Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
28. júl 2010

mne pozerala endokrinologicka krv,ochlpenie, vypytovala sa ma tisic otazok a podla toho usudila,ze ultrazvuk stitky netreba,iba ju prehmatala...ale robi sa aj ultrazvuk... to je cele

zuzanka7834
28. júl 2010

Babulky a ako sa Vám PCO prejavuje? Len nepravidelným cyklom?

hiva
autor
28. júl 2010

zuzanka...u mna ani nie...ja som mavala cyklus vzdy pravidelny....trochu dlhsi, ale mrcha vzdy prisla sama 😉 ...akurat som ale nemavala ovulaciu 😉...a plus mavam dalsie priznaky....samozrejme PCO je vidiet na ultrazvuku (vacsinou to doktori vidia, ale su aj taky experti, co to prehliadnu aj pri laparke, vsak katus?) 😅 ...plus ucinky zvyseneho testosteronu sa u mna prejavuju vyraznejsim ochlpenim, potom som obezna, a tak proste vselico 😀 😀 😀 ...ale teda hlavne ta anovulacia 😉...a to som mala cykly vzdy pravidelne cca 35 dni 😒

katkaajurko
28. júl 2010

no ja som mala nepravidelny cyklus, ale vzdy prisla ms sama... niekedy spinenie... (v nutri som to ale nejako tusila vzdy), a podla mna ja mam viac chlpkov - ale testosteron mam v norme , mavala som niektore dni v cykle skarede vyrazky (jednu dve na lici - bolave) (to teraz nemavam uz pol roka - klop klop klop ) no a doktor povedal ze to ze som "pevnejsia" postava (nie som tucna, iba trosku krv a mliecko - a to sa stravujem extremne ukazkovo-akurat sem tam zhresim na sladkom) ze to z toho..ja mam vysoky luteizacny hormon v strede cyklu dlhu dobu - takze som vraj "napratana" zenskymi hormonmi a to je moj problem...

katkaajurko
29. júl 2010

dobre ranko zelam

majatko
29. júl 2010

aj ja prajem dobre ranko...dneska som nejaka akokeby ma parny valce presiel ☹ som nejaka unavena, hoci sme isli okolo jedenastej spat, mam herpes, svalovicu na nohach z opatkovych topanok, hrdlo ma boli a do toho dnes pridu moji kamosi k nam na navstevu na predlzeny vikend...hrozne sa na nich tesim, ale citim sa tak, zeby som najradsej zaliezla do postele pod perinu a to este aj do prace musim popritom chodit...xexe to je asi Murhpyho zakon schvalnosti...a este aj sef sa vratil z dovolenky, nemohol tam ostat do konca tyzdna? 😠

hiva
autor
29. júl 2010

nazdar....bre ranko 😉 ...ako sa vyvyja tvoj graf? 😉 😀

zda sa, ze moj sa ustalil na dne....takze cakam uz len vzostup 😵 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...dufam, ze ovula pride najskor 21 DC....skor by nemusela chodit, aby som nekramovala pocas dovolenky 😒 a aby mi na toho 16-teho, ked pojdem do centra vysiel presne 3DC 🙂

hiva
autor
29. júl 2010

majatko, ja som taka zbyta cely tyzden, rano sa ledva vykopem z postele, nejak sa doplazim do vlaku, kde si trosku pospim, v robote doobeda zyvam o sto sest a planujem odist domov hned jak mozem, ale ked pride ten cas tak sa energia nejak vrati a vecer sa mi zase neda zaspat 😠 ...proste cele to mam nejak naopak 😠

majatko
29. júl 2010

@zuzanka7834 mne sa prejavuje totalne nepravidelnym cyklom, alebo ja by som to nazvala, ze ziaden cyklus a mam viacej chlkov ako by zena mala mat, jedine co ma netrapi je asi nadvaha, ale medzi vychrtliny nepatrim, mozno mam asi taku postavu ako katka, taku pevnu 🙂 takze ja som od zaciatku vedela, ze nieco so mnou nie je v poriadku, ale az tento moj skvely doktor ku ktoremu chodil prisiel na to co mi je, mala som jednu doktorku, ktora bola v koncoch tak mi len povedala, ze to sa tehotenstvom napravi 😒

majatko
29. júl 2010

moj grafik som si upravila, aby som tam nemala biele kolieska, ale aj tak je to jedno, lebo su to Vysoke Tatry, teplota si robi co chce a neviem ci BT neovplyvnuje aj bolest mojho hrdla, ze ci nemam nahodou zvysenu teplotu vseobecne...

http://www.fertilityfriend.com/home/2ca331

hiva
autor
29. júl 2010

@majatko ...no celkom slusne ti skace ten graf ☹ ...ja ked som mala taky, tak zvacsa to bol anovulak :-/....ale podla mna je to jedno....ten prvy cyklus po kyrete byva zvacsa dost rozhadzany....moc tazku hlavu by som si z neho nerobila 😉....dalsie budu uz lepsie 😉 ...ja som po kyrete pre istotu zacala merat az po 20 DC a zda sa, ze som mala aj ovulku na 29 DC 😉...tak sa ti to este moze upravit 😉

majatko
29. júl 2010

@hiva pridala som tam moj graf z toho cyklu co som otehotnela, tiez to vselijako skakalo a prestala som to merat, ked mi doktor dal agolutin a Minisiston a zda sa, ze na 40 DC som mala ovulku a otehotnela som 🙂 ved to aj bolo "vtipne" ked sa ma pytali na poslednu MS podla ktorej som mala byt v nejakom 10 tyzdni...proste nie som ucebnicovy priklad

katkaajurko
29. júl 2010

nooo moj graf je rovnaky ako vcera 😀 akurat uz som skoncila s duphastonom,7 dni stacilo, pockam na mrsku a zacnem s clostylom 😵

hiva celkom slusne pekny graf mas 🙂

aj ja som dnes vstavala ako mechom oprastena a nevladala sa vyteperit z postele - asi je divny tlak alebo co 😅

ano ano ja mam taku postavu ako pise majatko, nemam nadvahu -to vobec ale ani vychrtlina nie som a ani som nikdy nebola ...

hiva
autor
29. júl 2010

@majatko ... no u mna to tehu bolo tiez vesele 😉...lebo ja som napriek tehotestvu mala ja mrchu....takze mna ked sa pytali na poslednu mrchu, tak som bola tak akurat 2 tt 😀 😀 😀 ...ale potom som zacala pocitat od predposlednej a tam to aj sedelo 😀 ... moj tehu graf je ten siedmy od vrchu...ten najdlhsi 😀

inak ja som tiez tak 10 rokov dozadu mala postavu taku pevnu, vysportovanu a bez nadvahy....ale to som este hravala volejbal....potom som s tym skoncila a odvtedy som nabrala 30 kilov....neskutocne, co? ...a to som sa nezacla prejedat, nic take....proste iba sa vysadil sport a islo to 😠 😠 😠 ...za rok 2-3 kilacka a som tam, odkial uz nie je lahka cesta spat 😠 ☹ 😔

hiva
autor
29. júl 2010

@katkaajurko ...tak ides na clostyl?...to teraz prvy cyklus alebo si brala uz predtym? ...ja tiez rozmyslam, ze tento cyklus po ovule asi tiez nasadik duphik....lebo tych 11 dni LF ma uz fakt stve 😠 ...i ked predtym ked som brala duphik, tak mi tiez vobec nepomohol....mrcha prisla na 13 DPO ale 2 dni som spinila.....takze to mam asi zajedno 😅 ...uvidim podla toho, kedy pride ovula....skusim si to tak nejak nacasovat, aby mrcha prisla najskor 14.8. ... pripadne uz vobec neprisla 😀

katkaajurko
29. júl 2010

no no idem - prvy krat , to sme sa dohodli v centre..mala som zacat uz minuly cyklus-ale kedze sme boli prec a musim chodit na ultrazvuk ze ako reagujem tak som to musela posunut az od dalsieho..zatial mam naordinovanu len jednu tabletku denne

akurat teraz som to prvy krat urobila tak - ze som nasadila duphaston aj ked neprebehla ovulacia-lebo som zase mala taky cyklus-ze by som 5 dni od 22dc spinila a potom by som mala kratky cyklus s ovulaciou ale zlou sliznicou ako vzdy..tak ako som zbadala prvu hnedu skvrnku nasadila som duphaston - lebo to nie je ani riadna mrcha ani nic a to by som nemala nasadzat asi clostyl... takze som teraz sama zvedava ci dojde mrcha hned alebo co to spravilo s mojim cyklom, v kazdom pripade mi to spinenie zastavilo... tak hadam som to nejako ako tak "ukocirovala"...

hiva
autor
29. júl 2010

katka...si si to dobre vyspekulovala ,-)....tak drzim palce, nech mrcha dorazi ako ma 😉 ...a co vlastne budu robit?...iba odsleduje, ako reagujes alebo to rovno spoja aj s IUI?

katkaajurko
29. júl 2010

ja ti neviem... budu sledovat a mozno urobia IUI... neviem...asi ich ukecam na IUI ak povoli Valky hned na prvy raz..ale zavisi aj od toho ako budu rast foliky a hlavne aka bude ta sliznica..lebo ked sa mu nebude pacit IUI urcite neurobi

zuzanka7834
29. júl 2010

Dobre ranko dievcence! (ci doobedie?) @majatko @hiva @katkaajurko, mne sa to prejavuje tym cyklom, sice MS vzdy pride sama, ale nikdy neviem kedy (30-46/47 dni) ani ako dlho bude trvat, v poslednej dobe trva spolu so spinenim 8 dni, uz sa stalo, ze aj 10 ☹ A velkakrat je veeelmi bolestiva... Co sa tyka nadvahy, to ma zatial obislo, nastastie, nemala som nikdy problem, teraz mam sedave zamestnanie a rada chrumem co pride, neviem si odopriet ani sladke, ale co som pribrala, tak len kusok - a to prave kvoli tomu. Okrem toho nemam nijaky pravidelny pohyb a stale si drzim cca 60-63 kg na 174cm. Ale mam chlpky okolo bradaviek, v bikinovej obl., pod pupkom... niekedy sa smejem, ze viac ako moj drahy (a niekedy sa mi z toho chce plakat). Inak asi nic. Nuz okrem toho perloveho nahrdelnika co sa ukazal dokymu na sone, samozrejme... Ale stale cakam na oficialne potvrdenie od dokyho, cca o dva tri tyzdne ideme do heliosu, kde by nam mali povedat rezultat... drzte palce 😉

danielkabn
29. júl 2010

Hivuš,ak si tu,možes ist na facebook prosím? mám na teba velku prosbu..)))

zuzanka7834
29. júl 2010

@katkaajurko a do akeho centra chodis?

katkaajurko
29. júl 2010

@zuzanka7834 do iscare

hiva
autor
29. júl 2010

@zuzanka7834 ...nerada, ale vyzera to ze ta teda coskoro oficialne privitame v Nasom klube 😉 😒 ...s tymi chlpkami som na tom podobne ako ty ... ale este ze existuju ziletky a depilacne strojceky 😀

@katkaajurko ...to by bolo celkom fajn, keby Vam rovno spravili IUI....inak sama som zvedava, ako zareaguje ta tvoja sliznica 😉...mohlo by to vyjst, nie?...clostyl stimuluje iba vajecniky alebo aj sliznicu?

katkaajurko
29. júl 2010

clostyl stimuluje vajecniky a nepriamo znizuje LH-co by mne mohlo pomoct kedze s nim mam problem..lenze aj sliznica z neho zvykne slabo rast 😒 tak sa potom davaju nejake naplaste...ale budem pit alchemilku a gynex - tak hadam narastie dobre ( s vyskou som uz teraz nemala problem-len s vyzretostou - a kedze nezrela vraj koli tomu nadmernemu LH... tak hadam..ja fakt neviem... a asi ani oni - proste sa skusi... )

hiva
autor
29. júl 2010

no logiku to dava....tak snad to zaberie 😉 ...drzim paste 😵

katkaajurko
29. júl 2010

noo zatial si plane nadeje nerobim...skusime,uvidime... 😅

erickaa
29. júl 2010

Ahojte..ako vidím..oproti vám som ešte len "začiatočník" a musím sa priznať, že polovici ani nerozumiem 😒
U mňa sa PCO prejavilo rozhádzaným cyklom a špinením a doktorka niečo videla na ultrazvuku..ale mám mastnú pleť a akné, aj keď nie nejaké katastrofálne, ale na môj vek je to niekedy až-až. Musím chodiť pravidelne ku kozmetičke na čistenie. A chlpatá som ako orangutan..som chodila aj na lasery podpazušia a bikín, tak je to o niečo lepšie. 😎 A v zime pôjdem určite aj na predkolenia!! Lebo ja si oholím nohy a na druhý deň tam mám také strnisko že až 😠 A s tým sa nedá nič robiť, len skryť a čakať, kým narastú a znova oholiť..blééé Ale nech sa toľko neľutujem, tak obezita ma nepostihla, celý život som mala pod 50 kg a teraz mám niečo nad a to nič nerobím a jem viac než dosť. Mňam, aj dnes si idem dať večer grilované rebierka a pivko 🙂

erickaa
29. júl 2010

Jaj, ale som ešte zabudla napísať, že ja som taký krpec..162 centi..takže žiadna anorektička u mňa nehrozí 🙂

hiva
autor
30. júl 2010

@erickaa tak dalsi "drobec" v nasej teme 😀 😀 😀 ...to len ja som take velke sloníča?! 😖 😀 😀 😀
to s tym holenim noh poznam aj ja 😠 😠 😠 ..ked oholim ziletkou, pomaly na druhy den mozem holit znova 😠 ....ale ked pouzijem strojcek, taky co vytrhava, tak mam nozky ciste aj 2 tyzdne 😎 😎 😎 ...podpazusie a bikiny riesim ziletkou 😉
a co sa akne a mastnej koze tyka, tak sme na tom asi rovnako....akurat ze mnne sa akne nerobi priamo na tvari, ale v podstate na cele, ale uz vo vlasoch....takze az tak vidiet to nie je 🙂

katkaajurko
30. júl 2010

dobre ranko

baby ja som dnes zbita ako keby som cely tyzden kopala v bani...hruuuza.... 😖