Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
9. apr 2010

sara a to sa ti ako podarilo - nastelovat cyklus

lebo ja som ho kedysi mavala 32-35 dnovy - sem tam 39 a teraz ho mam uplne hrozny... stale 38-39 alebo 22 😔 mne sa to prave cele nejako este zhorsilo...

sarafortuna
9. apr 2010

irsina83, čítala som si tvoj fotoblog... držím palce... máte to riadne vzrušujúce, tak to pekne dobojujte a nech je malička zdravučká... 😉

sarafortuna
9. apr 2010

no ten agnucaston + vit. E, /asi/ mi ho "stiahol" - z nekonečných 70dní na 40 a postupne na 26... doktor mi predtým vravel že agnucaston treba užívať aspoŃ 6 mesiacov... potom som si ho pomaly vysadila...
uvažujem, či po 2 mrchách nepôjdem po duphaston... ved raz ked PCO bolo, tak len tak úplne zo mna nevymizlo - mám akné, chlpatá som jak opica i nadváha... !!

sarafortuna
9. apr 2010

katka, no môj prípad je taký, že mne sa ten cyklus podĺa mna rozhádzal najmä kvôli psychike... som pracovala v inom meste a riadne ma to už sralo, že sme s mužom max.4 noci/týžden spolu....

govinda
9. apr 2010

ja tiež mám dlhé cykly - veď aj teraz:

http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4 😒

Takže keby mi to spravilo ten cyklus, bolo by to super. Teraz mi dali dole sadru, musím to rozcvičovať, je to opouchnuté a bolí to, takže tak skoro sa na gyndu nechystám, ale keď pôjdem, tak sa určite na to lekára spýtam.

sarafortuna
9. apr 2010

govi, ale aj femi kvapky mnohým upravili cyklus, berieš ich?

zuzu1111
9. apr 2010

dobre ranko baby 🙂
sara, ty si este PN? A Govi ty dokedy?

govinda
9. apr 2010

sara, áno, beriem femi asi mesiac 🙂
zuz, aj ja som ešte PN. Predvčerom mi dali dole sadru a musím to teraz rozcvičovať a tak. Ale je to dosť opuchnuté a bolí to a už ma na rehabilitačnom vystrašili aj s trombózou 😠 . Tak som volala sesternici-lekárke, tá ma ukľudnila a teraz sedím, noha vyložená a uložená v ľade 😀 . No proste na nervy s tou nohou. ☹

soni1
9. apr 2010

Ahojte baby, neviete mi poradiť, či môžu kilá negatívne pôsobiť na to, že neviem otehotnieť? Ak áno, tak nakoľko? Zastavujú ovulku?

katkaajurko
9. apr 2010

soni lekari sa dost priklanaju k tomu ze pokial nie je idealne BMI tak je to velky problem..cim viac tym vacsi... drviva vacsina kaze prv schudnut a aj vela krat sa ovulacia znormalizuje

katkaajurko
9. apr 2010

vela je toho tu - odpoveda priamo lekar

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Advisory...

irsina83
9. apr 2010

sara dakujem, snazime sa...

soni precitaj si clanok ktory som sem pripojila a je na str.258.

jancos
9. apr 2010

ahojte, irsi, aj ja drzim palce.
katka, agnucaston obsahuje bylinku agnus castus. je to podla mna super bylinka pre nas.
soni, aj ja tak viem, ze ked zena schudne, casto sa jej podari navodit ovulku, len problem pri pco je, ze hormony su tak nastavene, ze je ovela tazsie chudnut, ako inym zenam. ty mas PCO?

katkaajurko
9. apr 2010

jancos a ja mavam sem tam jemne zvyseny prolaktin - proste mi "lieta" a som stressmen a tato bylinka presne na totoposobi...
ja si ho skusim vypytat v centre... alebo co...

sarafortuna
9. apr 2010

zuzu, v pondelok už idem do roboty... 😒 😒 😒
govi, femi kvapkam daj šancu na dlhšie - vysaď ich iba ak by sa ti fakt nepozdávali alebo robili "šramotu".
Netehule, ja verím, že do konca leta budeme tehulky... veď poniektoré sme tu už riadne dlho... ☹ ☹ ☹
ja už do 30tky veru neporodím ☹ no aspoň zamiesiť by sme mohli dovtedy.. 😔
pekny vikend...

jancos
9. apr 2010

sara, isto, zamiesite🙂
katka, ja som si ho kupovala v lekarni, aj ked je na predpis, len musis najst rozumnu lekaren🙂

sarafortuna
9. apr 2010

k tomu agnucastonu : ja som v lete povedala v lekárni, že ich už užívam a že nechcem s nimi seknúť a že mi už došli a kým pôjdem k dr...lekárničky kukli na seba, ponadávali, že prečo ho vlastne preradili k liekom na predpis a povedali, že keď ste ho už užívali tak vám dáme aj bez predpisu...

govinda
10. apr 2010

ahojte kočky. Tak normálne som v šoku z teploty:
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4 😕

sara, čo sa týka femi, tie beriem len mesiac a plánujem ich brať naďalej, ja ich nechcem vysadzovať 😉 Sara, ja som tiež plánovala porodiť do tridsiatky, no budem rada, ak do tridsiatky vôbec otehotniem, čo už tiež veľmi nestíham 😒 - pri mojich cykloch 😠

sarafortuna
10. apr 2010

govi, vyzerá to dobre... 😉
mne sa dnes snívalo, že som rodila 😖 😖 😖

govinda
10. apr 2010

sari, my už asi sme drblé z toho všetkkého ☹

sarafortuna
10. apr 2010

inač dievčatá, ja keď som povedala mojej mame že som tehotná, tak mi vravela že sa jej to snívalo... a potom dodala, že sa jej snívalo, že sme prišli k nim /k rodičom/ a natešene som povedala, že som tehotná a o chvíľu som išla na WC a vyšla z neho urevaná, a že som krvácala... a že MM povedal, že načo nás tu balamutíš tak skoro, keď ti len pár dní meškajú krámy...
TAK Som sa zľakla toho sna, lebo asi o 4 dni som slabo krvácala...
Moja mama je asi bosorka.. 😒 oni sú aj s mojim bratom taký senzitívnejší na také trochu "čudné" veci...

govi, základ úspechu je VIERA v úspech a dobrý psychický stav...hoci aj to nefunguje na 100% ☹ ☹

govinda
10. apr 2010

sari ☹
áno, viera a nádej ... moje motto je, že pevná vôľa všetko zdolá ... no len keby to netrvalo tak dlho niekedy 😀

sarafortuna
10. apr 2010

veď práve to je to najhoršie, že ČAS tu vieru a nádej pomaly ničí... 😉 😉
my budeme mať v lete 2 roky čo sa snažíme a v podstate v júni-júli ideme do toho ako keby odznova 😖 😖 😖 zase budeme na začiatku... ☹ ☹

govinda
10. apr 2010

sara, ako píšeš 😒 . Čas letí ... ☹ My už sa tiež snažíme dlho. Najprv v roku 2007 - to asi 9 mesiacov a teraz sa snažíme od januára 2009 😒 . Ale dosť pesimizmu, musíme sa naštartovať optimizmom. Vy sa od kedy môžete opäť snažiť?

hiva
autor
10. apr 2010

ahojte baby.....tak sa aj ja pridavam k Vam....u nas je sice este malicka sanca, ze to do 30-tky stihnem...to by som ale musela otehu najneskor v juny 😅 ...ale zial, manzelovu 40-tku uz nestihneme ☹

a prave teraz "oslavujeme" druhe vyrocie nasho snazenie 😒

tak snad uz tretie oslavovat nebudeme 😅 😵

govinda
10. apr 2010

ahoj hiva 🙂
Ja by som tiež musela otehu najneskôr v polovici júna, aby som zistila najneskôr na narodky 30, že som tehu 😀

soni1
10. apr 2010

Baby, ako sa dá zistiť či má žena PCO?

jancos
10. apr 2010

jeeej, govi, to vyzera dobre, ze?
soni, treba kombinovat krv /horm profil - zvacsa zvyseny testosteron/, potom ultrazvuk - je tam vidiet perlovy nahrdelnik a potom sa pozoruju priznaky, ale nie kazda mame vsetky - nadvaha, nadmerne ochlpenie, anovulacne cykly, vypadavanie vlasov a dalsie.
tebe uz nieco zistovali?

govinda
10. apr 2010

jancos, myslíš môj graf? No nejako tej ovulke neverím, som zvedavá na zajtrajšiu teplotu 😀

jancos
11. apr 2010

hej, myslela som ten graf🙂 a ako dnes? ostala hore?