Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

beatab369
6. mar 2010

no to bolo take svetlucko hnede na tom papieri, to bolo ledva vidiet a teraz nemam ziadne spinenie....len taky zlty vytok, ale taky som mala aj pred tym, a dr. ma vo stvrtok aj pozerala zo spodu a vravela, ze vsetko ok, ze si to mozem vyplachovat rosalginom....ale to som zatial nerobila
ale velmi sa bojim...
vo stvrtok bolo vsetko ok a teraz neviem...
ak by som mala aj teraz spinenie, tak uz davno som na pohotovosti....ale teraz cely den nic....
asi urobim tak, ze ak sa to zopokuje pojdem na pohotovost a ak nie tak hned v pondelok volam dr.....no neviem...ci to nemoze byt aj z toho kasla, alebo ci to nemoze byt po ultrazvuku, ale ze by az druhy den to sa mi tiez nezda....

jancos
6. mar 2010

drzim palce, ked sa da, bud kludna. snad to bude ok.

sarafortuna
6. mar 2010

bea neboj sa, maternica pracuje, vačok sa zväčšuje... trošku krvi sa pri takých zmenách musí objaviť... pokial sa to nezhoršuje tak je to OK...aj žltý výtok... ak má "zdravú vôňu" je OK.

Ja som práve dojedla kokos s cukrovou vodou a s grankom 😀 😀 😀 😀 asi akútny nedostatok železa... 😀

jancos
6. mar 2010

😀 taku kombinaciu nepoznam, ale aspon uz budem vediet, ked nahodou aj ja budem mat akutny nedostatok zeleza🙂))

zuzu1111
6. mar 2010

Bea verim, ze vsetko bude OK...
Sara-zvlastne chute 😉
Baby ja nechapem moj graf http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca
a robim ovu testy - negativno-negativne...tak ja neviem, co bude s tym mojim folikom....moze byt ze rastie nejako pomalsie a caka kym dorastie sliznica 😉
tiež máme pre istotu "pracovný víkend" - ako to tu niekto nazval 😀 ...a mam celkom chute (co u nas je skor naopak - drahy chce a ja nie 😀 😀 😀 )...zeby za to mohli dake predovulkovske hormony???? Ale nemala by byt na ovu teste uz aspon nejaka slabsia ciarka, ze sa ovu blizi? Lebo to vyzera akoby bola este doooost daleko

beatab369
6. mar 2010

Ahojte,
tak som sa predsa rozhodla ist na pohotovost, lebo mi to nedalo.... po vysetreni dr. skonstatoval, ze je vsetko ok 🙂
vysetroval ma ale so zelezami a palpacne...tak dufajme, ze mi tam nic nenarusil...
na zeleze mal len biely vytok, tak povedal, ze to je ok, ziadna krv...
ja viem, uz zacinam byt pesimista a nerobi to dobrotu...nic mi nie je dobre...
najprv som chcela mat pokoj, ze nech ma vysetri...a teraz nie ze by som bola rada, ze vsetko je ok, ale si namyslam, ci to dobre urobil, ked ma tak vysetroval.....ked som chcela, ci mi neurobi aj ultrazvuk tak povedal, ze nie je treba, vsetko je ok

momentalne nespinim - teda uz od rana nie, tak uz dufam, ze to nebude...

jancos
6. mar 2010

vidis Bea, super, podla mna, ked ta kukol, musi to byt ok, ked ani tam nevidel krv. viem si predstavit, ze ta to neukludnilo, ale povedz si, ze co sa ma stat, to sa stane. takto, ked sa budes velmi stresovat, si to tehu neuzijes /to sa mi radi, ked nie som tehu, len si predstavujem, ze keby somm bola,, tak si to budem uzivat a veci sa budem snazit brat tak ako pridu. ale to je len moj vymysel, asi by som aj ja panikarila:(

zuzu, to je asi fajn, ked sa folik rozhodol pockat na sliznicu, nie? tak to aj mne pripada. tak sup sup do prace🙂

jancos
6. mar 2010

baby, nasadili by ste duph v mojom pripade? ja ho uz dlhsie neuzivam, lebo ked som nemala ovu ale chodila ms, tak som nemala dovod a ked som ten jedenkrat ovu mala, tak mi dr povedal, ze to vyzera, ze progesteronu mam dost. no a teraz je to moja druha ovulka, ale prisla ovela skor ako ta prva /prva na 20.dc a tato uz na 10.dc/ aj ked sliznica bola priblizne rovnaka aj pri prvej aj druhej, len ma pletie ten skory nastup ovulacie, ci by prave teraz nebol opodstatneny ten duph. viem, ze sa casto dava zbytocne, len mi vrta v hlave, ci by som ho nemala aspon teraz brat.
tu je graf /nenechajte sa popliest, ten minuly cyklus, aj ked ff vyznacil ovu, na utz mi ju dr neopotvrdil./
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51
vdaka za rady🙂

shaarka
6. mar 2010

jancos, ja osobne by som nenasadila.

bea, myslim, ze to nie je nic vazne, ale ked ta pohotovost ukludnila, tak je to ok 😵 ak mas nejake blbe citaky, tak radsej lazkat do postele, nohy vylozit a oddychovat. tazko sa opisuje farba vytoku, ale spinenie je do hneda, kvoli riedenej krvi so svetlym vytokom. cize to vyzera ako biela kava a potom stale viac a viac do cervena/hneda. ten oranzovy moze byt len klasicky tehu - nie je to len tmava zlta?
vacsinou na UZV ale neurobia nic, max. skonstatuju, ze srdiecko bije. nemaju ako pomoct 😒 ☹

jancos
6. mar 2010

dik, furt to iste riesim🙂 ale myslim,ze mas pravdu, ak to ma byt, tak to bude aj bez duph. len cudne, ze uz desiaty den bola ovu. alebo teraz mi napadlo, ci ta ms nebola len spinenie a nie klasicka ms, lebo to trvalo asi dva dni. ktovie, ja teda nie🙂

beatab369
7. mar 2010

shaarka, ani uz neviem, nebolo ho vela...asi som len spanikarila... 😒
mna skor zaskocilo, ze ma vysetroval s tymi zrkadlami, ci zelezami, ci ako sa to vola, ale na druhej strane asi sa inak neda zistit ci je maternica ok...
no tiez ma dobre pomackal palpacne, tak toho sa trosku obavam...ci mi nemohol nieco poskodit...ale zase si myslim, ze nie je idiot a asi vedel co robi...
ultrazvuk mi urobit nechcel, vraj netreba, ze je vsetko ok....
samozrejme mi dal spravu a ze mam ist k svojej...

asi ak by sa mi to zopakovalo uz by som nesla na pohotovost, radsej by som sa snazila vydrzak k nasej dr., ale vies ako to je ...TEN STRACH..........a horsie je, ze vzdy si najdes dalsi a dalsi....

shaarka
7. mar 2010

bea, ved zrkadla a tie nastroje pouzil preto, aby sa pozrel do posvy a poriadne na krcok, ci nekrvacas cez krcok alebo zo sliznice posvy. nevidel ani jedno ani druhe, tym padom ti povedal, ze je to ok...
ale uzv urobit mohol, to je pravda.

beatab369
7. mar 2010

ved hej...
nic zajtra zavolam nasej dr. a ona mi mozno urobi utz 😉 a dufam, ze vsetko bude ok

tatranka111
7. mar 2010

baby myslite, že z toho ešte niečo bude?

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

jancos
7. mar 2010

tatranka, ja fakt neviem, ale vsetko je mozne. ty beries aj clostil aj metformin? uz ktory cyklus? nie je ti z toho blbo?

tatranka111
7. mar 2010

jancos metformin som vysadila a bolo mi z neho poriadne blbo

jancos
7. mar 2010

a aky si brala? taky, co sa postupne uvolnuje 500? alebo vacsiu davku?

jancos
7. mar 2010

ja sice nemam IR, ale rozhodla som sa ho brat, lebo ńecely rok som to skusala bez liekov a ovu nikde, ale nebolo mi z neho zle, myslela som, ze preto, ze ma to postupne uvolnovanie. a po pol roku mi prisla prva ovu, potom cyklus anovulak a teraz zase ovu. je to u mna rarita, ze mam aj cyklus pravidelny a uz 2 ovu za sebou🙂

tatranka111
7. mar 2010

ja som brala dve tabletky denne čiže 1000 a prestala som ho brat aj kvoli tomu, že mi ho dr. nasadil len tak neurobil mi žiadne vyšetrenia okrem utz, ale ty píšeš, že nemáš IR a berieš ho, čiže nemože to nijako uškodit? keby nie tak by som ho možno začala zase užívat

jancos
7. mar 2010

mne ho dal diabetolog napriek tomu, ze nemam ir, ja som ho nechcela, ale ako som pisala, po skoro roku som sa vzdala. ja na tvojom mieste si dam najprv 500 a po cca 2 tyzdnoch este jednu rano 500. ale mali by ti kontrolovat krv aspon raz za 3 mesiace, ci je to ok.

jancos
7. mar 2010

alebo si daj vysetrit diabetologom, ci nemas IR a podla toho sa rozhodni. 1000 je dost vela na to, ze nevies, ci ti nieco je.

tatranka111
7. mar 2010

no ved uvidím ja ešte rozmyšlam aj nad tým, že poviem dokimu nech ma pošle na laparoskopiu

jancos
7. mar 2010

a ako dlho beries clostil? a kolko tabletiek? lebo ked uz si sa dala na tabletky, tak to je mozno lepsie dotiahnut a ked nepojde, tak potom nech ta pozru. ale ty musis vediet, co ti vyhovuje.

tatranka111
7. mar 2010

prvy krat som clostil začala brat v septembri 09. brala som ho tri mesiace 2 tabletky denne počas užívania som mala ovulku iba raz, potom tri mesiace pauza (samozrejme bez ovu) a teraz od februara som clostil začala uživat opat....tiež 2x denne.....ovu zatial stale neprišla ☹

jancos
7. mar 2010

aj to je nieco, ze aspon raz raz si mala. snad pride aj teraz. viem si predstavit, ze asi nie si optimistka, ale naozaj jedna ovu je vzdy viac ako nic. ja som do viac ako rok nemala /alebo nepostrehla/ ani jednu. teraz v decembri prva, som bola napata, ze si zas o rok pride dalsia, no ale som sa dockala este jednej. zda sa mi, ze ten metformin ide na tie vajecniky pomalsie ale riesi asi pricinu /aj ked mozno nie u kazdeho/. clostil mi pripada, ze riesi len dosledok. ale to su moje teorie, ktovie, kde je pravda🙂

nemko
7. mar 2010

kocky prosim vas v piatok mi povedali, ze mam PCO, prosim vas otehotnela ste niektora prirodzene alebo IUI?Pripadne prosim vas ako vas liecili? Ovulaciu mam pravidelnu co je vraj zvlastnost.

jancos
7. mar 2010

nemko, toje fakt zvlastne, nemohli sa seknut? ja som otehotnela prvykrat "prirodzene", teraz sa nedari, tak som zacala brat lieky. mali by ta dobre vysetrit /gyn - hormony, utz, diabet, endokrinolog/ a podla toho vacsinou davaju clostilbegyt, pripadne metformin, pripadne nieco na stitnu, ak treba. niekto radsej voli laparoskopi. jedna z tych veci zvycajne zaberie, ak po istom case nic, tak potom asi umele. drz sa

jancos
7. mar 2010

casto ze vraj pomoze schudnut, prip zlepsit stravu, ak nie je z coho chudnut, cvicit, mne to pri prvom snazeni zabralo, zial teraz nie:(

nemko
7. mar 2010

som chuda 🙂 uz nemozem chudnut, ovu mam pravidelne, IVF neuspesne zmenila som CAR kde mi povedali, ze mam PCO a mam ist na IUI a potom v pripade neuspechu na dlasie IVF takze neviem co ma caka ☹

jancos
7. mar 2010

ale ked mas ovu pravidelne, tak potom na zaklade coho ti diagnostikovali PCO?