Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

beatab369
20. mar 2010

yvetta D by sa mal nasadit po ovulke, BT je potrebne merat...
ale pocula som uz aj to, ze ak sa D nasadi az 15-16 den tak ovulku neblokne, aj keby chodila neskor...vyjadril sa tak jeden dr., co som mu pisala, presne ohladom D.
ale urcite meraj BT to je dobre aby si vedela, kedy ovulka pride a rozhodni sa podla toho, ci nasadis po...alebo ti to mozno akurat na ten 16 den vyjde.... 😉

jancos
20. mar 2010

bea a ty sa mas ako?
ale ja myslim, ze sara je aj tak bosorka, aj ked ta vynechala, ved raz sa moze aj bosorka pomylit🙂

beatab369
20. mar 2010

ved hej 😀 ........ ja len srandujem ...... a som rada, ze to tak vychadza....tak len nech sara bosoraci dalej 😀
ja sa mam tak ako tehula 😀 stale unavena, slaba, tento tyzden mi bolo aj castejsie blbo od zaludka...ale neblinkam 😀 no a som neskutocne nafuknuta, je to velmi neprijemne, lebo ma picha v bruchu a boli ma...
ale v ziadnom pripade sa nestazujem....len nech je vsetko ok 😀
1.4. mam poradnu, uz som sa objednala aj na 12 tyzdnen na vysetrenie vrodenych vad.....

a ked sa tu tak uz bavite o datumoch, tak ja mam 6.11 narodky - 30 rokov, tak ak vsetko pojde dobre budem mat ten najkrajsi darcek aky len zena moze mat a este na moje okruhle 😉

jancos
20. mar 2010

jeeej, to bude krasny darcek. a ja mam tiez v decembri 30, tak tiez by som si zasluzila, nie? inak pri malej som mala termin tusim 22.10., to je blizko tvojho🙂 nakoniec to bolo trochu skor 11.10. o 11tej hodine a 10tej minute🙂 mozno som aj ja bosorka, len o tom neviem🙂

beatab369
20. mar 2010

take bosorky by som mala rada....take co len dobre bosoracia 😀

😀 krasne darceky 😀

govinda
20. mar 2010

Čaute kočky.
Tak ako sa máte?
Ja mám stále nohu v sadre, pretože pri tom vykĺbení členka som si roztrhla väz v členku ... takže pekne doma na PN.
A včera som bola u endokrinologičky po výsledky hormonálneho profilu - nižší estrogén, vyšší testosterón a hraničný inzulín 😲 . Diagnóza - autoimunná tyreoiditída - netuším, čo to je, ale nasadila mi lieky - Euthyrox na 3 mesiace a potom kontrola a ak sa to nezlepší, tak mi v lete nasadia Metformin (alebo tak nejako). Takže síce netuším, čo to je, ale liečim sa 😀
No každopádne som rada, že sa aspoň na niečo prišlo, keďže pri laparke vyšlo všetko ako podľa lekárskej knižky a moje cykly-necykly takto majú aspoň nejaké vysvetlenie...

tatranka111
20. mar 2010

ahojte prajem pekný den všetkým 🙂

mireag tak teraz už budem na rade ja 😀 shaarka mi už dala aj svoju motyku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzu1111
20. mar 2010

ahojte baby....som nevedela nájsť našu tému...a bože ako to nazvali - že nedobrovoľná bezdetnosť...to fakt znie hrozne

Tatranka aj ja sa hlásim do poradovníka 😉 😉 . Včera som doprala Duphaston - podľa Shaarkinho receptu - do 10DPO, čiže som ho brala 6 dní. Teraz počkám a keď mi do pondelka nebude klesať teplota, skúsim testnúť...

Jani - ahoj - aspoň vedia diagnózu a liečia to. Semanová predpisuje Euthyrox ako na bežiacom páse,skoro všetky kočky, čo k nej chodia to berú. Mne akurát končí balenie, na kontrolu idem 31.3., takže teraz budem 10dní bez liekov. Som zvedavá, čo mi potom povie. Ja som mala tiež vyšší testosterón - všetky druhy, estrogén neviem, ale inzulín som mala našťastie v poriadku.

Mireag - blahoželám k // .....to je super, že to ide takto ako na bežiacom páse - bea, sára, jancos a teraz ty. Baby držte sa a držte pršteky aj nám 😉

govinda
20. mar 2010

zuz, ja neviem, či inzulín alebo glykémia bola vyššia, fakt sa v tom nevyznám. Tak dúfam, že to bude ok 🙂

jancos
20. mar 2010

govi, to s tou nohou je mi luto, musi to byt blbe, fuj, nezavidim:(
super, ze ti da euthyrox, ten moze telo nastartovat a metformin zabral napr mne, aj ked je to pomalsia liecba ako clostil, ale ja som spokojna🙂 tak drzim palce.
zuzu, daj vediet, ako bt a testy, drzim palce🙂
tatranka, tak neviem, neviem, ci sa shaarkna motyka neunavila pri jej snazilkovani, radsej zhanaj dobreho lekara🙂
uz si nasadila metformin? ci este radsej nie?

tatranka111
20. mar 2010

jancos zaberie určite, tá moja jej k tomu dopomože 😀 😀 😀
jasné metformin už užívam, ale dávam si zatial pol tabletky večer........postupne budem zvyšovat dávku

govinda
20. mar 2010

tatranka, a načo je ten metformin?

tatranka111
20. mar 2010

ahoj govi
metformin sa užíva pri cukrovke, alebo inzulinovej rezistencii. No užívajú ho aj baby, ktoré IR alebo cukrovku nemajú........vraj pomáha babám s pco a s čítania som zistila, že je vela báb, ktorým pomohol sú na neho celkom dobré ohlasy 🙂

govinda
20. mar 2010

no tak som zvedavá, ako zareagujem na Euthyrox a ak sa výsledky nebudú meniť, tak v lete aj mňa čaká metformin.

zuzu1111
20. mar 2010

govi euthyrox sa vseobecne dobre znasa a aku davku ti dala?

govinda
20. mar 2010

Zuz, mám Euthyrox 25 a beriem 1/2 tablety denne.

sarafortuna
20. mar 2010

jancos, bea - ja som sa vtedy nepomýlila 😉 v tom čase tu ešte Bea nebola - to bolo ešte niekedy v lete...
Govinda, tak to si mala riadnu smolu - ten úraz 😖 ... verím, že po nej príde presný opak.. 😀 😀
tatranka, ten metfomin zatial v našej téme spôsobil takmer každému tehu /mýlim sa mire aj jancos.../ tak dúfam, že to bude aj v tvojom prípade...

Mne je zas tak blbo - akoby som mala niečo splesneté v žalúdku a šplhá sa to hore... najhoršie je, že ešte aj vodu pijem nasilu... ☹ ☹ ☹ a to som si myslela, že sa budem ukážkovo stravovať, veľa zeleniny a ovocia - nechutia mi... všetko nasilu... ☹

govinda
20. mar 2010

sara, no tak si tu pekne skackam na barliach so sadrou, nesmiem došlapovať na nohu ň. Sadru mi dajú dolu o 3 týždne ☹ .
Inak, ešte som ti nestihla gratulovať k tehu 😉 . Držím palčeky.

sarafortuna
20. mar 2010

govi, ďakujem... tiež držím palce 😉

zuzu1111
20. mar 2010

babule pozerali ste niektora na stranku pampyshop.sk Nadherne vecicky pre babatka....ale aj dost drahe niektore 😕 ...
Asi mi sibe, ale normalne si pozeram, co by som si vybrala. Je to kosicka firma, takze odber je mozny osobne bez poplatoov-postovych a dobierkovych.

govinda
20. mar 2010

sara, tiež ďakujem 🙂

shaarka
20. mar 2010

ahojte,
govi, je to bezny postup. ta autoimunna tyreot. je pomerne bezne ochorenie, ktore sa len sleduje, aby sa mohlo podchytit v pripade prechodu na hypotyreozu. a kedze si snazilka, tak si dostala najmensiu davku (Dr. asi rata s tvojim otehotnenim). je to doby postup a takisto mas najnizsiu mozu davku, to je tiez ok.

ja som zacinala tiez na 25, zhodou okolnosti som bola 3.DPO (a tehotna), cize potom sa davka cca kazdych 5 tyzdnov zvysovala. skoncila som na 75 (co je pomerne v strede) a po porode mam vysadit uplne, lebo dg hypo ma tendenciu prejst na hypertyreozu.

zuzu,
lichoti mi to 😉 😀

yvett,
urcite meraj bazalku, aspon aby si si bola 100% ista, ci mas ovulaciu. s duphastonom si netreba robit velku hlavu, po odsledovani cyklu poradime. 😉 a ano, PCO je sa moze, priam musi diagnostikovat ultrazvukom, pretoze su to polycysticke vajecniky. ci k tomu budes mat nejaku komplikaciu (anovulaciu, zvysene/unizene hodnoty hormonov, obezitu, akne, poruchu IR alebo SZ... to sa uvidi. mozno mas IBA polycysticke vajecniky a v podstate by si nemala mat problem otehotniet...)

shaarka
20. mar 2010

a mireag, nemam slov, ale ty vies, ako silno a zo srdca ti drzim palce 😵 😵 😵

jancos
20. mar 2010

jeeej,shaarka, mas peknu fotku🙂))) a ta podoba....

shaarka
20. mar 2010

tak pozeram, ze kreslene fotky mozu byt, tak som sa spodobnila 😀 ktovie, dokedy mi to vydrzi... 😠 😠 😠

zuzu1111
20. mar 2010

ked rozpravate o tych fotkach - tak ja som dnes prvykrat na vynovenej stranke...a pozerala som, ze jeeeej, jancos si dala fotku do profilu a aku peknu kreslenu...a potom kuk nizsie - sak ja mam taku istu 😀 😀 😀 čo to???? A potom mi došlo, že to teraz takto bude ukazovat, ked niekto nema foto 😝 😝 😝 😝

jancos
20. mar 2010

😀 😀 😀 zuzu, ze by sme boli dvojicky?

zuzu1111
20. mar 2010

no neviem, neviem jancos...ked tak pozeram na tie fotky 😀 😝

jancos
20. mar 2010

😀 asi to tak bude🙂

zuzu1111
20. mar 2010

mireag tu nie je? som sa jej chcela opytat, ci ona mala nejake priznaky od ovu po // na teste. Nevies?