Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

danielkabn
10. aug 2010

Čaute 😵 😵
ja som po mrche dnes už chvalabohu 🙂 🙂

mili78
10. aug 2010

@danielkabn ....ahoj Dani 🙂 ty sa máš 🙂 takže oddnes začínaš merať? 🙂

kerka13
10. aug 2010

@erickaa uvidis dalsie dni, ale poovulacne teploty mas podla mna dost nizke. meraj dalej a uvidis co ti spravi graf

danielkabn
10. aug 2010

Mili78,ja BT už nemeriam..robila som to dva roky a už som si povedala dosť..už sa viem odsledovať aj bez merania 😀 😀
len škoda,že nič z toho ☹ ☹ ☹

mili78
10. aug 2010

@danielkabn ....Dani to vazne 2r. si to kazdy den praktizovala??? 😖 tak to ja by som nevydrzala tolko...ja to idem skusit teraz prvy raz, som zvedava kolko mi to vydrzi 😉 a o Dr.Jonášovi si pocula? neskusali ste? mna vyratal pred 32r. ....ale asi ho budem musiet vyhladat aj ja ☹ len neviem ci to ma zmysel ak nie som v poriadku po fyzickej stranke ☹

erickaa
10. aug 2010

@majatko
@kerka13 ďakujem za odpovede..no tak teda uvidím, čo a ako 😒 Zajtra večer letím na dovolenku, takže to podľa mňa dosť skreslí graf..takže sa akurát tak dopletiem 🙂 Som zvedavá, kedy dojde mrcha.. 😝 😀

danielkabn
11. aug 2010

Mili78,dva roky čakám na mimčo,BT som nemerala ale furt,to by som musela byť iná závisláčka 😀 😀
V kuse som merala najviac pol roka a potom ma to prestalo baviť,potom opať začalo..o dr. Jonášovi som počula,ale neviem,či máš na mysli toho,čo určuje pohlavie dieťaťa.Pretože je ešte jeden Jonáš,ktorý vyrába homeo kvapky,
Ja sa stále spolieham,že to príde samo od seba,a keď nie do konca tohto roka,s mužom sme rozhodnutý už pevne ísť na umelé,snáď nebudeme čakať do konca života 😒 😒
Eričkaa,tak si uži dovolenku,a pekne tam popracujte na malom prckovi 😀 😀

mili78
11. aug 2010

@danielkabn ....no ja som zvedava kolko to mne vydrzi 🙂 drahy ma vcera znosil, ze ci to myslim vazne, ze budem kazde rano pipat s teplomerom 😀 ....ano ten dr.Jonas, ked vyratal aj mna, aj mojho brata tak asi najskor skusim jeho...predsa len je to lacnejsia alternativa ako umele 😝

erickaa
11. aug 2010

@danielkabn ďakujem, užijem...ale asi nepopracujem, lebo idem na dovču s kamarátkou 😀 Ale už mám aj tak po plodných dňoch (ak nejaké boli), takže nič nevyjde "nazmar". Tak sa zatiaľ lúčim, pravdepodobne tu budem až o 11 dní. Jedine, že by mali na hoteli wi-fi zadara..hihihi 😀 😀 😀 Zatiaľ sa majte pekne a veľa šťastia..

erickaa
11. aug 2010

Jáj a ešte som sa chcela opýtať, prečo na FertilityFriend grafe mám niektoré guličky iba biele (nevyplnené)? Bola by som si to aj preštudovala, ale nemám čas 😲 A aj by som ten graf sem aj pridala, ale nevím jak...hoho 😝

majatko
11. aug 2010

@erickaa su tam prazdne kolieska preto, ze teplota bola namerana vo vacsej casovej odchylke voci pravidelnemu meraniu, takze to meranie nie je presne ... a prajem peknu dovolenku 🙂

majatko
11. aug 2010

ahojte babulky, ja by som sa chcela opytat, ze co znamena ta lutealna faza?
inac uz mam zelenu na semaforiku pri mojom grafe, vraj mozno by mohla byt ovulka....tak som zvedava aka bude teplota zajtra 🙂

ninan2
11. aug 2010

@majatko Ahoj, tak sa nazyva doba od ovulacie po prichod MS. Mala by byt dlha min. 10 dni a max. 16 dni, pri inom pocte dni sa jedna o hormonalnu poruchu (ak je menej), alebo aj o tehotenstvo (ak je dlhsia). Ak je menej, moze byt problem pri otehotneni, lebo oplodnene vajicko sa nestihne uhniezdit do maternice.

majatko
11. aug 2010

@ninan2 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

ninan2
11. aug 2010

@majatko v pohode, ak si merias BT dlhsie, aku dlhu si ju mala minule? Alebo mavas problem s ovulaciou, nebyva vzdy?

majatko
11. aug 2010

@ninan2 so mnou je to take "vesele" .... zacala som merat v maji po MS, ale kedze sme v tom case boli na svadobnej ceste, kde bol casovy posun 4 hodiny, tak tie udaje neboli velmi presne...merala som aj ked sme dosli domov, ale kedze ani po piatich tyzdnoch neprisla MS, tak som bola u lekara na vyvolavacku a chcel mi dat aj HAK na odstranenie dvoch cyst...ale situacia sa zvrtla tak, ze necakane na cca 39 den cyklu (po vyvolavacke to bolo) som asi mala ovulku (to som uz nemerala BT) a zhodou okolnosti vtedy sa nam postastilo otehotniet, ale nemalo to stastny koniec...tak po kyrete som si zacala poctivo merat, aby som mala prehlad co sa u mna deje...len som nevedela co je ta lutealna faza, ale teraz uz viem, ze ked bude nahodou ovulka, tak dokedy by asi mala prist MS....teraz aj tak sa nemozeme snazit o babatko, musim pockat kym pride MS, ale ak by som mala teraz naozaj ovulku, tak by som bola happy, lebo urcite pride aj v septembri alebo neskor, ked sa budeme moct snazit

ninan2
11. aug 2010

@majatko aha jasne... urcite je dobre sledovat svoje telo, potom vies presne co a ako 🙂 . Ja som mala pred stvrt rokom ovulku na 26ty den, a potom som zacala brat cesky bylinkovy preparat Femigard. Odvtedy sa mi to zlepsilo na ovulku na 18ty den. Podla gynekologa mam podozrenie na PCO, aj ked hormonalny profil potvrdil iba mierne zvysenu hladinu androgenov. A vajecniky na ultrazvuku sa zdali trochu vacsie. Tak ja neviem, asi to nemoze byt az take zle ked mavam pravidelne ovulku, a este k tomu relativne dost skoro, co myslis?

majatko
11. aug 2010

@ninan2 😅 priznam sa, ze ja tu nepatrim medzi odbornicky co sa PCO tyka...Hiva je odbornicka na to, ale je teraz na dovolenke 🙂 a ako dlho sa uz snazite o babatko?

ninan2
11. aug 2010

@majatko zatial sme to skusali iba 3 posledne cykly, pricom pocas posledneho v juli sme boli akurat pocas mojich plodnych dni na dovolenke a mali teraz dost moznosti na snazenie sa 🙂 Ale nevyslo to, viem ze je este skoro to nejak riesit, zatial len tak predbezne zistujem info 🙂.

majatko
11. aug 2010

@ninan2 tak to je asi este kratko povedat, ze ci je niekde problem alebo ste sa len netrafili do toho spravneho okamihu 🙂 ale kludne sem nakukaj do tejto temy, vela sa tu clovek nauci 🙂

ninan2
11. aug 2010

@majatko jj uz som tu nasla par zaujimavych info, aj ked je to tu dost rozsiahle citanie (343 stran teraz), treba to asi citat priebezne 🙂

matafich
11. aug 2010

caute baby, ja len tolko, že mam PCO syndrom a dve deti....Držte sa, iste sa to podarí.... 😉

majatko
11. aug 2010

@ninan2 tak to je pravda, lebo ono sa to tu meni podla toho kto sa prida s akym problemom...ja som si po veceroch doma to tu preklikavala, ze co a ako a potom som sa pridala 🙂
@matafich to je super 🙂 podarilo sa Ti otehotniet prirodzene, alebo si musela brat aj nejake lieky?

matafich
11. aug 2010

S prvou dcerou nam pomohol Iscare, ale aj manžel nebol 100%, druhá prišla na svet bez akejkolvek pomoci. Mangel 3 tyždne pred jeho príspevkom nefajčil a mal spermijky OK. Chcem tým povedať, že aj ked máte PCO, ak je rozumný partner, dá sa aj on vyšetriť, je to jednoduchšia procedúra ako hocičo na nás žienkach.

zuzu1111
14. aug 2010

ahojte baby 😉 ...kerka tu som...ale ostatné baby tehuľky neviem 😔
bola som teraz zaneprázdnená, tak som MK zanedbávala. čo je tu nové? vidím, že tu pribudlo kopec nových báb

katkaajurko
16. aug 2010

Dobre ranko zelam,

Hiva sa este nevratila z dovolenky? 🙂

hiva
autor
16. aug 2010

caute....tak sa hlasim spat doma 🙂....dovolenka bola super 😵

no a zazrak sa ziadny nekonal...dnes som 1DC....ale aspon duphik zabral a predlzil mi LF na 13 dni 😵 ...dnes sme boli v centre ... podali sme ziadost na IVF do poistovne, lebo to vraj trva 6 tyzdnov, takze pre istotu nech to mame vopred vybavene 🙂...inak nam doktor neodporucal ist hned na IVF, ale skor vyskusame asi IUI....o 2 dni tam idem na krv (3DC) na hormonalny profil a potom asi v piatok na konzultaciu, ze co dalej....ale vyzera to tak, ze dalsi cyklus pojdeme na IUI
... a na IUI budem mat stimulaciu Clostyl - Pregnyl.....takze uvidime 😵 ...som rada, ze sa to celkom hybe....na ziadost do poistovne stacil iba manzelov spermiogram....takze kym spravime IUI, budeme mat uz snad aj schvalene IVF a mozno uz v oktobri do toho pojdeme 😵 ....okrem toho HP mi uz ziadne ine vysetrenia robit nebudu, lebo vsetko mam uz porobene od svojho gyndosa 🙂 ....akurat co som bola prekvapena, ze mi chceli brat krv aj na hematologicke vysetrenia, ci nemam trombofiliu....ale ked som povedala, ze to uz mam a dala som mu aj vysledky, tak povedal, ze ich teda netreba robit 🙂...ale som bola prekvapena, ze toto robia aj oni 🙂 ..neviem sice, ci to robia standardne alebo iba preto, ze som uz mala MA 😒

a tu co nove?... ako sa dari? ... nejake pokroky?

katkaajurko
16. aug 2010

cau Hivus, ja mam prave tri dni po IUI 🙂

super,ze sa to hybe... ja mozem len povedat-ze mne je SUPER ze chodime do centra-lebo konecne mam pocit ze to riesia za nas a hybe sa to...

hiva
autor
16. aug 2010

@katkaajurko jej Katka....tak uz po IUI....no super 🙂 ...ako to prebiehalo? ...pichali ti aj pregnyl? super, ze clostyl zabral.... kedy bola ovulka?...merala si aj BT? ...juuj...tolko mam otazok 😀 ...sa nam to konecne nejak rozhybalo 😵 ..a inak ako bola sliznica?...narastla?....drzim palce, nech to klapne 😵

katkaajurko
16. aug 2010

papala som clostyl- 12den sono-kde doki videl krasne zrele vajicko (to bola citacia 😀 ) tak mi dali pregnyl - ten som si nechala pichnut u znamej poobede (presne nakazali o kolkej) a o dva dni rano bolo IUI... neviem presne kedy bola ovulka ale podla bolesti tipujem na ten den IUI, zmerala som len dva krat - na druhy den po IUI a dnes a teplota je hore-takze hadam ovula prebehla... sliznicu mi doki neoznal - ale vraj -keby nebola dobra- IUI by ani neodporucili - no on sam prisiel s navrhom urobit IUI , takze hadam bola ok

IUI prebiehalo ako klasicke gyndovske vysetrenie - nic som necitila v podstate... akurat ma tam nechali potom polezat asi pol hodinku... a teraz papam duphaston

http://www.fertilityfriend.com/home/278331