Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
2. feb 2010

dobre ranko vam prajem

ja takto

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
2. feb 2010

no katka...ovulka na spadnutie 😉 ....drzim palce 🙂

titulienka
2. feb 2010

ahoj hivus ako sa mas ? 🙂 ...myslela som minule na teba ....

katkaajurko
2. feb 2010

no hadam si to uz nerozmysli...cakam na pozitivny ovu testik ...

titu a ty ako?

hiva
autor
2. feb 2010

ahoj titu....pomalicky sa vraciam do starych kolaji...zatial len lietam po doktoroch a vysetreniach....ale este ziadny konecny zaver nepadol....tak uvidime, ako to bude....ale s MM sme si povedali, ze menime zivot....obaja sme zacali cvicit a ja som uz nabehla na dietu...tak sa postupne dostavame do relativnej psychickej pohody... len v robote sa mi este nepodarilo nakopnut sa na plny vykon 😅

a co nove u teba? ako sa dari?

hiva
autor
2. feb 2010

katka...no uz by sa patrilo 😅 ...tentokrat si dava nejak na cas 😉

titulienka
2. feb 2010

katka ja ...asi takto http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f a ovu testik v albume vcerajsi.....tak duifam , ze sa dockam tento mesiac a ze to nikde nezamrzne...a to som uz chcela vcera ist na vyvolavacku ..ale spravila som prv ovu ze podla neho sa rozhodnem a buf 😝 no uvidime ale je to poriadne na nervy

hivus drzim palceky aby si coskoro nasla tu spravnu pohodu a silu ist dalej ...a ako to vyzera u vas kedy by ste mohli skusit zacat so snazilkovanim

titulienka
2. feb 2010

a to som mala v decembri akciu .....normalne 27DC a ovulku na 13DC ....ja to nechapem 😠

hiva
autor
2. feb 2010

titu...este zatial nevieme....momentalne cakame na prvu MS a chodime po vysetreniach....MS by maa prist najneskor 8 tyzdnov po kyrete a co sa vysetreni tyka, o tyzden mam vysledky z histologie, o 3 tyzdne idem k dokymu na konzultaciu a ten ma pravdepodobne posle na hematologiu.....takze urcite este nejake 2 mesiace sa to potiahne....urcite nezacneme skor, ako budem mat vysledky zo vsetkych vysetreni....takze osobne predpokladam, ze najskor v aprili.....samozrejme ze zalezi, co mi povie lekar a tiez ako mi nabehne cyklus....bodaj by ta mrcha mrchovska chcela prist co najskor 😠 😅

hiva
autor
2. feb 2010

no ale titu....ten tvoj graf vyzera uplne genialne 😅 ....tak takehoto hada som este nevidela 😅 ....ovu test zatial pozitivny nie je, ale tak snad sa to coskoro zmeni 🙂 🙂

katkaajurko
2. feb 2010

no titu to je teda hadica - no snad sa to rozbehne - ja mavam negativne ovu testy slabsie ovela... ked ma takyto tak do dvoch dni uz spozitivnie uplne...

my tento krat nepoistujeme ale setrime sperminikov-nech ich je co najviac-a chceli by sme sa trafit do ovulky...tak uvidim ci to vide - a hlavne- aj chut je 😀 takze ovladat sa nie je take jednoduche 😀

coffe
2. feb 2010

Ahojte,
rada by som sa kvám pridala, minulý týždeň mi moj lekár povedal, ze mam oba vajecníky polycistické. A vidim, ze vy iste mate vela skusenosti, prosím vas z coho vznikajú? nemozu byt dosledkom dlhého uzivania antikoncepcie?
dakujem vam 🙂

katkaajurko
2. feb 2010

ahoj coffe

tu si precitaj

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a1714-Syndrom-p...

z antikoncepcie to nie je...

kozinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
coffe
2. feb 2010

katkaajurko, dakujem 🙂 no idem este nieco postudovať... 😕 podla toho clanku to vyzera tak, ze ak sa nasadia správne hormony, nemal by byt problem otehotniet...ale asi to nie je take jednoduché, vsak? 😠

hiva
autor
2. feb 2010

coffe....chce to trosku trpezlivosti kym sa najde ten spravny sposob, ktory na teba zaberie 😉 ...ale moznosti je vela a urcite existuje ta spravna aj pre teba 😉 ...ak mozes, odporucim v prvom rade Hormonalny profil, ktory ti moze spravit aj tvoj gynekolog, pripadne navstivit aj endokrinologa a mozno aj diabetologa, ci nahodou nemas inzulinovu rezistenciu...ale v prvom rade ten hormonalny profil ...tam sa zisti, ktore hormony ti robia sarapatu.....a samozrejme, vec cislo 1 - meranie Bazalnej teploty aby si zistila, ci mavas ovulku alebo nie 😉

neboj, nic tragicke to nie je....kto caka, urcite sa docka 😉

coffe
2. feb 2010

hiva, ja ovulku asi nemávam, pretoze ked som bola na ultrazvuku, lekár povedal, ze uz by mal vidieť dominantný folik a ja nic... a mesiac predtym som bola viac dni po sebe na ultrazvuku a tiez ziadna ovulka... krv mi uz zobrali, cakam na vysledky... inak som citala ze sa da PCO aj chirurgicky nejako liečiť... mate s tým niektorá skusenosti?

katkaajurko
2. feb 2010

coffie jednoduche ako jednoduche - zaklad je mat ovulaciu - ak mas ovulaciu - PCO nevadi - pri tazkom PCO ju treba vyvolat

tazke otehotniet je aj pre zdrave pary... chapes..aj oni sa snazia dllho kolko krat... pri PCO je ale hlavna ovulka-ak je - je to super... 😉

inak ako pise HIVA 🙂

coffe
2. feb 2010

no ved to vyzera to tak, ze ju nemam... 😖

katkaajurko
2. feb 2010

tak plati postup ako pisala hiva - endokrinolog, zistit stitnu zlatu, hormonalny profil, inzulinovu rezistenciu... ak mas nadvahu - odporuca sa schudnut a ovulka nabehne (ale niekedy je to veelmi tazke ak je s tym spojena stistna zlaza a tak) ... ked sa nieco zisti -nasadit na to liecbu...

sucastne s liecbou clostyl na vyvolanie ovulky... a pripadne ak po par cykloch clostylu to nepomoze - tak laparoskopia a drilling vajecnikov - neboj to sa zisti a ovulka nabehne - to sme tu este nemali aby ovulka vooobec nenabehla...

coffe
2. feb 2010

par mesiacov som ovulku i merala (vramci snazenia sa) dokonca i testovala ovu testami, no tie mi vychadzali stále slabo pozitívne aj 15 dni v kuse... a teplota... ziadne ovulacne skoky 😔 uz to mi tak dalo, že asi sa nieco deje, ked som si grafy porovnavala s inymi holkami ale vtedy som si to vysvetlovala tak, ze asi ich robim zle...

katkaajurko
2. feb 2010

a merat bazalnu teplotu - to je zaklad - ty musis byt prva ktora vie o svojom tele ako pracuje a toto je najlacnejsi a najspolahlivejsi sposob ako to zistit (ak sa meria poctivo - presnost je ako pri antikoncepcii 99%) ..

tu si prestuduj o bazalke
http://merenibt.xf.cz/index2.html

katkaajurko
2. feb 2010

ahaa ty merias - tak vysetrenia a navodi ovulku

coffe
2. feb 2010

uz nemeriam, nemam na to viac nervy...moje grafy boli o nicom, a mne ani menzes nie vzdy príde, a ked príde sam od seba, tak oslavujem, no potom sa vacsinou nevie zasa zastaviť...

coffe
2. feb 2010

na obezitu netrpim, vahu mam v norme, uvidim, co povedie tie testy... Nieco tam asi bude s tymi hormonmi, lebo s menzesom mam problémy uplne od zaciatku ako som ho dostala. prejavuje sa inzulinova rezistencia aj nejako inak? alebo sa da zistit iba testovaním?

beatab369
2. feb 2010

ahojte.... tak ja som sa uz vytešovala, ze vsetko ok, ze aj ovulka prebehla...a podla všetkoho prebehla, len ta teplota mi teraz trosku skace v druhej faze cyklu...no neviem...vzdy mi to po ovulke pekne stupalo a teraz neviem.... postupne mi po ovulke isla teplota hore a potom zrazu bac o 0,3 tak dufam, ze to nie je zle znamenie, ale neviem dat graf...inac ako to je s teplotou pri D, neviete mi poradit? stupa, ci klesa? alebo nerobi nic?

😒

coffe
2. feb 2010

ahoj beatab, co myslis tým D?

hiva
autor
2. feb 2010

bea mysli duphaston....bea....nemal by velmi ovplyvnovat teplotu.....skoda, ze nevies dat graf....nemame to ako posudit 😉 😅

hiva
autor
2. feb 2010

coffe...viem ze meranie BT moze liest na nervy..,..ale hlavne teraz, ked ti zacne lekar davat nejake lieky je dolezite ju merat....viem, ze na zaciatku si mala grafy skarede....aj ja....v podstate anovulacne grafy su neni nikdy pekne....ale je potrebne pokracovat v merani, aby si videla, ci to, co ti lekar nasadi (pravdepodobne clostyl) ci zabera....podla mna je jednoduchsie merat kazderano tepltou ako chodit 3-4 krat za mesiac k doktorovi na folikometriu 😉

katkaajurko
2. feb 2010

presne som chcela napisat to co hiva - teraz ak budes mat liecbu tak sa prekonaj a meraj - v tvojom zaujme 😅