Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
8. feb 2010

hiva mas ip,nemusis sa bat 🙂 bude to podla mna ok co sa buducnosti tyka

shaarka
8. feb 2010

cizu,
ovulacia znamena, ze sa vajicko uvolni = dominantny folikul praskne.
nemam info o tom, ze by graf bazalnej teploty vykazoval zvysenie teploty/potvrdil ovulaciu a ta pritom realne neprebehla.

zuzu1111
8. feb 2010

Ahojte baby...hivus čo to čítam??? Ja som o MOLE počula len nedávno, asi v dvoch časákoch bol o tom článok. Som sa nestačila čudovať, že čo všetko sa ešte žene môže prihodiť....Ver, že sa to nepotvrdí a budete môcť začať rýchlo odznova 😉 ...držím prstíky....a tiež sa pripájam k babám s prosbou, aby si v žiadnom prípade neodchádzala od nás z témy 😉 😉 😉

Ja mám na dnes dobrú aj zlú správu. Tak najprv tá dobrá.
Volala som sestričke o tie výsledky, čo som včera spomínala. Juj taká happy som bola, všetko z tých štyroch negatívne, našli mi "len" z toho obyčajného výteru nejakého "koka" (už si nepamätám názov), takže toto treba preliečiť. Idem hneĎ v stredu k doktore...Len neviem, čo mi povie na tie výrastky, z čoho to bude. Lebo ja som si už včera stanovila diagnózu podľa netu 😅 ...vyzerá to na kondylomy, ktoré spôsobuje určitý druh HPV vírusu, tak som čakala, že mi dnes oznámi, že toto je pozitívne...Ale jupíííííí, nie je, takže potom neviem čo to bude, iné som nenašla, všetko sa to točilo okolo toho, takže som zvedavá, čo povie doktorka, z čoho to je 😕 😕 😕

No a teraz tá zlá....bola som v nemocke na UTZ. Doki tam už nevidel nijaký dominantný folikul, ani ten 15mm čo bol v sobotu. Takže zhodnotil, že tento cyklus už nič ☹ ☹ ☹ a už ani nemusím chodiť.
Tak neviem, čo mám teraz robiť, nasadiť Duphaston, aby prišla mrcha a ideme čím skôr ďalej? Alebo ešte čakať, či sa to náhodou nezvrtne? Môže?
Fakt neviem čo teraz, už ani ovu testy som nerobila cez víkend, ani dnes nerobím, zbytočne, už len BT meriam. V stredu to rozoberiem s mojou doktorkou, len som chcela vedieť aj váš názor....Shaarka ty si na to odborník a môj prvý radca na fóre, čo teraz?? 🙂 🙂

shaarka
8. feb 2010

ukaz graf, nech ho nemusim hladat 😀

zuzu1111
8. feb 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca

po dobratí clostylu to začalo škaredo skákať ☹

shaarka
8. feb 2010

hm, no neviem.
urobis anketu?

nie je co radit - zalezi len od teba, dokedy chces cakat na ovulu. ja som cakala aj 2 mesiace, sice bez clostilu, ale povedala som si, ze naco mi je menzes bez ovuly? na nic.
takze na tvojom mieste by som urcite cakala.
ale ty sa musis rozhodnut... este si len 17.DC, - ja by som cakala kludne aj do 30-40.DC. ved na menzes je casu dost, nie?
alebo mozes vziat duphaston a na dalsi cyklus nasadit o 1 tabl. clostilu viac...
ako sa rozhodnes?
ako ti poradia baby? 😀

katkaajurko
8. feb 2010

ja by som asi este cakala.. ale nemam zatial s clostylom skusenosti... ale cakala by som dajme tomu do 40,ked nic tak duphik , clostyk-zvysena davka...

shaarka
8. feb 2010

🙂

zuzu1111
8. feb 2010

ja som tiež rozmýšľala, že čakať, len neviem dokedy.....Kde je mireag? Ona teraz mala tiež tak nejako neskoro ovulku po clostyle, na aký deň to bolo??
Viem, že na MS je stále čas, len sa bojím, že budem čakať a čakať a potom aj tak skončím na Duphastone. Môže začat len tak rásť nejaký nový folik?
A čo sa tyka clostylu, myslíte, že je treba vyššiu dávku? Lebo minulý cyklus som brala len 1tabl. a zdá sa, že vtedy ovulka bola.
Ja som asi dosť netrpezlivá 🙂

shaarka
8. feb 2010

no to teda si 😀 a folik kludne moze zacat rast kedy sa mu chce!!!
akurat dnes si jedna kocka nasla pozit. test, ovu mala 36.DC... ja na 38.DC... 😉

zuzu1111
8. feb 2010

kde v akej téme? aký mala problém? daj info, že si to prečítam...a možno sa pozitívne naladím 😀

katkaajurko
9. feb 2010

zuzu v grafoch je prave kocka co otehotnela na 36 DC 🙂 najdem ti link pockaj

hiva
autor
9. feb 2010

zuzu....mne sa tazko radi....u mna mrcha prisla sama aj ked som mala anovulacny cyklus 😅 ...ale minimalne do 30 DC by som cakala urcite 😉 ...mozno by som cakala do 40 DC a potom isla k dokyne na vyvolavacku 😉 ...alebo ak chces, potom nasadit duphik, ale mrcha potom pride az o 13 dni 😉 ...ale skor by som isla na vyvolavacku 😉

a podla mna kazdy novy cyklus je akokeby sanca na novy zaciatok....podla mna je pravdepodobnejsie ze dostanes ovulku v novom cykle (napriklad s clostylom) ako cakat v jednom cykle neviem ako dlho....pre mna osobne by tych 40 dni bolo asi maximum 🙂 ...ale mozno si trpezlivejsia a vydrzis cakat aj dlhsie 🙂

shaarka
9. feb 2010

no hej, len zuzu brala uz aj tento cyklus clostil... cize pevne verim, ze ovu sa dostavi, ale neskor.

hiva
autor
9. feb 2010

shaarka...ale ved aj ty si brala clostyl a ovulka nebola, nie?...alebo si ty potom brala duphik aby prisla mrcha? ....podla mna clostyl nie je zaruka, ze mrcha pride....ale ja osobne skusenosti nemam.....je to iba moj nazor 😅

shaarka
9. feb 2010

no hej, to mas pravdu, ja som ovu nemala ani z clostilbergytu (aj ked foliky rastli), ani s dvojitym pregnylom.
ale nemyslim, ze zuzu bude rovnako "strateny" pripad ako ja... je to velmi nepravdepodobne.

hiva
autor
9. feb 2010

no zuzu...hold....je to na tebe....ja osobne by som nemala trpezlivost cakat moc dlho....maximalne na 40 DC by som isla na vyvolavacku 😅 ....ale neboj, mozno sa to vsetko coskoro ukaze, ovulka pride a zbytocne tu riesime "co by sa stalo keby" 😉

hiva
autor
9. feb 2010

inak v predchadzajucom prispevku som chcela povedat, ze clostyl nie je zaruka ze ovulka pride....myslim na jedno a pisem druhe 😀 ...ale shaarka si ma dobre pochopila 😉

duska1122
9. feb 2010

ahojte tak mna zajtra rano cakaju testy hormonalne. sa bojim ale uz to budem mat aspom za sebou. myslite ze budem moct zacat po tych testoch brat antikoncepciu aj ked budem mat 3 dni vynechane? lebo nechcem mesiac cakat kym dostanem menstruaciu, teda ak hu vobec dostanem a to nechcem riskovat ze nebude 🙄

shaarka
9. feb 2010

duska, celkom dobre nechapem, co pises...
ty beries HAK a ides na 3 dni vysadit, aby ti mohli vziat krv na hormony?
a potom chces pokracovat v HAK a po 3 dnovom vynechani sa na nu este aj spolahnut??
ci?

katkaajurko
9. feb 2010

ani ja som to moc nepochopila.. a to staci vysadit na tri dni aby boli adekvatne vysledky HP ??? to sa mi veru nezda 😨

duska1122
9. feb 2010

no ja som mala ist na testy na treti den cyklu a to tak vychadza ze dostanem menzes akurat v den ked mam zacat brat tabletky. ja neviem dr mi tak povedal ze tie testy sa tak robia tak neviem pre mna je to nezname uzemie. spoliehat sa na antikoncepciu nechcem, len chcem znova nabehnut na nu ak to pojde. teda ak mi dr nezisti pco a nebudem musiet brat cosi ine

duska1122
9. feb 2010

inak som si vas citala par stran dozadu hiva to je mi luto co sa ti stalo , dufam ze ti dr tu diagnozu nepotvrdi , a ja sa tu trapim nad pco ze ake to bude ak to mam. a pritom su taketo strasne choroby , je mi s toho nanic. naozaj nanic. 😢

hiva
autor
9. feb 2010

duska....netrap sa nad roznymi inymi chorobami....PCO je starost sama o sebe.....ja som si nou tiez presla 😉 ....ja som asi nejaky specialny pripad.....som zvedava, kolko vyziev a prekvapeni ma priroda alebo Boh (ak existuje) este pre mna pripravenych 😅 ....ale koniec koncov, mozno nakoniec nic z toho nebudem mat...ani ziadnu molu, ani ziadnu trombocytozu....keby som sa nesnazila vsetko sama zistovat a snzit sa presne vediet na com som a co mi hrozi, viedla by som si krasny bezstarostny zivot 😵 ...to len ja som taka, ze musim vediet vsetko a co najskor a tak sa potom trapim nad vecami, ktore sa (dufam) nakoniec aj tak nepotvrdia 😉

ale fakt som ani ja nepochopila, co to idete s tym tvojim lekarom robit...to akoze beries HAK, dobrala si posledne balenie....cakas na mrchu...a ked pride mrcha, na treti den ti idu brat krv na hormonalny profil...tak je? ....podla mna ale potom urcite nemas nasadzovat HAK az do dalsej mrchy, lebo na hormonalny profil sa robia odbery aj neskor v cykle....okolo 14 DC a potom aj 20 DC....takze podla mna tento mesiac mozes na HAK zabudnut 😉

shaarka
9. feb 2010

duska, no HAK urcite nesmies zacat brat, ked ides na hormonalny profil. a profil je to, ze ci vezmu krv niekolkokrat v cykle, nielen raz. cize potom by si ani HAK nemala nasadit, kym ti beru krv...
a jasne, ze ak nedostanes menzes, tak sup na vyvolavacku a potom nasadit HAK.

ak by si brala HAK s oneskorenim 3 dni, tak cely ten cyklus by si sa uz aj tak musela chranit, cize ak chces usetrit peniazky za jedno plato, tak HAK nasd znova az jak ti vyvolaju menzes.

hiva
autor
9. feb 2010

shaarka...som ta tusim predbehla 😀 😀 😀 ...ale krasne sme sa zhodli 😵

duska1122
9. feb 2010

aha no pekne ja ze to mi len raz zoberu krv a hotovo. vysledky budu na stole. tak som si to pekne vybasnila. mi dr nepovedal ze to sa robi na etapy , jaj 😠

shaarka
9. feb 2010

hej 😀

shaarka
9. feb 2010

duska, no len dobry doktor to robi na etapy. flakacovi staci jeden odber a uz je z toho velice mudry 😠 😠 😠 😠