Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
19. apr 2010

ale osobne si myslim, ze Duphastonu prikladas az moc velku mieru 😉 ...nic sa nestane, ak ho vysadis....ked zistis, ze si tehu, tak ho nasadis znova😉

alebo nabehni k doktorovi na krv....ked uz si 35 DC to uz mozes kludne povedat, ze ti mrcha meska 5 dni a budes to mat aj na poistovnu 😉....ved on nemusi vediet, kedy presne si mala ovulku 😉 😅 😀

govinda
19. apr 2010

tatranka, sprav ďalší test a keď bude //, tak pokračuj v duphiku a choď k lekárovi 🙂
Ja teraz neberiem nič, ani duphik 😒 . Tak kázala endokrinologička, že nech beriem len ten euthyrox 🙂 . Ale ak by som zistila, že som tehu, tak by som letela aj k nej aj na gyndu 🙂 . Len čakám do štvrtka na testovanie 😀

inak, aj mne teraz pekne ukázalo ten tvoj grafík a ten tvoj pokles na 6DPO mi príde ako IP 🙂

tatranka111
19. apr 2010

hiva asi máš pravdu čo sa týka toho duphastonu vysadím ho a skúsim testík aj zajtra ráno i ked ja už mám skor taký pocit, že to nevyšlo ☹

govinda
19. apr 2010

tatranka, nezahadzuj to dopredu. Grafík je pekný, aj ten IP tam je (minimálne to tak vyzerá 😀 )

danielkabn
19. apr 2010

No už som tu..tak doktor priznal,že mi dal 2x po sebe ťažké atb a že mi to narušilo flóru 😠 😠 ale pomohlo to. Konečne bez kokov a iných parazitov 😀
A máme dnes a zajtra snažilkovať dokiaľ budeme vládať 😀 😀 😀 😀
Govi,držím palčeky,už sa teším na štvrtok a na tvoje //
Tatranka,ešte nič nie je stratené,uvidíš,že motyka vystrelí 😀 😀

govinda
19. apr 2010

danielka, blahoželám k tomu, že si sa zbavila všetkých tých malých sviniarov 😵
A šup šup do snažilkovania 😝 😀
Na štvrtok som zvedavá aj ja 😀

danielkabn
19. apr 2010

Govi,taký krásny grafík by som aj ja chcela mať,veď ty si jasná tehula 😵 😵 škoda,že ti tá mrchaňa dnes nepredala mamatest,už by sme sa tešili potichúčky 😉 😉

katkaajurko
19. apr 2010

danielka super-takze mozes ist aj na laparku potom pripadne?

govinda
19. apr 2010

danielka, ale ja aj tak plánujem testovať až vo štvrtok 😀 . Ten test som si chcela zabezpečiť na štvrtok, ale neva 😀 . Grafík je síce pekný, ale už aj krajšie grafy dopadli na figu 😠 . Takže ja sa potichúčky teším z teplotky, keď je pekná, aj keď to ešte nemusí veľa znamenať 😒

danielkabn
19. apr 2010

katkajurko,teraz máme odporúčané snažilkovanie 😀 😀 a s manželom ideme 10.maja na adrológiu,kvôli jeho spg,no a potom mám prísť s výsledkom znova na gyndu a potom sa uvidí,čo ďalej,ako povedal gyndoš..ale ako ďalej povedal,možno laparku ani nebudem potrebovať 😉 kiež by mal pravdu

danielkabn
19. apr 2010

Govi,ja som pre istotu prestala merať Bt,tiež som mala ukážkové grafy a nič z toho 😖 takže už len ticho závidím,ale ešte viacej ti držím palčeky 😉 😉

govinda
19. apr 2010

danielka, ďakujem.
Ja som zase ani grafíky nemávala pekné, lebo cykly som mala dlhé a anovulačné a bez clostilu som ani ovulku nemávala, takže táto ma prekvapila 🙂

jancos
19. apr 2010

ahojte, govi, tatranka, drzim palce, myslim na vas, este dva dni a vsetko sa ukaze. sice asi tri, ale neva, skusim vydrzat🙂
tatranka, ja by som duph vysadila, ale mas viac moznosti. tak uvidis.

zuzu1111
19. apr 2010

tatranka, ja som tiez duphaston vysadila, na 10DPO, nebrala som ho asi tri, štyri dni, potom som robila testik a ked vysli // nasadila som znova....takze kludne mozes urobit tak....
govi a presne ako si pisala - aj ja som hned utekala aj na gyndu, aj na endokrinologiu. A tebe nieco Semanova spominala, ze ked beries euthyrox, netreba duphaston? Lebo ja beriem obidve, ale teraz ma napadlo,ze jej som nespominala, ze beriem aj duphaston. Gynekologicka ale vie, ze beriem k duphastonu aj euthyrox.
danielka tak to su dobre spravy - vela uspechov prajem 😉

govinda
19. apr 2010

zuz, mne semanova povedala, že nech neberiem nič, že chce vedieť, ako budem fungovať len na tom euthyroxe 😉

govinda
20. apr 2010

tak kočky, začínam klesať: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4 😢 😢 😢 😢 😠

shaarka
20. apr 2010

zuzu, ja som brala euth aj D a semanova vedela. D jej nevadil 🙂

shaarka
20. apr 2010

govi, tomu hovoris pokles? som sa fajne zasmiala na rano, dik 😀 😀 😀

len premyslam, ci ovu nemohla byt aj ten 48.DC... hm? 😅

govinda
20. apr 2010

shari 😀 😀 😀 😀 . Som rada, že som ťa pobavila takto na ráno 😀 😀 😀 😀
no uvidíme, ale mám také divné "stavy" v podbrušku, presne ako na mrchu, takže skôr ma predbehne mrcha pred testovaním, nejako to takto cítim 😒

govinda
20. apr 2010

jo, a ešte k tej ovulke, keď som mala ovulku, tak ma vždey od nej začali pobolievať prsia a práve to začalo cca 44, 45DC, takže skôr myslím, že bola ten 43dc. Hlienik so veľmi nesledovala, škoda. Nejako som s ovulkou nerátala 😒

katkaajurko
20. apr 2010

govi - fakt pokles az do studne 😉 🙂

ja som bola dnes na krvicke a vyteroch..som vsetky moje obtiaze porozpravala dr. (hlavne ten stipajuci nos uz mesiace a klebsiela najdena tam dole) a ten usudil ze s niecim moje telo bojuje a nedari sa ma podozrenie na nedostatok zinku a chelatove aminokyseliny ci co.a s tym spojene zhorsienie imunity... musim kupit a pojedat tri krat denne do vysledkov..a som citala na nete co sposobuje nedostatok - a aj hormonalnu aktivitu -nepravidelnu mrchu a problemy s plodnostou 😨 a je pravda ze posledny 1/4 rok sa mi moja nepravidelnost este zhorsila... a som podchladena aha

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

govinda
20. apr 2010

katka, a čo sú tie chelatove aminokyseliny? 😕

katkaajurko
20. apr 2010

netusim...ale to je tusim nieco co napomaha vstrebavat ziviny 😅 😨 inak mi kazal jest ryby,smotanu,maslo a tak - nic z toho nejem takze asi ma pravdu a problem bude tuto niekde zakopany ..lenze ja sa tocim potom v kruhu-ked jem tucnejsie veci strasne lahko priberiem..cize si myslim,ze mam tu stitku "lenivu" a mala pravdu moja gynda a nie endokrynologicka a ze by mi 25ka davka euthyroxu-ako chcela gynda aby mi bol predpisany pomohla....

govinda
20. apr 2010

katka, no čo sa týka štítky, tak napríklad euthyrox pomohol mnohým babám napr. k ovulke a príkladom som aj ja. A to beriem len 1/2 25 Euthyroxu, takže ešte menšiu dávku, ako si spomínala. Ja inak v pohode si dávam maslo, smotanu a aj ryby a v poslednej dobe sa na mňa kilá ľahšie lepia, ale ak je to kvôli štítke, tak to treba dať dokopy 🙂

katkaajurko
20. apr 2010

no mne sa kazdy divy cely moj zivot ako malo jem..jem male davky.nejem tucne nic a minimalne sladke veci..vecer nejem vacsinou 😅 a pritom som krv a mlieko... a preto aj pre ine veci mala dokina pocit-ze stitka mi nefunguje uplne dobre aj ked na krvi to nevidno... a chcela ten euthyrox.... no endokrinologicka povedala,ze "zatial" nie ze mi to len "rozhadze" moje hormony 🙄

hiva
autor
20. apr 2010

ahojte....govi...pokles jak hrom ☹ 😀 😀 😀

katka...nie si podchaldena ,-)....alebo som podchaldena aj ja? 😅 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

niekde sa mi ta ovulka zase flaka 😠 ...a podla dokyho som mala byt uz davno po nej 😠

govinda
20. apr 2010

hiva, ako po nej? 😕
inak, ja som tiež tento cyklus mala také nízke teploty 😠
kočky, ma strašná depka z toho všetkého chytila, z takej tej nespravodlivosti, že každý okolo má mimčo a ja stále nič. Už ani nemám kamošku poriadne, ktorá by nemala bruško alebo miminko v kočíku. A jedna dokonca zvažuje, či sti to nepôjde dať vziať 😠 😠 😠 . No a z toho ma taká depka chytila, že je to strašná nespravodlivosť 😠 😠 . Normálne mi je do plaču lz toho. A tak som sa naštvala, urobila som si veľký pohár s ananásom, zmrzlinou a šľahačkou a kašlem ja na chudnutie a na kilá 😀

katka, ja by som na endokrinológiu šla. Keby som tam išla už pred rokom, vyhla by som sa aj laparke. Proste tá štítka má fakt dosť veľký vplyv na cyklus, ani som si to neuvedomovala.

hiva
autor
20. apr 2010

govi...tie depky plne chapem... minuly tyzden 3 moje spoluziacky porodili babatka a o dalsich dvoch som sa dozvedela, ze cakaju....je to proste na slak trafenie ☹ ...ale verim, ze aj my sa raz dockame....musime....skor ci neskor....ale radsej skor 😅

co sa ovulky tyka, vo stvrtok som mala folik 16mm takze ovulka mala prist v sobotu alebo v nedelu....a uz je utorok a este nic 😠 ....dnes to asi pojdem zapit a kaslem na vsetko....bude ako bude....dolezite je len prezit 😅 😀

katkaajurko
20. apr 2010

no ale ja som bola a endokrinologicka mi ten euthyrox dat nechcela a myslim-ze skor ma podozrievala ze to ze malo jem je len vyhovorka... 🙄

aj mna to niekedy tak chyta..ale v mojom okoli je vela co sa snazia a nedari sa... a aj dost co museli ist na IVF... mna stve ked mam pocit-ze lekari malo robia...

katkaajurko
20. apr 2010

a este som vam chcela povedat

kamoska meria bazalku..mala tiez nejake problem a teraz chodila na folikulometriu.tiez mala taky folik ako ty hiva..brala aj clostyl a vcera isla na folikulo s tym ze este ovula urcite neprebehla - a doktor krutil hlavou ze neexistuje-tri krat jej to vraj skontroloval a ovula prebehla!!!! a bazlaku mala furt dole.tak dnes netrpezlivo ocakavam spravy od nej ci uz stupla ... cize ani bazalka nie je az tak spolahliva metoda...