Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
28. apr 2010

neviem ako dopadli-musim tam ist... isla by som tak ci tak - lebo tie oci ma priserne svrbia a nos stipe...rano som mala oci opuchnute a normalne v kutikoch trolinku akoby hnis ☹ ... takze si myslim-ze nieco tam zanesene mam a ked si to zacnem skriabat alebo tak -t ak sa to stokrat zhorsi a uz to trva dlho a nie a nie prejst -takze preto uz som zufalo cakala na vysledky-nech tam idem...

baby tak ale premyslam-mne gynda nedala ziadanku ani na interne ani na laparku - tak som zvedava-ci s tym "obstojim" lebo od nej mam kvazi len lekarsku spravu s anamnezou a na konci je veta "prosim o doriesenie"... a pripnute k tomu vysledky z cito a ferticentra-kde ziadaju laparoskopiu... 😨 😅

katkaajurko
28. apr 2010

ahoj tatranka...chapem... velmi dobre ta chapem.... tiez ma to velmi casto prestava bavit... a stracam posledne sily.... 😔

hiva
autor
28. apr 2010

katka....ja si uz nepamatam, ako som to mala ja....ale myslim, ze akonahle som mala dohodnuty termin laparky, tak som isla za obvodakom a povedala mu, ze idem na laparku (asi som mala nejaky papierik) a ze potrebujem predoperacne vysetrenie....tak mi on napisal listok na interne (tam to robia) a isla som rovno tam....z gyndosom som vobec nic uz potom neriesila....ale nepamatam si to uplne presne....

ale na tvojom mieste by som s papiermi od gyndosky skusila Ruzinov - gynekologiu a dohodla sa na laparke....ak budu suhlasit a budes mat termin oni ti asi sami daju papiere so ziadankou o predoperacne vysetrenie 😉

katkaajurko
28. apr 2010

hivus a napises mi priebeh celej laparky? mala si vyvod? musim sa komplet vyholit? davaju aj infuzku-kedze sa nesmie pit?

jane04
28. apr 2010

Ahojte, tiez mi nedavno zistili PCO, stimulujem s clostilom, v nedelu mi pichli Pregnyl, v utorok prebehla ovulka a dnes mam svrbenie aj vytok - nechapem. Teraz neviem ci to bude mat nejaky dopad na oplodnenie vajka.

hiva
autor
28. apr 2010

katus...ked si pozries tu prispevok od zkzkzk ...do bodky to sedi aj na mna 😉 ...presne tak mi prebehla cela laparka 😉

co sa tyka vyvodu, tak bola hadicka z mechura....na cikanie....ale akonahle som sa prvykrat postavila, dali mi ju von....inak ziadny iny vyvod.... vyholit sa musis komplet....ak to nespravis ty, spravi ti to sestricka a to moc prijemne nie je 😉 ...a co sa infuzky tyka, mala som nejaku, ale az po operacii ...ale nie dlho....kvapkala mi tusim iba pokym som spala...ked som sa uz potom zobudila uz mi ju nedavali....a potom vecer som uz mohla zacat pit 😉 ...ale myslim ze maly dusok vody mi dali uz hned ako som sa prebrala 😉

jane...neviem moc poradit 😉

hiva
autor
28. apr 2010
sarafortuna
28. apr 2010

katkaajurko, hnis v očiach poznám - mám alergiu na "šminky".. normálne zreagujem zápalom spojiviek... čítala som si vás len na rýchlo... nemôže to byť zhoršená alergia, alebo nová alergia? strašné...stále dačo na niekoho "padá"...
Inač, ja sa už od jesene vôbec nemaľujem - kašlem na to... reagovala som na rôzne kombinácie, a už sa mi nechce experimentovať...
Inač, mám pocit že mrcha sa blíži, som 9DPO. hoci teploty nemám vysoké, takže ani neviem či to bola ovulka alebo nie... a mám hroznú depku zo všetkého .... úplne zo všetkého... už nech to prejde... 😠
tak sa tu majte...
mám pocit že vrece s tehulkami sa už vysypalo a nič hromadné sa asi neudeje... tak aspoň po jednej za jeden mesiac by sme to tu mohli dokopať...

zuzu1111
28. apr 2010

ahojte babule, želám skoré uzdravenie zo všetkých chorôb a alergií...ja som sa bála tiež, či niečo nechytím, lebo manžel bol chorý minulý týždeň....ale našťastie nič. 😉

sara, tatranka - verím vám, že tá situácia je už zúfalá,prajem veľa síl....tatranka ty si nechcela riešiť laparku?
kati verím, že tebe tá laparka pomôže zistiť, či je ešte niekde problém...

u nás dnes zamračené, od rána som nevystrčila nos z byru, ani veľmi nevetrám, lebo nie je veľmi teplo, ale čakám miláčika, mal by dôjsť každú chvíľu z práce, že sa pôjdeme prejsť v rámci mojich vychádzok.

Shaari - takže zajtra už máš ísť do nemocnice sama, či čakať či to príde? Komu budeš hlásiť info, aby sme sa mohli tešiť aj tu na koníkovi?

katkaajurko
28. apr 2010

hiva preco maju na pooperacnom zimu - br r zimu nemaaam rada

tatranka nevylucujem ale malujem sa stale rovnakymi vecami a doteraz nebol problem..aj som skusila vylucit ale je to take ze aj ked dva dni rovnako sa namalujem jeden den je to lepsie a druhy den je "svrbive" peklo...

uz by som najradsej mala laparku za sebou... nech ozaj viem na com som...a co som citala-vela babam to pomohlo...

hiva
autor
28. apr 2010

katus...neviem ci tam maju zimu, alebo ten pocit zimy je po prebudeni po operacii normalny....ale aj ja si pamatam, ze som sa triasla ako osika....ale to len chvilocku, lebo akonahle sa tam takto preberies, tak uz ta vezu na izbu.....ja som sa prebrala na minutku, kukla som okolo, nieco sa ma opytali a ja som odpovedala a uz ma viezli na izbu....a viac si nepamatam, lebo som hned zas zaspala....a prebrala som sa az po neviem akom casu rovno na izbe 🙂

shaarka
28. apr 2010

zuzu,
o 17,30 jej dnes budem volat a hned napisem, co som sa dozvedela 😉
ale spravy o mne budu mat kocky vavenka a nellie_ (nick aj s tym podtrznikom)

sarafortuna
28. apr 2010

katka, mne trvalo asi 4 mesiace kým som pochopila že to mám zo šminiek, zo začiatku to bolo iba niekedy a po 1 mesiaci to už bolo stále - stačila iba špirála... a hnis v kútikoch, červené oči ako králik... prišlo to zo dna na den...
Ale jasné, že to nemusí byt zo šminiek, iba zhoršená alergická reakcia, keďže alergik SI..dnes je už asi každý na niečo alergický...

kerka13
28. apr 2010

shaarka, drzim ti palce 😉
katkajurko k tej zeleznicnej by som sa vedela vyjadrit aj ja, lebo tiez tam mam lekarov. myslim si, ze nie su velmi nadseny ked k nim nepatris. uplne by stacilo keby si tam mala obvodaka a hned by sa s tebou inak bavili, ale ked tam nemas ziadneho lekara, tak ta podla mna nezoberu. ja som isla pred 2 tyzdnami prvy krat k endokrinologicke na zel. poliklinike ale keby som nemala obvodacku zo zeleznicnej tak mi povedal, ze by ma urcite nevzala. ale skusit to môzes, toto je len môj nazor a pocit

hiva
autor
28. apr 2010

shaarka....drz sa 😉....a len aby ste tam s Vavenkou neskoncili obe naraz a my budeme potom stresovat, ze co sa deje 😉 😀 ...nastastie mas este nellie_ v zalohe 😀 😀 😀

katkaajurko
28. apr 2010

Teo bude ake znamenie? byk? to by som aj brala 😵 drz sa shari keby to prislo 😉 🙂

shaarka
28. apr 2010

dakujem vam 😵 aj tak som priposrata a poriadne 😎 😀
zatial sa majte 😵

zuzu1111
28. apr 2010

shaari takže zajtra ideš? budeme na teba myslieť a povedz vavenke, nech napíše info aj tu nám do tejto témy 😝

katkaajurko
29. apr 2010

dobre ranko vam prajem

tak som na sharku zvedava

jancos
29. apr 2010

ahoj, aj ja🙂 drzme prsty, nech to ide hladko🙂

govinda
29. apr 2010

sharka, myslíme na teba 😵 😵 😵

kočky, inak neviete, čo je dobré na ovu hlien?

katkaajurko
29. apr 2010

nejaky sirup na kasel tusim...

govinda
29. apr 2010

katka, aj ja som počula niečo o robitussine, ale idem trochu browsovať po nete, snáď niečo nájdem 😀

soni1
29. apr 2010

Ahojte baby, neviete mi poradiť? Ak žena zostane tehotná, môže cítiť bolesti v podbrušku ako pred menzesom? Tie bolesti sú také isté, alebo iné?

katkaajurko
29. apr 2010

priblizne rovnake...je to individualne ale byvaju dokonca silnejsie a je to v poriadku

govinda
29. apr 2010

soni, ešte som tehu nebola, tak neviem ani poradiť. Ono je to dosť individuálne u každého 😒

katkaajurko
29. apr 2010

inak mavate uplne tmavu krv alebo skor svetlu?ja som mavala skor svetlu ale tento krat je uuuplne tmava - moze to byt koli zinku?

govinda
29. apr 2010

katka, ako myslíš pri mrche? Prvé 25 dni skôr svetlú a potom tmavú 😒

katkaajurko
29. apr 2010

ano pri mrche - ja mam teraz hooodne tmavu mrchu... ze cim to moze byt 😨

katkaajurko
29. apr 2010

tak uvidime,ci tato fotka splna pravidla 😅 😀