Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kerka13
18. máj 2010

zuzu ja som mala raz v zivote gelove, lebo to bolo rychlejsie spravene ako normalne a potrebovala som ich velmi rychlo a povedala som si, ze uz v zivote si nedam gelove, lebo mi tak znicili moje, ze hroza, po odstraneni som musela pockat kym mi cely novy nechet vyrastie lebo som ho mala cely rozstiepeny od lozka, takze ja som mala takuto skusenost s gelovymi a nikdy viac. ja mam svoje nechty velmi pekne a aj su velmi pevne tak ja som skor za obycajne nalakovanie a vcera mi sestra priniesla kopu novych lakov tak mam pokusenie ich hned vyskusat 😎

zuzu1111
18. máj 2010

ja som mala po gelovych tiez trocha znicene svoje, ale nebolo to az take katastrofalne....ale je pravda, ze svoje som mala pekne, az ked mi skoro cele odrastli....ja mam svoje nechty tiez dost pevne, ale zas pri tom, ze stale nieco robim, sa mi lak skoro zosucha (hlavne pri umyvani riadov 😠 )...a gelove vydrzia kym to neodrastie tak nepekne, ze to treba dat prec 😉

kerka13
18. máj 2010

mne nalakovane vydrzia niekedy aj vyse tyzdna a to sa tiez nevyhybam domacim pracam a niekedy aj zahradke ale to ich uz viac nici, lebo zemina z nich potom ide tazko dole a okolie nechtu je take skaredsie

katkaajurko
18. máj 2010

ja som zacala s gelovymi pred svadbou a potom este rok som si davala..bolo to super-lebo na nich vecne drzi francuzska manikura a tu ja milujem...ale po tom som tiez mala trochu znicene moje a museli viac menej odrast... teraz uz mam dlho zase len svoje a som spokojna..tiez ich mam pekne - no francuzska manikura na nich vydrzi len par dni... to je skoda - inak som za prirodzene 😉 🙂 ale urcite neskodia...

kerka13
18. máj 2010

tak ked dnes po praci hned doma nezaspim tak vyskusam tie nove laky co som dnes dostala 😎 su vazne velmi peknucke. ja mam rada tiez francuzsku manikuru ale skusam ju na rozne sposoby aj s inymi farbami a trblietkami a dekoraciami, niekedy sa mi tak podari, ze je to aj krajsie ako na gelovych od nechtarky 😎

katkaajurko
18. máj 2010

kerka fakt? mne nie - teda lavu mam vzdy peknu ale pravu.... 😒 grambloska som 😒 na tu druhu ale rada si lakujem 🙂))

danielkabn
18. máj 2010

babule,gelove nechty nikdy viac 😠 na svadbu som mala az jeden gelovy necht,lebo svoj som mala zlomeny,ale pol roka mi nevedel dorast,uplne zniceny,takze ja si pestujem svoje nechtiky 🙂 a dari sa mi,staci mat prisun zinku a je to 😅 😅
A tiez som grambloska,mne skor ide lava,a pravu si neviem nikdy nalakovat..no co uz..)))

aadriankaa
18. máj 2010

tak tie gelove nechty..to je u kazdeho ine..zalezi od toho ako a kto vam nechty robi..a ako vam brusi necht..teda prechod z umeleho na prirodzeny necht..podla toho mate aj poskodeny necht..ale po gelacoch su super veci pre osetrenie..ja mam teraz sice svoje nechty ale to len preto ze sa mi nechce robit gelove, ale asi sa teraz odhodlam a potiahnem si na svoje prirodzene gel..to je super v celku ked je dobry gel..

govinda
18. máj 2010

ahojte 😉

katka, ja som po laparke dosť krvácala a aj špinila, doki mi dal niečo na zastavenie krvácania 😠

kerka13
19. máj 2010

katka s tou pravou to robi troska problem aj mne, ale da sa to. mne sa vcera po praci nechcelo, taka som bola unavena a hned ako som prisla domov tak som zalahla a vstala az dnes rano 😎

katkaajurko
19. máj 2010

ja som tiez bola unavena vcera a skoro som zaspala-ale neviem z coho 😅 , a vstavam skoro- mm sa mi smeje ze co buntosim kazde rano... no hold mam nemocnicny rezim stale 😀

inak dobre ranko

beatab369
19. máj 2010

dobre ranko....
tak u mna sa herpes zatial nekona, tak asi to ani herpes nebol, som celkom rada 😉

ja mam dobre skusenosti s gelovymi nechtami, mala som trosku znicne nechty, ale celkom sa dalo, pravda vsak je aj v tom, ze mne tie gelove velmi dobre drzali, normalne odrastli s mojimi 😀 takze som ani nemala mat z coho znicene, kedze uz mi rastli nove .... 😉

kerka13
19. máj 2010

bea super s tym herpesom, nech zostane nieke inde klen nech teba a babo nenavstivy 😎
ja som nikdy nemala herpes, asi mam dost silnu imunitu, lebo manzel ich nosi domov pomerne dost casto - hold je to tym, ze sa na obedy stravuje kade - tade, aj vcera jeden priniesol a teraz ked cakam babo sa aj trocha bojim, ci to moja imunita zvladne, ked sa hovori a aj je pravdou, ze pocas tehu je trocha oslabena 😒

beatab369
19. máj 2010

kerka tak len si davaj pozor....nepit a nepapat po drahom a ziadne pusinkovanie 😉

kerka13
19. máj 2010

prisiel domov taky smutny a ani pusinku mi nechcel dat, tak som sa ho pytala, ze co sa stalo a on mi ho potom ukazal (herpes - este len taky slaby zacinajuci) tak sme hned nasadili liesbu mastickami a cesnakom tak dufam, ze to vzda 😎 a neprepukne
a pusinkovanie nebolo ☹ ale ked sa vyliecime tak si to vynahradime 😉 😀 😎
ja idem zajtra na krv k Dr. tak som zvedava, co vsetko mi povysvetluje co som to mala pri poslednom odbere v neporiadku 😖 len horsie ze musim ist na lacno ale aspon to je dobre ze zacina pracovat od 7,00 tak to dlho nebudem hladna, len som sa zabudla spytat, ci mozem lieciky rano vziat, ale nejako to vydrzim a potom si ich rychlo zoberiem, lebo to uz budem strasne hladna a po liekoch nemozem pol hodiny papat 😖

zuzu1111
19. máj 2010

ahojte babule...
bea mne tiež gelové nechty držali veľmi pekne a odrastali s mojimi, ale keď to odrastanie už nevyzeralo pekne, tak som si to zbrusovala dole - teta nechtárka mi dala k nechtom taký špeciálny pilník na to grátis 😎 a tie konce nechtov podtým boli také nie pekné, ale keď celé odrástli, boli moje zas OK
kerka aké lieky berieš, čo pol hodiny nesmieš jesť? euthyrox? ...bože tak mi tu potom skoro všetky na tom frčíme 😀

govi ahoj, dlho si tu nebola - čo máš nové? cyklus ako pokračuje?

hiva
autor
19. máj 2010

ahojte....katka...ja som po laparke tiez spinila asi 3 dni a potom mi hned aj mrcha prisla 😉 ... co sa tyka vajicka, podla mna je bez sance aby bolo prezilo laparku....ti ju robili na nejaky 4 DPO ak si dobre pamatam a v tom case vajicko akurat cestuje vajcovodmi do maternice...a kedze ti kontrolovali priechodnost, asi sa s nim nejak stretli.....neviem, ale ja osobne by som tento cyklus v zazrak nedufala 😉.... neviem presne, ako tie vajcovody kontroluju....ze ci iba tak zvonku alebo ich niecim prefukuju alebo preplachuju.....ale ak do nich nieco ide tak to asi ovplyvnilo aj vajicko 😉
a inak kedy si potom isla domov? v sobotu alebo v nedelu?...a kto ta vlastne operoval?

beatab369
19. máj 2010

hiva ako sa mas? co mas nove?

beatab369
19. máj 2010

zuzu aj ja som to presne tak riesila - spilovanim, a dalo sa 😉

katkaajurko
19. máj 2010

hiva jasne - to mi len nniekto napisal - ze niekto takto otehotnel - aj ked bola ovulacia dva dni pred laparkou... 😀 ale s tym voooooobec ale vooooooooooooooobec nepocitam presne preto-lebo to prefukuju tou tekutinou (chromopertubacia)

pustili ma v nedelu na obed ..vlastne vsetky laparkove naraz...a robila ma nejaka doktorka ktora sa asi vraj volala Reismullerova alebo tak nejak, velmi mila a zlata..aj mi hladkala ruku pred uspanim-lebo ze take vydesene oci uz davno na sale nemali 😀 ja by som mala dostat mrchu o tyzden... tak nejako..uz nespinim... to spinenie inak boli len asi 4 kvapky denne

kerka13
20. máj 2010

ahojte, tak ja som tu spat od doktora a vsetko mame zatial v poriadku. uz som si dala aj tt do pasu 😎 som 9+6 a máme 31 mm, supeeer velmi sa s mm tesime
baby mne moj doky po laparke hovoril, ked ma bolelo brucho, ze priechodnost vajcovodov kontroluju s plynom
zuzu hej euthyrox beriem, ale hned ako som tam prisla tak som sa spytala sestricky ci si mozem vziat tabletku, alebo az po obdebe a ona mi hned povedala, ze nech si ju kludne zoberiem, a hned ako som vysla von tak som uz do seba tlacila susienku a doma ma cakali ranajky, mm mi ich spravil, lebo dnes sa mu nechcelo ist so mnou, lebo sme si mysleli, ze mi bude robit sono zo spodu a to on nemusi, ale nakoniec mi Dr. spravil sono uz cez brusko a male sa tam tak pekne hybalo 😀 😀 bol to neskutocny zazitok, tak nabuduce bude musiet ist so mnou, lebo mi neveril ake to je na tom sone a na fotke nevidno ze sa hybe 😀 😀 😀

zuzu1111
20. máj 2010

kerka sono ti robil uz cez brusko? to mne zatial stale len zospodu 😲

beatab369
21. máj 2010

kerka to je super je ze vsetko ok....mne cez brusko bolo vidno az v 13 tt dovtedy nic...dokonca ani na screeningu este nebolo vidno cez brusko

so mnou sa ten herpes pekne pohral, lebo nakoniec vcere vecer mi predsa len vysiel ☹ je sice malicky a ani velmi neboli ale je.....no co uz 😔

kerka13
21. máj 2010

dobre ranko, konecne piatok
zuzu, bea hej uz mi doki robil sono cez brusko. tiez som sa cudovala, lebo som cakala, ze bude robit zospodu, tak ked mi povedal, ze sa ideme pozriet na drobca tak som chcela ist do kabinky a on mi povedal, ze to pozrieme cez brucho, len skoda ze mm nebol so mnou, lebo on nechcel ist na sono ked mi ho bude robit zospodu, tak teraz to prepasol, ale potom som mu to dost autenticky opisala a uz teraz sa tesi ked pojdeme opat na kontrolu 😵 dokonca mm uz aj na fotke rozpozna hlavicku, rucicku 😀 😀
bea s tym herpesom to mi je luto ☹ , aj u nas sarapati a ja len dufam, ze ho teraz prvy krat v zivote nedostanem

katkaajurko
21. máj 2010

tak vam prajem dobre ranko, ja idem dnes na vyberanie stehov...uz sa citim normalne ze uplne dobre -aspon mam ten pocit 😅 vcera som bola na prechadzke v ramci vychadzok a sice to brusko stale citit ked sa namaha ale to je pohoda

bea aj sharka mala herpes..to je ta znizena imunita.tomu sa casto neda zabranit....

jaj tehule -vy tu tak pekne rastiete 🙂 pri vas vidno ako ten cas leti... uz sme tu len odpadlicky netehule 😅 🙂

hiva
autor
21. máj 2010

ahojte....bre ranko....

bea, kasli na herpes....to sa stava....podstatne je, aby si ho nedostala prvykrat prave pocas tehu.....ak si ho uz raz mala, tak je to len recidiva a tie nebyvaju vazne 😉

katka....tak uz pomaly zregenerovana a plna sil do noveho snazenie, co 😉 ....musime teraz zabrat, lebo sme tu uz fakt ako posledne odpadlicky....zda sa, ze teraz je "in" byt tehu....a my taketo snazilky tu len strasime 😀 😀 😀

ja som momentalne 17 DC a vobec netusim, ako na tom som....vcera rano bola teplota predovulacna a dnes uz neviem, lebo evcer som rozbila teplomer 😠 ...nahanali sme ortutove gulicky po celej kupelni 😀 😀 😀 ...takze asi to tak osud chcel... tak sa necham prekvapit, co z toho vyjde 😅 ....zatial sa nam s MM dari dodrziavat "rytmus" kazdy druhy den, tak snad z toho nieco bude 😀 😀 😀

beatab369
21. máj 2010

ahojte,

katka tak len pekne pomalicky a vsetko bude dobre 😉

hiva rytmus je dobry, tak ho uz len dodziavat a urcite to prinesie ovocie 😀
pocula som aj som citala o herpesoch, tak tiez tak viem, ze ak je prvy krat v tehu tak je nebezpecny.....ja som si to mozno aj sama podrazdila, lebo v pondelok som tam mala len taky fliacik a ziadne priznaky na herpes ale chcela som tomu predist, tak som si to potrela cesnakom a ten mi fajne vystipal usta...potom sa mi vysusili a trosku zosupkali a vcera to opat scervenalo a mam tam taky maly pluzgierik, tak predpokladam ze je to herpes 😒 no co uz.... trapit sa nebudem, budem len dufat, ze to nebude mat zle nasledky....
aj kamoska mala 3 x v 5-6-7 mesiaci a vsetko bolo dobre....tak sa utesujem....
na poradnu idem nakoniec v stredu nie stvrtok, lebo idem na prac. cestu, tak som si to prehodila 😉

katkaajurko
21. máj 2010

hivus tak tomu hovorim znamenie- jasnejsie uz ani hadam byt nemoze 😀 musel sa rozbit 😀 ja mam svoje pekne odlozene v sufliku a nehodlam vybrat - aj keby som rano chcela zmerat-musela by som prv vstat z postele takze nist z toho

no veru-mali by sme "zabrat" 😀 ja uz cakam na mrsinu-aj ked tusim mam cas este nejakych 5 dni... ani neviem 😅

juuj ale vysvetlite mi - co je toto za pocasie 😠 😠 😠 😠 kurnik sopa - kedy bude svietit slniecko? takto pred 2 rokmi sme chystali posledne veci na svadbu-a vsetky majove vikendy boli slnecne a horuce -nie ako tento rok 🙄

beatab369
21. máj 2010

katka to s tym pocasim mas pravdu 😠 uz davno som mohla travit vikendy mimo bytu a nemala by som take nervy z toho co som vyviedla, lebo by som ani nic nevyviedla keby som bola doma....ani by som nedychala lepidlo ani sklo by sa ne mna mozno nevysipalo...to som bola akcna a pratala a vetrala.....no aj na psychiku je uz dlho take nedobre pocasie ☹

hiva
autor
21. máj 2010

no veru....pocasie je fakt pod psa 😠 ...ale dufam, ze aspon cez vikend sa to trosku vylepsi....musime kopat zaklady a potom ich stihnut este aj zabetonovat....takze fakt by nemuselo prsat 😠 😠 😠

ten teplomer ma fakt ale nastval.....zrovna som si ho umyvala a chystala, ze rano zmeriam a ono takto so mnou vybabralo 😠 😠 😠 ... ale kaslem nato....vcera som sa akurat postazovala muzovi, ze uz ale FAKT chcem babo......potrebujem surne odist z roboty......a to co najskor....horia mi vsetky terminy a nejak nestiham....to bude riadny pruser, ked to vsetko na mna padne... a ja koza, miesto toho aby som zamakala na to kaslem este viac a radsej konikujem 😀 😀 😀 ...ved ked uz ma byt pruser, tak nech je teda riadny 😀 😀 😀 ....sa spolieham, ze nas navstivi SATO a SAMO a porobia to vsetko za mna 😀 😀 😀