Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
12. feb 2010

katkaajurko, ja nechápem prečo chaosíš? ved si v LF...máš zvyšenú teplotu celého tela, nie len v šuške...!!! 😉

inač, odporúčam zapnúť koníka, iba v prípade otázok 😉 😉 😉 😉 mna to dosť ukľudnuje a odvracia myšlienky na iné záležitosti...
no viem, že je to ťažké... tak pekný víkend...

sarafortuna
12. feb 2010

beata, ten tvoj graf je nádherný.... typicky tehulkovský, takže hlavne kľud a pohodička... 😎 😎 pfuj pfuj

beatab369
12. feb 2010

ja nemavam zvysenu teplotu aj ked som v LF, aspon som to doteraz nepozorovala
mozno je to individualne...... 😒

beatab369
12. feb 2010

sara a citala si to vsetko moje trapenie? ani neviem co si o tom mysliet....

sarafortuna
12. feb 2010

prepáč, ale nečítala som, lebo si vás tu už pletiem 😉 - ste tu pribudli viaceré...
sorry, ale LF nemôže byť bez zvýšenej teploty, potom to nie je "plodná" LF... myslím to tak, že vajko vyjde, ale žlté teliesko nezačne svoju činnosť... proste k LF a k tehu patrí zvýšena teplota...
a ak si ju doteraz nemala zvýšenú, tak je to druhé dobré znamenie... 😉 a ani duchovia na testoch nie sú v 98% len-tak zo srandy.... 😉 😉 😉 😉
hlavne žiadne stresy, tá doktorka ťa zbytočne znepokojila a sklamala... kašli na jej slová...

sarafortuna
12. feb 2010

a do témy grafy BT nechodíš? tam ti poradia asi aj v noci... 😉

beatab369
12. feb 2010

sara...trosku som nepochopila s tou teplotou- tak je to dobre alebo nie...lebo ak by mala byt teplotka vyssia aby bola plodna LF, tak preco mi pises, ze je dobre ze u mna nebola? 🙂

a praveze u mna nikdy nebola, len teraz bola trosicku ani nie ze zvysena, ale pre mn netypicka, lebo ja zvyknem mat okolo 36,2 a ked som mala tie bolesti a akoze to uhniezdovanie - aspon tak sme si to tu vysvetlil- 10 DPO, tak potom asi 2-3 dni som mala taku akoze tu zvysenu teplotu - mala som take navaly tepla a potom mi bola zima....

a vies bojim sa preto, ze ti duchovia tam boli trosku dlho...😒

katkaajurko
12. feb 2010

sara ja nechaosim ale NIKDY nemavam normalnu (nie bazalnu) teplotu 37,2 iiba ked som chora... co asi som... resp.na mna nieco lezie... telesnu v lutealne faze mavam max 36,8 - vo FF aj 36,1 - ja som studeny typ...

beatab369
12. feb 2010

katka aj ja som studeny typ, asi? aj ja som na tom tak isto... 😉
podla mna teploty nad 37, 0 samozrejme nie BT uz znacia nejaku chorobu, alebo prechladenie...proste nie je to normalne...je to zvysena teplota...

beatab369
12. feb 2010

podla vas...ak nahodou predsa len dostanem mrchu...tak co s D? dalej ho brat do piatku, kym mi urobia zase krvne testy, alebo co? inac do teraz ma bolelo brucho ako pred mrchou ale teraz ma boli ako keby som ju fakt mala...take krcocite...presne take ako v den ked dostanem...tak preto sa pytam, ze ak nahodou pride co z D?

katkaajurko
12. feb 2010

a doktorka ti ako kazala?

beatab369
12. feb 2010

sak to, ze o tom sme sa nebavili? ona je totiz teraz cely tyzden prec, maju dovolenku, takze tam nebude ani sestricka....no ja neviem...asi pojdem v takom pripade na pohotovost a vysvetlim im vsetko...a nech mi poradia...

katkaajurko
12. feb 2010

no asi... som myslela,ze ta zastupujuca povedala postup... ak by sa vajko totiz neudrzaalo-tak zbytocny je teraz-lenze to uz my nevieme ako to jje :(

sarafortuna
12. feb 2010

beata, sme sa zamotali do výrokovej logiky... 😉 myslela som to tak, že ak si predtým nikdy nemala v LF zvýšenú teplotu, tak to znamená že Táto LF je INA a dá sa povedať, že NORMALNA LF, takže to je dobre... nie samotný fakt, že predtým nebola, ale že TERAZ je...

katkaajurko, sorry ak som ťa zle pochopila... ale u niekoho je normálne že je aj telesná teplota vyššia v čase LF + námaha + zima... + tie všetky tajomné procesy v materničke... veď telo maká, pokúša sa o zázrak...
tak držím palce, nech to bol len planý poplach...!! 😎

katkaajurko
12. feb 2010

ja uz asi viem pricinu tej teploty...zacal ma boliet zub... a dost 😒 tak sa idem modlit,nech do pondelka vydrzim...alebo nech to prejde...tak ci tak nabehnem k zubarovi

beatab369
13. feb 2010

katka tak to ti nezavidim...nie je to prijemne... 😒
pories si to cim skor, nema zmysel to natahovat...

Ja stale vysoko... 😉

http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369

katkaajurko
13. feb 2010

aj ja vysoko 37,17 ale ani to do grafu nedam .... to z toho zuba,mam tam velky kaz som si to kukla - a som tela - lebo som si ho mala dat vytrhnut davno - lebo tam bol maly kaz a doktor to neriesil-ze treba naplanovat extrakciu lebo ze nema oporu zo spodu a zavadzia..a ja tapsa som na to zabudla...teraz som pod ibalginom ☹ a cakam kym prestane ucinkovat a ked to bude boliet co asi bude ideme na pohotovost - bojiiiiiiiiiiiiiim

beatab369
13. feb 2010

mojko neboooj....treba to dat vytrhnut, nie je riesenie tlacit do seba lieky a este ibalgin! ved to je humus a ak si nahodou tehotna, tak toto ni je v ziadnom pripade riesenie

pekne chod nech ti hovytrhnu, kym ti este mozu aj pichnut injekciu, to by ti este teraz nemoalo poskodit....ale urcite necakaj!!!
aj ked nebude boliet, daj ho von, to je otazka casu, kedy sa urcite opat ohlasi...
drzim ti palceky, a nebojkaj, to zvladnes...hadam sme silne zeny, no nie? 😉

katkaajurko
13. feb 2010

jasne dam ho urcite - len ma stve ze ma zacal boliet cez vikend..radsej by som sla k svojmu lekarovi...pockam kym odoznie tento ibalgin co mam z noci a ak to bude boliet idem na tu pohotovost..nema vyznam sa do pondelka napchavat liekmi a cakat :( a hlavne ked mam aj zvysenu teplotu

len minule ked mi trhali osmicku tak som skoro odpadla...preto mam z toho strach 😀

beatab369
13. feb 2010

no tak to ta nechcem strasit, ale mne tahali zub na chirurgii a tahali mi ho 2 a pol hodiny a museli mi ho rozsekat, lebo sa im polamal a kazdy korienok mi musel zvlast vyvrtata tak vytiahnut....pocuvaj, zubar uz nadaval, normalne si zahresil, ruka ho tak bolela, ze si musel dat par krat pauzu...a nechci vediet ako vyzerali maje usta - opuchnute, zosuchane...potom chrasty a modriny...a som tu a bala som sa, lebo to bol horny zub...ale vies co, ja mam tuhe korienky 😀 len mi to ti zubari akosi nechcu verit ked im to poviem, ale potom rychlo pochopia...
no uvidis ako ta bude boliet....a potom sa rozhodni....myslim na teba a drzim palceky....to zvladnes...proste musis 😉 a bude to ok 🙂

sarafortuna
13. feb 2010

bea, a testuješ až zajtra?
inač, tá tvoja dr. mohla byť taká skeptická hlavne preto, že asi málokedy tam majú "tehulku", ktorej ešte ani "nemešká" a už je tam.... 😀 😀 😀 vieš, pre nás snažilky je to "normálne" ale v bežnom svete 😀 😀 😀 😀 vyzeráme ako psychopaticko-maniacke snažilky... 😎 😎 😎

katkaajurko, pomysli si kolko bolesti a trápenia prinesie 9 mesiacov tehulkovania + pôrod... taký zub je "malina" 😀 😀 😀
ale veru nezávidim, tak držím palce a veľa odvahy 😉

beatab369
13. feb 2010

no chcela by som testovat....ale neviem....bojim sa, ze zase bude len slaba ciarka...a to by som asi stresovala uplne...
ani teraz si to nevychutnavam....lebo sa bojiiiim..... 😒

beatab369
13. feb 2010

ale tiez viem, ze to nezmenim, ako ma byt tak bude...takze sa snazim nestresovat vela.....len tak malinko... 🙂

katkaajurko
13. feb 2010

a stale mas tie tlaky? a ine priznaky?

beatab369
13. feb 2010

brusko ma pobolieva, oproti vcerajsku je to dnes zatial lepsie ...trosinku spinim, ale len trosicku a je to stale svetlejsie...uz to je pomaly len take do tmvo zlta? no ani neviem to popisat... kramy zatial nechodia...i ked termin mam zajtra...😉
uz nemam ani napuchnute podbrusko ako som mala v case uhniezdovania - ak to bolo to na 10 DPO a 11 DPO
vtedy mi bolo aj na zvracanie a nemohla som jest...teraz zacinam byt aj hladna ale tiez toho vela nepojem, budim sa kazde rano medzi 4-5 hod. a mam pocit ze som vyspata, ale cele telo ma v tu chvilu boli ako keby ma zbili a je take slabe roztasene...no a ked potom este zaspin a vstanem tak som neskutocne unavena.... a mavam obcas sucho v puse...tak neviem

beatab369
13. feb 2010

uvidim zajtra ked rano zmeram BT uz by som mala vediet ci mrcha dorazi, lebo v ten den sa vyrazne znizi teplota...tak uvidime zajtra

beatab369
13. feb 2010

a este dnes ma bolia krize, co mavam presne pred mrchou a mam v podbrusku take pohyby ako ked mavam ked ma dorazit mrcha...take zvlastne ale ja to uz poznam...preto nechcem este predbehovat situaciu a vyckat do zajtra....ci sa mi nestane to co tebe...
katka viem ze sa ti o tom tazko rozprava a viem ze si to uz tu pisala ale nenapises mi co sa vlastne vtedy tebe stalo?

katkaajurko
13. feb 2010

no len tebe ju dryi aj duphaston.... to je to

no ja som testovala vtedy az 14dpo a na teste bol duch - rapicler... tak som zostala nasrata - lebo uz aspon 4 dni som mala spuchnute brusko..pocit na zvracanie..nechutenstvo...napnute prsia..tak som vedela,ze nieco nie je ok - na dalsi den som spravila mama test a ciarka bola pekne viditelna tak sme sa potesili...stale vsetko pretrvavalo rovnako... o tri dni som spravila dalsi a nebol silnejsi..tak som zostala v rozpakoch..trochu som spinila... a na dalsi den 19 DPO som zacala spinit viac...ale tak isla som spat -lebo sak spinenie nevadi...vtedy som ale nemala duphaston vobec este... teplota hore..no a v noci som sa zobudila na cikanie a cervena krv..tak som volala na pohotovost-ze ci mam ist do nemocnice alebo to nechat tak - tak povedali ist...doktor ma prehliadol..zhodnotil ze este nic nevidno a ze mi odoberie krv ci tam je vobec HCG - ale som mu hovorila o pozitivnych testoch... tak HCG tam bolo ale uz nizke...nieco cez 50 - tak povedal,ze teda mam ist domov a bud sa to udrzi ale skor asi nie... a o dva dni na dalsi odber ci kleslo... lebo ak nie je to mimomaterrnice... a doma sa to rozjelo naplno... a HCG uz aj klesalo.... ja myslim,ze cez ten vikend na zaciatku to HCG aj bolo vyssie-ale uz ked som sla k nemu to islo von... a klesalo.... takze tak... nazvali to biochemicke tehotenstvo..moja doktorka mikropotrat.... potom som nemala ovulaciu a potom som v druhej faze casto spinila tak som dostala duphaston..od vtedy nespinim...

katkaajurko
13. feb 2010

inak neviem ci mi este ucinkujee ibalgin ale teraz ma to nezacalo boliet..tak neviem co spravit... zatial na tu pohotovost nejdem no... je mozne ze poobede sa to rozboli zas..tak ja fakt neviem co urobit...

beatab369
13. feb 2010

och tak to je trosku podobne mojmu pripadu.... 😒
takze uz fakt len cakam....ale je urcite lepsie to spontalne ako mimomaternicove.... ved toho sa ja naviac bojim...velmi...velmi....velmi..... ☹