Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
19. aug 2010

@hiva ...ahoj Hivka...ja sa len bojim,ze to tak zostane cely cyklus 😢 ....ty si akym teplomerom merias? digi alebo ortutak? ja digi.....ci to je jedno akym teplomrom? ja som v tomto este neskusena, meriam to prvy raz....v pondelok idem na debatu k dokymu, uz som mu volala nech si na mna rezervuje najmenej hodinu...to budem mat 13 DC, tak hadam spravi aj folikulometriu.....len sa bojim, ze ma asi zase bude cakat laparka.....ty nemavas bolesti v podbrusku? ja mavam casto a obcas take silne, ze musim aj na pohotovost ist....myslis ze to ma nieco s PCO?

hiva
autor
19. aug 2010

kukam, ze ten obrazok som dala asi uplne zbytocne 😀 😀 😀 ...tak davam radsej link a najdite si ho same 😀 😀 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

hiva
autor
19. aug 2010

@mili78 ...ja meriam klasickym ortutakom....resp. uz tam nie je ortut, lebo tie su zakazane, ale nejaka ina kvapalina 🙂 ...na mna su digitalne az moc rychle 😀 😀 😀 ...ja pichnem klasicky a este 10 minut spim a az potom odcitam teplotu 😀 😀 😀 ...prakticke...lebo na prve zvonenie budika sa nikdy nezobudim uplne....takto to aspon vyuzijem....prestavim budik, stricm teplomer a spim este 2x po 5 minut 😀

hiva
autor
19. aug 2010

@mili78 a neboj, este vystupi.....ved si len 9 DC....zatial nema preco stupat 😉...a ked sa drzi na jednej urovni, je to dobre....uvidis, este stupne 😉

no bolesti v podbrusku mavam aj ja, ale zas tak silne, aby som s tym isla na pohotovost este neboli 😉...ale castejsie mam pichanie vo vajecnikoch....niekedy ma az skruca od toho 🙂 ...ale tak sa utesujem, ze aspon ziju a nieco sa tam deje 😀 😀 😀

ninan2
19. aug 2010

@mili78 zbytocne sa tou teplotou stresujes, nahodou je velmi dobra. Uvidis po ovulke, urcite Ti stupne tak nad 36,7 a to je dolezite, nie tieto hodnoty.

ninan2
19. aug 2010

@mili78 a inak ja mam digitalny teplomer, odmeria to asi za 10 sekund 🙂

ninan2
19. aug 2010

@hiva inak pls, da sa TST znizit aj nejak inak ako hormonmi a liekmi? Nejaka dieta a pod? Ja inak nadvahu nemam, mam BMI v norme, a snazim sa aspon raz do tyzdna chodit na bedminton + chodza alebo upratovanie este aspon raz v tyzdni. Takze aj nejaky mini pohyb mam. Asi by ho bolo treba viac co?

ninan2
19. aug 2010

@hiva nuz ovulka 22 DC sa mi zda celkom dobra, neviem co vymyslaju... Este mi tak napadlo, odporuca sa vobec pri PCO brat Clostik? Nemoze tak praveze vzniknut este viac nejakych cyst alebo vajicok?

ninan2
19. aug 2010

@katkaajurko tak to si teda mala fajn s tou laparkou 🙂 Hadam aj bola uzitocna!

ninan2
19. aug 2010

@kerka13 heh no super, tak uz som ukludnena 🙂

katkaajurko
19. aug 2010

ninan no kedze nic neodhlila-tak ma aspon ukludnilo to - ze vajickovody su priechodne..oba bez jedineho zrastu... a bez endometriozy 🙂

ninan2
19. aug 2010

@katkaajurko jj, tak to je vyborne zistenie!

mili78
19. aug 2010

@hiva .....a ked nestupne a ostane takato nizka bude to znamenat, ze nemam ovulku,ze? :(

mili78
19. aug 2010

@ninan2 ....aj ja mam digitalny, za 10 sekund uz mi piska 🙂 a od ktoreho dna by mi mala zacat stupat?

ninan2
19. aug 2010

@mili78 no asi tak na 2. den od ovulky. Ak Ti nestupne, tak ano, moze ist o anovulacny cyklus. Ved daj sem potom graf, a pozrieme sa na to 🙂 Teda ak si ho vedies niekde na nete.

mili78
20. aug 2010

dobré ránko babulky.....no dnes bola bazalka o 0,2 stupna vyssia, ale merala som pod paplonom, zakryta, lebo mi bola v noci zima....doteraz som spala odokryta bez paplona....tak teraz neviem, asi to skreslilo trochu ten vysledok...predsa len - pod perinou je teplejsie ako bez nej 😖

hiva
autor
20. aug 2010

@mili78 ...jedna teplota nic neznamena....musis merat dalej a ked budu teploty aj nadalej vyssie, tak ovulka bola 😉....a skus merat vzdy za rovnakych podmienok 😉....i ked podla mna to paplon moc neskresli....ved teplota tela je daleko vyssia ako teplota pod paplonom, nie?....telo je nad 36 stupnov a v izbe pod paplonom moze byt tak 28 maximalne 😉

a hej, ak su teploty stale dole, ovulka este nebola....ale zo skusenosti vychadza, ze pri anovulacnych cykloch vacsinou teploty poskakuju hore dole o niekolko desatin stupna 😉

@ninan2 ...laparky sa netreba bat....samotna operacia je par minut a jed - dva dni v nemocke 😉...a to, ze ta pekne pozru priamo zvnutra je nenahraditelne 😉...ci uz nieco najdu alebo nie 😉

katkaajurko
20. aug 2010

ahojte

@mili78 jedna teplota nic neznamena-poradila by som ti to iste co hiva

baby ja mam take nervy my tu mame taku hnusobu kolegynu , a v pondelok dosla z dovolenky totalne chora,tak sme sa jej aj vypytovali a ona tvrdila,ze je len prechladnuta,ale bolelo ju hrdlo,bola zachripnuta a soplila jak slak, no a ja sa dnes zobudim a boli ma hrdlo a mam opuchnute nosne mandle a steka mi hlien, som dosla do roboty, a kolega sa ma pyta,co mam zlu naladu a ja hovorim,ze boli ma hrdlo,lebo sem chodia ludia chory a ta kolegyna sa normalne uskrnat zacala...hnusoba...

hiva
autor
20. aug 2010

@katkaajurko ...tak to ti verim, ze je to na porazenie 😠 ...mna by to tiez riadne nasralo 😠 ...prave kvoli tomuto som sa ja rozhodla, ze hned ako najdem // do roboty uz nepridem 😅 ...som sa aj so sefom dohodla a budem robit z domu 😵 😵 😵

inak vcera som bola u Orosa, lebo v centre chceli nejake vysetrenia a som im povedala ze vsetko uz mam a negativne...tak mi dali listocek pre Orosa 🙂...a Oros bol zlaty 🙂 ...poprial mi hodne stastia a ze snad sa o 2 mesiace uvidime ked k nemu pridem ako tehulka 😵 😵 😵 ... inak ma trochu sokol, lebo vraj aj on robieva IUI priamo u seba v ambulancii....som mu aj povedala, ze tak to si necham radsej u neho spravit ale povedal, ze ved nech len skusime raz v centre 😉...ale ze on si aj tak mysli, ze nam skor pomoze asi IVF....tak uvidim....v utorok idem do centra a asi sa dohodneme tak, ze ked pride schvalena ziadost do dalsej mrchy, ideme rovno na IVF, a ked nie, tak skusime jedno IUI 😅

a inak ma este potesil, lebo mi povedal, ze hoc mi aj na hematologii nepotrvdili ziadnu trombofiliu, on mi asi aj tak preventivne da injekcie na riadenie krvi 😒 ...nebudeme vraj riskovat opakovany MA 😵 ...tak ma celkom potesil 😵 ...vraj sa o tom bavil aj s jednym genetikom a ten s nim suhlasil....vraj to hematologovia vacsinou zbytocne podcenuju 😒 ... injekcie ak beries a nepotrebujes tak neuskodia, ale ak neberies a potrebujes, je to zle....takze si asi budem pichat injekcie od zaciatku tehu 😒...ale neva....tesim sa...uz aby to bolo 😀 😵

katkaajurko
20. aug 2010

@hiva tak to je super, ale mohol ti oros uz aj nejake iui urobit,ked ho robi,nie? 😅 , a preco si mysli,ze vam pomoze hlavne IVF ? (ale aj nam to doki v centre na zaciatku povedal,ze si mysli,ze sa asi dopracujeme k IVF) ale je super,ze nic nepodceni

ale chapes tu moju kolegynu..ze sa este tesi tomu,ze ma nakazila... 😨 to je charakter,co? otras 😔 😖

ninan2
20. aug 2010

@mili78 co sa tyka tej teploty, nebud taka paranoidna, takto malo to moze skakat v pohode az do ovulky. Zalezi na celkovom grafe. A taktiez su OK jednodnove ovela vyssie vykyvy. Musi sa to jednoducho posudzovat cele. 🙂

hiva
autor
20. aug 2010

@katkaajurko ...asi by mi ho aj bol urobil, ale ked uz sme sli do centra, tak povedal, ze nech nam tam spravia....on to bral tak, ze uz sme dohodnuty v centre 😉 ... ale ked som povedala, ze nie, ze pojdem radsej k nemu, tak sa toho nejak nechytal a nechcela som tlacit 😉 ... ved je to jedno, kto mi to urobi....akurat Oros ma lepsie ordinacne hodiny 😅 ... no ale nevadi 🙂 ...povedal, ze pozna doktorov v GynFive a ze su dobri...tak ze sa nemam coho bat 😉...akurat ze on s nimi nespolupracuje, lebo mu vraj uz viackrat ukradli pacientky 😕 ...tak snad mna nikto neukradne? 😀 😀 😀

ja osobne tiez moc neverim na IUI....teda nie ze by to nefungovalo, ale v podstate sa tiez spoliehas len na nahodu... najde spermijka vajicko?....viacmenej ako pri normalnom snazeni....takze sanca, ze to vyjde na prvykrat je dost mala rovnako ako pri normalnom sexe zdravych ludi...

pri IVF je uz spojenie vajicka a spermijky hotove, dokonca aj vyvoj uz prebieha, len je otazkou (takisto nahody) ci maternica plod prijme alebo nie....takze tam je sanca ovela vyssia 😉

Teda aspon ja to takto beriem ...a on asi tak isto 😉 😵

hiva
autor
20. aug 2010

@katkaajurko a ta tvoja kolegyne je riadna kr... 😠 😠 😠 ...to je ta co si o nej pisala ze sa sefke tak pcha do zadku???...na tu by mi to sedelo 😠 ...ale niektori ludia su fakt divny..... zial pre vacsinu z nich je skodoradost najvacsia radost 😠 ...tak sa riadne drz a poriadne sa liec, nech ta to cim skor prejde 😉

katkaajurko
20. aug 2010

hiva ano presne ta je to.....

tak to mas pravdu, pri IUI je rovnaka sanca ako pri beznom snazeni...

hiva
autor
20. aug 2010

samozrejme pre nas s PCO a so zlymi Spermiogrammi je sanca pri IUI daleko vyssia, ako pri normalnom snazeni, ale stale na urovni normalneho snazenia beznych parov 😉 ...verim, ze keby som isla kazdy mesiac na IUI, tak do pol roka sme na 100 pro tehotne 😉 🙂

katkaajurko
20. aug 2010

hiva aj ja si to myslim - uspestnost iui je tak 20%...kezde sa liekmi odstranuje nas problem PCO - tak tie percenta su taketo - cize kazdy cyklus 20% zien otehotnie - cize do piatich mesiacov vsetky 😀 jezis bodaj by to bola pravda... mna chytaju uz rozne stavy z toho vsetkeho... posledne tri dni som mala tak nafucane brucho ako nikdy - aj moj mm kukal jak puk, dnes to trochu splaslo konecne (ale to z duphastonu-to mavam vzdy) ale od vcera mi je furt do placu ,lebo som pozerala od kamosky take videjko na you tube ako sa rodi zivot..krasne to bolo... a furt sa pozorujem (aj ked je skoro)
nic necitim samozrejme..ani prsia,nic... a neviem si to vytlct z hlavy 😠 😠 😠 tak sa v duchu stale hadam sama so sebou 😀

hiva
autor
20. aug 2010

katus... plne ta chapem....ja mam take stavy vzdy po ovulke....aj ked viacmenej viem, ze je to bez sance 😅 ...ale takto po IUI ako si ty, si ani neviem predstavit, ako sa budem spravat ja 😅 😀 ...inak uz si asi 8 dni po IUI, nie?.... ak sa zadarilo, tak uz sa to pomaly uhniezduje takze coskoro zacnes nieco citit 😉 😵 ...hrozne moc drzim paste 😉....sanca 20% je predsa ovela vyssia, aku sme my tu kedy mali....takze to kludne moze klapnut 😉 ..verim a dufam ze aj klapne 😵 ... a to video, to nebolo take kreslene o bocianoch?... na facebooku take mam a je proste uzasne 😅 😵

katkaajurko
20. aug 2010

nie to videjko bolo ine,take som este nevidela... bolo to od vajka cez vyvoj plodu v brusku az po narodenie..malo to styri minuty a ronila som slzy jak truba .... dnes som 7 den po IUI,cize aj po ovulke... asi... je to strasne tazke..tiez tomu davam velke nadeje a tento tyzden bude tazky...

annulinka
20. aug 2010

Ahojky 🙂 tak tak čtu .. stavy mám hrozné , a to ani neberu žádné léky 😠 a to jen z toho že vim že se nic neděje... zrovna jsem přemýšlela nad tím jak si spravit náladu , co děláte vy pro lepší náladu a celkovou pohodu ??
katkaajurko - držim moc moc palečky 🙂

hiva
autor
20. aug 2010

@katkaajurko ... tak hod link, nech si aj ja trosku poplacem.....dnes mozem, sefovcov nemam v robote 😀 😀 😀

@annulinka ... tazko poradit....sama musis vediet, co ta bavi a co ta rozveseli 🙂 ...mne niekedy pomoze tuna konik a niekedy zas prave naopak, zavisi od aktualnej diskusie 😀 😀 😀 ...ale uplnemu zufalstvu sa plne vyhybam....viem ze maminou raz urcite budem a je to len otazkou casu, tak naco sa vopred stresovat, no nie? 😉 😀 😀 😀