉 ...mas pravdu....moze to byt dedicne...ale neznamena to, ze ak to mam ja bude to mat aj moja dcera 😉 ...to som tym myslela 😉 ....kazdopadne sa to ale da liecit (nie uplne vyliecit, ale potlacit dosledky) 😉

katkamarek....ten duphaston je progesteron, ale ten je potrebny az v druhej faze cyklu...cize po ovulacii....normalne to funguje tak, ze na zaciatku musis mat dostat FSH hormonu, aby ti narastol folikul....potom treba mat dostatok LH hormonu, ktory sposobi prasknutie foliku....z prasknuteho foliku ide vajicko cez cajickovod do maternice, kde dojde/nedojde k oplodnenie....zo zbytku prasknuteho foliku, ktory ostava na vajecniku, sa tvori zlte teliesko, ktoreho ulohou je produkovat progesteron, aby sa sliznica maternice dobre prekrvila a oplodnene vajicko sa tam mohlo uhniezdit.....duphaston teda zastupuje hlavne funkciu zlteho telieska, ak to nestiha produkovat dostatok progesteronu 😉 ...ale to vsetko je az po ovulacii 😉

co sa stane, ak ho zacnes brat pred ovulaciou? ....vyprodukovany progesteron sposobi v tele to ze sliznica maternica sa zacne prekrvovat a caka na uhniezdenie vajka....kedze ale to nepride (nebola ovulka) telo predpoklada ze k oplodneniu nedoslo a spusti sa menstruacia 😉

aspon ja si to tak vysvetlujem 😉 ....cize podla mojho nazoru, duphaston ako progesteron nema v tele zeny pred ovulkou co robit 😉

a neboj, kludne mozes kedykolvek prist...ak mozme, radi poradime 😉

katkamarek
30. dec 2009

niekedy zasnem, preco nam to ti doktori nevysvetlia tak dopodrobna, asi sa budem riadit tvojou radou a cakat na ovulku, mozno je predpoklad,ze tesne po vysadeni HAK by mohla prist, a ak nepride tak do 20 DC, tak zacnem brat Duphaston. Alebo myslis, ze by som prvy cyklus mohla vynechat a cakat az do konca, ci ovulka pride? Ved co pokazim, ked ho nevezmem?

katkamarek
30. dec 2009

este jedna otazka: FSH nahradza Clostylbegyt a LH pregnyl?

shaarka
30. dec 2009

ahojte kocky 🙂
kati gratulujem k ovu a hivus, gratulujem k srdiecku!!!!! 😵 😵 😵

katkamarek 🙂 baby ti vsetko velmi dobre napisali aj poradili.
tvoj doktor vlastne len oddialil problem o 3 mesiace 😀 😀 😀 takze naozaj meraj bazalku (najlepsie v posve, aby ti teploty neskakali) a cakaj na ovulku. zalezi od teba, kolko chces na ovulu cakat... ja som jeden cyklus cakala tusim nejakych 70 dni a az potom nasadila D. a otehotnela som v cykle, ked som mala ovu (moju prvu) na 38.DC. to len ako priklad.

co sa tyka hormonov stitnej zlazy a riesenia otehotnienia, da sa to aj subezne. cize nemusis cakat, mozes hned poziadat doktora, ze by si chcela skusit stimulovat vajecniky clostilbegytom. ako si napisala, ten je na FSH a pregnyl je nieco ako nahrada LH.
podla toho, ako velmi sa ponahlate, ci mas trpezlivost, alebo nie. niekto chce skusit najst problem, vyriesit ho (nerovnovahu hormonov, mechanicke poskodenie vajecnikov, IR, nadvahu, podvahu, zlu funkciu stitky...) a niekto na to vsetko kasle a rovno chce hormonalnu stimulaciu. je len na tebe, ktorou cestou sa vyberies - a neda sa povedat, ze by jedna alebo druha bola spravnejsia. 😉

katkamarek
31. dec 2009

dakujem za mile rady, urcite mi to pomoze. Ja problem so stitnou zlazou nemam, u mna je problem skor s hormonmi nadobliciek, to som sa vcera docitala v sprave. Som rozhodnuta ist este za minimalne jednym doktorom, nenecham to tak, bazalku budem urcite merat a potom sa uvidi, ze ako to vyzera. Uvedomujem si vsak, ze na jednej strane som mozno aj mala stastie, ze sa tento problem odhalil este pred snazilkovanim, lebo takto mozme konat uz teraz a necakat neviem ako dlho ci sa to podari a az potom zistovat pricinu preco to nejde. Ja som praveze skor netrpezliva, som ten typ "Pane Boze daj, ale hned", takze uz teraz mam pocit, ze to trva vecnost a to sme este iba na zaciatku.

Aj tak ste dievcata vy pre mna povzbudenim, ze to predsa len ide a da sa to, tak budem verit, ze vsetko dobre dopadne nielen u vas, ale aj u mna.

Prajem vam vsetko dobre do noveho roka, aby vase deticky prisli na tento svet v plnom zdravi a sebe prajem //....🙂)) a samozrejme aj ostatnym snazilkam, ktore po tom velmi tuzia.

shaarka
31. dec 2009

dakujeme kati 😵 😵
ja sa pridavam k prianiu uspechov osobnych aj pracovnych a k splneniu aspon zopar tuzob, ktore kazda z nas ma 😵 stastny novy rok! 😉

sarafortuna
31. dec 2009

katkamarek, mne tiež najprv spomínali že je problém v nadobličkách /dr. nemajú vela na výber, bud su to nadobličky, štítna, alebo priamo niečo vo vaječníkoch... 😉 / a nakoniec sa tie nadobličky vôbec nepotvrdili.
ja som v tomto skeptická, lebo aj moj nový dr. mi povedal, že som brala silne kortikoidy a to nie je tá správna cesta k liečbe... lebo to že ti dostanú do normy nejaký hormón drastickým spôsobom /ja som mala zvýšený testosteron/ môže spôsobiť v tele poriadnú neplechu...
mne Dr. vravel, že lekári skôr liečia a upravujú symptómy a nie samotný problém...
ak sa zatial nesnažíte tak bud hlavne trpezlivá, máte čas a choď na to radšej prirodzenejšou cestou... skús merať teplotu, kúp si femi kvapky, pridaj vit. E.
fakt, niekedy stačí iba málo...
s duphastonom je medzi gynekologmi taká "teória" , že naštartuje telo k normálnemu cyklu - to vraveli aj mne... kým som brala tie "progesterónové" pilulky, tak bol cyklus nasilu skrátený, keď som ich vysadila som bola späť v cykloch okolo 40dní...
načo prerábať niečo, čo možno funguje ? pozri na shaarku - ti zadubení lekári čo majú tie svoje hlupe teorie, by jej cyklus dávno odpísali...
tvojou devízou je práve to, že ešte nesnažilkuje...viem, je to aj tak ťažké, lebo napr. ja som si kládla otázku už ked som mala 20rokov , či vôbec niekedy budem mať dieťa...ale to som vtedy netušila nič o bazalke a že stačí ovulka a iné "drobnosti" 😀 😀 😀 /hoci viem, že ovu niekedy nestačí/

som sa zakecala, len som tým chcela povedať, že ja by som ti odporúčala ísť "prírodnejšou cestou" aby ti tými liekmi nepomohli iba na chvíľku, ale aby sa telo samo postupne dostalo do normálu...
hlavne MAS CAS.
my sa snažíme už skoro 1,5 roka, a intenzívne /aj teoreticky 😉 / sa tomu venujem tak asi od marca... a prvé "ovocie" v podobe ovulky prišlo v auguste... teraz mám 4. ovulku a ktorej viem, a aj tak to ešte nič neznamená, bude ich možno potrebné absolvovať 10-15 kým sa zadarí.... /dufam, že až toľko nie/

prajem ti veľa trpezlivosti 😉 😉 😉 vidíš sama, že sme tu v tejto téme už tehulkujúce i ovulujúce...
ak by si si to prelistovala niekde do júna alebo júla... tam sa nám o ovulkách ani nesnívalo, a ak hej, tak to bol dôvod na oslavu....

katkamarek
31. dec 2009

dakujem sara za povzbudenie. No nemam pri mene "snž", lebo tak oficialne zaciname ked mi skonci mrcha, ktoru cakam zajtra. Keby bolo iba na mne uz sa snazim davno. Takze novy rok bude pre mna snazilkovsky a dufam ze aj uspesny. Ja som praveze testosteron zvyseny nemala, ale ostatne muzske horomony (neviem ake to su, bolo mi to tak povedane). Nechcem do seba ani ja zbytocne hormony davat a verim, ze to pojde aj prirodzene. Zistila som, ze aj homeopatika na baze materskej kasicky pomahaju, tak si chcem kupit aj to. Femi kvapky su tu tiez casto spominane, tak vyskusam aj tie, ved prirodne produkty ked nepomozu, uskodit by nemali. Viac menej som rozhodnuta, ze tento cyklus budem merat a cakat ovulku (dufam, ze pride, som optimistka...🙂))) a Duphaston nasadim az potom, okrem toho chcem zavolat aj doktorovi, ze co tym sleduje ked mi ho nasadil, nech mi vysvetli to jeho davkovanie. A idem este za jednou doktorkou. Teraz, ked trochu viac chapem, co to obnasa a ako vlastne cely system funguje (vdaka vam a tejto stranke), budem vediet na co sa mam pytat, mozem konzultovat, nebudem iba kukat jak blba a slepo verit doktorom, ze ved oni vedia co robia.

Ste zlate baby, este raz stastny novy rok.

katkamarek
31. dec 2009

inak, precitam si celu temu, len potrebujem viac casu...🙂))

sarafortuna
31. dec 2009

katka, to nevydržíš - čítať celú tému 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
držím palce a fakt vela vela trpezlivosti, lebo bez nej prepadneš "panike" a stresu a to je ďalší blok... a treba aj niečomu veriť - či už Bohu alebo osudu 😉 alebo len-tak svojmu telu... 😉
a tiež som premýšlala o tej materskej kašičke - myslím, že Sarapis ju obsahuje, len ma odradilo to že mám alergiu na roztoče a moja alergologička neodporúča nič čo je z medu 😀 😀 😀 ale keby som nebola alergik tak ju skúsim...
ahoj

Všetkým príjemného Silvestra bez zranení a úrazov... 😀 😀 😀

katkamarek
31. dec 2009

Sara este som chcela k tomu casu, mam 26 a moj mm 30, takze myslim ze uz je najvyssi cas, ked vezmem do uvahy ze este len zaciname a netusim ako dlho to este potrva kym sa zadari.
Ja som tusenie, ze bude nejaky problem mala stale, len som si to nepripustala, lebo prvy menzes som dostala ked som mala 16, potom po niekolkych mesiacoch dalsi a kym som prvy krat nezacala brat HAK niekedy v 21 rokoch, tak som mala mrchu dost nepravidelnu, nikdy som nevedela kedy pride, niekedy to bolo aj viac ako 40 dni, ale to asi poznate. Potom po dobrati HAK, ktory som brala asi 1,5 roka, sa mi mrcha upravila a chodila v celku pravidelne na 30 - 35 dni, ale tak intenzivne som sa nad tym problemom nezamyslala, lebo mi vraveli, ze ked mrcha dojde kazdy mesiac, tak nie je co riesit, problem by bol keby nechodila v pravidelnych intervaloch. A tak som sa uspokojila a brala to z tej lepsej stranky, a o ovulke som ani ja nic netusila, ze ako to funguje, nebolo to potrebne vtedy, tak som sa nad tym ani nezamyslala. Teraz ked sa ma to riadne tyka, som nastvana na cely system a myslim, ze toto by malo byt zakladom ucenia v skolach, aby uz aj pubertiacky vedeli co maju ocakavat a co je alebo nie je normalne. Aby kazde dievca poznalo svoje telo. A najviac ma rozculuje pristup doktorov, ze sa caka aj rok kym sa nedari a az potom sa to zacne riesit (hoci to nie je moj pripad). Ved kolko casu sa dovtedy strati?
Som sa rozpisala, isto ste to riesili aj vy skor, to len moj nazor.

katkamarek
31. dec 2009

Vydrzim, precitam, uz som jednu taku dlhu precitala, trvalo to niekolko dni ale da sa to 🙂 a nebola to vobec tema, ktora sa ma tak bytostne dotyka, takze to urcite zvladnem.

katkaajurko
31. dec 2009

ahojte kocky 🙂

katkamarek-ked si opisovala svoju prvu mrchu a to potom-ako keby si pisala presne o mne!!! uplne -akurat ja som ju dostala v 15tich... ale uplne rovnako-niekolko mesiacov potom zas nic a potom nepravidelne..potom antikoncepcia-lenze z nej migreny,tak druha,tretia stvrta-kazda mi nieco zle robila-tak som bola bez a mrcha potom chodila tak do toho 35dna -inak to sa povazuje este za normalnu dlzku -ale o ovuli som nevedela ani prd 😀 no ale ja som mala aj byvaleho-pri ktorom som mala mesiac co mesiac kvasinky-teraz uz viem-ze mi to stale prenasal on-lebo ako som sa rozisla prestalo to! no moja dr.to nevedela a nekazala mi jeho preliecit-tak som kazdy mesiac bralla tabletky na kvasinky-a vdaka tomu ani neviem-ci tie roky som mala ovu hlien alebo nie-potoom ked som bola konecne po rokoch "cista" -zacala som vnimat aj ovu hlien - co viem az teraz ze to bol on - a nebol kazdy mesiac-co mi teraz po mesiacoch merania BT aj vychadza - nemam ovulu vzdy - ale mam 🙂 teraz tri mesiace po sebe - juchuuuu 🙂 lavy vajecnik casto strajkuje ... a vadi mi cestovanie - to uz som si preverila na sebe... vtedy sa mi telo zblazni a nechce ovulovat...pokazde 🙄 inak mam cykly zhruba ako ty-akurat teraz som si vsimla ze niekedy aj kratsie..rozpatia 29-39 dni - mrcha sa nastastie spusti vzdy sama....

katkamarek
31. dec 2009

No tak ja este len zistim ako to s tou mojou ovulkou je, ale pred tym som mavala bielkovy vytok, teda taky ten dobry, aspon myslim, nebol vzdy asi, to teraz neviem tak spatne zhodnotit ale viem co to je, takze ovulka dufam bola a nebol to iba klam. Zaujimave je,ze taky vytok som mala aj pred dvomi mesiacmi, ked som brala HAK, to som sa cudovala, ze ci je to mozne mat taky vytok aj pocas toho. Bol natahovaci, ale neviem si to vysvetlit.

sarafortuna
31. dec 2009

katkamarek, neboj ... my sme tu väčšinou také že až keď sa dlhší čas nedarilo, tak sme to začali riešiť a odhalili PCO.... 😉 ty to vieš už vopred...myslím, že tu nie je nikto, kto do roka otehotnel./či áno?/ .. každý najprv naslebo skúšal a čakal v zázrak a až potom neskôr pochopil, že to bolo aj tak zbytočné....
takže preto to beriem tak, že ty máš čas... na rozbehnutie 😀 .... ja mám 28 /o 2 mesiace 29/ a manžel bude mať o pár mesiacov 30r a on už asi 3 roky básni o bábätku, takže mi to je ľuto hlavne kvôli nemu, lebo viem, že už by chcel byť oteckom, čo berie deti do prírody, hrá sa s nimi so psíkom... taký ideálny tatko 😉 no kto, vie či náš život bude taký "rozprávkový" a ideálny... 😀 😀 😀 😀 😀

tak sa majte, musím zase vypnúť od koníka... už som vydržala aj 5 dní... 😀 😀 😀 a zase do toho padám...
tu je môj grafík - ovulku FF ukazuje o deń skôr 😉 tak držte palce....

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

katkaajurko
31. dec 2009

ja soom otehotnela rychlo prvy krat-ale nevyslo to...(nekvalitne vajko alebo spermijka)...vlastne na treti pokus..tusim to bolo.... ale od vtedy nic...my mame obaja s mm 28 r.

Hivus a co vasa lyzovacka?? idete? my sa mame urychlene rozhodnut ci ju zaplatime-lenze teraz teda pockame do utorka..to testneem a podla toho sa uvidi...lebo ist a nelyzovat sa mi moc nepaci taka predstava... a urcite jak poznam svoju hlupu povahu by som sa bala...

katkaajurko
31. dec 2009

sari tak sme rovnaky pocet dni po ovulke 🙂