Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
7. jún 2010

hiva, pre mňa bude kritický deň streda 😒 . Uvidíme - zatiaľ taktiež bolesť pŕs a kadejaké bolesti v brušku, ale to býva skoro vždy, takže to nie je smerodajné 😠
Ty si tento cyklus nejako nemerala, čo? 😀
Inak, ako si dopadlo s tým tŕpnutím prstov na ruke? Lebo ja sa takto s tŕpnutím prstov trápim už druhý týždeň 😠

katkaajurko
7. jún 2010

tak baby drzim vam prstiky!! grafy su ovulkovske a to je zaklad 😉

ja som dnes bola na krvi a ultrazvuku.... no zatial nie som moc nudrejsia...zatial ziadny dominantny folik ..13dc... ale kedze mavam aj 49 dnove cykly...no uvidim co ta krv..vo stvrtok idem zase aj na odber aj na ultrazvuk... uz by sa doki mohol aj vymaaaacknut ze co so mnou... divil sa ze na tej laparke mi nic nenasli - ked ten pravy vajecnik cez ultrazvuk je jasne polycysticky... a bolel ma ten lavy prsnik cez vikend :( neviem co sa to deje..ale uspesne sa nestresujem a nechavam veci plynut 🙂 ani by som nevedela dnesny den cyklu nebyt kontroly...

hiva
autor
7. jún 2010

govi....tak uvidime, ako dopadneme....pre mna je tiez streda den D.... bud pride mrcha alebo nie 😀 😀 😀 ...nemerala som, lebo sa mi rozbil teplomer 😠 ...potom som nemala cas kupit novy, a ked som ho kupila, som si povedala ze aj tak je zbytocne merat, kedze sa ma merat stale tym istym.....ale teraz ku koncu som to uz nevydrzala a z casu na cas som zmerala....a vyzera to tak, ze ovulka bola....tak uvidime 🙂

inak ja mam tie prsty strpnute stale....zistili mi, ze mam vyskocenu platnicku v krcnej chrbtici, ktora mi blokuje nervy do ruky...a z toho tie prsty....mam ist teraz na ozonoterapiu, kde by to mali napravit, ale kedze ta sa robi pod CT-ckom, ktore sa nesmie pocas tehu, tak zatial cakam....uvidim, ako to cele dopadne 😅

hiva
autor
7. jún 2010

katka, lavy prsnik?....co s nim?... nieco mi uslo 😕 ...

inak ziadnu paniku...13Dc je u nas moc skoro na dominantny folik 😉...ale super, ze ta takto pravidelne sleduje 😉

my sme sa s MM dohodli, ze pockame este jeden cyklus a potom skusime asi tiez IUI so stimulaciou a najneskor na jesen IVF... hoc aj ako samoplatcovia.....ja uz to proste v robote dlhsie nevydrzim a MUSIM ist bud na matersku alebo na rizikove 😀

katkaajurko
7. jún 2010

hiva on je sam zvedavy co som to za prirodny ukaz 😀 vsetko ok a tehotenstvo nikde ale lavy vajecnik pod ultrzvukom s plno malymi folikmi... ja viem ze je skoro 🙂 sa nestresujeeeem... mne je to uz nejako jedno (teda nie uplne..ale ked sa nezadari tento mesiac - je tu dalsi 🙂 ) ...teda ja nam nedavam aj tak temer ziadnu sancu prirodzene otehu... (hlavne koli tej mojej sliznici) ale oddala som sa "im do ruk" a ocakavam ze si ma "predpripravia tak" aby to niekedy uz aj vyslo...

hiva o tej robote mi nehovor...moj jediny unik je teraz chodit sem vas sledovat a hladanie dovolenky... zabavam sa tym stale-lebo sme sa rozhodli ze pojdeme totalne na nejaky ultra last minute - podla toho ako na tom budeme "zdravotne"... a podla vyberu...chceli sme ist prvy raz do egypta...lenze na poslednu chvilu sme to zrusili....lebo som sa "zlakla" ze co ked motyka vystreli - a tie horucavy a ta faraonova pomsta... ze keby som o to prisla.... tak si to vycitam... i ked zase na druhu stranu neverim ze sa to stale 😀 😀 taak cakame

ale musim uznat ze ako si hodne zamestnavam cas viacej behanim okolo domu (bytu) a tak tak som psychicky v pohode co sa cyklu tyka 🙂 🙂

katkaajurko
7. jún 2010

lavy prsnik ma bolel teraz dva dni - nechapem preco - mozno som si to zacala viac vsimat ako sa ma na to doki pytal koli tomu prolaktinu 😒 v sobotu ma pichal pravy vajecnik a vtedy to aj zacalo...no dnes zatial nic... 😅 ale prsia mi kontrolovala aj doktorka v nemocnici... dost poctivo... a nic nevravela...

akurat mykoza mi nepresla uplne... 😠 trosicku ju citim...

govinda
7. jún 2010

hivuš, takže obe čakáme do stredy? Ja mávam LF 14 dní, to mi vychádza na štvrtok, ale stredajšia teplota bude už dosť smerodajná 😀 . Tak ti držím palčeky.
Ja mám tiež blokovanú krčnú chrbticu, teraz mi tŕpne len malíček, ale už 2 týždne, tak už mám toho dosť. Vraj by mohli zabrať masáže, príp. cvičenie, neviem. Momentálne beriem thiamin, aj to je vraj na to 😒

katka, no pri dlhých cykloch ešte nemusí byť dominantný folík už teraz 13DC. 😒

hiva
autor
7. jún 2010

katka, tak som zvedava, ako ta teda poriesia a co presne zistia a co ti na to povedia a odporucia 😉....necham sa potom mozno inspirovat 😉

inak skoda toho Egyptu....my sme tak boli minuly rok prvykrat.....a sme si to vypocitali tak, aby som bola vtedy zhruba v mojich plodnych dnoch....sme sa vopred vytesovali, ze si ideme splodit africanciatko 😀 😀 😀 ...nakoniec z toho sice nic nebolo, ale dovolenka bola super....urcite odporucam 😉 ...aj sme obaja chytili faraonovu pomstu, ale trvalo to 1 max. 2 dni a potom uz bolo vsetko OK 😉... a hladate last minute na konkretny termin alebo aj termin mate last minute?...lebo ak hej, tak si urcite naplanujte dovolenku tak, aby si bola vtedy v bezpecnom obdobi...bud tesne po mrche alebo plodne obdobie....potom sa nebudes musiet stresovat ze co a ako 😉

a inak celkovo co hovoris na ten Iscare?....lepsie ako Ferticent?....a aj ti uz povedali, ze co zhruba dalej?.... ci podla vysledkov potom skusia liecbu alebo rovno IUI alebo IVF?

hiva
autor
7. jún 2010

govi...ja mam malicek a prstenik ztrnuty uz od januara 🙄 🙄 🙄 ... no ale za ten cas som si na to uz zvykla 😅 😀 ... mne na to vobec nic nedala...a masazi sa trosku bojim, lebo pri vyskocenej platnicke to moze viac uskodit ako pomoct....a kedze nepoznam ziadneho skveleho masera, asi to budeme riesit rovno radikalne a to tou ozonoterapiou....ak sa teda na nu vobec dostanem 😅 ....lieky na to neberiem ziadne... ziadny liek nezahoji vyskocenu platnicku a kedze okrem strpnutych prstov nemam ziadne ine bolesti, ani lieky na bolest mi chvalabohu netreba (tuk tuk na drevo, nech to nezakriknem) 😵

govinda
7. jún 2010

hiva, mne to niekedy strpne na cca mesiac a potom mám niekoľko mesiacov pokoj. Mám blokovaný 5 al. 6 stavec v krčnej chrbtici, takže neviem, či je to vyskočená platnička alebo čo. Tiamín mi niekedy pomáha, ale veľmi pomaly ☹

hiva
autor
7. jún 2010

govi....ja mam vyskocenu platnicku (odborne herniu disku tusim) medzi 5 a 6-tym stavcom.....takze sme na tom asi nejak podobne😉 ...ale ja uz som si na to fakt zvykla....normalne sa musim sustredit a porovnavat s pravou (zdravou) rukou, ze ci ich mam este stale strpnute alebo nie 😀

inak ja mam LF 11 - 12 dni, a kedze presne neviem, ci bola ta ovulka na 24dc ako som si dala do grafu, streda je pre mna hranicna....lebo ovulu skor vidim na 23 DC, lebo vtedy som mala rovnako ukrutne bolesti vajecniku ako cyklus predtym....a vtedy to bola ovulka.....takze streda bude pre mna bud 12 alebo 13 DPO 😅

a ty si este neskusala testovat? 😉

katkaajurko
7. jún 2010

hiva a ako si to mam naplanovat ked niekedy zacnem krvacat po 20 dnoch , niekedy 30,40 alebo aj 50 🙂 a teraz nemam este dominantosa -takze tazko to no...ale ak by bola ovulka tak okolo 21-25den -tak dovolenka vide po mrche..ale to este plodne dni nebudu 😀 😀 kedze na ne cakaaaam a cakaaaaam 😀

minuly rok sme tak boli-mali byt plodne dni a ovula ani nebola..bol to anovulak nakoniec 😒 no ale ved nevadi

termin mame v podstate fixny... od 8 - 9 jula vyssie s navratom do 30teho lebo 31heho ideme na svadbu 🙂

a vy ste boli v egypte ktory mesiac? ak by som teraz neotehotnela egypt z hry nevypadava 😀 😀 taaaakze jedine co sa bojim tych horucav v juli...co ty na to ako odbornik?

hiva nechcem to zakriknut ale doki sa mi venuje lepsie ako ten vo FC... ten mi urobil ultrazvuk za 10 sekund a vobec sa nezaoberal... on nemohol poriadne ten pravy vajecnik podla mna ani zhliadnut..tento si to natacal kolom dokola... zatial im nemam co vytknut... rano mi zobrali krv uuuuplne najbezbolestejsie ako sa dalo...a minuly tyzden si sestricky aj same od seba zobrali krv navyse na nejake choroby-nech to mam v karte ze som cista... takze "frcia" sa mi zda... a nie je ani tam "naval " zatial co som bola... dnes som prisla do prace len o 10min.neskor ako bezne... takze to si pochvalujem...

doki sa zatial nevyjadril ze co - chce pockat na tie HPa vysledky ultrazvukov-nech si urobi "obrazok"... mozno vo stvrtok mi povie...

govinda
7. jún 2010

hiva, nie, netestovala som, bojím sa 😀 😀 . Ja mám LF 14 dní, takže do štvrtok je kritický deň pre mňa, ale stredajšia teplota bude už veľa hovoriť 😒

hiva
autor
7. jún 2010

Katka....ja osobne by som uz do Egypta cez leto nesla....my sme boli tiez v July....myslim ze druhy alebo treti julovy tyzden....a bol teda neskutocny hyc.... vydrzat sa dalo jedine vo vode, na plazi pri mori (lebo tam trosku pofukoval vietor od mora) alebo na izbe...nic ine sa v tom horku nedalo....a vecer sa prechadzat vonku bol otras....aj vecer o desiatej bola teplota okolo 35, takze uplne na nevydrzanie.....tak my sme vecery travili bud v bare, alebo na izbe....ziadne vecerne romanticke prechadzky po vonku sa v tom horku nedali....len si vysla von, a obliala ta taka horucava, ze za sekundu sme boli prepoteni komplet 😅 ...na izbe bola klima, takze to bolo relatvine fajn....relativne len preto, ze som si vdaka tomu priniesla domov krasny zapal stredneho ucha 😅 ....takze take su nase skusenosti s Egyptom v July.....urcite by som isla znovu, ale ak by som si mala vybrat, tak bud niekedy v maji alebo potom az september oktober 😅 ...ale ak by som nemala termin na vyber, isla by som tam znovu aj cez leto....napriek tomu, ze tie horucavy su neskutocne 😀 😀 😀 ...sak more je predsa len more 🙂 ...akurat by sme si ale pribalili aj nejake spolocenske hry alebo knizky, aby sme mali co robit po veceroch na izbe, kedze snazenicko trva len takych 10 minut 😀 😀 😀

govi....neboj....ved je to len test 🙂 ... bud budu 2 palice a mozes sa vytesovat, alebo nebudu a skusit otestovat o par dni zase 😉 😀

katkaajurko
7. jún 2010

no preto hladame teraz teda radsej nejake turecko-lebo sme dovolenko obmedzeny volnom mm v praci.... takze bud turecko (mozno mallorca)..neviem no..mozno bulharsko... uvidime... ja sa straaaaaaaaaasne lubim po veceroch prechadzkovat... 😅 😅 😅

hiva
autor
7. jún 2010

katus, ved to aj ja....no a v egypte sme sa zmohli iba na prechadzku z izby do baru a naspat 😀 ....inak sa nedalo vonku vydrzat 😉 ...a moj manzel sa vzdy strasne poti....staci, ze prelozi dve tehly a uz je mokry....no a v egypte bol mory v kuse...len vystrcil nos von a bol do nitky mokry...ja sa sice zvycajne nepotim, ale tam som bola spotena snad nonstop....ale zas popravde, je nie som zrovna moc teplomilny typ...ja radsej zimu a lyzovacku.....takze na mna tych 40° cez den a 35° v noci bolo strasne vela 🙂

ale vzdy je to lepsie ako nic....ak by som nemala termin na vyber, isla by som znova.....ved v mori bolo prima 🙂....a aj v bazene 😵 ...juuuj....normalne tisko zavidim....my sme sa tento rok rozhodli, ze ziadna letna dovolenka v zahranici sa nekona.....nejak stale dufame, ze budem tehotna uz cez leto a kedze hned planujem ist na PN-ku, dovolenka v zahranici nehrozi 😀 ....jedine co mam uz dohodnute je druhy augustovy tyzden idem s mojimi rodicmi a krsniatkom na tyzden do Lipt. Mikulasa.....manzel sa zatial zdraha, ze on nepojde predsa na dovolenku so svokrovcami, ale ja idem na sto percent...bud s nim alebo bez neho 😀 ...ale mam take tusenie, ze nakoniec predsa len pojde aj on 😵 😵 😵

katkaajurko
7. jún 2010

vidis,to s tou PN ma ani nenapadlo... 😒 my mame tak tazky rok za sebou - ze sme si povedali ze ideme..minuly rok sme boli len na takej light dovolenke...lebo bolo vela vydavkov... a v egypte ci turecku sme este nikdy neboli 😵 😵 😵

ja sa tiez moc nepotim...ale to moje srdiecko neznasa velmi vysoke teploty ( koli roztiahnutym cievam ...)

hiva
autor
7. jún 2010

no my by sme si tento rok tiez zasluzili uz konecne nejaku odmenu, ale tak snad to babatko vynahradi 😵 ... my sme si to tiez dali minuly rok ako odmenu za skolaudovany dom....sme sa na nom nedreli jak psy, takze odpocinok bol zasluzeny 🙂 ...a tiez sme predtym nikde okrem chorvatska a bulharska neboli ....sme to mali ako po-svadobnu cestu kedze na svadobnu sme boli lyzovat 😀

ale tento rok sme sa rozhodli stravit po slovensky....lyzovacka pre zmenu na slovensku dopadla super, tak snad aj leto na Liptove bude fajn 😵

no na srdiecko asi nie je fakt dobre take strasne horko...ale sak nie je dolezite kam pojdete ale to ze idete spolu a budete vegetit a relaxovat 😉

katkaajurko
7. jún 2010

ano ano - hlavne ze budeme spolu a budeme pri moriiiiiiii 😵 😵

nam ani ta lyzovacka tento rok nevysla..tak aj preto...ale som faaaaaakt zvedava kde skoncime-takto na uplny last minute sme to este nikdy nenechavali ... 🙂

ja rada labzujem aj po slovensku - slovensko je krasne 😵 😵 velmi!

govinda
7. jún 2010

hiva, akurát som sa objednávala k novej neurologičke, lebo moja terajšia je o ničom, tak som sa rozhodla pre zmenu. V piatok idem na vyšetrenie, tak uvidím 😀

my tento rok kvôli mojej PN s nohou nejakú dovolenku pri mori asi oželieme. Chceli by sme ísť v septembri do Anglicka, mám tam rodičov aj s malým bráškom, tak by som ich šla pozrieť. A inak asi len tu po slovensku 😉

hiva
autor
7. jún 2010

govi, ani mne sa ta moja nejak moc nepaci....ako povysetrovala ma dobre a podrobne, ale co sa liecby tyka, moc spokojna nie som....na platnicku mi povedala, ze posledna moznost pred operaciou je ta ozonoterapia kedze mi doterajsia liecba nezabrala....ale ta doterajsia liecba nebola vobec zamerana na vyskocenu platnicku....to sa potvrdilo az na poslednom vysetreni kde mi rovno predpisala tu ozonoterapiu.....ale sak moc sa nestazujem....mne sa ta ozonoterapia pozdava (takym istym stylom ako laparka pri PCO) ... len ju teraz asi nebudem mat moznost podstupit kedze planujeme babo a tehotne na CT-cko nemozu 😒 ...ale sak uvidim, objednam sa a mozno to stihnem vybrat kym sa nam zadari.....lebo uz sa mi asi mrcha rozbieha.....teraz som si nasla uz krv v hliene, takze mrcha je fakt na spadnutie ....i ked v mojom pripade ani mrcha nemusi znamenat, ze tehu nie som, kedze naposledy som bola tehu aj napriek mrche....neviem, ci to bude u mna pravidlo alebo to bola vtedy skor vynimka....no uvidime 😅

inak aj ja zboznujem dovolenky na Slovensku....ked som bola mala s nasimi sme pri mori nikdy neboli....vycsinou sme chodievali prave na Liptov....takze pre mna to bude taka spomienka na detstvo 😵

govi...rodicia v Anglicku?...to je celkom parada....aspon mozes k nim chodit na prazdniny 😉 😀

katka....last minute by som sa nebala.....zaplatis a ides....a hlavne aspon usetrite peniazky 😉 ....my sme tak tiez chceli ist minuly rok, ale nakoniec sme ten Egypt zajednali nejake tie 3 tyzdne dopredu....bol to last minute, ale nie ultra, takze sme sa stihli pripravit 😀 😀 😀

kerka13
7. jún 2010

ahojte, co to citam, tusim sa tu vsetky vyhrazate mrchami a co tak niektora sa pridat k nam?? 😎

katka mi tiez tento rok budeme pozerat nejaky last minute lebo este nevieme kedy a ani kam by sme chceli ist. u nas je to v tom jednoduchsie ze mi pasy nemame tak musime vyberat krajiny z EU, ale to mi vobec nevadi, lebo ja zboznujem spanielsko a ked sa da tak budem aj tento rok zan bojovat, ale mm by chcel bulharsko. este by som ti chcela poradit, aby si pozerala ponuky aj od nemcov s odletom z viedne maju naozaj niektore destinacie ovela lacnejsie a ovela lepsi vyber hotelov a miest aj v LM.

katkaajurko
7. jún 2010

baby vy nemavate problem s mykozou? mne sa zda ze sa mi stale v "suchcich " dnoch vracia 😠 uz neviem co si dat..gynda mi dala talbetku na prehlnutie a taky speci krem z dola na tri dni..vsetko som vybrala aj to vyzeralo ok a dnes to zase trolinku citim... 😒 😒

no to musi byt bomba mat rodicov v anglicku 🙂

katkaajurko
7. jún 2010

kerka-len ako sa do tej viedne dostaneme? resp...nema kto pre nas prist ked doletime domov...takze vieden ee

a vies mi nieco v spanielku odporucit? ja chcem peknu plaz, a pekne "miesto" aby bolo kade korzovat po veceroch.... spanielsko nevylucujem -daj tipy 🙂

hiva
autor
7. jún 2010

katus....ja by som ti tiez tu Vieden odporucila....a s letiskom to uz je najmensi problem sa tam dostat.....v Bratislave poznam jednu agenturu, ktora Vas za 43 Eur pride vyzdvihnut na letisko a odvezie Vas priamo domov.... a keby ste isli cez nemecku alebo rakusku cestovku, usetris skutocne ovela viac ako tych 43 Eur co das za dopravu 😉 ...a navyse, ponuka rakuskych cestoviek je daleko lepsia co sa tyka hotelov.....slovenske cestovky maju hotely, kde su sami cesi, slovaci a rusi a tak aj take sluzby hotel ponuka...skoro ziadne, lebo vie, ze slovaci a cesi su skroby a snazia sa usetrit co najviac.....zatial co rakuske cestovky sa orientuju na nemeckych a rakuskych klientov, ktory su ovela narocnejsi, tak aj ich ponuka je o kategoriu vyssie 😉.... a nebudes sa na hotely citi ako niekde na Zemplinskej Sirave 😉 😀

beatab369
7. jún 2010

katka ja som mala problemy s kvasinkami asi pol roka v kuse pred otehu, ale ja som to mala z hormonov....mne pomohli tie tabletky co som spominala....a klopen, ze zatial sa chvala bohu nevratili.....akurat mam pochybnost o toom co som pisala, ureaplazme...mam svoj uterak...len wc som pouzivala...ja som nevedela, ze to ma a aj teraz som ho pouzivala, lebo uz dobrala lieky, ale este nie je iste, ze to ma ok...ma ist na kontrolu az o 2 tyzdne....no a k tym mojim priznakom...ja nemam nic ine ako to co od zaciatku tehu....mam taky zltkasty vytok - to mam od zaciatku tehu...akurat ma asi posledne 3 tyzdne pobolieva v podbrusku, tak par krat za den ako na menzes...ale to tiez moze byt tehu priznak.........ako velmi tazko u mna rozoznat o co ide...je pravda, ze pliagu mozem chytit aj inde aj ked si davam pozor na wc ale vies uz s mojim bruskom ( a to este nie je az take velke) a s tlakom na maternivu mam problem sa vycikat musim si stale jednou rukou podopret zadok a bohuzial tym sa chytim dosky na wc...myslim tou rukou....je mi az do placu niekedy, ze sa mi tak hrozne cika...ale vies u nasich domu som si pred tym nedavala pozor sadla som normalne na wc...ja neviem....
teraz v stredu idem na ten morfologicky skrining tak sa opytam, lebo moja dr. pride az koncom juna a to mam aj poradnu...takze asi budem musiet pockat na nu...a kto vie ci mi vobec urobi kultivaciu...lebo nazory sa roznia, vraj aj liecba nemusi byt uspesna...a nasledok moze byt potrat alebo predcasny porod... ☹ ale este nemylsim na najhorsie, nestresujem sa....pockam si a poradim sa s dr.

hiva
autor
7. jún 2010

kerka....keby to bolo len na mne, ver ze by som sa k Vam hned pridala 😉 😀 😀 😀 ...ale hold, priroda si robi co chce a tak mi neostava nic ine, len cakat dalsi mesiac 😠

katkaajurko
7. jún 2010

a ako sa volaju rakuske cestovky? :( ja po nemecky uz moc neviem..len anglicky... 😒 ale tak nedbam...

bea ake tabletky ti to pomohli? (ja mam podozrenie,ze to tiez mam z hormonov)...

hiva
autor
7. jún 2010

katus....cestovky moc neviem, lebo ja neviem po nemecky ani ceknut, ale kamos zvacsa pouziva klasika http://www.lastminute.at/ 😉

kerka13
7. jún 2010

my sme naposledy isli cez settour, co je slovenska agentura, ktora zbiera nemecke a rakuske cestovky. vseto som si vybavolala cez nich tu v BA a potom sme sa len pridali k delegatke, ktora vedela aj po anglicky, lebo ja som tiez uz mimo z nemciny. ale ani sme ju velmi nepotrebovali, lebo vsetky infosky boli v sanone v hoteli, tak sme si robili svoj program len na poslednom sedeni sme sa jej isli spytat, ci sa nic nezmenilo s odletom, ale skus aj inviu a mozno aj airstop oni vsetci zastresuju tieto zahranicne cestovky a je naozaj dobry vyber