Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
7. máj 2010

no musim uznat ze na zaklade mojho rychlostudia a samostudia mediciny pomocou google to nevyzera vobec tragicky 😵 😀 😀 😀 ...uvidime, nakolko sa moja samodiagnostika stotozni s nazorom odbornej lekarskej verejnosti 😀 😀 😀

bea....klud....to lepidlo je uplna blbost.....keby si ho bola zjedla, nepoviem ani slovo....ale 30 minut v miestnosti je absolutne normalne a nic ti nehrozi 😉

aadriankaa
7. máj 2010

kati dik..hned pondelok sa asi opat objednam..no moja lekarka mi chce predpisat antiko aby som mala pravidelnu menstruaciu..a teda aj ovulaciu..viem ze kamoska chodla normalne na ultrazvuky kde jej hovorili ci ovuluje alebo nie ale moja nechce..=(a vopred sa ospravedlnujem za blbe otazky...ale to je bezne v takom pripade laparoskopia?normalne som ostala v soku..

hiva
autor
7. máj 2010

adrianka...prepac...ale jedina rada ak chces babo je vymenit doktorku....to co je za pristup spravidelnit cyklus HAKom? ....ved pocas uzivania HAK predsa neovulujes a nemozes ani otehotniet 😠 ...a ked ta doktorka odmieta sledovat na ultrazvuku, tak to uz je ze uplny vrchol 😠 ...a prosim ta na zaklade coho ti diagnostikovala PCOs? ... z jedneho ultrazvuku? ....

co sa tyka laparky, je to jedna z moznych sposobov liecby....ale laparka je v prvom rade diagnosticka operacia, kde ti skontroluju vsetko...vajecniky, vajcovody...a ked nahodou nieco najdu, hned to aj opravia.... pri PCOs sa pocas laparky zvyknu predierkovat vajecniky, co napomaha ovulacii.....ja som napriklad nemala ovulaciu, jasne PCOs...a od laparoskopie som mala ovulku uz 6 cyklov po sebe...a z toho jedno skoncilo aj tehotenstvom ....

ale laparka je vec nazory...je to predsa len operacia a vela bab sa jej snazi vyhnut a berie ju ako poslednu moznost ked vsetko ostatne zlyha....ale nie je na zahodenie ani na zaciatku liecby...aspon je istota ci je vsetko v poriadku tam dnu alebo nie.....je to vacsinou vec nazoru....ja som sa jej nebranila a som rada ze som ne nej bola....mne pomohla velmi....aj k ovulacii, ale aj co sa psychiky tyka....viem ze mam vsetko tak ako ma byt ...uz sa len trafit do ovulky a snad sa coskoro dockame babatka 😉 😵

aadriankaa
7. máj 2010

hiva..ja mam proste vzdy stastie na lekarky..tato uz je 3 a zatial je najlepsia co som mala.. 😒 no PCOS mi urcila podla zvyseneho muzskeho hormou a potom tam na ultrazvuky videla ze sa mi nevyplavuju vajicka..mam ich tam 10-12 take co su vacsie..no pri otazke ci idem na operaciu povedala ze nie..ze to nie je potrebne a jeden krat mi povedala ze pre ten muzsky hormon mi odporuca otehotniet ze sa to zvykne napravit a e s tym nebudem mat problem a na 2x zas ze pre tie vajicka asi budem mat problem otehotniet..proste nicom nechapem..do asistovanej reprodukcie ma nechce osporucit ci co lebo ze nie je rok..atd ale myslim ze ked niekto asi ma problemy kt. su jasne a neda sa to liecit tak mozno by mi to pomohlo..ale ani neviem kde to je..musim si aj to zistit...snazim sa si nieco pozistovat na nete..citala som si aj toto forum ale 300 stran sa veru neda a mam v tom zmatky co tu vsetko pisete..ja v tom nie som tak zbehla..a tu laparku ti odporucil lekar..alebo ako? uprimne povedane ja som dost strachoput na take veci..ale ked mi to pomoze preco nie?proste po dnesom tehotenstkom teste mi je hrozne a som ochotna urobit cokolvek..

hiva
autor
7. máj 2010

adrianka...tak to s tymi muzskymi hormonmi som predtym nepostrehla .... ja som mala rovnaky problem...zvyseny testosteron....a na ten mi lekar predpisal na 3 mesiace Diane 35....je to antikoncepcia, ale hlavne obsahuje liek na znizenie testosteronu....po 3 mesiacoch sa mi hormony upravili a isla som na laparku aby mi lekar poopravoval anovulacnymi cyklami ponicene vajecniky....totiz tych vela vajicok, co ti videla na ultrazvuku, to su vlastne nedozrete folikuly, ktore ti v tych vajecnikoch ostavaju a postupne sa zrastaju so stenou vajecnika....a ked to trva dlho, tak ti stena vajecnika skornatie zhrubne natolko, ze dozrete vajicko sa cez nu nedostane.... a na to je prave potrebna laparka....toto bol moj sposob liecby....najprv znizit testosteron s HAKom a potom laparka....

ale su aj ine moznosti....napriklad zvyknu davat clostylbegyt, co je vlastne hormon na podporu rastu folikov a k tomu pregnyl na prasknutie foliku a tak vyvolanie ovulacie....tymto sposobom sa daju asi prebit ucinky muzskeho hormony a tak docielit ovulaciu....

a bola si aj na endokrinologii?...tam ti potvrdili ten zvyseny testosteron? ...inak my sme isli do centra po 4 mesiacoch snazenia....ja som proste na zaklada merania bazalnej teploty vedela, ze ovulaciu nemavam, tak naco cakat zbytocne rok....a v centre som aj tak povedala, ze sa uz rok nedari....ved kto mi dokaze, ze sme neskusali uz rok...no nie? 😉 😀 😀 😀

inak mozno dalsie baby, co som chodia, su kosicanky a tie by ti vedeli mozno aj odporucit lekarku 😉 ....mozno ti poradia konkretnejsie ku komu ist 😉

a viem ze 300 stran je vela citania, ale my co sme tu uz od zaciatku tak sa nam nechce vzdy opakovat to iste...skus si najst cas a poprecitavat si co sme pisali.....ved nemusis citat kazdy jeden prispevok....staci prebehnut stranku ocami a zistis, ci sa nieco podsatne pise na stranke alebo nie 😉

aadriankaa
7. máj 2010

hiva..taze si myslis ze si mam dat predpiat antiko? no ja som bola na endikronologii a povedali ze mam vsetko v norme..zlakla som sa lebo v mojej rodine je stina zlaza beznou zalezitostou a sesterke dokonca povedali ze je zazrak ze mala vobec deti..=(
no ja asi pojdem tiez do tej asistovanej..ale este najprv pojdem k lekarke..
no je toho vela..ja som zacala..najprv spredu potom zozadu..ale nedavalo mi to zmysel..taze jedine co mi ostava je zacat cele odznova..=(
ale v kazdom pripade vam velmi dakujem za rady..

hiva
autor
7. máj 2010

adrianka....nevravim, ze ta antikoncepcia je istota....tiez asi zavisi, aku ti da....a ty si predtym bravala antikoncepciu alebo nie? ....lebo ak hej, je zbytocne brat ju znova....ja by som sa tej HAK asi radsej vyhla....ked ti na endo povedali, ze hormony su OK, tak ju potom nepotrebujes, no nie?...

adri, my sme do centra isli na zaciatk hlavne kvoli spermiogramu....a vlastne mne az tam zistili PCOs....mozno by fakt stalo za to tam skocit a popytat sa .....vsetko chvilu trva, takze treba hlavne trpezlivost 😉 ...

ale jeednu vec mozes pre seba spravit hned....kup teplomer a zacni si merat Bazalnu teplotu....aj tu na for najdes temu Grafy BT, kde hned na prvej strane mas odkazy na stranky, kde je to podrobne popisane 😉 ...je to najjednoduchsi sposob, ako sa samu seba odsledujes....niektori lekari tuto metodu neuznavaju a hovoria ze uz je zastarana, ale napriek tomu je ale stale funkcna....a kedze nemas doma najmodernejsie pristroje ako je napr. Ultrazvuk, tak aj tato "zastarana! metoda ti bude dobra 😉 ...ver nam....my co sme tu v tejto teme vieme o com hovorime 😉 😵

aadriankaa
7. máj 2010

hiva ja som antiko brala 4 roky..a preto sa bojim ze zas do toho supnem a ze to bude na dlhsie..co nechcem..ja by som asi radsej ten clostylbegyt ci jak sa to pise..
no fakt z tych infosiek odtial mam tolko ze si uz vsetko pisem na papier aby som nezabudla..=D..a to uz mam 1 stranu zapisanu..ako ja budem trpezliva pokial budem vidiet ze ano robime maximum a lekary tiez..
no prave preto som rada ze radite..lebo predsa mate coto preskakane..hladala som na googlie nieco lae je to tak tak napisane no..proste je lepsie ked radi niekto kto to zazil a je tu normalna diskusia kde sa da pytat..

zuzu1111
7. máj 2010

adrianka - hiva ti už napísala všetko najdôležitejšie, aj v podstate všetky možnosti, čo a ako to riešiť (hivuš, ty si už náš profík - perfektne vieš všetko vysvetliť, poradiť 😎 )...ak nechceš meniť lekárku, tak by možno stačilo to, že si vyberieš, ktorým smerom sa chceš/chcete uberať v liečbe a pýtať sa jej na to, navrhovať, čo a ako chceš a možno sa chytí - niektoré baby (ja tiež troška) sme to tak urobili
ja len ešte jeden dotaz - že do centra pre asistovanú reprodukciu sa dá ísť až po roku snaženia???? to je blbosť, mne keď zistili PCO a s tým súvisiace anovulačné cykly, tak ma všetci hneď hnali do centra - aj moja doktorka, aj doktori v nemocnici kam som chodila na folikulometriu....lenže ja som CAR nechcela, lebo sme sa snažili krátko a skúšala som iné metódy - konkrétne riešenie hormónov cez endokrinologičku a potom clostilbegyt...... 😉
tak držím prsty.....a pripomínam - základ je merať bazálnu teplotu, aby si vedela, ako tvoje telo funguje alebo nefunguje

jancos - jeeeeej, vidím, že si si už zmenila nastavenie v pase, super 😵 😵 😵 ...čo už máš za sebou? ja som nemyslela 3D UTZ, ale prvotrimestrálny screening -na vývojové chyby, na to si už bola?

ešte ste tu niekto baby, či už spíte? ja čakám MM - odkedy som tehu, chodí vonku sám ☹ - cez víkendy s kamošmi - niekam si sadnúť....ja sa snažím tým zafajčeným priestorom vyhýbať.....ešteže mám net 😝

aadriankaa
7. máj 2010

zuzu..no nechela by som priliz menit..lebo v ke som mala dost problem si najst lekarku..teraz chodim az do starej nemocnice a tam som sa dostale len cez znamosti lebo uz ani nebrali novych pacientov..=(..ale zas ked sa asi nebude dat usmernit nic ine mi neostane..no mne na to CAR povedala ze ma tam posle az po roku snazenia..lebo ze sa proste moze stat ze sa nam to podari..ale viem ze kamoska mi pred par dnami povedala ze ona tam len tak isla..a uprimne ani neviem kde to CAR v ke je..ci sa tam nejak objednava alebo ako..

zuzu1111
7. máj 2010

adrianka v KE sú dve centrá - Gyncare a SPLN - obidve majú vlastné stránky, aj s nejakými kontaktmi, tak sa myslím môžeš informovať...ale sú tú aj samostatné témy - buď tu v sekcii Neplodnosť alebo v Snažilkách - každý si chváli iné centrum, tak sa môžeš skúsiť popýtať kočiek tam v tých témach - oni ti isto aj ochotne vysvetlia, ako sa tam oni dostali....len stále sa hovorí, že v centrách dosť tlačia na umelé oplodnenie - IVF, no niektoré kočky to popierajú a samozrejme, že doktori to popierajú tiež, že oni skúšajú aj iné metódy, tak ja neviem 😅 ....asi najlepšie by ozaj bolo, ak tam chcete ísť popýtať sa báb čo už boli

katkaajurko
8. máj 2010

dobre ranko

Adrianka- v prvom rade si ty a tvoje rozhodnutie najdolezitejsia a ked ti chce dat antikoncepciu a ty nechces-tak jjednoducho nemoze... ja by som si na tvojom mieste najprv zacala merat bazalku a zistila ako ovulujes -aspon dva cykly...ak zistis ze nie - tak si vypytaj na tri mesiace clostyl - ak ten nezaberie - sups laparka aby sa kukli ako to tam vyzera (ze aka hrdinka som coooo 😀 ) - ja ti zreferujem ake to je o tyzden - dobre? ja som totalny STRACHOPUD co ti baby potvrdia - ale idem na nu tento tyzden (ak sa nic neudeje) lebo som uz tiez stratila trpezlivost a nakolko spermiogram je v norme - nech skontroluju mna a basta...

a muza posli na spermiogram HNED - nic to nie je - nebude ho tam nikto tyrat - nech sa objedna do centra vyslovene len na spermiogram - dojde tam - daju mu kelimok - zavre sa do miestnosti s casakmi 😀 - a odovzda vzorku a za hodinu mate vysledky-to je cele..predtym treba dodrzat nesexikovat 2-5 dni. lebo ak by bol zly spermioggram - tak je zbytocne riesit len teba - cize najprv treba zistit toto a ak to bude ok - plati co som napisala v odstavci vyssie....

a baby - mne dnes zacal naaaaaaaaaaaadherny egg!!! hnusak! teraz ked idem na zaakrok!? u mna tie anovulaky posledne mesiace su teda asi psychikou- ja sa tak fixujem na to ci pride ovulka-ze to zlyha..lebo teraz viem - ze aj ked dojde nic a hned fungujem... 😒 len ako si to do buducna z tej hlavy vyhnat? 😨

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

katkaajurko
8. máj 2010

A BEI - vies ake skodliviny su v ovzdusi?? denne? to by sme museli v maskach chodit po uliciach aby sme sa uchranili..takze hodka v miestnosti s lepidlom je levandulovy vzdusik oproti tomu...ver mi... ale keby si velmi chcela - mam chemikov v rodine-oni ti to vysvelia aj odborne 😀

katkaajurko
8. máj 2010

a dobre ranko a pekny vikend vam prajem 🙂

shaarka
8. máj 2010

baby, musim vam napisat, ze ZLATE CASY SNAZILKOVANIA!!!!!! 😠
😀 😀 😀 😀 😀

uzivajte si muzov, sex, spanok, volny cas, dobre jedla, a teste sa, ze nemate bradavky v ohni 😀

katkaajurko
8. máj 2010

shari aaaale 🙂 ahoj

neda ti vyspat ? 😉 to sa utrasie - sak vies...

sarafortuna
8. máj 2010

shaarka, veď o to nám tu všetkým ide...
Nechceme kľudný život a pohodu... chceme stresy, bolesť, nervy... a hlavne bábo... 😉 😉 😉 😉
si zvykneš na to...!!!

danielkabn
8. máj 2010

dobré ráno babušky 😀
Shaari,to prejde...dôležité je,že máš malý vytúžený,voňavý batôžtek,ktorý by si nevymenila za nič na svete,ani za najvačšiu bolesť 🙂
Beatka,ďalší mesiac určite nebudem tehu,lebo nemôžem.. ☹ ☹
Mám v sebe toľko chorôb a chcem sa najprv vyliečiť zo všetkého,čo bude trvať minimálne pol roka,ako poznamenala moja doktorka ☹ ☹

jancos
8. máj 2010

shaari.) to mas pravdu, ale ty si zas uzivaj Teuska, aj ked to asi teraz boli, hlavne tie bradavky vedia byt svine. keby trebalo, tak brnkni alebo pis, ak budes potrebovat pomoc.

katka, jedine, co mi napadlo, ze ako to u teba vbyhnat z hlavy je, ze nemarat bt, ale to by som ja osobne nezvladla, nevediet, ze co sa deje, takze ta uplne chapem.

zuzu, ak myslis tie hodnoty NT /to mi vysvetlovala vcera mire/, tak to mame ok. ci si este iny screening myslela? ja som bola len na klasickom utz a tam mi to zmeral moj dr, vyzeral spokojne, tak som aj ja. aj ked zase nezabudol poznamenat nieco okolo placenty, tak ale sa s tym snazim nezatazovat...

katkaajurko
8. máj 2010

jancos nemerat som praveze skusala dva krat a nepomohlo - anovulaky :( potrebujem nieco ine vymysliet... ale co? 😨 ani robota mi nezabera- ja pri nej stiham mysliet na ovulaciu 😀 aj ked jej mam vela... a teraz som jej praveze mala cely tyzden malo... 😀 ja by som potrebovala byy ma supli na mesiac do narkozy 😀 a oplodnili 😀

ale teraz mam take homeopatika - sedativ PC - aby som bola kludna pred operaciou a vcelku dobre zaberaju - spim ako babatko... klop klop klop - tak asi ich zacnem preventivne uzivat aj potom 😀

zistila som-ze vela homeopatik mi super zabera - na kasel,do nosa a teraz aj ten sedativ -tak idem pohladat nejake na podporu cinnosti vajecnikov ..jedine ktore mi nikdy nezabrali bolo oscilococinum (na chripku)...

shaarka
8. máj 2010

jancos, hod mi prosim tvoje telefonne cislo do IP...
uz niekolkokrat ma svrbela ruka, ze sa ozvem mireag, nech mi posle tvoje cislo, ale odolala som.
ale mam pocit, ze sa tomu nevyhnem a budem si ta musiet pozvat na navstevu a minat tvoj drahocenny cas. aby si mi povedala, co robim zle a aby si mi potvrdila, ze ten maly nenazranec naozaj PIJE a nie iba zuzle bradavky 😖

ak by si mala cas, kedykolvek dnes, zajtra... vrelo uvitam tvoju navstevu 😔

jancos
8. máj 2010

shaari, pozri IP🙂 a neboj, poriesime vsetko, cim skor, tym lepsie.

sarafortuna
8. máj 2010

ach shaarka, ty si už cca level 10...
ty už riešiš kojenie !!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ja kým sa tam vyšplhám... ☹ ☹ ☹ ak vôbec niekedy...
Ver tomu, že to prežíva každá mama... nie si sama 😉
tak len nech pekne ťahá a nežužle /žužlať môže po 18tke dajakej slečne !!! /, a nech máš fajne mliečko... 😀
Košičanky, vidím, že z vás je super partia - a takmer všetky tehu! + jedna mama... 😉 😉

aadriankaa
8. máj 2010

kati zuzi..tak uz som si to zistovala priamo u kamosky ako je to s tym cnetrom...chcela by som zo vsetkym zacat aspon do konca tyzdna..tak mi drzte palce..

sarafortuna
8. máj 2010

hiva, a na hematologii ti potvrdili mutáciu MTHFR, alebo to už nerobili? berieš b-čka...?

medullienka
8. máj 2010

Ahojte 🙂
No nejako sa v tom mojom tele nevyznam, ,moja BT odkedy si meriam je 37 37 37,2 a dnes 37,3 . Prsia mam celkom velke- take som este nemala a normalne ne kazdom z nich mam po jednej velkej modrej zile....
Kamoska (teraz v 9mesiaci) mi vravela ze take mala ked ostala tehotna....
Tak som zvedava co mi na to povie doki v pondelok. Test som si robila vecer, a ukazal len 1 ciarku,ale...

medullienka
8. máj 2010

Upresnim, pred 2 dnami vecer som si robila ten test

cathy77
8. máj 2010

medullienka - tak to celkom vážne vyzerá na tehu... urob test s prvým ranným 😉

medullienka
8. máj 2010

ja uz radsej nejdem robit test, ten pred dvoma dnami mi ukazal 1 ciarku, atk asi pockam na dokiho v pondelok o 14:30 🙂
Potom dam vediet. Som zvedava.... A to sa mi ani teraz neda ucit na statnice, aka som nedockava, nech je uz pondelok.

hiva
autor
8. máj 2010

shaaarka....drz sa...zvladnete to 😉

sara....mutaciu potvrdili, ale merali aj hladinu homocysteinu a ta bola v norme tak spravili zaver, ze ta mutacia nema ziadny vyznam a vplyv....doslovne napisane: Pre nalez mutacie MTHFR sme opakovali vysetrenie hladiny homocysteinu, ktora je v norme. Dana mutacia je bez klinickeho vyznamu .... oni mi aj ked som tam bola hovorili, ze podla najnovsich poznatkov ta mutacia nema vplyv na MA....tak asi teda mali pravdu 😅

teraz momentalne beriem Femibion 800-ku uz asi 2-hy mesiac a B-komplex mesiac....uvidim co mi pribudne po dalsej navsteve hematologie 😅 ...ale tak skoro to asi nebude....na vysetrenie si asi pockam aj mesiac....lebo tam sa budem musiet objednat 😒 ...ale sak je to jedno....snazime sa dalej a keby sa zadarilo, aspon ma zacnu riesit hned 😀 😀 😀