Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kerka13
22. júl 2010

@hiva drzim palce

@shaarka tiez nie som za dopovanie sa umelymi vitaminmi skor som za prirodne, a kedze je leto tak sa aj da papat viac zeleninky a ovocia z "vlatnej" zahradky, len som sa chcela spytat, ci nahodou namas nejaky tip, co by sme mi so stitnou mohli 😉

shaarka
22. júl 2010

ee, nemam... iba ked tak pokombinovat?

zuzu1111
22. júl 2010

ahojte baby, ako sa máte
@kerka13-keď ťa to poteší, ani ja neberiem nijaké špeciálne vitamíny pre maminky, tiež mi endokrinologička zakázala všetko s jódom, ale beriem Acidum Folicum - je to čistá kyselina listová.
Hivuš bolo by super, keby sa vám podarili dvojičky - dvojičky ešte v téme PCO neboli, čo????
Shaar Teuško poslúcha?

danielkabn
23. júl 2010

Hivuš,môj mm má takú istú diagnózu a to sme teraz chodili na odbery k andrológovi,raz bolo dobre,lepšie a zle..asi tak.
Jedine,co sa mu zlepšilo,tak to je množstvo bičíkovcov,inak sú strašne lenivé,aj keď aj to už je lepšie,pri prvom spg mal len 10 % pohyblivosť,a to som vtedy videla aj pod mikroskopom,ako mu to všetko len ležalo,občas sa pohlo..a dnes má aspoň 40% pohyblivosť..
No a pri úplne prvom spg mal len 19.mil.bičíkov,teraz má 87 miliónov..asi zabral Profertil len na množstvo,a na tú pohyblivosť furt nič..preto nás odporučili jednoznačne na ivf.
A ako všetci vieme,ani to nie je 100%...takže nám zostáva iba veriť a dúfať.
Prajem ti hrozne moc dvojičky,ja napríklad by som to nezvládla a stačí mi úplne jedno 😀 😀 len aby to bolo 😉
Inak zdravím ostatné kočky..Shaarka,Kerka,Zuzi,Majatko.. 😉 😉
Shaari,môj magel je rád,že užíva len tú jednu tbl,a aj to mu musím dávať ja..takže desať iných liekov nehrozí 😒 ani za cenu ušetrenia euráčov 😠

bambi9
23. júl 2010

hivus, odkial mas tie udaje o spermiograme...? podla who by malo byt v norme toto:

Množství spermatu 2-5 ml
Koncentrace spermií 20 mil/ml a více
Zastoupení pohyblivých spermií 50% a více
Kvalita pohybu spermií Většina s progresivní motilitou
Zastoupení defektních spermií Do 70%
Přítomnost kulatých buněk Do 1 mil/ml

sa mi zdalo ze tam mas uvedenu morfo len 50% 😕

majatko
23. júl 2010

pekny piatok prajem...u mna nic nove, dni bezia jeden za druhym, co ma tesi, ze som konecne prestala spinit, ziadna krv, dufam, ze to nezakriknem....len neviem ako dlho mame s manzelom cakat na mojkanie, lebo chut by aj bola, kedze sme uz dlhsiu dobu nic, ale lekar nieco spominal 6 tyzdnov, co sa mi zda hrooozne dlho, ale na druhej strane sa bojim, aby mi to neuskodilo, hoci sa uz citim dobre...tak neviem...na nete su na to rozne nazory od dvoch tyzdnov az po prvu MS po tom zakroku...samozrejme, ze by sme sa nesnazilkovali, iba zabavali 😅

hiva
autor
23. júl 2010

danielka, ja uz som mojmu nakazala vitaminy....on je taky zgrlos, ze radsej bude hltat 10 tabletiek ako zaplatit za Profertil 😀 😀 😀

bambi, to som nasla na nete....myslim ze dokonca wikipedia, ale uz neviem presne 🙂 ... kazdopadne ked som pozerala doma ten papier, co mu dali, tak som z toho moc mudra nebola....za prve to bolo dost necitatelne, lebo mu dali iba kopiu a za druhe ani nejake extra vysvetlivky tam neboli ☹

kazdopadne mnozstvo bolo male, iba 1,6 ml - ale to mu muz tvrdil, ze minimalne 0,5 ml mu ostalo na ruke 😀 😀 😀
koncetracie bola tusim 16
defektnych mal 70 % - cize uplne na hranici
pohyb...tam boli pisane a aj b ale precenta boli necitatelne
a asi to boli tie kulate bunky, ale mal tam aj nieco s hodnotou 0 ...no aspon nieco pozitivne 😅

kazdopadne odporucanie je to opakovat a konzultacia ohladom IVF....tak snad sa toho 16.8. nieco pohne dopredu 🙂

bambi9
23. júl 2010

hiva, tak aspon morfo je v norme 😉 a ano ten pohyb ma byt rozdelený na a, b...
drzim palce 😵

ciratko
23. júl 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat 😉 , píchala jste si některá injekce FSH na růst folikulů? Nezabírá mi ani Clostibegyt ani Tamoxifen. Nevíte, jaké dny cyklu se pak injekce aplikují?

danielkabn
23. júl 2010

Hivuš,a ty kam ideš 16.augusta? Idete do centra? My sme mali uplne ine hodnoty spg,koncentrácia ani neviem,čo je,a čo znamená defektné?? to je tá morfológia? ja ako moc tým hodnotám stále nerozumiem,ale viem,že nám doktor povedal,že to nie je bohviečo 😒 😒
No my budeme vedieť čo s nami bude až 16.9,ale najradšej by som to vedela už hneď 😵 😵
Želám všetkým babulám krásny víkendík 😵 😵 😵

hiva
autor
23. júl 2010

@ciratko prepac, ale ja fakt netusim....a tiez neviem, ci si tu niektora z bab tie injekcie pichali :-/ ...u nas sa vacsinou injekcie pichaju pri stimulacii na IVF a to sa picha tusim denne od prveho dna cyklu...ale takto iba na rast folikov neviem 😒

@danielkabn ..no 16.8. ideme na konzultaciu do centra... som zvedava, co nam povedia.....normalne by mi to mali vyjst zrovna na 3 DC, takze by mi mohli rovno zobrat krv na HP, ale tento cyklus mam zatial velmi divny.....som 10 DC ale teploty mam ako poovulacne.....neviem, ci to je tym otrasnym horkom alebo sa mi to cele opat kasle 😠 ...a tehotna nie som, predvcerom som robila test 😅 ...a ty co mas 16.9.? tiez centrum?

danielkabn
24. júl 2010

Hivuš,mi ideme 16.9. ešte k andrológovi,ktorý nám môže spraviť iui,ale to až po konzultácii s mojím gyndošom. A keď gyndoš povie že nie,tak sa objednáme do centra,najskor do Martina,lebo to mi tu máme kúsok od Prievidze,akurát,neviem,či do Heliosu alebo Iscare 😒 😒
Ja som asi ovulu už aj mala,ja ani neviem,lebo som sa úplne prestala sledovať,len to,že keksujeme už asi dva týždne v kuse 😀 😀 😀

katkaajurko
26. júl 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 tak som spat ,vcera vecer sme doleteli a som pekne rozbita lebo mam ten jetleg syndrom z casoveho posunu...a cesta spat bola o dost narocnejsia,kedze sme leteli az zo zapadneho pobrezia,s prestupom. do budapesti a odtial este sme sa tralalakali busom sem 😅 😖 ale bolo uplne uuuuzasne , baby amerika je fakt krasna , rozmanita krajina , asi vsetko naplanovane nam vyslo uplne krasne...to bolo tolko zazitkov - ze som ani minutku nestihla mysliet na tehotenstvo 🙂)) ale myslim,ze ovula nebola - lebo som trosku zacala spinit predtydnom-tak som si hned nasadila douphaston - aby mi neodisla zase ta sliznica a nenicila sa zbytocne pred cyklom-kedy zacnem s clostylom 🙂 takze teraz ho papam a spinenie prestalo-takze aspon raz v zivote mi bol na nieco dobry

co tu nove?

ked my dame dokopy nejako fotky z dovolenky (nafotili sme ich 2600 - ale to musime este vytriedit) tak ich dam niekam na picasu a potom vam do posty hodim link 🙂

hiva
autor
26. júl 2010

jej katus....serus....super, ze Vam vsetko vyslo....normalne Vam brutalne zavidim....tiez by som hned isla 😵 ...no a na fotky som poriadne zvedava....ze co ste vsetko videli a tak 😉 ...ja som v USA bola iba na vychodnom pobrezi....ale aj tam je toho vela co vidiet....juj, hned by som tam isla zas 😅

my sa chystame o dva tyzdne na tyzden do Mikulasa ... potom mozem tiez hodit fotky 😀 😀 😀

inak nie ste nahodou niektore aj na Facebooku ?....mohli by sme posunut nase kamaratsva aj do trosku vyssej urovne ako je konikovanie 😉

inak ja som dnes volala do tej Lubochne, a zial v tom termine, ked tam budeme poblizku na dovolenke nemali volny termin....velmi sa snazila ma tam napasovat, ale zial sa nedalo....mam si vraj zavolat o tyzden....mozno niektori doktori nepojdu na dovolenku a tym padom sa uvolni termin 🙂 ...inak normalne najblizsi volny termin mali az niekedy v oktobri 😒 ...ale trosku som sa blbo citila, lebo sa ma asi 3-krat pytala, ci mam aj vymenny listok....a som jej povedala, ze hej ze od gynekologa....tak asi skusim dnes zavolat Orosovi, co si o tom mysli a ze ci by mi napisal listok 😅

katkaajurko
26. júl 2010

Hivus cavus aj ja si uz len zavidim 😀 nic netrva vecne a posledne tyzdne boli ako sen-ale uz som sa musela zobudit 😅 mas velku pravdu-ze vsade je toho co vidiet..my sme boli na vychdnom pobrezi len tri dni aj to len v NY a ten samotny bol tak krasny-ze nam pukalo srdce ist dalej... NY je jedno neskutocne uzasne pulzujuce mesto..ma taky svoj dych alebo ako by som to nazvala a to verim tomu-ze ostatne mesta maju to iste... najprv som zazila kulturny sok 😀 v metre-ked sme doletelli a isli do hotela z okrajovej casti metrom-unavena..sadli si oproti mne traja obrovsky cernosi v kapsacoch,jeden mal nieco v papierovom vrecusku (az neskor mi doslo ze to bol alkohol :D ) a kukali na mna - ja oci zaborene od strachu do zeme - mm sa mi potom smial neskor-ze on to videl ako sa ich bojim-ale ze ked sa on na nich kukol-oni vzdy zrak odvratlili a kukali sa inym smerom-ze som sa nemusela bat..no ale to bol pre mna sok - som sa bala - ale asi o dve hodinky na to som chodila po NY s laskou v srdci...fakt som sa zalubila... ocarilo ma to mesto...tym svojim pulzom...neviem to opisat...ale citila som sa bezpecne ( vsade vsade boli policajti a dozerali na vsetko),ludia mili,usmiaty... kazdy niekam inam smeroval..vsetko perfektne oznacene - tak "logicky" ze ako novacikovia sme sa NIKDE nestratili... ked sme zastali co i len na chvilocku a nezreli do mapy - VZDY sa domaci niekto pristavil-ci nepotrebujeme pomoct,poradit... a to fakt...s nasim prizvukom sa nas kazdy pytal od kial sme 😀 niektory reagovali ze waaau z takej dialky ale tipujem ze 80% netusilo kde slovakia je 😀 😀 😀

a tak...no zazitkov mame na knihu 🙂 a hned z fleku by sme sa vratili.... aj zit tam keby sa dalo... zivot je tam iny.... podla mna sikovny clovek sa tam nestrati a dari sa mu tam daleko lepsie ako tu su moznosti....

hivus takze idete do centra?

katkaajurko
26. júl 2010

fakt este dodam-ze v amerike som si musela povedat.... ze po poslednych dvoch tazkych rokoch...ked som sa viac krat citila na dne koli babu a tak - ze tam hore ma ma predsalen niekto rad - ked mi doprial takyto zazitok...vlastne splnenie sna po 13 rokoch (tak dlho som tuzila do ameriky ist....)a ze keby sme mali uz babo-nesli by sme urcite aj koli casu aj koli peniazkom samozrejme.... takze pokorne budem cakat dalej co ma v tejto dalsej oblasti caka/necaka.... vsetko asi ma ten svoj vyznam..... a dufam,ze som dostatocne posilnena na dalsie obdobie neuspechov/uspechov ? 🙂 🙂

hiva
autor
26. júl 2010

@katkaajurko ...ja som v NY nebola... ja som sa mu schvalne vyhla....proste tam isiel kazdy jeden a tak ja som si vybrala radsej nieco ine....ja som sa takto zalubila do Chicaga.....proste to bolo tiez fantasticke mesto a so skvelou atmosferou.....proste kto nezazije, tazko to pochopi 🙂....preto uplne chapem to tvoje citie voci New Yorku 🙂 ...a aj ten kulturny sok ....ja ked som sama cestovala busom z Detroitu do Washingtonu a cakala v detroite na stanici na autobus s odchodom o pol noci, sama som si vyhladala policajta a povedala mu, ze sa trosku bojim, lebo po stanici sa prechadzali divny tipkovia....tak som si potom pokecala s polisom az do odchodu autobusu 😀 😀 😀

no hej, chystame sa do centra....uvidime, co nam povedia.... manzel isisel dobrovolne nasilu na dalsi spermiogram a nedopadol moc slavne....tak sa ideme popytat do centra, ci by to bolo na schvalenie IVF poistovnou alebo nie....ak nie, pojdeme ako samoplatcovia 😅 ... este som si dovtedy chcela vybavit vysetrenie stitnej zlazy, lebo nejak sa tu kopi bab PCOckariek, ktore uzivaju aj lieky na stitku....tak mam trosku vycitky svedomia, ze ja som este u endosa nebola 😅 ... uvidime, ako to cele dopadne 🙂

co sa cyklu tyka, som teraz 15 DC, ale zatial asi bez ovulky....prve dni bola aj BT nejaka divna, tak som zvedava, ako bude zajtra...lebo posledne 3 dni som sa na meranie vyprdla 😀 😀 😀

katkaajurko
26. júl 2010

chapem,kamoska je v amerike teraz a prve dni boli v chicagu a strasne bola nadsena 🙂 chapem to... je to zvlastne ako sa tam vie clovek zalubi...mne to hrozne prirastlo k srdcu

a este som ti chcela napisat-ze si pisala-ze by si rada dala letenku tvojmu M k narodeninam-ale planujes byt tehu 🙂 sak ako my vsetky-no ja by som sa po mojich skusenostiach vobec nebala tehotna tam ist... jednak priamy let trva 9 hodin-co je uplne v pohode, v lietadle sa da poprechadzat,postat... letenka sa da poistit pre pripad zdravotnych komplikacii (ze by ste letiet nemohli) zdravotna strarostilivost je na vysokej urovni a vraj ked uz ides na pohotovost - tak ta preklepnu od hlavy po paty 🙂 aby nieco nezanedbali-lebo sa boja sudnej zaloby 😀 ... tehotnych s nami cestovalo hodne...dokonca aj po narodnych parkocch sa prechadzali bruchane 😀 v 40tkach teplotach...no fakt- vsade sme stretli tehotne... aj vo Vegas ...takze ja by som sa naozaj vobec vobec nebala.... 😉 a isla by som

aha, tvoj mm ma zhorseny spg? no my mame na hranici morfologiu - ale na ivf to nestacilo-lebo sme tesne v norme..ale ked mate aj ine hodnoty-asi by to mohlo stacit... uz mas aj laparku za sebou..aj PCO...

fakt? nakopili sa tu stitkarky? no vidis-toto mam ja skontrolovane a nic nenasli.ale nemam skontrolovanu tu inzulinovu rezistenciu-a to je moje podozrenie - lebo ak sa vyhybam zubami nechtami sacharidom-tak mam tusim lepsi cyklus...len to sa uplne neda.... jednak cukor clovek potrebuje na premyslanie a druhak uplne nejest cokoladku????? 😀

katkaajurko
26. júl 2010

inak mojmu m sa zlepsil spermiogram po profertile... nie nejako brutalne ale trochu ano..ale po prvom baleni -si tiez nasiel preparaty samostatne a vyskladal si ho sam...vyde to asi o dve tretiny lacnejsie.akurat papal naraz viac tabletiek..kupil si taky davkovac ako mavaju stary ludia-raz za tyzden si ho naplnil a potom len vyjedal 😀

bambi9
26. júl 2010

ahojte,
hiva, aj mna máta ta stitka.... dr. mi ale nic nenavrhol a rovno dal metformin 😕 a neviem ci je to nim, ale po mesiaci uzivania mam akesi "krajsie " teploty v grafe + pre mna obrovsky sok ze som nemusela uzit kvapky od bolesti pri ms 😨 len take 3dnove pobolievanie vopred ale oproti mojim minulym ukrutnym bolestiam nic 😕

katka, a aku mate morfo? aj moj ma tak na hranici, ale stale v norme 😒 ale berie striedavo selezin,E a teraz tribulus 🙂

hiva
autor
26. júl 2010

no my sme mali morfologiu tiez uplne na hranici 70% defektnych....plus na hranici bolo aj mnozstvo, koncetracia a pohyb 😠 ...pred rokom mal problem iba s pohybom a teraz snad uz so vsetkym 😠 ...tak uvidime, co nam povedia 😉...ja by som to chcela hodit na zly spermiogram z toho dovodu ze mne Oros hovoril, ze na IVF mame este cas, ze ma bude liecit....ale tak ked je zly spermiogram, tak neni o com 🙂 ...kedze on mne umele este neodporucal a my tam pojdeme tak ci tak, nechcem aby mal zo mna pocit, ze mu neverim a nedoverujem 😅 ...neviem, ci to dobre chapete....proste ho nechcem nahnevat tym, ze som ho neposluchla....takto to budem moct vsetko hodit na manzela a zly spermiogram 😀 😀 😀 ...ale tak neviem, co povedia v centre kedze sa nam uz raz zadarilo prirodzene 😅

bambi, no v poslednej dobe tu viacero bab spominalo, ze uzivaju Euthyrox, ci ako sa to vola, lebo maju znizenu funkciu stitnej zlazy, z coho potom vyplyvaju aj hormonalne problemy... tak to chcem skusit....lebo mam pocit, ze sa mi to vsetko nejak kasle....a od tehu sa mi zda, ze teraz nonstop priberam....o moc viac nejem, ale kila naskakuju ako dive....a to sa mi zda chore 😠 ....i ked ako katka povedala, nejest cokoladu??? 😀 😀 😀

kati, mojho muza tie blbe vysledky celkom nakopli....hned mu tam povedali, ze ma zacat jest vitaminy....bud profertil alebo si ich vyskladat sam...takze uz aj on teraz poctivo pap niekolkko piluliek za den....som zvedava, ako dlho mu to vyrzi 😀

a nad tym Washingtonom asi este porozmyslam....si mi normalne dala brouka do hlavy 🙂...idem asi pokukat letenky a uvidime, ako to dopadne 😉

bambi9
26. júl 2010

hiva, my sme mali 63% zlych...ostatne parametre su myslim v norme... viac ako 50% pohyblivych atd...
inak ja som doteraz tiez len priberala... mozno to ma suvis s tou stitkou, co ja viem 😒 lenze sa mi podarilo teraz 15kg schudnut tak neviem ci to bolo len z jedla alebo co.... no a k tomu sedave zamestnanie, tak uz to islo....

ale este pockam ako bude pokracovat liecba metforminom a nebudem si davat nove diagnozy 😅 velmi ma povzbudilo ze kocka z nasej temy ho berie treti mesiac a teraz je po dlhom snazeni tehu 😵 😵

chapem, ze nechces cakat a ist na ivf.... ja som do takeho stadia este psychicky nedosla...stale verim v prirodzene tehu... a hlavne sa tesim na dovolenku kde zahodim starosti za hlavu....presne ako katka 😵 😎

katkaajurko
26. júl 2010

my sme mali presne 70% morfologiu

danielkabn
27. júl 2010

Čaute babulky,zvlášť vítam Katušku -American woman 😀 😀 ale ti závidím v dobrom, a teším na fotečky 😉 😉
Inak babulky,ja som tiež na fb,kto chce moje friends,nech mi napíše do IP,ja sa veľmi rada poteším,keď budeme písať a inde..)))
Neviem,či ste to zaregistrovali,ale vraj nová vláda chce zrušiť umelé oplodnenia hradené poistovňou,teda neviem,či je to pravda,ale tu na mk už beží k tomu diskusia. No ak to zavedú,tak sa mimča asi nedočkáme..totiž,ja ešte verím,že sa podarí prirodzenou cestou,ale je to už menej ako 50%,lebo aj andrológ nám povedal,že nám nič iného nezostáva.
Aj keď doktori nemajú vždy pravdu a motyka môže vystreliť.
Ja som napríklad vysadila aj metformín,lebo som z neho pribrala, a vôbec mi neupravil ani cyklus,čo mi slúbil gyndoš,takže sa ním zbytočne nenapchávam. Jediné,čo mi pomohlo,a som o tom presvedčená,sú homeopatické kvapky,pretože po nich sa mi ten cyklus skutočne upravil a odvtedy som v norme.
A teraz sobotu by som mala dostať zasa krámy ☹ ,ale bola by som radšej keby neprišli..

tatranka111
27. júl 2010

ahojte baby 🙂 tak mna zajtra čaká laparka dúfam, že všetko dobre dopadne, lebo mám pocit, že aj tak sa vždy niečo pokašle, ale no nič v podstate sa na nu aj teším a budem verit, že pomože 🙂

hiva
autor
27. júl 2010

@tatranka111 ...jej tatranka....tak drzim paste....snad to teraz uz vyjde....musi 😉... som zvedava, co ti najdu - resp. nenajdu a ako to pojde dalej 😉....drz sa moja a daj urcite vediet, ako si dopadla 😉...tfuj tfuj tfuj 😉

@danielkabn aj ja som pocula o tom, ze su nejake spekulacie nehradit IVF cez poistovnu....ale co som ja pocula, nebolo to len na IVF....proste bolo to na akekolvek lekarske zakroky, pokial si pricinu problemov sposobil clovek sam nezdravym sposobom zivota 😠 ...je to teda riadna chujovina, ale zatial to neriesim...nechce sa mi stresovat a rozculovat sa aj nad takymito vecami.....kym to nie je v parlamente na schvalenie, kaslem na to ...dovtedy uz hadam budemem vsetky tehulky alebo maminy, takze zbytocne sa rozculovat predcasne 😀 😀 😀

@bambi9 ... ved prave to priberanie moje ma serie a preto myslim, ze nieco so stitkou asi nebude v poriadku.....jem normalne ako predtym ale priberam nonstop.....tak hadam sa to podari nejak stopnut 😅 ...inak vcera som volala s Orosom a v pohode mi napise vymenny listok....uz len dufat, ze ma v tej Lubochni vysetria aj v auguste 😅 😵

hiva
autor
27. júl 2010

@katkaajurko ...tak tu morfo sme mali teda na rovnako 😉 ...akurat u nas aj ten pocet bol biedny a koncentracia tak isto ☹....ale manzel to az tak tragicky neberie....trulko...vraj mu skoro 1/3 davky zostala na ruke a tak tajne dufa ze prave tam boli urcite tie silnejsie a zdravsie spermijky 😀 😀 😀

danielkabn
27. júl 2010

Hivuš 😀 😀 😀 sa netrafil do flaštičky 😀 😀 😀
A inak tú štítku si daj vyšetriť,to je isto dôležité,lebo kolísanie hormónov spôsobuje štítka,aj priberanie 😉 mama je zdravotná sestrička,tak to mám od nej a do tej Ľubochne to bol dobrý nápad,tam ti fakt spravia komplet vyšetrenie všetkého do dvoch hodín,len je pravda,že sa tam dlho čaká,myslím čakacia doba na objednanie 😒

hiva
autor
27. júl 2010

danielka...no tak nejak to bolo s tou mojou trubkou.....neviem, ake velke flasticky tam davaju, ale zjavne zle zamieril 😀 😀 😀

Lubochnu chcem urcite, bola tam aj velmi ochotna sestricka, ked som jej ovedala za v auguste tam ideme na dovolenku tak ze ci by mi v tom obdobi nevedela najst nejaky termin....velmi sa snazila patrala nurala, ale nakoniec povedala, ze maju fakt plno lebo viacero lekarov je zrovna na dovolenkach...ale poradila mi zavolat o tyzden, ze mozno niektori doktori nepojdu na dovolenku a teda nejake miestecko sa tam najde 😅 ....tak uvidim o tyzden 😅 ... chcela ma dat na 16.8. vraj mozem prist, ale jak na potvoru zrovna v ten den idem na ozonoterapiu s mojou vyskocenou platnickou a aj do centra na konzultaciu 😠 ....jak naschval 😠 ....ale tak uvidim v pondelok co mi povie....nejak sa im tam skusit natlacit....najradsej by som to chcela stihnut este pred navstevou netra, ale ked sa nepodari, pojdem aj neskor...hlavne nech sa tam dostanem a viem na com som 😵 ...bolo by skvele, keby nieco nasli a ze to sposobuje moje priberanie a nasadili by mi lieciky a ja by som schudla 😅 ...achhh....kraasny sen 😵 😀 😀 😀

danielkabn
27. júl 2010

držím palčeky Hivuš,nech ti to všetko vyjde v jeden deň vybaviť.. 😉 😉
Inak,my s Hivuškou si už píšeme aj cez facebook,tak kto by ešte chcel sa pridať,tak nech sa nám ozve 😀 😀