Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
23. apr 2010

joj my sme tu mali dnes kraaaasne pocasie, teplucko, slniecko, som sedela na lavicke aj so psom, cakali sme "babku" 😀

ale ako napisala kamoska v inej teme - Teo si nechal pootvorene, kukuckuje a "vetra si" (kedze som na 2 prsty) 😀 😀

katkaajurko
23. apr 2010

ze vetra ja odpadnem 😀 ale ak je u vas teplo tak asi ma recht baba - teovi je teplo tak si proste len vetra 🙂 😉

tu je fakt chladno..rano normalne dost zima brr

ja idem urobit falosnu tiramisku na zajtra - mm ma meninky 🙂

ozaj shaar este je tema ako otehotniet a nezblaznit sa? som dlho nemala cas tak som necitala co mate nove ateraz som ju volako ani najst nevedela...

govinda
23. apr 2010

sharka, krásne bolo dnes, že? Ale teraz, keď slniečko nesvieti, sa už dosť ochladilo a začalo aj trochu fúkať 😠 Aspoň prefúka prádlo na balkóne 😀

shaarka
23. apr 2010

este je, ale jedna kocka zalozila sukr. skupinu tych, ktore tam prispievali najviac a riesili si stretko.
takze sme sa nejak "na chvilu" presunuli do sukr. temy a uz tam aj ostali, len tie skalne.
je mi to luto, ale co uz... aj tak sa vacsina cudzich na tej teme, co som zalozila, len prizivovala - ze citali, smiali sa a nic nepisali.
takze takto sme v sukromnej a je to tam aj omnoho otvorenejsie...

Luto mi je, ze ta povodna zanikla, ale nutit baby, aby sme sa tam vratili, nebudem. Asi to tak malo byt 😅

shaarka
23. apr 2010

govi, a ty sa kde vyskytujes? v akej casti KE?

zuzu1111
23. apr 2010

ja som sa vrátila z nákupov - bola som si kúpiť bundu v Terranove - mali dobrú akciu a ešte jedno tričko v Takko Fashion, v Takku som kúpila aj taký žltý plyšovučký overalik pre bábo - krásny - akcia z 9eur na 5eur - no nekúp to - MM ma asi prizabije, lebo sme si povedali, že s nákupmi začneme najskôr v 2. trimestri a ja stále keď niekde idem a niečo sa mi zapáči, tak to dovlečiem 😀 😀 😀
baby a my by sme niekedy nedali stretko? z KE nás tu je viac - ja, shaarka, govi, jancos, mierag, ani tatranka z MI alebo sara z PO by to nemali daleko 🙂 ...ci som este na niekoho zabudla? a keby ste aj vy zo západu mali cestu do KE, tak by to bolo super...
čo vy na to?

katkaajurko
23. apr 2010

aha jasne,aj ma to napadlo,ze ste v sukromnej...

lilusic
23. apr 2010

ahojte babenky

mam postupit asistovanu reprodukciu v gin five neviete niekto ake ja uspesnost ked ja mam vela muzskeho hormonu a manzel nema moc dobry spermiogram?

shaarka
23. apr 2010

zuzu, ja rada, ale stretko uz asi nestiham 😀

zuzu1111
23. apr 2010

shaarka tak dáme stretko až neskôr, keď nám už budeš môcť ukázať aj malého Tea...aspoň bude teplejšie 😉 ....alebo nech sa vyjadria aj ostatné baby
lilusic - skús napísať do nejakej inej témy - aj gin-five má samostatnú tému, alebo sú také všeobecné témy o IVF, tam ti budú vedieť baby napísať viac - my čo sme tu sme otehotneli alebo sa snažíme otehotnieť prirodzene

shaarka
23. apr 2010

lilusic,
vo vseobecnosti si nemyslim, ze by hladina testosteronu alebo manzelov zly spermiogram ovplyvnoval uspesnost IVF.
prave preto sa pristupuje k IVF, aby sa tieto prekazky obisli.

shaarka
23. apr 2010

jasne, stretko kludne - hocikedy, aj teraz 😀 prisposobim sa ako len budem moct 🙂

govinda
24. apr 2010

kočky, dnes som testovala - test opäť biely.
Predvečerom som si dala špenát a vyhádzala som sa (zrejme alergia na špenát, hoci predtým som ho bežne zjedla). Včera sa mi začali vyhadzovať také červené fliačiky po koži a dnes sú to mapy, doslova je to poprepájané, červené . svrbí to ... som na dne.
Mrkla som na internet, vraj to môže byť žihľavka. Fakt neviem. Je mi do plaču z toho všetkého. Pôjdeme asi na pohotovosť ☹ .
No normálne som rada, že žiadne // sa nekonajú, lebo akoby toto - tie fľaky a liečbu miminko zvládlo?
inak graf: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
Ozvem sa.

sarafortuna
24. apr 2010

uf govi, teba si furt nájde nejaká "pliaga" 😒 😒 😒
len chod na pohotovosť... neberieš antihistaminiká? nie si alergik?
Ti prajem nech sa ti to už skončí, a nech radšej chytíš tehu vírus jak takéto úrazy a podobné somariny...
papa

shaarka
24. apr 2010

govi, to mi je luuuuuto 😒

a skor, ako spenat, to bude asi nejaka mini mini zlozka, alebo kombiacia. nehovorim, ze spenat nie je alergen, ale je to velmi nepravdepodobne, aby sa alergia objavila zrazu a tak silno ☹

govinda
24. apr 2010

sara, antihistaminikum som si dala aj včera, lebo už aj včera som mala drobné fliačiky a aj dnes som si šupla, lebo to všetko svrbí ☹
sharka, no ja neviem, jediné, čo som v ten deň jedla, boli špenátové cestoviny a jeden kúsok pizze a o pár hodín mi hlavne hruď a krk očerveneli, ale išla som spať. Včera ráno som mala len malé fliačiky a dnes sú to mapy doslova, po nohách, rukách a na bokoch. Je mi z toho do plaču. Ani neviem, kde je v ke pohotovosť 😒 .V novej nemocnici?

shaarka
24. apr 2010
shaarka
24. apr 2010

tam je aj pohotovnostna nonstop lekaren, takze by si si eventulane mohla kupit nejaky zyrtec (to je tusim na predpis) a mozno este fenistil na ukludnenie, alebo nieco ine... viac ti asi nepomozu.
a s cim bol ten kusok pizze?

sarafortuna
24. apr 2010

govi choď bez váhania na pohotovosť, keď ani antihistaminiká nezabrali 😔 😔 😔 😔
a ako vraví shaarka, často to je kombinácia s niečim alebo reakcia spolu so slniečkom a pod...
des a hrôza...!!! a ja som sa tu ráno rozčuľovala nad svojimi hnusne pozapaľovanými vyrážkami... strašnú mam pleť..! ale to je malina, oproti problémom ktoré človek môže mať... 😎 😎 😎

govinda
24. apr 2010

sharka, no uvidím, čo povedia na pohotovosti . Kúsok pizze bol klasika základ rajčinový, šunka, syr a slaninka 😒 . Tak neviem.
Už sme nachystaní, tak ideme, len fakt neviem kam 😠

shaarka
24. apr 2010

jak nevies? ved toryska ul. 1 😉 odbocis z Tr. SNP a za kostolom doprava

govinda
24. apr 2010

jáj, už viem. No uvidíme ako dopadnem, ozvem sa vám 🙂

danielkabn
24. apr 2010

Caute kočky 🙂 keď už bude to stretko,tak by som aj ja došla,aj keď bývam v Prievidzi,šak vlaky chodia na východ stále 😅 😅
Govi,to mi je lúto,že zasa nič,ale možno ťa tie testy len skúšaju..ale aj tak najprv vyliečiť pliagu alergiu a potom nech hneď naskočia //
Shari,a ty keď porodíš,tak daj aj vedieť na mk,nech sa môžeme s tebou vytešovať 😀 😀

shaarka
24. apr 2010

urcite dam vediet 😉
len aby to uz bolooo! 😠 😀

dani a tebe sa chce trepat do KE z prievidze? dobra si 😵 😀 😝

katkaajurko
24. apr 2010

ej govi co toto za pliagu?

inak ja som si tento rok normalne musela zdvojnasobit davku xyzalu - taku mam alergiu-ale tusim to pomohlo...len neviem co na to povie doki

shaarka
24. apr 2010

kati a na co mas alergiu?
inak taky nazov lieku som este ani nepocula 😅

beatab369
24. apr 2010

caute baby....

govi to mi je luto...v poslednej dobe sa to tu hemzi pliagami....som velmi zvedava co ti povedia na pohotovosti....drzim prsty.....daj vediet.... ☹

inac ja som tiez z KE, takze sa velmi rada pridam ak suhlasite 😀

shaarka 😀 vies ako? Teovi nerozkazes, ked sa mu zachce na tento svet, tak plany idu bokom 😉 a dnes je naozaj krasne v KE az ma to laka ist von, no uvidime co s drahym vymyslime aj on ma dnes meninky, takze tak....chceli sme ist do kina, ale neviem ci ten cirkus mi nebude teraz vadit, lebo strasne nahlas pustaju tie filmy....ale strasne sa tesim na KEBAB v Galerke, ja si ho dnes musim dat....uz som ho mala za posledny mesiac 2 x...no ja proste neviem odolat...ale musim sa krotit.... 😀

sara aj ja mam take vyrazky, ale uz sa mi to zacina trosku upravovat....prve 3 mesiace to bolo horsie....ale ani sa necudujem hormony si robia co chcu a este aj Duphaston uz beriem skoro 4 mesiace v kuse 3xdenne, takze to tiez urobi svoje.....ale neboj aj tebe sa to upravi, len sa musi telo so vsetkym vysporiadat.....neboj nude fajn, viem ze to serie....

katkaajurko
24. apr 2010

na srst a paliny a travy... xyzal je jeden z mala najnovsich liekov co mozu aj tehule 😵

govinda
24. apr 2010

ahojte kočky.
Tak som bola na pohotovosti, šupli mi nejakú injekciu a poslali ma domov, že mám byť na diéte a v pondelok mám ísť na kožné, aby mi urobili kožné testy, príp. alergologické testy. Povedal, že reakcia je veľmi rozsiahla a aj preto mi dal injekciu, aby mi to neprešlo na hltan alebo hrtan a aby som sa prípadne nezačala dusiť.
Teraz sú tie fľaky svetleejšie, stále to svrbí, ale menej a uvidíme, ako to bude vyzerať zajtra 😒

shaarka
24. apr 2010

no, govi, dlha cesta pred tebou... 😒
tak ale asponze mas priznaky miernejsie 🙂