Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
23. apr 2010

a myslis, ze ja nie??? 😀
merias aj ty BT?

danielkabn
23. apr 2010

Jasne,ze jej to vsetky prajeme 😀 😀
nemeriam BT,vzdy som bola sklamana,ked som merala,uz niekolkokrat som mala podobny graf ako Govi,a vzdy som na 15DPO spadla a bolo po nadejach.. ☹ ☹ ☹

danielkabn
23. apr 2010

jo,a ešte aj gyndoš mi povedal,nech to nemeriam,lebo ma to zbytočne stresuje 😒 😒

shaarka
23. apr 2010

stresuje? hehe...
mna by stresovalo, ze neviem na com som 😀

kukla som do albumu - teda ovulujes, ako som si vsimla, ze?
to je super 😵

danielkabn
23. apr 2010

no tie testy som robila pred polrokom,odvtedy nie..nejako ma to prestalo bavit a mala som rozne stavy,a hlavne mrchana si chodila kedy chcela,teda vacsinou na 35 den..no a uzivam metformin iba 😒 a po roku uzivania sa mi konecne upravila mrcha,teda myslim,ze uz bude chodit pravidelne,ako skonstatoval aj dr.. 😉
No a pondelok,ked som bola na preventivke mi zahlasil,ze som presne na ovulu prisla,a tak nech rychlo len utekam domov a nech sa pustime do toho 😀 😀
ci sme to ale vystihli neviem..vcera som mala este egg,dnes uz nic,len ma pobolieva brucho a hlava..jo a vcera som si zo zvedavosti zmerala ..ze 37,1 🙂

hiva
autor
23. apr 2010

no baby....sama neviem....take nizke teploty nechapem 😠 ....len aby sa moje telo nedostalo do rezimu hybernacie 😀 😀 😀 .....ale nie, ono asi cakalo tentokrat trosku dlhsie s ovulkou.....lebo vcera som bola na magnetickej rezonancii, tak asi chcelo pockat, az budem mat po tom....a teraz, najneskor zajtra pride ovulka 😀 😀 😀 ....i ked fakt neviem, ako ju zistim....ak mi teplota stupne na 36,5 bude to sice 0,2 stupnovy skok, co by mohlo znacit ovulku, ale taka teplota pre mna vacsinou poovulkova nebyva 😠 ....tak ja fakt neviem.....asi sme sa moc tesili kedy budeme moct znova zacat so snazenim a toto je taka mala pomsta mojha tela 😠 😀 😀 😀

shaarka
23. apr 2010

35 dnovy cyklus je fajn 🙂 lacnejsi a rocne menej x menezs 😀 😀

hiva, ovu testy ee?
sice teraz uz je asi aj neskoro 😒

shaarka
23. apr 2010

tak potom uz len radsej poistit 😎

govinda
23. apr 2010

krásne svieti slniečko, tak periem a upratujem 😀 😀

danielkabn
23. apr 2010

A kde svieti slniecko Govi? u nas je zamracene a na spadnutie obloha ☹ ☹
ja mam oprate a vaham vyvesit na balkon.. 😒

govinda
23. apr 2010

danielka, v košiciach je krásne, že shari?

shaarka
23. apr 2010

hej, pes sa mi opaloval na balkone a susim kojenecky vankus, mi doniesla vcera kamoska. ale zima je, skoda. 😒

hiva, aky mala zmena by stacila: postit a poistit 😀 😀 😀 vy radsej poistite, nepostite sa (to je zas nepošite) 😀 😀 😀 sviha mi, sory

danielkabn
23. apr 2010

Shari,myslim,ze ten moj cyklus nie je fajn,ked chcem byt aj tehula 😉 a to neviem ako sa mi podari,keď aj mm ma nah...o spg.. 😠 😢
ako ty si jasny priklad,ze vsetko sa da,ked sa chce..len ja uz pomaly nicomu neverim ☹ ☹

hiva
autor
23. apr 2010

shaarka 😀 😀 😀 ....istime...istime....vidiet aj na grafe 😉 😀 😀 ...toto je zatial maximalna mozna frekvencia, aku sme schopni dosiahnut....viac sa neda (leda ak s inym chlapom) 😀 😀 😀

uvidime, co z toho celeho vznikne 🙂

danielkabn
23. apr 2010

Hiva,male Hivusiatko 😀 😀

shaarka
23. apr 2010

danielka, myslela sm to tak, ze sice 35 dnovy, ale prirodzeny cykus je lepsi ako 28 na hormonoch 😉

hiva
autor
23. apr 2010

danielka 😀 😀 😀

a ty si tiez nic nerob z 35-dnovych cyklov....na dlzke nezalezi....zalezi, ci je ovulka alebo nie 😉 ....a ked ti vsetko funguje same, je to lepsie ako byt na hormonoch 😉...presne ako shaarka pisala 🙂

danielkabn
23. apr 2010

mate pravdu baby,beriem iba metformin a to neviem,ci je nejaky hormon 😒
ale ovulu asi mam..doteraz to bolo okolo 20DC,ale teraz to bolo na 14DC,ako mi povedal gyndos 🙂
ja sa v sebe niekedy vobec nevyznam 😀 😀

hiva
autor
23. apr 2010

danielka....moze to byt ze raz je na 20 DC a raz na 14 DC.....mozno kazdy vajecnik reaguje inak 😉

tatranka111
23. apr 2010

ahojte ja som dnes začala tak slabo krvacat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ teplota sa drží stále na 36,7 ale čo je ešte čudnejšie ja mám už asi tretí den taký čudný hlien.....presne ako ovu hlien....egg
baby bojím sa, že sa niečo kazí, čo ak sa stane to čo minule ☹ a možno, že ani niesom tehu ☹ ale čo sa týka príznakov tak niektoré by aj boli......čo mi je tiež čudné je to, že ma bolia prsia a to sa ich ani nedotknem, bolí ma podbruško aj dalšie veci a to sa mne nikdy nestáva.....ja dostávam ms vždy bez bolestí
Bojím sa, že to zase zle skončí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

shaarka
23. apr 2010

tatranka, ty si mala // ???????

tatranka111
23. apr 2010

shaarka ano, ale boli to len taký dušíkovia ☹

tatranka111
23. apr 2010

možno, že sa vajko opat zle uhniezdilo alebo čo a prichádza ms ☹

katkaajurko
23. apr 2010

ahojte baby

tak aha moj graf

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

no lenze boli sme v centre a nie je tam ani dominantny folikul ani zlte teliesko ale je tam viac malych ktore sa pripravuju... do gyn-fivu sa idem odhlasit..lebo toto centrum ma presvedcilo ze je lepsie...urobili nam totiz spermiogram a je rovnaky ako posledny a zhodnotili ho ako normospermiogram!!!! a som sa pytala-preco ho tam dali ako teratozoospermigram-tak doktor povedal-lebo oni si cykly nepotrebuju proste nahanat... ako chapete? lenze to znamena ze je problem na mojej strane(co aj sama tusim cely svoj zivot) a treba ma dodiagnostikovat laparkou...takze si to mam ist vybavit... bez toho sa neda nic robit... co teda dufam, ze bakterii som sa zbavila aspon nech na supu mozem absolvovat laparku.. 😔 😔 😔 😔

shaarka
23. apr 2010

tatranka, a kde je graf a fotky??
dusikovia? ruzovi?

kati, "oni si cykly nepotrebuju proste nahanat... " ? nechapem

hiva
autor
23. apr 2010

katkajurko .... tak si tam tusim dopadla presne tak, ako ja....predpokladam, ze si hovorila s DR. Pinterom.....mne ten vtedy tiez povedal, ze laparka a potom sa uvidi ....ale ja tam bola v inom stadiu ako ty....ja som tam bola uplne na zaciatku snazenie bez akejkolvek predchadzajucej liecby....takze som si medzitym nasla doktora, ktory skusa este liecit....ale ked to nevyjde do pol roka, pojdem asi naspat do centra a budem chciet IVF...

ale u vas je to ine....ty si skusala liecbu uz teraz a tak je pre Vas asi najlepsie ist rovno na IUI alebo IVF....takze teraz sa chystas na laparku?...a inak oni tam asi laparku nerobia, ze?....asi si ju budes musiet vybavit cez svojho gynekologa, ze?

katkaajurko
23. apr 2010

sharka peniaze...

hiva ano s pinterom... ale povedal-ze pco to nie je podla neho... ale chapete to??? ze proste ten spermiogram je v norme a v iscare nam napisali odporucanie IVF a v gyn-five IUI a IVF a teratozoospermiu? a teraz tam mame napisane normospermia! kokso

ano vybavit si mam cez svojho gyndosa... chcem ruzinov... a dufam,ze sa na nu aj dostanem...sak tie bakterie 😔 😔 😔 a moja slahnuta sprosta imunita zla 😔

tatranka111
23. apr 2010

shaarka tu je graf

http://www.fertilityfriend.com/home/27f425
už som testíky odfotila, ale je to rozmazané a nevidno tam potom druhú čiarku

hiva
autor
23. apr 2010

katka...ak by si chcela, mozem ti urcite odporucit Orosa.....myslim, ze sa s nim da normalne skontaktovat a dohodnut....ale asi by ta to stalo 165 Eur....to je poplatok nemocnici za vyber operatera... ak chces, dam ti kontakt 😉 ...a nemusis ani rusit svojho gyndosa.....u Orosa si mozes vybavit konzultaciu (myslim ze za nejaky poplatok) a mozno ho ukecas, aby ti spravil laparku....a on aj vybavi Ruzinov ,-)....alebo ak sa ti podari vybavit Ruzinov aj samej, tak to bude tiez dobre....mozno ta Oros bude operovat tak ci tak 😉....to len pre mna bolo dolezite, aby som vedela kto ma bude operovat a aby som mu doverovala 🙂

no ono to asi tak je, ze pre Iscare a Gyn-fiv jediny zisk je z IVF alebo IUI....nechcu sa zatazovat liecbou.....ale tak v podstate tak je to aj vo Ferticentre....ale tam su aspon taky seriozny, ze ak je sanca na prirodzene pocatie (i ked pomocou liecby) tak ti to povedia a poslu ta naspat k tvojmu doktorovi 😉

hiva
autor
23. apr 2010

tatranka...neviem, ako ti poradit....jedine cakat, co z toho bude....teoreticky by si mohla ist na pohotovost, ze si mala pozitivne tehu testy a teraz krvacas, ale aj tak ti nic ine nespravia, ako daju duphaston a ascorutin....pripadne ani to a povedia ti ze bohuzial 😔 ....musis uz len pockat, ako to dopadne....mozno to embrijko prezije a to krvacanie je iba presakovanie sliznice....a mozno tie testy fakt neboli pozitivne...pokial bol len slabunky dusik a nebol do ruzova, tak to asi tehu nebolo 😔

musis byt uz len silna a cakat