Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
19. apr 2010

tatranka, to ako infekcia príznak tehu? 😕 😕 O tom som ešte nepočula ☹
a to ovu si mala 26DC?

tatranka111
19. apr 2010

hiva no ja až taký optimista niesom mne sa to nezdá, lebo tá čiarka je skoro neviditelná musím to poriadne obracat aby som niečo videla a asi ani nieje ružová je bledučká.......na prvom bola viditelnejšia, ale podotýkam, že tiež slabuliliiiiiiiiiiinkáááá

govinda
19. apr 2010

ale v podbrušku ma bolí, také tlaky alebo čo 😒 . Ale to tiež mávam aj bežne, takže ako tehu príznak to neberiem 🙂

katkaajurko
19. apr 2010

aj mna yacalo svrbiet ked som otehu... a podbrusko ma bolelo po ovuli IBA ked som bola tehula...inak tam max jeden den pred kramami

tatranka111
19. apr 2010

govi ano na 26 dc graf mi aj ovu vyznačil, ale potom mi ju zmazal lebo som tam mala pokles....na ff mám ovu zaznačenú normálne tiež na 26 dc

govinda
19. apr 2010

tatranka, no to mohlo ísť aj o IP. Takže robíš graf aj na FF?
katka, tak to by bolo super, keby bol toto tehu príznak 🙂 . Kažopádne, tento týždeň sa to všetko u mňa vyjasní 😀

tatranka111
19. apr 2010

jasné robím aj na ff a radšej by som sem dávala tento graf, ale z nejakého dovodu mi neukazuje aktualne info ked ho sem dám

katkaajurko
19. apr 2010

tatranka ale tie nizsie teploty si merala skorej,nie? ked ich upravis nahor-tak by ti aj wunsch nechal ovulku,nie?

hiva
autor
19. apr 2010

tatranka...uvidis....este je skoro hadzat flintu do zita 😉 ....ak chces, mozem ti skusit pomost s tym FF grafom 😉

mna tiez podbrusko bolelo pri tehu viac dni....pri mrche je to vzdy len max. 1 den vopred 😉...i ked u mna to bolo trosku specificke tym, ze ja som aj mrchu dostala a napriek tomu som bola tehu 😀

govi...jaj....mat tak tvoju trpezlivost 😉 ...ja uz by som mala minimalne 2 testy spravene 😀 😀 😀 ....ak chces, poslem ti nejaky tehu test postou 😉

govinda
19. apr 2010

tatranka, v poslednej dobe nejako wunsch blbne 😠 . Ja osobne preferujem ff, hlavne preto, že mávam dlhé cykly a keď presiahneš na wunsch ... 50 dní, tak tam to ďalej už nevyznačuje 😒 . Tak preto som už úplne prestala robiť grafy na wunsch a robím len na ff. Pre istotu hoď sem aj graf ff, lebo fakt mi niekedy nechce wunsch otvoriť, aj keď dnes to šlo.

hiva, no keby som mala ten test, čo som chcela kúpiť včera, tak by mi pálil prsty, ale teraz vlastne nemám dôvod sa nejako rozčuľovať a zamýšľať nad testovaním, lebo nemám čím 😀 .Zajtra idem na kontrolu s nohou, tak test kúpim a vo štvrtok testujem 😀

tatranka111
19. apr 2010

govi ja ho sem hodím, ale neviem do kedy mi ho ukáže

http://www.fertilityfriend.com/home/27f425

tatranka111
19. apr 2010

nooo tak ukázalo iba do 32 dc a ja už som 35 dc

shaarka
19. apr 2010

tatranka, FF neskracuje grafy, pokial viem, ukazuje aj viac nez 100... tak neviem, kde je problem 😒

shaarka
19. apr 2010

a inak ja som tiez mala po ovule mykozu 😉 😀 😀 😀

lucika121
19. apr 2010

govi,
diagnostikovali mi to laparkou a aj z krvy,mala som nejake hormony pozvysovane 😒 ..a ako si tie grafi vlastne robite?nejaka dobra stranka je nato?Ci? 🙂 no neviem,preco mi dal femibion,ze na upravu povedal 😖 ved uvidim co bude...a ozaj,to obycajnym teplomerom dig.?

zuzu1111
19. apr 2010

ahojte baby.
K tym lekarnam vam musim nieco napisat - ja som si kupovala mamatest - ten, kde su 2 testy v jednom baleni. Aj tak som pytala, ze chcem mamatest, ale ze ci maju ten, kde su tie 2 spolu, tak ze ano samozrejme, presne vie, co chcem, aj mi ho dala. Pridem domov, otvorim, ze idem testovat a dnu bol len jeden test 😠 😠 😠 ...som myslela, ze ma hodi o zem od zlosti....to clovek uz ani nevie, kde by co vsetko mal kontrolovat.....Uz sme tam nemali cestu, tak som to nechala tak....ale mozno raz im to pojdem povedat....A este Kosicanky, aby ste vedeli, kde si davat pozor, tak bola to lekaren v OC GALERIA. Tak tam si radsej otvorte kazdu krabicku vsetkeho, co si kupujete 😉

S tym svrbenim fakt neviem, co to je, ale ja to mam tiez....premenlivo, striedavo....uz odkedy mam problemy s tymi hormonmi...Teraz som sa pytala doktorky na to, tak len tak letmo mi na to pozrela, ze mam to trocha zacervenane, ale az tak strasne to nevyzera, ale ze teraz mi na to aj tak nemoze nic dat, aspon do takeho 10-12tt. Takze ani nijaky ster by nebrala, nic. To fakt sa nic nemoze?
Lucika existuje jedna dobra stranka, kde si mozes nastudovat vsetko o merani bazalenj teploty: merenibt.xf.cz/

govinda
19. apr 2010

tatranka, ja osobne mám skúsenosť, že FF ukazuje graf aj 70 dní, viac som nemala, ale neskracuje. Máš tam nahádzané teploty na ostatné dni?

lucika, takže táto je dobrá - www.fertilityfriend.com (anglicky), prípadne www.wunschkinder.net (nemecky)
Ja osobne uprednostňujem fertility, pretože mávam dlhé cykly a na tom wunschkinder mi to stále seklo graf po 50 dňoch 😠 . Keby si potrebovala poradiť, tak kľudne.
Ja osobne meriam ortuťovým teplomerom ešte, lebo digitálny mi stále nameriava nízke teploty, ale zase digitálnym merať je rýchlejšie, to je už na tebe. Dôležité je merať v tú istú hodinu každý deň a predtým, ako vstaneš z postele. Tu je kopec info ohľadom merania BT - http://merenibt.xf.cz/index2.html
A aké hodnoty hormonálneho profilu sy mala zlé? V rámci laparky ti robili aj drilling vaječníkov?

zuzu1111
19. apr 2010

tatranka - este to nezabaluj, ked si len 11DPO...su baby, ktorym tehu test ukazal // az ovela neskor. Ja by som skusila robit test este tak o 2-3dni znova.
drziiiim prsty 😉 ....ty by si si to uz tak zasluzila

govinda
19. apr 2010

zuz, no tak to je o nervy s tými testami 😠 .
Ja som včera takto kupovala v tescu a to hlavne tak, aby drahý nemal podozrenie (v prípade pozitívneho testíku ho chcem prekvapiť 😀 ) a nakoniec ma tam tak napálili 😠

govinda
19. apr 2010

tatranka, ešte fakt nemusíš stresovať, pretože si 11DPO 😉

tatranka111
19. apr 2010

jasné, že mám nahadzané teploty aj na ostatné dni...........mne to ukazuje asi tak, že každý nový graf (s novým cyklom) mi ukáže aktualne iba raz a potom už nie tak ja neviem 😖

katkaajurko
19. apr 2010

tatranka a ked si zadavala dalsie teploty dala si save? skus este raz..

govinda
19. apr 2010

tatranka, tak to jednoducho nechápem, mne fakt FF funguje ako hodinky a graf mi to v pohode ukázalo aj do 75 dní 😒

tatranka111
19. apr 2010

baby ja viem, že som iba 11DPO len ja potom neviem či mám prestat brat duphaston...............mne sa to už stalo, že tehu testíky mi ukázali slbučkú čiarku duphaston som brala desat dní a do 4 dní mi mala príst mrcha ako vždy no neprišla aj teploty sa vtedy držali hore a nakoniec sa to pokazilo a dostala som ju. teraz sa bojím či to nebude zase tak isto
vtedy dr skonštatoval, že som asi tehu bola, ale nakoniec došlo k samovolnemu potratu ☹

tatranka111
19. apr 2010

katka davala som save, next.......potom sharing a home page setup, skopírujem to dám to sem a takto mi to ukazuje

tatranka111
19. apr 2010

idem to skúsit ešte raz či sa to ukáže

http://www.fertilityfriend.com/home/27f425

govinda
19. apr 2010

tatranka, s tým duphastonom ti veľmi neporadím, lebo ja teraz neberiem nič, ale keď som ho mala brať pri clostile, tak mi ho lekár predpísal od 10 do 25DC, ale ja som ho nasadila až po ovulke na 10 dní a po vysadení mrcha došla do cca 3 dní.

tatranka111
19. apr 2010

ukááázalo sa 🙂 dala som tam iba save a potom to ostatné a ukázalo sa
asi bola chyba v tom, že ja som dávala save,next i ked nechápem prečo

beatab369
19. apr 2010

tatranka ja som od 11 DPO zacala testovat a 4 dni som mala labulinku palicku a vobec nesilnela, tiez som sa bala, tak som sla k dr. presne preto aby som vedela ci vysadit Duphaston a dr. povedala, ze si odber musim zaplatit, lebo som este pred mrchou a ze ak vyjde hcg ze som tehu aj ked nizke ale potvrdi sa, tak mam brat dalej Duphaston.....tak som zaplatila myslim 7 EUR a na druhy den som mala vysledky hcg 90 a to uz tehu je, aj ked to bola nizka hodnota ale na ten den sa nedalo ani nic ine cakat....tak som neprestala brat D a pokracovala som....
ak ti mozem poradit chod den pred vysadenim D na odber krvi, nemusi byt rano ani na lacno a na druhy den rano sú vysledky a podla toho sa zariadis.... tiez som sla k dr. s tym, ze mi ukazuje uz 3-4 dni slabu palicku a pozri ako sa to vyvija 🙂

hiva
autor
19. apr 2010

tatranka, ja osobne si myslim, ze aj ked D na par dni vysadis, nic sa nestane....alebo ho kludne ber este dalej (1-2 dni) a testni zajtra alebo pozajtra......aj ked ho budes brat dalej, podla mna ak mrcha ma prist, tak pride tak ci tak 😉 ...akurat si tym trosku predlzis LF, ale sak to az tak moc nevadi 😉

ale osobne si myslim, ze jedna tabletka duphiku denne nezabrani nicomu....mne moj doky hovoril, ze ak by tvoje telo neprodukovalo dostatok progesteronu na to, aby sa babatko udrzalo, tak ho ani jedna tabletka duphastonu nezachrani....ze to by sa muselo jest pomaly jedno cele balenie denne 😉 ...ale kedze sa ti uz predtym stalo, ze si mala pozitivny testik, vysadila duphaston a prisla mrcha, tak ho skus brat este o 1-2 dni dlhsie...to ti uz bude musiet vyjst test jednoznacne...ked nie, vysadis ho potom 😉